Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Ψαχνω τον τιτλο μιας Ελληνικης σειρας που επαιζε μαλλον στον ΑΝΤ1 πριν περιπου 15 χρονια. Σειρα που αργα το βραδυ, ισως στις 11 επαιζε, εβδομαδιαία και αφορουσε μυστήριο με πλούσιους και δικηγόρους. Θυμαμαι χαρακτηριστικά προς το τελος ανελαβε μια υποθεση ενας αγνος και καθαρος δικηγορος που ηθελε να μπει στα βαθια αλλα τελικα δεν του βγηκε και τον σκότωσαν. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδια! Ειμαι καινουρια εδω. Θα ηθελα να ρωτησω για μια (ισως) μινι σειρα ή μινι ταινιες που εδειχνε παλια το σαιτ του Αντ1. Δεν ξερω αν τα εδειχνε κ στην τηλεοραση ή μονο στο σαιτ. Πρεπει να ηταν γυρω στο 2010, και θυμαμαι συγκεκριμενα "επεισοδια". Το ενα ειχε να κανει με μια νταντα η οποια προσεχε ενα παιδακι κ στο δωματιο του παιδιου υπηρχε ενας μεγαλος κλοουν και μιλουσε αυτη στο τηλεφωνο με τους γονεις του παιδιου και ελεγε για τον κλοουν και της ειπαν πως δεν εχουν κουκλα κλοουν. Αλλο "επεισοδιο" εδειχνε εναν αντρα του οποιου του ειχαν απαγαγει την οικογενεια ή κατι τετοιο και του εδειχναν μεσα απο μια οθονη με καμερα την οικογενεια του και ειχε και χρονομετρο κ επρεπε να κανει κατι πριν τελειωσει ο χρονος, αλλα δε θυμαμαι παραπανω. Μπορει καποιος να με βοηθησει; :/
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα σας, ψαχνω μια ταινια θριλερ εχει να κανει με εναν μαυρο γερο που φωτιζαν τα ματια σου σε καποιες σκηνες. Και καπως ξεγελουσε παλια τους χωρικους για να θυσιαζουν τα παιδια τους και τους επερνε την ψυχη για να ζει σαν αθανατος αυτος . Και ειχε φτιαξει εναν κοσμο δικο του η οποια η πρωταγωνιστρια ειναι παγιδευτεί εκει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω μια ταινια εδω και πολλά χρόνια απ οταν ημουν μικρος.. Δυστυχώς θυμάμαι μονο δυο σκηνές, ο γιος ενος ζευγαριού με την κοπελα του ενω οδηγάνε νύχτα σκοτώνονται σε τροχαιο καθώς προσπαθούν να προσπεράσουν με το αυτοκίνητο τους ενα αλλο όχημα, αυτος γκαζώνει ( η επόμενη ακριβώς σκηνή δειχνει μονο το ποδι του οδηγου του άλλου αυτοκινητου να πατάει το γκαζι επίτηδες για να μην τους αφήσει) και μετα εχοντας μπει στο αντίθετο ρεύμα ερχεται μια νταλικα ανοιγοκλεινωντας φωτα και κορναροντας και τους διαλύει. Η αμέσως επομενη σκηνή ειναι στο νεκροταφείο με τη μανα και τον πατερα να κλαίνε (δεν θυμαμαι μήπως ηταν κ ο πατριος αυτός κ οχι πατέρας). Η ταινία ειναι τουλάχιστον 2007 και πριν!!

Υ. Γ. : Αν με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολυ, ειναι σκαλωμα ζωής αυτη η ταινια και μου έρχεται στη μνημη πολλες φορες κατα τη διάρκεια της ζωης μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Edited by NickFoto
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλη την παρέα ψάχνω μια ταινία παλιά κάπου 1980 1990 πρέπει να ήταν θυμάμαι θρίλερ ήταν έδειχνε κάποιον μέσα σε ένα δωμάτιο που περνούσε μέσα από έναν καθρέφτη σε άλλη διάσταση με κάτι πολέμους και το χαρακτηριστικό που θυμάμαι έδειχνε ένα κομμένο χέρι και έναν φαντάρο σαν ζόμπι
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας!

Είμαι καινούρια:p

Ψάχνω μία παιδική σειρά με ένα αγοράκι που είχε ένα πολύ μεγάλο ξανθό τσουλούφι.. Άλλες τρίχες στο κεφάλι δεν είχε, μόνο το τσουλούφι.. Έκανε συνέχεια φάρσες σε όλους. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα επεισόδιο που φοβόταν τη μασέλα του παππού του και νόμιζε ότι θα τον φάει:lol:.. Δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πώς το λένε. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είμαι καινούρια:p

