Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...χρειάζεσαι root προφανώς. Γενικά οι roms της Lenovo (π.χ. A806, A936, K3, K3 Note) χρειάζονται το root εξαιτίας τoυ ενοχλητικού bloatware. Δεν είναι κάτι περίπλοκο να υλοποιήσεις και γενικά θα σε εξυπηρετήσει και σε μελλοντικές ανάγκες. Δεν βλέπω γιατί να το αποφεύγεις.

 

Δεν το αποφευγω απλα δεν ξερω πως να το κανω για το συγκεκριμενο κινητο. Ειμαι φαν του ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα από geekbuying στα 149 € μέσω PayPal χθές και αύριο πρωι πρωι θα κάνω ακύρωση με refund(http://www.geekbuying.com/help/FAQ/i_want_to_cancel_an_order_placed_wrongly) του ποσού .....τι με έπιασε και το παρήγγειλα,δε λέω καλό δείχνει στα specs αλλά είχα ξεχάσει τις μ@λ:Xκίες των Κινέζων και τις μαιμουδιές στις rom......όχι είπαμε φτηνό είναι αλλά αμα είναι να σπάμε τα απαυτά μας όχι δεν θα πάρω.

Απ΄όσα unboxings είδα και απ΄όσα διάβασα εδώ λίγες σελίδες πίσω προβλέπεται πολύ σπάσιμο :X (xda,needroms κλπ.) χωρίς τελικά όφελος σε κάτι,χώρια που περιμένεις και πολλές μέρες,άραγε αυτά τα δυο μαγαζιά που το πουλάνε στο skroutz βγάζουν μόνο 80 € κέρδος ή παραπάνω.....:wacko::lol:;)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι έχετε πάθει όλοι?? xiaomi να πάρεις πρέπει να αλλάξεις την rom,ότι κινεζικο και να πάρεις πρέπει να αλλάξεις rom και γενικά να το στρώσεις όπως εσύ θες,τόση απαισιοδοξία και τόση γκρίνια για το Κ3 note δεν την περίμενα!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Οντως. Για τα λεφτα του ειμαι υπερευχαριστημενος κ δεν το μετανιωνω για κανενα λογο που το πηρα. Βαζει κατω αρκετα 400ευρα smartphones. Αυτες οι κινεζιες που χει μεσα ειναι το τελευταιο που με απασχολει. Εφ' οσον εχει καλο hardware δεν με απασχολει τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Οντως. Για τα λεφτα του ειμαι υπερευχαριστημενος κ δεν το μετανιωνω για κανενα λογο που το πηρα. Βαζει κατω αρκετα 400ευρα smartphones. Αυτες οι κινεζιες που χει μεσα ειναι το τελευταιο που με απασχολει. Εφ' οσον εχει καλο hardware δεν με απασχολει τιποτα αλλο.

 

το θέμα είναι ότι ακριβώς τα ίδια θέματα είχε και το Α806 και με τα update καθώς και με το φριζάρισμα εφαρμογών όλα έστρωσαν,τώρα τι έχει γίνει με το Note δεν ξέρω,νομίζω ότι το αδικούν λίγο :lol::p

Link to comment
Share on other sites

είναι συμβατό με κάρτες 64gb δοκίμασε κανένας ? Βλέπω στο minideal μέχρι 32gb

 

Έχω μια κάρτα 64gb. Μολίς επανέλθει θα σου πώ

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα εχω ενα θεμα με την μπαταρια κ δεν μπορω να καταλαβω το λογο. Τελειωνει μετα απο φουλ φορτιση μεσα σε 5-6 ωρες χωρις δεδομενα ανοιχτα. Εχει προεγκατεστημενη μια εφαρμογη που λεει σε ποση ωρα τελειωνει η μπαταρια(du battery saver).Μεχρι χθες ελεγε μετα απο φουλ φορτιση 40-50 ωρες (αναλογα δεδομενα φωτεινοτητα κλπ).απο σημερα μου λεει 14 ωρες μετα απο 2 φορτισεις κ 2 αποφορτισεις!!!

 

Αντιμετωπισε κανεις κατι αντιστοιχο? (Εχω ηδη τσεκαρει τα προγραμματα που τρωνε μπαταρια ) μπορει να προτεινει κανεις κατι ?

 

Επισης για να φορτισει η μπαταρια παιρνει ενα 3ωρο.

Edited by tasisGR
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε παιδια, περιμενω να ερθει και δεν αντεχω αλλο.

