Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελεια! ευχαριστω πολυ..να σε ρωτησω και κατι αλλο πρεπει να γραψω κατι στην εταιρια π.χ γλωσσα να εχει τα ελληνικα ή κατι για το play store? ειδα κατι σχολια παρα πανω γι αυτο ρωταω... πρεπει να τους αναφερω να γραφει το πακετο gift για να γλιτωσω τελωνειο;;; και κατι ακομα , εξοδα μεταφορας υπαρχουν;;; αυτα τα λιγα :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το επιτρεψανε μιας και δινουν 1 χρονο αντικατασταση συσκευης , και αυτο θα παραβιαζε τους ορους τους.

 

τωρα μλαω με τα αλλα μαγαζια για να δω αν εχουν τα προβληματα που ειχε το προηγουμενο

 

Σοβαρα τωρα?

Δηλαδη αναβαθμισεις γιοκ?

Αστεια πραγματα.

και πουλανε και κινητα...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! ευχαριστω πολυ..να σε ρωτησω και κατι αλλο πρεπει να γραψω κατι στην εταιρια π.χ γλωσσα να εχει τα ελληνικα ή κατι για το play store? ειδα κατι σχολια παρα πανω γι αυτο ρωταω... πρεπει να τους αναφερω να γραφει το πακετο gift για να γλιτωσω τελωνειο;;; και κατι ακομα , εξοδα μεταφορας υπαρχουν;;; αυτα τα λιγα :p

 

Εγω δεν τους εγραψα τιποτα.

Τα ιδια θα κανουν σε ολους.

Ειχα μεσα μια rom με κατι κινεζικες εφαρμογες, την εβγαλα και περασα μια original με πληρης ελληνικα.

Ολα παιζουν τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν εισαι root? Αν δεν γνωριζεις κατεβασε απο το playstore το titanium backup και δες αν σου δινει προσβαση στις εφαρμογες.Αν δεν σου δινει τοτε ΔΕΝ εισαι root. Υπαρχουν 2 τροποι να κανεις root to κινητο,Γραψε στο YouTube how to root Lenovo K3 και θα βγαλει 5-6 βιντεακια τουλαχιστον.Πες μας και ποια rom φορας.

 

Κατέβασα την εφαρμογή που μου συνέστησες και λογικά είμαι root γιατί μπόρεσα να διαγράψω μια εφαρμογή. Όσον αφορά την rom στα στοιχεία συσκευής στον αριθμό έκδοσης λέει VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_STK50-T50 (μάλλον αυτό θα εννοείς).

Edited by ef_ara
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ LENOVO K NOTE 3 ΑΡΙΣΤΟ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΕ 2 ΕΚΔΟΣΕΙΣ Κ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΗΧΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ....Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ LENOVO ΕΔΩ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αλλά το θέμα με το GPS το ελυσες; Έχω παρόμοιο πρόβλημα

 

Εννοείς πως αργούν να κλειδώσουν οι δορυφόροι?

Όχι δεν το έλυσα. Κάποιοι είπαν πως φταίει το κωλοfix. Υπάρχει τρόπος να βγει για να δω την διαφορά?

 

Για το messenger δηλαδή δεν υπάρχει κάποια λύση?

 

Τόσο αργή που την είδατε την Row δεν μπορώ να καταλάβω. Εγώ με 85 τρίτες εφαρμογές την βλέπω μια χαρά ελαφρώς πιο αργή από την 1533 dev που είχα πριν αλλά πολύ πιο λειτουργική. Επίσης πολύ πιο γρήγορη από την 1530 St και με antuntu 46132. Να σειμειώσω ότι πρέπει να την περάσετε "καθαρή" και τις εφαρμογές ξανά μια μια χωρίς επαναφορά back up.

 

Σε μένα που το φορτώνω το κινητό όσο δεν πάει (εκατοντάδες εφαρμογές) μου φάνηκε όχι απλά αργή αλλά αίσχος.

Αντίθετα οι κινέζικες είναι απίστευτα γρήγορες και το κινητό πάει σφαίρα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινεται εχει ogs (one glass solution) αλλα οχι gorilla glass. Επισης βγαινει σε 2 διαφορετικες εκδοσεις, μια με ενισχυση ηχειου και μια χωρις. Η εκδοση με ενισχυση ηχειου κοστιζει Κινα κανα 10αρι δολλαρια εξτρα αλλα δεν εχει να κανει με το hardware του κινητου αλλα το καπακι. Εχει ενα εξτρα "κεραμεικο" ηχειο οπως το αναφερει στην πλατη, το ποιο συνδεεται με κατι pins στο πισω μερος του κινητου. Συνεπως και επειδη βλεπω πως οι κλεφτοκινεζοι βαρανε την εκδοση αυτη με το ηχειο εως και 80 ευρω πανω (geekbuying 250 euro, ενω η βασικη εκδοση στο vickmall εχει 180 euro). Οσοι θελετε την "ειδικη" εκδοση μην ψαρωσετε διοτι και οι 2 εκδοσεις εμφανιζουν να εχουν pins στην πλατη αρα αλλαζει μονο το καπακι, το οποιο μετα απο κανα διμηνο θα πωλειται στο aliexpress 10-20$. Για να το καταλαβετε καλυτερα αυτο που λεω δειτε τις μαρκαρισμενες φωτο:

