Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re na sas rwthsw kati aprillia rs h cagiva mito???

1 san mhxanes

2 san omorfia plz answer me!!!

 

to mito einai polu palio sxediastika k mixanika k tha bgei kainourio to 2008 pou parousiastike sto milano. i omorfia tora einai upokeimeniki. gia mena einai omorfotero to rs, eidika to proigoumeno montelo pou thymize gp.

XLVI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gia to thema tou forum dialego Z 4 ever kai as exo modenas dinamik.

:confused::confused::confused:

Ε αυτο πρωτη φορα το ακουω!

Να εισαι κατοχος του μεγαλυτερου αντιπαλου του Z και να το ψυφιζεις??!

Ωραιοοος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:

Ε αυτο πρωτη φορα το ακουω!

Να εισαι κατοχος του μεγαλυτερου αντιπαλου του Z και να το ψυφιζεις??!

Ωραιοοος...

 

File mou an evlepes mia gomena pou se kani na menis me to stoma anoixto den tha se ftiaxne kai as eixes gomena?E etsi ginetai kai m auto to mixanaki.Kalo to dinamik alla panta me ton fovo tou spasmenou sasman.Eno to Z kai 200ari me dika tou pragmata.

Link to comment
Share on other sites

Ti ennoeis ?!?!?!

 

Ta sasman tou modenas dynamik einai pio eualota ap auta tou Z.emena exei spasi to granazi mia fora otan imoun 57mm.Ofilos mou pou xei Z 200cc den tou xei spasei pote.Alloi me ergostasiaka modenas eixan to idio provlima.Enas gnostos mou exei modenas 58mm kai xei spasei to granazi pano apo 3 fores.Tora alloi exoun anaferei gia kouremenes 1es 2es kai 3es.Xrisi omos den anaferome stin pao volta me 40 km/h kai kano ekkinisi tis xelonas ennoo to mixanaki na to lionis gia 100 metra.Tora eksartatai kai to ftiaksimo-dinami tis mixanis.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Λοιπον παιδια. Μιας και ειχα CBR125R '06 KAI '07 injection...ενδιαμεσα ενα RS125 και τωρα εχω το δευτερο RS θα βοηθησω στην κατασταση.

Βασικα το story παει ως εξης: Ειχα το cbr μου μοντελο '06 και το βαρεθηκα. Ειπα να το πουλησω να παρω το RS αλλα το αγορασα πριν πουλησω το cbr. Μου εμεινε γιατι δε το αγοραζε κανεις...Μετα απο 3 μηνες περιπου ειδα πως δεν ειχα λεφτα για να συντηρησω το RS (λαδια, πολυ βενζινη, ακριβα σερβις και ανταλακτικα...) το πουλησα ενα 3ρι και εμεινα με Cbr. Ωσπου μου το κλεψαν μετα απο λιγο καιρο, αγορασα το καινουργιο injection αλλα...αμα γλυκαθεις με RS...δε συμβιβαζεσαι. Ετσι το πουλησα οσο ηταν καιρος (2500χιλιαρικα παρακαλω) και πηρα παλι το RS!

 

Εχω παει και με τα 3 αυτα μηχανακια κορινθο απο πειραια. Ξερω καλα τις ταχυτητες τους και τα ολα τους. Το carb.CBR εβγαζε 120-130 σε κατηφορα (140 στο κοντερ) ενω το καινουργιο εβγαζε τα ιδια και λιγο παραπανω λογω του μεγαλυτερου φερινγκ και καλυτερης καλυψης απο τον αερα. Το RS125 μοντελο '07 βγαζει 181χμ/ω στις 10.500στρ/λ στο ηλεκτρονικο κοντερ του που χανει το πολυ 7-10 χιλιομετρα. Μην ξεχνατε πως εχει 33-34 αλογα ανοιχτο και τα τετραχρονα που συγκρινετε εδω δεν περνανε τα 16. Επισης δεν υπαρχει λογος να αναφερω τα καταπληκτικα αξεσουαρ του RS οπως:

 

Απιστευτα κρατιματα, αεροδυναμικη.

2χρονος,ιδιαίτερα εξελιγμένος, κινητήρας Rotax .

Υπερ-άκαμπτο αλουμινένιο πλαίσιο και πίσω ψαλίδι.

Εμπρός πιρούνι τύπου Upside .

