Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποίος επιθυμεί μπορεί να μου απαντήσει πόσες ώρες οθόνη σας δινει το τηλ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχε κάποιος παρόμοιο περιστατικό;

 

Ε αν ειναι ελαττωματικο δε χρειαζεται να εχει κανεις παρομοιο περιστατικο.ετυχε.Αν θες για να εισαι σιγουρος βαλε καμια αλλη ρομ και δοκιμασε μπας και εχει φαι κανα κοκομπλοκο.μετα επικοινωνησε με το μαγαζι που το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος επιθυμεί μπορεί να μου απαντήσει πόσες ώρες οθόνη σας δινει το τηλ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Με official stable 1524 βγαζει γυρω στις 3:30 βαρια 4 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Οποίος επιθυμεί μπορεί να μου απαντήσει πόσες ώρες οθόνη σας δινει το τηλ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Mε Ιταλική περίπου 4.30 ώρες συνήθως βγάζει στο 24ώρο

 

[ATTACH]61668[/ATTACH][ATTACH]61669[/ATTACH][ATTACH]61670[/ATTACH]

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tη δοκίμασα και αυτή χθες αλλά έχει το ίδιο πρόβλημα με τη limonchelo δυστυχώς στο θέμα των καρτών, υποστηρίζει μόνο στη πρώτη κάρτα 3G/4G :(:(

Αλλά σε γενικές γραμμές έστω και για λίγο μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα

 

 

Έχεις δίκιο χθες μετά από αρκετές δοκιμές το βρήκα τελικά. Επίσης αν και εμένα δε μου έκανε κάποιο θέμα με το google play διαβάζω ότι πολλοί έχουν θέμα. Βλέπω ότι ο Ιταλός έβγαλε ένα fix χθες που διορθώνει από ότι καταλαβα όλα τα μικροθέματα όπως ξυπνητήρι και google play

https://mega.nz/#!6ooAGKjY!i99Tv2FVlz50HcpntdbnqnEa0ndbwM__Rqmhu-wXfFc

το εβαλα αλλα εχω θεμα με της επαφες μου τα βγαζει ολα μαζι και δεν μπορώ να διαλεξω.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την 1.5 του ιταλού

Ενώ στις κλήσεις βγάζει το όνομα στα sms βγάζει μόνο τον αριθμό με το +30 μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Να και ενθουσιώδες review από το Gizchina:

http://www.gizchina.com/2015/07/08/lenovo-k3-note-review-best-mt6752-device-date/

 

Εδω λέει οτι εχει για προστασία οθόνης Dragontrail glass !!!

Λέτε να ισχύει κάτι τετοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Εδω λέει οτι εχει για προστασία οθόνης Dragontrail glass !!!

Λέτε να ισχύει κάτι τετοιο;;

μπορει να ισχυει αν και μου φαινεται περιεργο πως δεν το προβαλλει η lenovo .παντως η φωτεινοτητα της οθονης σε σχεση με το samsung note 3 που το συγκρινω δεν ειναι πολυ καλη.

επισης κατι βραδυνες φωτογραφιες που εβγαλα πριν λιγες μερες με limonchelo rom,δεν μου αρεσαν.\τωρα εβαλα την sensation που εχει περισσοτερες ρυθμισεις στην καμερα αλλα δεν την εχω τεσταρει σε δυσκολες συνθηκες.το gps δουλευει αψογα,και γενικα μου φαινεται πολυ καλη,ισως λιγο καλυτερη απο limonchelo.του ιταλου μεχρι 1,4 που εχω φλασαρει,αρκετα πιο κατω σε ολα.

για τις official δεν το συζηταω δεν υποφερονται...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχνατε οσοι βαζετε την sensation η την limonchelo,να κανετε απεγκατασταση πρωτα απ ολα το spyware "system server" που στελνει τα προσωπικα μας δεδομενα σε εναν server στην κινα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού κάτι παραπάνω από ένα μήνα. Δοκίμασα πάνω από 10 ρομ στις οποίες συνάντησα πολλά και διάφορα προβλήματα. Κατέληξα στην SenSation την οποία χρησιμοποιώ περίπου 15 ημέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Διαπιστώσεις (από την χρήση 15 ημερών και διαφόρων δοκιμών που έκανα)

