Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μωρε root εχει γινει εχει απεγκατασταθει οτιδηποτε ασχετο κινεζικο και μη αλλα οι διαφημισεις απο που ερχονται δηλαδη;;; Αυτη ειναι η απορια μου. Με original 1520 γραφουν πολλοι οτι δεν υπαρχει θεμα. Σου προσδιορισαν ποσο αμεσα θα μας δωσουν link για τη 1520 multi;

 

Το Adaway το έχεις βάλει; Την rom θα την ανέβαζαν σήμερα στο Mega και θα μου έστελναν το link στο email. Ακόμη περιμένω. Μάλλον αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εενημερώθηκε το πρώτο ποστ

<< Οδηγός για root cwm recovery k gapps>>

Ευχαριστούμε τον darth raven τον kogi.gr και τον gerstavros2

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εενημερώθηκε το πρώτο ποστ

<< Οδηγός για root cwm recovery k gapps>>

Ευχαριστούμε τον darth raven τον kogi.gr και τον gerstavros2

 

Να είστε καλά παιδιά. Καιρός ήταν νομίζω. :-P

Link to comment
Share on other sites

Το Adaway το έχεις βάλει; Την rom θα την ανέβαζαν σήμερα στο Mega και θα μου έστελναν το link στο email. Ακόμη περιμένω. Μάλλον αύριο.

 

Συγχαρητηρια για τον οδηγο...σωζεις κοσμο!!!

 

Οταν σου στειλουν το link απο Vickmall, αν μπορεις ενημερωσε τον διαχειριστη να το προσθεσει και αυτο στο πρωτο post.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για τον οδηγο...σωζεις κοσμο!!!

 

Οταν σου στειλουν το link απο Vickmall, αν μπορεις ενημερωσε τον διαχειριστη να το προσθεσει και αυτο στο πρωτο post.

 

Εννοείται φίλε μου. Ακόμη δεν την στείλανε. Μάλλον αύριο. Θα ενημερώσω. Το πιο μεγάλο μέρος είναι του kogi gr ,εγώ απλά έκανα κάποιες προσθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την βάζει μονο αυτος στην Θεσσαλονίκη ο οποίος το κάνει δωρεάν. Θα μου στείλουν την 1520 stable αλλά απλα θα έχει και τα κινέζικα τα οποία τα αφαιρείς μόνος σου χειροκίνητα με titanium back up

Καλά δηλαδή εγώ που το παρήγγειλα τώρα και ζήτησα 1520 multi και root θα το στείλουν πρώτα στον συνεργάτη τους στην Θεσσαλονίκη για να την περάσει και μετά θα μου το στείλει αυτός?? Λίγο παράξενο μου φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου. Ακόμη δεν την στείλανε. Μάλλον αύριο. Θα ενημερώσω. Το πιο μεγάλο μέρος είναι του kogi gr ,εγώ απλά έκανα κάποιες προσθήκες.

 

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στον Darth Revan και στον Kogi.gr για τον κόπο που έκαναν και μας έφτιαξαν αυτό τον αναλυτικό οδηγό βήμα-βήμα. Μπράβο σας παιδιά να είσαστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δηλαδή εγώ που το παρήγγειλα τώρα και ζήτησα 1520 multi και root θα το στείλουν πρώτα στον συνεργάτη τους στην Θεσσαλονίκη για να την περάσει και μετά θα μου το στείλει αυτός?? Λίγο παράξενο μου φαίνεται....

 

οχι,εχει μια υπηρεσια το vicmall που μπορεις αν θελεις(με εξτρα χρεωση εννοειται 30 ευρω)να σου ερθει το κινητο απο ελλαδα σε 3-5 μερες.και σου λεει το vicmall οτι αν πληρωσεις το 30αρικο,θα το παρει ο συνεργατης μου και θα σου βαλει και το σπεσιαλ "δωρακι"...

Link to comment
Share on other sites

και σου λεει το vicmall οτι αν πληρωσεις το 30αρικο,θα το παρει ο συνεργατης μου και θα σου βαλει και το σπεσιαλ "δωρακι"...

Δηλαδη αυτοι απο την Κινα δεν βαζουν την 1520? θελουν το 30ευρο? Δεν νομιζω να κανουν τετοια γυφτια.

 

ποσο ευκολο ειναι για καποιον ασχετο σαν εμενα που δεν εχει κανει ποτε ρουτ να το καταφερει μονος του;

Σημερα εκανα ρουτ 1 Α806 με το RootGenius, Προσπαθησε το και πες μας αν γινεται.

 

Πας στο κινητο ρυθμισεις/ σχετικα με το τηλεφωνο/ πληροφοριες συσκευης/ και πατας 8φορες το Αριθμος εκδοσης/ μετα πας πισω 2 φορες/ επιλογες για προγραμματιστες/ και ενεργοποιεις το "εντοπισμος σφαλματων USB".

 

Οταν συνδεσεις το κινητοο στο pc θα επιλεξεις στο παραθυρο που θα σου βγαλει στο κινητο "εντοπισμος σφαλματων USB" και "Συσκευη πολυμεσων (ΜΤΡ).