Μπροστινό δισκόφρενο με ακτινικές 4πίστονες δαγκάνες.

Πίνακας οργάνων, αναλογικός/ψηφιακός, με υπολογιστή πολλαπλών λειτουργιών.

 

Ο μονος λογος για να αγορασεις ενα SS 125ρι ειναι για να τα συνηθησεις για κανα 2 χρονια μεχρι το μεγαλο βημα στα 600ρια οποτε μην ακουω για διχρονους κινητηρες που δε κρατανε. Κρατανε και παρακρατανε. Εχω φιλο με RS '01 και 36.000 και ακομα το χρησιμοποιει το παιδι. Με σωστη συντηρηση σε βγαζει ανετα. Οι περισσοτεροι ετσι και αλλιως το κρατανε για 2 χρονακια μεχρι να παρουν αλλο.

 

Η yamaha πιστευω πως βγαζει κατι ωραιο εδω αλλα αν πεσει εστω κοντα στην τιμη του RS (4200+) δεν βλεπω ουτε ενα λογο για να παει καποιος για το "R1" και οχι το RS. Αν οντως ομως χτυπησουν τη τιμη του CBR δηλαδη γυρω στα 3,500...θα γινει πανικος!

Link to comment
Share on other sites

Yamaha YBR 125

Τι λετε?

Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη μηχανη! ;)

Αποψεις...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Yamaha YBR 125

Τι λετε?

Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη μηχανη! ;)

Αποψεις...

περα βρεχει μηχανακι ειναι αυτο.το εχω :blink: σε περιοδικο..το καλο ειναι οτι δεν καιει καθολου.για "παπουδες" ειναι οτι πρεπει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου φαινεται πολυ ωραιο!

Μου αρεσουν γενικα τετοιου στυλ μηχανες! Και δεν ειμαι παππους! :D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Yamaha YBR 125

Τι λετε?

Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη μηχανη! ;)

Αποψεις...

 

πολυ καλη μηχανη! μου αρεσει πολυ! να ηταν κ 250cc.........:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σε 250cc! Αλλα εχει 4200€

Ενω η 125cc εχει 2200€!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη μηχανη! μου αρεσει πολυ! να ηταν κ 250cc.........:!:

 

υπαρχει και ειναι φοβερο.πολυ εργαλειο.:):)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ειναι φοβερο.πολυ εργαλειο.:):)

καλα εισαι σοβαρος!!! η το λες για να γραψεις κατι...:cold:

ποιο ειναι "εργαλειο"??? το μηχανακι ειναι παπουδιστικο..και επισης ειναι και αεροψυκτο.

εγω θα το χαρακτηριζα παπι για μεγαλους :lol: :lol:

Αλλωστε και η yamaha σε αυτη την κατηγορια το εχει βαλει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι αυτό αξίζει μονο στα 250κκ διοτι στα 125 έχω ακουσει ότι είναι ψόφιο.

Άσε που στα 250κκ είναι και πιο ωραίο .Τα έχω δεί και τα δύο απο κοντά και το 125 ήταν τόσο λεπτό όσο το ποδήλατό μου ( ;))

Πάντως για το 250κκ έχω τα καλύτερα και δεν είναι για παπούδες .

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια μηχανη και οτι θελετε μπορειτε να λετε :p

Ειναι για την πολη και για μια βολτα στο βουνο οτι πρεπει (βλ. Πηλιο ;)) και πολυ καλο για να μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη ;) Για μενα που δεν ειχα ποτε μηχανη ή μηχανακι θα με βοηθουσε πολυ για να μαθω να οδηγαω ;) Αλλα δεν τρελαινομαι κιολας να παρω! (Ποτε δεν ξερεις βεβαια...:p)

 

Σε ασημι ειναι ποιο ωραιο απ' οτι σε κοκκινο ;) http://www.yamaha-motor.gr/Images/2007_YBR125_Color_Light-Grey-Metallic_prv_tcm28-140521.jpg

 

και το μαυρο ειναι πολυ ωραιο!

http://www.yamaha-motor.gr/Images/2007_YBR125_Color_Midnight-Black_prv_tcm28-140524.jpg

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ego tah protina se 125cc to derbi GPR einai korifaio mhxanaki sto eidos tou sigritika to kalytero ( kai apo rs).. alla oi times einai ligo tsimbimenes... des site

http://www.derbi.com/int/index.php?option=com_content&task=view&id=114&Itemid=258

