Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 1000 ευρο θα συμβιβαστεις με παπακι.ψαξε στην αγορα για καμια ευκαιρια η παρε κανενα κινεζικο 125αρι καινουργιο με τα χρηματα που θελεις.:cool:

 

και εγω για παπακι εψαχνα αλλα ολοι λενε παρε dynamic που ειναι και διχρονο.αλλα θελω κατι αξιοπιστο με το οποιο αν θελησω να κανω καμια 70χμ να τα κανει χωρις να φοβαμαι μην χαλασει στο δρομο.ε δεν περνω κινεζικο τωρα και ας ειναι καινουργιο....τα scooterakia μαρεσουνε αλλα ειναι ακριβα τα 125αρακια...δεν κοιταζω τα αγνωστης μαρκας και τα κινεζικα ειχα ενα hyosung πανεμορφο τετραχρονο 125 αλλα μαπα το καρπουζι....πολλα προβληματα.και αν χαλασει τετραχρονο.....για να το φτιαξεις θελεις το μισο μηχανακι...αλλα κανονικα δεν χαλανε τα τετραχρονα ετσι ευκολα και ειναι και οικονομικα σε αντιθεση με τα διχρονα.δεν ξερω δεν την παταω παλι θα ψαξω και θα ζητησω πολλες γνωμες...το cbr 125 μου γυαλισε αρκετα και σε καλη τιμη και τετραχρονο και υδροψυκτο και ομορφο και μουρατο,αλλα δεν ξερω κατι δεν μου καθετε καλα....αλλοι το λενε παπακι με κουστουμι street μηχανης και οσοι εχουν dynamic το βριζουν....ειμαι πολυ ασχετος με μηχανες και ο μονος λογος που περνω ειναι γιατι δεν εχω λεφτα για αμαξι.αλλα θα μου αρεζε να πηγαινω καμια χαλκιδικι με κανα φιλο ανετα απο θεσσαλονικη τα καλοκαιρια...Με καταλαβαινεις?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω για παπακι εψαχνα αλλα ολοι λενε παρε dynamic που ειναι και διχρονο.αλλα θελω κατι αξιοπιστο με το οποιο αν θελησω να κανω καμια 70χμ να τα κανει χωρις να φοβαμαι μην χαλασει στο δρομο.ε δεν περνω κινεζικο τωρα και ας ειναι καινουργιο....τα scooterakia μαρεσουνε αλλα ειναι ακριβα τα 125αρακια...δεν κοιταζω τα αγνωστης μαρκας και τα κινεζικα ειχα ενα hyosung πανεμορφο τετραχρονο 125 αλλα μαπα το καρπουζι....πολλα προβληματα.και αν χαλασει τετραχρονο.....για να το φτιαξεις θελεις το μισο μηχανακι...αλλα κανονικα δεν χαλανε τα τετραχρονα ετσι ευκολα και ειναι και οικονομικα σε αντιθεση με τα διχρονα.δεν ξερω δεν την παταω παλι θα ψαξω και θα ζητησω πολλες γνωμες...το cbr 125 μου γυαλισε αρκετα και σε καλη τιμη και τετραχρονο και υδροψυκτο και ομορφο και μουρατο,αλλα δεν ξερω κατι δεν μου καθετε καλα....αλλοι το λενε παπακι με κουστουμι street μηχανης και οσοι εχουν dynamic το βριζουν....ειμαι πολυ ασχετος με μηχανες και ο μονος λογος που περνω ειναι γιατι δεν εχω λεφτα για αμαξι.αλλα θα μου αρεζε να πηγαινω καμια χαλκιδικι με κανα φιλο ανετα απο θεσσαλονικη τα καλοκαιρια...Με καταλαβαινεις?

Με το dynamic δεν προκειται να πας.εκτος και αν πας με 90 χλμ και χαλαρες καταστασεις.

εγω θα σου ελεγα να μαζεψεις κανενα ευρο και να παρεις κανενα σκουτερ που θα σε παει δικαβαλο ανετα οπου θελεις.

αν παρεις διχρονο θα σου καιει μαζι με λαδια κοντα στα 30 δρχ το χλμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το dynamic δεν προκειται να πας.εκτος και αν πας με 90 χλμ και χαλαρες καταστασεις.

εγω θα σου ελεγα να μαζεψεις κανενα ευρο και να παρεις κανενα σκουτερ που θα σε παει δικαβαλο ανετα οπου θελεις.

αν παρεις διχρονο θα σου καιει μαζι με λαδια κοντα στα 30 δρχ το χλμ.

Γιατί να μην πάρει μια ybr 125 yamaha? Μια χαρά θα πηγαίνει και στην χαλκιδική... Εντάξει δεν είναι και ότι πιο δυνατό κυκλοφορεί αλλά την δουλειά του την κάνει, δεν καίει σχεδόν τίποτα και είναι απόλυτα αξιόπιστο. Καινούργιο κάνει 1700€ το μοντέλο 2006, διαφορετικά 2000€!!

 

Δες και εδώ:

 

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=13755

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρει μια ybr 125 yamaha? Μια χαρά θα πηγαίνει και στην χαλκιδική... Εντάξει δεν είναι και ότι πιο δυνατό κυκλοφορεί αλλά την δουλειά του την κάνει, δεν καίει σχεδόν τίποτα και είναι απόλυτα αξιόπιστο. Καινούργιο κάνει 1700€ το μοντέλο 2006, διαφορετικά 2000€!!

 

Δες και εδώ:

 

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=13755

καλα λες.ποτε δεν ειχα τετοιο μηχανακι αλλα ειναι καλο το σκεπτικο σου.

οντως μια χαρα ειναι το μηχανακι αυτο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ti gnwmh exete gia ta kymco? einai tetraxrona? aksiopista?