 

μπορεις να το βρεις το καπακι με το κεραμικο ηχειο σε καποιο site κ να μου στειλεις το λινκ σε παρακαλω.... θελω να το αγορασω το καπακι αυτο.. εχω παρει την απλη εκδοση κ τηεω το καπακι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Root-άρισα το κινητό και θέλω να ορίσω σαν stock dialer και contacts manager το DW. Όλα αυτά με τη στοκ ρομ που μου ήρθε, γίνεται; Γιατί όταν πάω να καλέσω οποιοδήποτε αριθμό μέσω του dw δεν μ' αφήνει ενώ με το στοκ δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ LENOVO K NOTE 3 ΑΡΙΣΤΟ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΕ 2 ΕΚΔΟΣΕΙΣ Κ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΗΧΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ....Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ LENOVO ΕΔΩ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...

 

Απο εδω μπορεις να παραγγειλεις το πισω καπακι (teana)

http://www.aliexpress.com/item/Original-5-5-inch-lenovo-k3-note-back-battery-cover-case-K50-T5-Teana-with-yellow/32393473544.html?spm=2114.01020208.3.52.bj5Qry&ws_ab_test=201407_4,201444_6,201409_2

 

και η εγγυηση για το κινητο ΔΕΝ ισχυει στην Ελλαδα αν το εχεις παρει απο Κινα.

Edited by tooljim13
rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν εισαι root? Αν δεν γνωριζεις κατεβασε απο το playstore το titanium backup και δες αν σου δινει προσβαση στις εφαρμογες.Αν δεν σου δινει τοτε ΔΕΝ εισαι root. Υπαρχουν 2 τροποι να κανεις root to κινητο,Γραψε στο YouTube how to root Lenovo K3 και θα βγαλει 5-6 βιντεακια τουλαχιστον.Πες μας και ποια rom φορας.

 

Κατέβασα την εφαρμογή που μου συνέστησες και λογικά είμαι root γιατί μπόρεσα να διαγράψω μια εφαρμογή. Όσον αφορά την rom στα στοιχεία συσκευής στον αριθμό έκδοσης λέει VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_STK50-T50 (μάλλον αυτό θα εννοείς).

 

Ωραια,για αρχη κανε freeze τις εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι(μεσω titanium backup) για να επαληθευσεις οτι δεν δημιουργουν καποιο προβλημα/κολλημα στην συσκευη και μετα απο μερικες μερες διέγραψέ τες για να εχεις και λιγο περισσοτερο χωρο. Αν μετα απο τις αφαιρέσεις των κινεζικων εφαρμογων εχεις ακομη θεματα με την rom τοτε ψαξου για καποια αλλη,αλλιως δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος.

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπα δεν εχουν να κανουν με σενα, γιατι προφανως ανηκεις στο υπολοιπο 5%

Επειδη μπαινει πολυς κοσμος και ρωταει για το κινητο αν σερνεται κλπ και βλεπει Post οτι η stock rom ειναι αργη και οι αλλες rom ειναι γρηγορες αλλα εχουν θεματα, αποθαρυνεται και ειναι κριμα να μην το αγορασει.

Μιλαμε το κινητο με την stock παει πιο γρηγορα απο το galaxy s4 που εχω.

Ανοιγω 15 παραθυρα στον browser, ενω παραλληλα ακουω μουσικη απο tunein και δεν εχω δει κολλημα.

 

Γειά σου μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ πιά ροομ φοράς και είσαι ευχαριστημένος όπως λές

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Nexus έχει τα θεματάκια της με τη θερμοκρασία μετά από κανα 20 λεπτο ομιλίας ...

Ωστόσο είναι άψογη.. Γρήγορη, σταθερή και απλή. Αν φτιάξουν το led notification θα αποτελεί μια τίμια λύση για stable rom.

 

 

ΥΓ. Πωλείται Lenovo K3 Note ολοκαίνουριο

το είχα πάρει για την αδερφή μου, αλλά αλλαξοπίστησε...

Link to comment
Share on other sites

H carbon είναι καλύτερη από την νεξους πιο σβελτη

Δύο μέρες την δοκιμασα χωρίς κανένα θέμα

Πέρα από το Λεντ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ πιά ροομ φοράς και είσαι ευχαριστημένος όπως λές

 

ευχαριστώ

 

Την s121 row.

Μόλις παρέλαβα το κινητο, την πέρασα, δεν του έκανα ροοτ γιατί δεν με ενδιαφέρει πλέον και μόλις τελείωσε του έκανα ένα hard reset και εστησα το κινητο από την αρχή.

Όλα δουλεύουν άψογα. 4g, gps, wifi, hotspot, καθαρός ήχος στις κλήσεις. Δηλαδή ότι προβλήματα έχεις διαβάσει, απλά δεν μου έχουν συμβεί.

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου αργό πάντως και πίστεψε με ασχολούμαι με ροοτ και Ρομ από το galaxy ace, πριν 6 χρόνια. Θέλω να σου πω ότι δεν είμαι αρχαριος.