Μπαινω 10 φορες την ημέρα στο singpost.com για να κανω track το κινητο.

Ψυχωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν πάρεις Samsung δεν έχει τόση σαβουρα μέσα? Η μήπως δεν θα αλλαξεις την Ρομ, που δεν θα βλέπεις αναβάθμιση ουτε με το κυαλι?
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι ακριβώς τα ίδια θέματα είχε και το Α806 και με τα update καθώς και με το φριζάρισμα εφαρμογών όλα έστρωσαν,τώρα τι έχει γίνει με το Note δεν ξέρω,νομίζω ότι το αδικούν λίγο :lol::p

Ξεχασες οτι για το Α806 εχουμε και τον kandilak! :p

Παντως οι Ρωσοι εχουν φτασει πλεον στην εκδοση 1519.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!...ως αρχαριος σε αυτα τα θεματα..θα ηθελα να ρωτησω...απο που ειναι καλυτερα να το αγορασω απο minideal ή απο vickmall....και μιας που γραφουν και τα δυο σαητ οτι ρουταρουν την συσκευη ..ποιο νομιζεται οτι κανει την καλυτερη δουλεια..;;ευχαριστω εκ των πρωτερων..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!...ως αρχαριος σε αυτα τα θεματα..θα ηθελα να ρωτησω...απο που ειναι καλυτερα να το αγορασω απο minideal ή απο vickmall....και μιας που γραφουν και τα δυο σαητ οτι ρουταρουν την συσκευη ..ποιο νομιζεται οτι κανει την καλυτερη δουλεια..;;ευχαριστω εκ των πρωτερων..

 

Δαγκωτό vickmall. Μακράν το καλύτερο κινέζικο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα το παραγγείλει ένας φίλος και λέμε από vickmall αλλά από το ευρωπαϊκό κατάστημα που λέει ότι έρχεται σε μια μέρα Ελλάδα.Ισχύει όντως αυτό;επισεις είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε;Ελληνικά θα έχει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και απο θεμα ρουτατισματος vickmall ; ευχαριστω!!

 

Ναι αδερφέ . Κομπλέ είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ισχύει ναι. Έχουν κάποιον στην Ελλάδα που έχει στοκ και στα στέλνει από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά με ΕΛΤΑ. Δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι έχει κανονικά Ελληνικα και playstore . Απλά είναι παραπάνω κάνα 40ρι η τιμή από ότι αν το έπαιρνες από Κίνα . Αν το θες άμεσα αξίζει.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος στην παρέας σας!Πήρα από το to2c δύο κινητά LENOVO,ένα Κ3 ΝΟΤΕ για εμένα και ένα Α806 για την γυναίκα μου!!Επειδή δεν τα έχω παραλάβει ακόμα και δεν γνωρίζω τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω και έχω ψιλοπήξει με αυτά που διαβάζω!!!Είμαι τέρμα άσχετος!!:lol:Μπορεί κάποιος να συνοψίσει τα προβλήματα που αντιμετώπισε και στα δύο κινητά και τρόπους λύσης αυτών!!Ακόμα και κάποιον ή κάποιο μαγαζί που μπορώ να πάω να μου τα λύσει εντός Αθήνας!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αδερφέ . Κομπλέ είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ισχύει ναι. Έχουν κάποιον στην Ελλάδα που έχει στοκ και στα στέλνει από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά με ΕΛΤΑ. Δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι έχει κανονικά Ελληνικα και playstore . Απλά είναι παραπάνω κάνα 40ρι η τιμή από ότι αν το έπαιρνες από Κίνα . Αν το θες άμεσα αξίζει.

 

Ωραίος φίλε μου..ευχαριστω.ναι το ξέρω ότι έχει παραπάνω στη τιμή αλλά το παιδί επειδή έχει μείνει χωρίς κινητό βιάζεται πολύ.αρα όλα κομπλέ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος στην παρέας σας!Πήρα από το to2c δύο κινητά LENOVO,ένα Κ3 ΝΟΤΕ για εμένα και ένα Α806 για την γυναίκα μου!!Επειδή δεν τα έχω παραλάβει ακόμα και δεν γνωρίζω τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω και έχω ψιλοπήξει με αυτά που διαβάζω!!!Είμαι τέρμα άσχετος!!:lol:Μπορεί κάποιος να συνοψίσει τα προβλήματα που αντιμετώπισε και στα δύο κινητά και τρόπους λύσης αυτών!!Ακόμα και κάποιον ή κάποιο μαγαζί που μπορώ να πάω να μου τα λύσει εντός Αθήνας!!