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια μηχανη και οτι θελετε μπορειτε να λετε :p

Ειναι για την πολη και για μια βολτα στο βουνο οτι πρεπει (βλ. Πηλιο ;)) και πολυ καλο για να μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη ;) Για μενα που δεν ειχα ποτε μηχανη ή μηχανακι θα με βοηθουσε πολυ για να μαθω να οδηγαω ;) Αλλα δεν τρελαινομαι κιολας να παρω! (Ποτε δεν ξερεις βεβαια...:p)

 

Σε ασημι ειναι ποιο ωραιο απ' οτι σε κοκκινο ;) http://www.yamaha-motor.gr/Images/2007_YBR125_Color_Light-Grey-Metallic_prv_tcm28-140521.jpg

 

και το μαυρο ειναι πολυ ωραιο!

http://www.yamaha-motor.gr/Images/2007_YBR125_Color_Midnight-Black_prv_tcm28-140524.jpg

αυτο ειναι το 125:):).εγω οταν πηγα στην yamaha να παρω το crypton.μου μπηκαν ιδεες,να παρω αυτο.αλλα το αφησα γιατι θα επερνε ο πατερας μου.και τελικα μετα πηρα το dt125

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα.:lol::lol:.πολυ αστειο ρε.δεν σου αρεσει δλδ αυτο;;

 

 

 

που το ειδες το γεροντιστικο;;

Οχι δεν μου αρεσει καθολου.βεβαια εχω και τα διπλασια χρονια απο εσενα και εχω μαθει σε αλλο στυλ μηχανες.:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου αρεσει καθολου.βεβαια εχω και τα διπλασια χρονια απο εσενα και εχω μαθει σε αλλο στυλ μηχανες.:blink: :cool:

ωραια μπορει να σου αρεσουν τα scooter τα πιστιαρικα,αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με το αν ειναι ομορφο ενα μηχανακι.εμεις ειπαμε ειναι ενα πολυ καλο μηχανημα για να μαθεις να οδηγας,να κινησε στην πολη να κανεις κανα μικρο ταξιδακι.δεν λεμε να κανεις κοντρες ουτε και σουζες.ειναι ενα μηχανημα για επεγγελματιες που θελουν να κανουν τη δουλεια τους και καμια βολτα.;);):)

Link to comment
Share on other sites

^^

+100 Εχεις απολυτο δικιο.Αλλο τι μου αρεσει και αλλο τι θεωρω ωραιο.Οπως και με τις κοπελες μπορει να ειναι μια ωραια αλλα να μην ειναι του στυλ σου.

Raver μηπως δεν σου αρεσει γιατι μοιαζει να ειναι λιγο αδειο (για το 125 λεω)?

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

ωραια μπορει να σου αρεσουν τα scooter τα πιστιαρικα,αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με το αν ειναι ομορφο ενα μηχανακι.εμεις ειπαμε ειναι ενα πολυ καλο μηχανημα για να μαθεις να οδηγας,να κινησε στην πολη να κανεις κανα μικρο ταξιδακι.δεν λεμε να κανεις κοντρες ουτε και σουζες.ειναι ενα μηχανημα για επεγγελματιες που θελουν να κανουν τη δουλεια τους και καμια βολτα.;);):)

 

δεν μιλαω για ομορφια.μιλαω για γενικοτερο στησιμο.δεν ειπα εγω για κοντρες και σουζες!!!

καλυτερα να παρεις ενας ενα εντουρακι (dt,xt,xr) 125 κυβικα και πιστεψε μεοτι θα μαθει να οδηγει καλυτερα.ειδικα το 125αρι ειναι για "πεταμα".το 250αρι ειναι καπως καλυτερο

 

^^

+100 Εχεις απολυτο δικιο.Αλλο τι μου αρεσει και αλλο τι θεωρω ωραιο.Οπως και με τις κοπελες μπορει να ειναι μια ωραια αλλα να μην ειναι του στυλ σου.

Raver μηπως δεν σου αρεσει γιατι μοιαζει να ειναι λιγο αδειο (για το 125 λεω)?

 

ναι ετσι ακριβως! και το 250αρι ειναι :down:

καλα αυτη η Yamaha λανσαρει μηχανακια αεροψυκτα!!! που ζουμε???

ακομη και στα παπακια βαζουν ψυγειο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...