Μετα ανοιγεις το RootGenius στο pc σου, πατας αποδοχη σε οτι σου βγαλει στο κινητο, αποδοχη 2 εφαρμογων στο κιινητο και εισαι ρουτ.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

οχι,εχει μια υπηρεσια το vicmall που μπορεις αν θελεις(με εξτρα χρεωση εννοειται 30 ευρω)να σου ερθει το κινητο απο ελλαδα σε 3-5 μερες.και σου λεει το vicmall οτι αν πληρωσεις το 30αρικο,θα το παρει ο συνεργατης μου και θα σου βαλει και το σπεσιαλ "δωρακι"...

Το 30ρικο δεν είναι για να σου βάλει την ρομ ο συνεργάτης. Γενικά οι τιμές στο eu warehouse είναι αυξημένες 20-30 δολάρια αλλά παραλαμβάνεις το κινητό σε μια εργάσιμη και χωρίς φόβο για τελωνεία και φόρους. Απλώς τώρα στα παραπάνω προνόμια προστίθεται και η multi rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Μόλις μου έστειλαν την 1520 multilanguage. Ορίστε το λινκ. https://mega.co.nz/#!alVFjC4I!ly6vlEUN__WT8fJOdafpXvjxitFDnLWoLhtb21mehaE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Μόλις μου έστειλαν την 1520 multilanguage. Ορίστε το λινκ. https://mega.co.nz/#!alVFjC4I!ly6vlEUN__WT8fJOdafpXvjxitFDnLWoLhtb21mehaE

 

ευχαριστώ πολύ για το post!!!! την έχεις δοκιμάσει? έχει extra εφαρμογές και διαφημίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτοι απο την Κινα δεν βαζουν την 1520? θελουν το 30ευρο? Δεν νομιζω να κανουν τετοια γυφτια.

 

 

Σημερα εκανα ρουτ 1 Α806 με το RootGenius, Προσπαθησε το και πες μας αν γινεται.

 

Πας στο κινητο ρυθμισεις/ σχετικα με το τηλεφωνο/ πληροφοριες συσκευης/ και πατας 8φορες το Αριθμος εκδοσης/ μετα πας πισω 2 φορες/ επιλογες για προγραμματιστες/ και ενεργοποιεις το "εντοπισμος σφαλματων USB".

 

Οταν συνδεσεις το κινητοο στο pc θα επιλεξεις στο παραθυρο που θα σου βγαλει στο κινητο "εντοπισμος σφαλματων USB" και "Συσκευη πολυμεσων (ΜΤΡ).

Μετα ανοιγεις το RootGenius στο pc σου, πατας αποδοχη σε οτι σου βγαλει στο κινητο, αποδοχη 2 εφαρμογων στο κιινητο και εισαι ρουτ.

Βάζουν την 1520 από κίνα αλλά από ότι αναφέρθηκε σε κάποιο ποστ δεν έχουν αφαιρεθεί οι κινέζικες εφαρμογές, αν το πάρεις από Ελλάδα θα σου έρθει σε 3-5 μέρες χωρίς κινεζιες...

Το 30ρικο δεν είναι για να σου βάλει την ρομ ο συνεργάτης. Γενικά οι τιμές στο eu warehouse είναι αυξημένες 20-30 δολάρια αλλά παραλαμβάνεις το κινητό σε μια εργάσιμη και χωρίς φόβο για τελωνεία και φόρους. Απλώς τώρα στα παραπάνω προνόμια προστίθεται και η multi rom.

Αυτο ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε κάποια επικοινωνία με τον Σαλονικιο του vickmall eu warehouse να μας πει πότε θα υπάρχει διαθέσιμο και έτοιμο με τα όλα του για αποστολή το κινητό γιατί στο site έχει ένδειξη "out of stock" ?

 

Αξίζει το +30€ για να γλιτώσεις απο ολα αυτά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το stock weather widget δεν έβρισκε την πόλη μου αντιγράφω από τους φίλους μας του Ρώσους....

αφού είμαστε φυσικά root πάμε στο αρχείο

/system/build.prop 

βρίσκουμε την γραμμή

ro.build.display.id = *********************

ανάλογα με την έκδοση που έχουμε και προσθέτουμε _ROW δηλαδή

ro.build.display.id = ********************* _ ROW

Σε εμένα δουλεύει τέλεια

 

Σου εμφανίζει θερμοκρασία σε όλες τις μέρες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για το post!!!! την έχεις δοκιμάσει? έχει extra εφαρμογές και διαφημίσεις?