  1. Το λεντ ειδοποιήσεων δουλεύει κανονικότατα και είναι φωτεινό
  2. Η θερμοκρασία με σκληρή χρήση διατηρείται σε φυσιολογικά επίπεδα
  3. Ο ήχος ικανοποιητικός. Δεν έχω καταλάβει αν είναι καλύτερος από άλλες ρομ, σίγουρα όμως όχι χειρότερος
  4. Το ράδιο δουλεύει άψογα τόσο σε σήμα όσο και σε ήχο
  5. Το Bluetooth δουλεύει και είναι ταχύτατο (δοκιμές σε αποστολή και λήψη αρχείων μόνο)
  6. Το 4G δουλεύει συχνά και άψογα (όπου υπάρχει κάλυψη)
  7. Παίζουν όλα τα αρχεία ήχου – μουσικής και εικόνας – βίντεο που δοκίμασα
  8. Το GPS κλειδώνει σε 1-3 δευτερόλεπτα. Πιάνει ακόμη και στο εσωτερικό του σπιτιού!!!
  9. Η οθόνη κλειδώνει και ξεκλειδώνει με διπλό χτύπημα
  10. Οι ειδοποιήσεις (facebook, quizdom κτλ) δουλεύουν χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις τις εφαρμογές
  11. Από το Google Play κατεβάζεις κανονικά
  12. Οι φωτογραφίες πολύ καλές τόσο την ημέρα όσο και την νύχτα. Εφαρμογές που σκανάρουν barcodes δουλεύουν άψογα και ταχύτατα
  13. Η μπαταρία με εξαντλητική χρήση [facebook, viber, messenger, skype, YouTube, ανάγνωση mail, μουσική, βίντεο (όχι ταινίες), ράδιο, GPS και Wi-Fi (24 ώρες ανοιχτά), 4G/3G (όταν είμαι στη δουλειά ή εκτός σπιτιού), συχνή χρήση αριθμομηχανής και μετατροπέα μονάδων, ελάχιστη χρήση (1-2 λεπτά) φακού αλλά σχεδόν καθημερινή, σερφάρισμα 1-2 ώρες, ελαφριά παιχνίδια (candy crass, quiz Dom, poker, τάβλι), GPS (πλοήγηση), ξυπνητήρι κα] μου βγάζει + - 1 ημέρα. Κάποιες φορές λίγο λιγότερο (20-22 ώρες), κάποιες φορές λίγο περισσότερο (26-28 ώρες). Να σημειώσω εδώ πως έχω ενεργοποιημένη την επιλογή απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας για τις ώρες 01:00 – 05:00 καθημερινά.
  14. Ο launcher (solo) είναι ο καλύτερος που συνάντησα σε ρομ γι’ αυτό το κινητό
  15. Τέλος η ρομ είναι αστραπιαία χωρίς λαγκ αν και τρέχουν πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο!

 

ΥΓ Ένα πρόβλημα που διαπίστωσα είναι ότι κάποιες φορές τρώει κόλλημα το Wi-Fi και δεν μπορεί να συνδεθεί. Το έψαξα και είδα πως έχουν το ίδιο πρόβλημα και άλλοι χρήστες με διαφορετικές ρομ. Ίσως σε αυτό να υπάρχει κάποιο θέμα με το hardware του κινητού. Δεν το κάνει συχνά αλλά το κάνει. Μου έχει συμβεί 2 φορές αυτές τις 15 ημέρες. Διαπίστωσα πως αν δεν ενεργοποιείς – απενεργοποιείς το Wi-Fi χειροκίνητα (το έκανα για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας) δεν το κάνει. Θα δείξει. Από τότε που το άφησα στην ησυχία του και δεν το απενεργοποιώ όταν βγαίνω από το σπίτι, δεν μου το ξαναέκανε. Είδομεν… :p

 

Όποιος επιθυμεί να την δοκιμάσει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ.

:up:

 

είναι η lollipop? έχεις κάποιο πρόβλημα με το 4g?

Edited by SOMETHINGOOD26

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες στην sensation για τις 2 σιμ? γτ στην Limonchello δεν δουλευαν και βολευει αρκετα μιας και εχω sim μονο για ιντερνετ και την εχω για δευτερη...με τις official ολα ηταν κομπλε αλλα με Limonchello μονο στην μια ειχα κανονικα 2g-3g-4g...στην αλλη μονο 2g..
Link to comment
Share on other sites

είναι η lollipop? έχεις κάποιο πρόβλημα με το 4g?