Σίγουρα κάποιες Ρομ θα είναι πιο γρήγορες όπως οι aosp , αλλά προτιμώ να είναι το τηλέφωνο πλήρες και λειτουργικό με όλα του τα καλούδια. Κάμερα, double tab, air gestures κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Την s121 row.

Μόλις παρέλαβα το κινητο, την πέρασα, δεν του έκανα ροοτ γιατί δεν με ενδιαφέρει πλέον και μόλις τελείωσε του έκανα ένα hard reset και εστησα το κινητο από την αρχή.

Όλα δουλεύουν άψογα. 4g, gps, wifi, hotspot, καθαρός ήχος στις κλήσεις. Δηλαδή ότι προβλήματα έχεις διαβάσει, απλά δεν μου έχουν συμβεί.

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου αργό πάντως και πίστεψε με ασχολούμαι με ροοτ και Ρομ από το galaxy ace, πριν 6 χρόνια. Θέλω να σου πω ότι δεν είμαι αρχαριος.

Σίγουρα κάποιες Ρομ θα είναι πιο γρήγορες όπως οι aosp , αλλά προτιμώ να είναι το τηλέφωνο πλήρες και λειτουργικό με όλα του τα καλούδια. Κάμερα, double tab, air gestures κλπ.

 

Ή row είναι πολύ πιο αργή ακόμα και από τις multi κινεζικές πολύ πιο αργή

Και με την aosp το κινητό είναι 99.9% λητουργικο

Μόνο το Λεντ δεν παιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Έχει εγκαταστήσει κάποιος το Igo Primo και να δουλεύει κανονικα? Προσπαθώ από το Μάιο πού έχω το κινητό και οποία έκδοση και να έχω βάλει δουλεύει λίγα λεπτά και μετά κλείνει. Έχω την S137 row. Αν έχει κάποιος ασχοληθεί ας μου δώσει τη γνώμη του. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπα, αυτό ήταν και πρόβλημα από την official κιόλας. Νομίζω μια προηγούμενη έκδοση δουλεύει

 

Δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει ως system app.

Όταν λες μια προηγούμενη έκδοση εννοείς προηγούμενη έκδοση του messenger?

Ξέρεις ποιά ώστε να την κατεβάσω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ή row είναι πολύ πιο αργή ακόμα και από τις multi κινεζικές πολύ πιο αργή

Και με την aosp το κινητό είναι 99.9% λητουργικο

Μόνο το Λεντ δεν παιζει

Ανεφερα "με ολα τα καλουδια" :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει ως system app.

Όταν λες μια προηγούμενη έκδοση εννοείς προηγούμενη έκδοση του messenger?

Ξέρεις ποιά ώστε να την κατεβάσω?

 

Δες το post #3765

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

H carbon είναι καλύτερη από την νεξους πιο σβελτη

Δύο μέρες την δοκιμασα χωρίς κανένα θέμα

Πέρα από το Λεντ

 

Και εγώ μόλις την πέρασα. Πάει πολύ γρήγορα. Αλλά τι φάση με την κάρτα sd? Το λειτουργικό και τα πάντα έχουν αποθηκευτεί εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ το πρόβλημα αλλά έχω βάλει αυτό το apk και απο τοτε δουλευει καλα :D

 

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς όμως μου λεει ότι η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε όσες φορές κι αν το κάνω.

Τί μπορεί να φταίει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

πως θα περασω την s121 row και που θα την βρω

Εδώ τις έχει όλες...

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Edited by Unicum
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς όμως μου λεει ότι η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε όσες φορές κι αν το κάνω.

Τί μπορεί να φταίει?

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε,

την είχα κάνει system app και ήθελε reboot για να ολοκληρωθεί το uninstall και δεχόταν έτσι την εγκατάσταση.

Το εγκατέστησα και λειτουργεί μια χαρά. thanks!

Να δούμε τώρα αν λειτουργούν και οι ειδοποιήσεις.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,για αρχη κανε freeze τις εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι(μεσω titanium backup) για να επαληθευσεις οτι δεν δημιουργουν καποιο προβλημα/κολλημα στην συσκευη και μετα απο μερικες μερες διέγραψέ τες για να εχεις και λιγο περισσοτερο χωρο. Αν μετα απο τις αφαιρέσεις των κινεζικων εφαρμογων εχεις ακομη θεματα με την rom τοτε ψαξου για καποια αλλη,αλλιως δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος.

 

Εκτός από μια εφαρμογή δεν μου επέτρεψε να διαγράψω άλλη. Επιπλέον το YouTube είναι κατεβασμενο σε μια παλιά έκδοση και δεν με αφήνει ούτε να το διαγράψω ούτε να το κάνω αναβάθμιση. Δηλαδή τα κινέζικα που έχει σε κάποιες εφαρμογές (πχ στην εφαρμογή των κλήσεων έχει καρτέλα yellow pages και είναι όλη στα κινέζικα) δεν παίζει να φύγουν ακόμα και αν αλλάξω rom;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...