 

Εγώ είμαι στην official 1522 :-) . Από ότι μου είπε είναι με τις κινέζικες εφαρμογές κλπ. Multilanguage όμως και με playstore. Μόνο root θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρει κάποιος από Ελλάδα δεν μπορεί με κάποιο τρόπο να την τραβήξει αυτήν την 1520? Νομίζω ότι γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα Lenovo K3 note από το εξωτερικό και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς σας αν είναι συμβατό με την Ελλάδα δηλαδή αν θα έχω κάποιο πρόβλημα η θα λειτουργεί κανονικά ; Συγκεκριμένα έχω δει αυτό

 

(http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html)

και αυτό

(http://www.1949deal.com/lenovo-lemo-k3-note-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz-android-5-0-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-ips-screen-4g-fdd-lte-white-hk-warehouse.html)

 

δεν έχω βρει κάποιο άλλο με χαμηλότερη τιμή αν ξέρει κάποιος άλλος με χαμηλότερη τιμή ας μου το πει. Επίσης ήθελα να ρωτήσω πόσο χρόνια εγγύηση έχει και αν μού πάθη κάτι πρέπει να το στύλο πίσω η με καλύπτει η Lenovo που βρίσκετε στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα Lenovo K3 note από το εξωτερικό και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς σας αν είναι συμβατό με την Ελλάδα δηλαδή αν θα έχω κάποιο πρόβλημα η θα λειτουργεί κανονικά ; Συγκεκριμένα έχω δει αυτό

 

(http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html)

και αυτό

(http://www.1949deal.com/lenovo-lemo-k3-note-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz-android-5-0-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-ips-screen-4g-fdd-lte-white-hk-warehouse.html)

 

δεν έχω βρει κάποιο άλλο με χαμηλότερη τιμή αν ξέρει κάποιος άλλος με χαμηλότερη τιμή ας μου το πει. Επίσης ήθελα να ρωτήσω πόσο χρόνια εγγύηση έχει και αν μού πάθη κάτι πρέπει να το στύλο πίσω η με καλύπτει η Lenovo που βρίσκετε στην Ελλάδα;

Παρτο από gearbest..μαλιστα αν διαβαζες λίγο πιο πίσω στο παρών νήμα υπάρχει και κουπόνι για το συγκεκριμένο μαγαζί για να το πάρεις ακόμα πιο φθηνα..

Δουλεύει κανονικά Ελλάδα...

Όχι η εγγύηση δεν ισχύει στην Ελλάδα, γιατί δεν εισάγεται επίσημα... Πρέπει να το στείλεις Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1522 από recovery αλλά δεν μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές με titanium backup από εξωτερική κάρτα sd. Μετέφερα το backup με es Explorer από την εξωτερική sd στην εσωτερική, αλλά και πάλι δεν μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές.... Καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1522 από recovery αλλά δεν μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές με titanium backup από εξωτερική κάρτα sd. Μετέφερα το backup με es Explorer από την εξωτερική sd στην εσωτερική, αλλά και πάλι δεν μπορώ να επαναφέρω τις εφαρμογές.... Καμία βοήθεια?

 

αλλαξες τη διαδρομή του backup μέσα από το titanium;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

μια τρύπα έχει για το ακουστικό και μια τρύπα για τον proximity sensor, σαν την photo από το link που έβαλες δεν σου ήρθε?

Εχεις δικιο εχει μια τρυπα για ακουστικο και μια τρυπα αριστερα του ακουστικου τωρα επειδη ειμαι λιγο ασχετος αν αριστερα ειναι ο proximity sensor τοτε μαλλπν γι αυτο εχει τρυπα αριστερα απλα εγω νομιζα οτι ηταν για την μπροστινη φωτο ...μου ηρθε το εβαλα σχετικα ευκολα και δειχνει να εχει καλη αποκριση στα πατηματα..μονο λιγο κενο δεξια και αριστερα που σκονιζετε λιγο αλλα μικρο το κακο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Μόλις μου έστειλαν την 1520 multilanguage. Ορίστε το λινκ. https://mega.co.nz/#!alVFjC4I!ly6vlEUN__WT8fJOdafpXvjxitFDnLWoLhtb21mehaE

 

1. Αυτή φίλε μπαίνει και μέσω ClockworkMod Recovery;;;

.....το οποίο έπρεπε να βάλω πριν κάνω Root και έτσι σώζομαι γιατί με flashtools νομίζω έχει πολύ μεγάλο ρίσκο!!

 

2. Και δεν θυμάμαι, είπες ότι αυτή κάνει και OTA? ...όχι όμως αν είναι Root;;;;

Link to comment
Share on other sites

αλλαξες τη διαδρομή του backup μέσα από το titanium;

Με αφήνει να διαλέξω μόνο την εσωτερική, στην εξωτερική μου λέει ότι δεν είναι writable. Το βασικό περίβλημα είναι ότι ακόμα και όταν έκανα copy /paste τα αρχεία backup από την εξωτερική sd στην εσωτερική, δεν τα βλέπει το titanium. Δεν μπορώ να κάνω restore....

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτή φίλε μπαίνει και μέσω ClockworkMod Recovery;;;

.....το οποίο έπρεπε να βάλω πριν κάνω Root και έτσι σώζομαι γιατί με flashtools νομίζω έχει πολύ μεγάλο ρίσκο!!

 

2. Και δεν θυμάμαι, είπες ότι αυτή κάνει και OTA? ...όχι όμως αν είναι Root;;;;

 

1 Όχι με flashtool μπαίνει.

 

2 Κάνει ota αλλά πρέπει να μην είναι root και να έχει το stock recovery. Το γράφω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...