 

Ναι, είναι η Lollipop. Στο slot1 που πιάνει 4G δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασες στην sensation για τις 2 σιμ? γτ στην Limonchello δεν δουλευαν και βολευει αρκετα μιας και εχω sim μονο για ιντερνετ και την εχω για δευτερη...με τις official ολα ηταν κομπλε αλλα με Limonchello μονο στην μια ειχα κανονικα 2g-3g-4g...στην αλλη μονο 2g..

 

4G πιάνει μόνο στο Slot1. Στο Slot2 πιάνει μόνο 2G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολοι οσοι εχετε βαλει sensation k limonchelo την περνατε οπως το βιντεο του κινεζου ή οπως του Ιταλου;

 

Όπως του Ιταλού, απο CWM.

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.4 του ιταλου ομως βλεπω πολυ ενθουσιασμο σκευτομε να την αλλαξω... Υπαρχει καποιος που να εχει χρησιμοποιησει Limoncello,sensation και 1.5 ιταλου και να ειναι σε θεση να τις συγκρινει και να μας πει ποια θεωρει καλυτερη ??
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.4 του ιταλου ομως βλεπω πολυ ενθουσιασμο σκευτομε να την αλλαξω... Υπαρχει καποιος που να εχει χρησιμοποιησει Limoncello,sensation και 1.5 ιταλου και να ειναι σε θεση να τις συγκρινει και να μας πει ποια θεωρει καλυτερη ??

 

Η 1.5 του Ιταλού είχε θέματα. Από ότι διάβασα θα ανεβασει αύριο την διορθωμένη. Εγώ προτείνω 1524 stable official. Δεν έχει τίποτα απολύτως. Δουλεύουν όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Η 11520 είναι η λεγόμενη 1520.

 

Εγώ έχω την 1520 rom, το adaway 3.0 και μπαίνω με firefox 38.0.5.

Όταν λες ότι δεν μπλόκαρες καμία σελίδα εννοείς ότι εγκατέστησες το adfree και κατευθείαν σταμάτησαν να φορτώνουν οι διαφημίσεις στα tabs χωρίς να χρειαστεί να κάνεις εσύ προσθήκη των links στο host file?

Αυτο ειπα και γω οτη 11520 ειναι η 1520 αλλα δεν ξερω τι εχουν πειραξει οι Κινεζοι σε σχεση με την κανονικη 1520.

Ναι με το adfree δεν κανω κατι, απλα εβαλα την εφαρμογη και δεν φορτωνει τις διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχνατε οσοι βαζετε την sensation η την limonchelo,να κανετε απεγκατασταση πρωτα απ ολα το spyware "system server" που στελνει τα προσωπικα μας δεδομενα σε εναν server στην κινα.

 

Αυτο πως γινετε??μεσω tittanium back up???βρισκουμε την εφαρμογη και απλα κανουμε uninstall???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχνατε οσοι βαζετε την sensation η την limonchelo,να κανετε απεγκατασταση πρωτα απ ολα το spyware "system server" που στελνει τα προσωπικα μας δεδομενα σε εναν server στην κινα.

Και πως θα το κάνουμε αυτό; Για κάνε μας μια περιγραφή, για να βοηθήσεις και εμάς που δεν γνωρίζουμε πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Παιδιά στην 1.4 του Ιταλού έχετε θέματα με διαφημίσεις που πετάγονται (pop ups);

 

Όχι αυτό το πρόβλημα υπάρχει μόνο στις τροποποιημένες roms που βάζουν τα καταστήματα.

Έτοιμη μόλις ανέβηκε πριν λίγο η 1.5 του Ιταλού με κάποιες διορθώσεις

https://mega.nz/#!utRhgKzB!LC7n18LqEcJIfs9rUqsabFkU_2ivJNqQT8CyP_GXEXc

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό το πρόβλημα υπάρχει μόνο στις τροποποιημένες roms που βάζουν τα καταστήματα.

Έτοιμη μόλις ανέβηκε πριν λίγο η 1.5 του Ιταλού με κάποιες διορθώσεις

https://mega.nz/#!utRhgKzB!LC7n18LqEcJIfs9rUqsabFkU_2ivJNqQT8CyP_GXEXc

 

Λεει οτι ειναι dev.εχει καποια σχεση αυτο?

Αν και στην 1.2 του ιταλου που εχω παλι dev λεει οτι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...