https://www.youtube.com/watch?v=cr2j3lN9slo βρήκα και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος στην παρέας σας!Πήρα από το to2c δύο κινητά LENOVO,ένα Κ3 ΝΟΤΕ για εμένα και ένα Α806 για την γυναίκα μου!!Επειδή δεν τα έχω παραλάβει ακόμα και δεν γνωρίζω τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω και έχω ψιλοπήξει με αυτά που διαβάζω!!!Είμαι τέρμα άσχετος!!:lol:Μπορεί κάποιος να συνοψίσει τα προβλήματα που αντιμετώπισε και στα δύο κινητά και τρόπους λύσης αυτών!!Ακόμα και κάποιον ή κάποιο μαγαζί που μπορώ να πάω να μου τα λύσει εντός Αθήνας!!

 

Δεν τον λυπάσαι τον εαυτό σου καθόλου.....:lol::lol:....αν εισαι και άσχετος απ΄αυτά ετοιμάσου για ταλαιπωρία όταν έρθουν με το καλό(ή κακό μάλλον),μερικές σελίδες μόνο πίσω διάβασα εδώ και μου φτάνει(εγώ δεν είμαι άσχετος,ασχολούμαι καιρό τώρα απλώς τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν ασχολούμαι με rom,xda κλπ.κλπ. γιατί με τόσες έτοιμες συσκευές out of the box δεν βλέπω το λόγο να ταλαιπωρούμαι;)),το ακυρωσα ήδη .(το είχα παραγγείλει το Σάββατο και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα στο paypal)

Μακάρι να σε βοηθήσει κάποιος αν το χρειαστείς(μπορεί και όχι αλλά κάτι μου λέει πως ναι;)) είναι θέμα φαγούρας πόσο πολύ τον τρώει τον άλλο....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πήρα χθές απο geekbuying βέβαια δεν το έχουν στείλει ακόμα εννοείται , λένε ότι κάνει 20 εργάσιμες περίπου.Εγώ όπως είδα το βιντεάκι στο youtube ένα πρόσφατο μια χαρά μου φάνηκε , λογικά θα υπάρξουν σύντομα στο xda κάποιες ρομ έτσι ώστε να μπορούμε να τις βάλουμε για να διορθώθουν όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται ήδη όπως είδα έχει ανοίξει ένα τοπικ για αυτό το θέμα , τέλος πάντων τώρα περιμένω να έρθει απο το geekbuying.Ελπίζω να είναι καλή επιλογή αυτό το σάιτ :)
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες οτι για το Α806 εχουμε και τον kandilak! :p

Παντως οι Ρωσοι εχουν φτασει πλεον στην εκδοση 1519.

 

χαχαχαχα μακάρι να ψηθεί να το πάρει και ο kandilak για να κάνει και εδώ κανέναν οδηγό γιατί δεν μας βλέπω καλά :lol::lol::p !! πάντως εμενα full κομπλέ μου φαίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Καησπερα,βρήκαμε το κινητό στο gearbest 153 ευρώ.Ειναι αξιόπιστο;Λέει παράδοση σε 3 μέρες.ειναι εφικτό;Τα δίκτυα δουλεύουν κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα,βρήκαμε το κινητό στο gearbest 153 ευρώ.Ειναι αξιόπιστο;Λέει παράδοση σε 3 μέρες.ειναι εφικτό;Τα δίκτυα δουλεύουν κανονικά;

Δεν λέει παράδοση σε 3 μέρες αλλά ότι στο στέλνουν για το μακρύ ταξιδάκι σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες ΑΦΟΥ το παραγγείλεις...η παράδοση παραμένει ίδια

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει παράδοση σε 3 μέρες αλλά ότι στο στέλνουν για το μακρύ ταξιδάκι σε 3 με 5 εργάσιμες μέρες ΑΦΟΥ το παραγγείλεις...η παράδοση παραμένει ίδια

 

Έγινε φίλε μου.το σκέφτηκα ότι κάτι τέτοιο παίζει αλλά ήθελα να σιγουρευτώ.Δυστυχώς το vickmall που κάνει παράδοση σε μια μερα Ελλάδα με πιο ακριβή τιμη δεν έχει αλλα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...