και 4χρονα και 2χρονα.

Αξιοπιστια??? ειπες μεγαλη κουβεντα.αυτο εξαρταται απο τον καθε εναν διαφορετικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mou dinoun ena kymco 125 tetraxrono 2006 montelo sta 500 euro se kalh katastash kai ena cbr 125 2004 montelo se metria katastash sta 700.kai ta dyo einai teleia mixanika alla to kymco kalitero emfanisiaka.kai ta 2 einai sse kalh timh.tha ta paw sto mixaniko na mou pei kai autos th gnwmh tou.eseis ti lete na epileksw?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

mou dinoun ena kymco 125 tetraxrono 2006 montelo sta 500 euro se kalh katastash kai ena cbr 125 2004 montelo se metria katastash sta 700.kai ta dyo einai teleia mixanika alla to kymco kalitero emfanisiaka.kai ta 2 einai sse kalh timh.tha ta paw sto mixaniko na mou pei kai autos th gnwmh tou.eseis ti lete na epileksw?

 

Αν ειναι το spike παρτω ειναι παρα πολυ αξιοπιστο φιλε μου..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

gia to spike exei balei kai mia eksatmish motorcross pou leei oti kanei 125 euro.alla mou aresei poly to cbr gamwto...einai poly omorfo....kai oikonomiko....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

gia to spike exei balei kai mia eksatmish motorcross pou leei oti kanei 125 euro.alla mou aresei poly to cbr gamwto...einai poly omorfo....kai oikonomiko....

 

Αφου σου αρεσει το cbr παρτο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παρε ενα μηχανακι για να κανεις την δουλεια σου.τι ψαχνεις τωρα για τελικες.

ολα τα ιδια πανε 5 χλμ πανω/κατω το ιδιο ειναι :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ahdia to cbr 125..tha pritimousa thn yamaha r125 h thn aprilia rs 125....

 

1wn! i r125 einai poli akribi gia 125cc moto! i rs125 dn simferei me tpt na tin pareis!!! entelws omws! 4.700euro gia 125cc????? eleos! i cdr oute se emena mou aresei poli proxiri douleia apo tin honda! alla exei kai 2.500 peripou!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
na rwthsw: to honda cbrR einai diaforetiko apo to aplo honda cbr 125? h milame gia to idio pragma?

μηχανικα ειναι ακριβως το ιδιο! αλλαζει μονο η εμφανιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηχανικα ειναι ακριβως το ιδιο! αλλαζει μονο η εμφανιση.

 

Και νομιζω οτι ειναι πιο καινουργιο το cbrR...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω βρει ενα fx με 3000 χλμ. παρατημενω εδω και 4 χρονια, το μονο που θελει ειναι ενα καλο σερβις, λαστιχα και το καρμπηλατερ φτιαξιμο που εχει μεινει ανοιχτο και τρεχει, ειναι γνωστος μου και το δινει σε καλη τιμη, συμφερει να το παρω, η να κινηθω για κατι καινουριο, crypton x135, kawasaki zx130 ??

pls βοηθηστεμε ειμαι και λιγο ασχετος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω βρει ενα fx με 3000 χλμ. παρατημενω εδω και 4 χρονια, το μονο που θελει ειναι ενα καλο σερβις, λαστιχα και το καρμπηλατερ φτιαξιμο που εχει μεινει ανοιχτο και τρεχει, ειναι γνωστος μου και το δινει σε καλη τιμη, συμφερει να το παρω, η να κινηθω για κατι καινουριο, crypton x135, kawasaki zx130 ??

pls βοηθηστεμε ειμαι και λιγο ασχετος...

 

αν δινεις 2500€ παρε το χ χωρις δευτερη σκεψη :)

παιδια θελω να παρω ενα μηχανακι (125cc για αρχη) για χωμα καθαροαιμο ή enduro να διαλεξω????:)

Link to comment
Share on other sites

αν δινεις 2500€ παρε το χ χωρις δευτερη σκεψη :)

παιδια θελω να παρω ενα μηχανακι (125cc για αρχη) για χωμα καθαροαιμο ή enduro να διαλεξω????:)

Εντουρο για να μαθεις.το "καθαρο" θελει χερια και συντηρηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καθαρο εχει περισσοτερο γκαζι ετσι δεν ειναι????:)

εχει γκαζι και δεν εχει πινακιδα.αρα θα το οδηγας παρανομος :)

 

ενα 125αρι "καθαρο" ευρωπαικης εταιρειας εχει 30 αλογακια,αλλα ειναι για χρηση αγωνιστικη και οχι βολτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καθαρο εχει περισσοτερο γκαζι ετσι δεν ειναι????:)

 

Nai exei perissotero gazi kai einai pio fthino apo politiko mhxanaki.

Link to comment
Share on other sites

εχει γκαζι και δεν εχει πινακιδα.αρα θα το οδηγας παρανομος :)

 

ενα 125αρι "καθαρο" ευρωπαικης εταιρειας εχει 30 αλογακια,αλλα ειναι για χρηση αγωνιστικη και οχι βολτες.

 

δεν το θελω για βολτες γιατι ειναι και 2τ οποτε θα εχει καπνα αρκετη το θελω για χομπυ

μερικοι μου λενε να παρω 250cc 4t γιατι ειναι ποιο ευκολο να το οδηγει αρχαριος γιατι εχει ομαλοτερο γκαζι ,καλυτερο σε ροπη σε σχεση με το 125cc 2t

Link to comment
Share on other sites

Nai exei perissotero gazi kai einai pio fthino apo politiko mhxanaki.

 

Ti katharo omos thelei kathe enan orismeno arithmo proponiseo kai allagi ladion kai katharisma filtrou.Ara to na to sintiriseis den einai poli eukolo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...