Ψάχνω μία παιδική σειρά με ένα αγοράκι που είχε ένα πολύ μεγάλο ξανθό τσουλούφι.. Άλλες τρίχες στο κεφάλι δεν είχε, μόνο το τσουλούφι.. Έκανε συνέχεια φάρσες σε όλους. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα επεισόδιο που φοβόταν τη μασέλα του παππού του και νόμιζε ότι θα τον φάει:lol:.. Δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πώς το λένε. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:D

 

Μήπως εννοείς τον Τιτέφ; https://m.imdb.com/title/tt0281498/?ref_=nv_sr_srsg_1.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτά τα sites έχουν κλείσει εδώ και 6-7 χρόνια τουλάχιστον. Ήταν τα χρόνια του rapidshare και λίγο μετά. Πραγματικά εκτός τόπου το άρθρο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτά τα sites έχουν κλείσει εδώ και 6-7 χρόνια τουλάχιστον. Ήταν τα χρόνια του rapidshare και λίγο μετά. Πραγματικά εκτός τόπου το άρθρο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι εκτός τόπου φίλε μου. Αναγράφει για την επιτροπή που έγινε τον Σεπτέμβριο και ότι τώρα ψηφίζεται ως νόμος του κράτους. Αυτό είναι η είδηση.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

 

Και η σχέση με το θέμα.................;

Link to comment
Share on other sites

Και η σχέση με το θέμα.................;

 

Οκ θα μπορούσε να μπει στο άλλο θέμα με τα kodi. Έχεις δίκιο σε αυτό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα παιδιά! Ψάχνω μια ταινία παλια που ειχα σε παιδί......ήταν η ιστορία ενός παιδιού που ειχε εναν κυβο του έκανε ερωτήσεις και του απαντούσε με ναι ή όχι. Ποια ταινία ήταν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ψάχνω μια ταινία παλια που ειχα σε παιδί......ήταν η ιστορία ενός παιδιού που ειχε εναν κυβο του έκανε ερωτήσεις και του απαντούσε με ναι ή όχι. Ποια ταινία ήταν?

 

Rubik the amazing cube

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω μια ταινια εδω και πολλά χρόνια απ οταν ημουν μικρος.. Δυστυχώς θυμάμαι μονο δυο σκηνές, ο γιος ενος ζευγαριού με την κοπελα του ενω οδηγάνε νύχτα σκοτώνονται σε τροχαιο καθώς προσπαθούν να προσπεράσουν με το αυτοκίνητο τους ενα αλλο όχημα, αυτος γκαζώνει ( η επόμενη ακριβώς σκηνή δειχνει μονο το ποδι του οδηγου του άλλου αυτοκινητου να πατάει το γκαζι επίτηδες για να μην τους αφήσει) και μετα εχοντας μπει στο αντίθετο ρεύμα ερχεται μια νταλικα ανοιγοκλεινωντας φωτα και κορναροντας και τους διαλύει. Η αμέσως επομενη σκηνή ειναι στο νεκροταφείο με τη μανα και τον πατερα να κλαίνε (δεν θυμαμαι μήπως ηταν κ ο πατριος αυτός κ οχι πατέρας). Η ταινία ειναι τουλάχιστον 2007 και πριν!!

Υ. Γ. : Αν με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολυ, ειναι σκαλωμα ζωής αυτη η ταινια και μου έρχεται στη μνημη πολλες φορες κατα τη διάρκεια της ζωης μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

Καλησπέρα σας, δεν γνωρίζω την ταινία αλλά σε περίπτωση που δεν μπορεί να σας βοηθήσει κάποιος μπορείτε να γράψετε μερικές λέξεις κλειδιά από αυτά που είπατε (στα Αγγλικά) στο παρακάτω link και ίσως το βρείτε. http://whatismymovie.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lipon magkes ψάχνω μια ταινία εδώ και τόσες μέρες. Έχει σχέση με μια γυναίκα που δωλοφονισε ένα άντρα.Μια άλλη εντομεταξυ γυναίκα την είχε ακολουθήσει και είχε βγάλει βίντεο και φωτογραφίες απην δολοφονία που έκανε. μετά η γυναίκα που έκανε την δολοφωνια παραδόθηκε στην αστυνομια. μετά όμως από κάποιες μέρες το ξανασκεφτηκε ζήτησε δηκηγορο και βγήκε απτην φυλακή. Η άλλη γυναίκα που είχε τραβήξει τα βίντεο ήταν λεσβια και γουστάρει την άλλη γυναίκα και την εκβίαζε με τα βίντεο και τις φοτο με σκοπό να κάνουν σeξ αλλιώς θα έδειχνε όλες τις φοτο και τα βίντεο στην αστυνομία και εκεί που κοιμοντουσαν μαζί η γυναίκα δολοφόνος πήγε να σκοτώσει την λεσβια. Αλλά πρώτου η λεσβια πεθάνει πρόλαβε να στείλει με το δάχτυλο του ποδιού της μνμ στον αστυνομικό με τα βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω τον τίτλο μιας πολύ παλιάς ασπρόμαυρης δραματικής ταινίας (μάλλον Αμερικάνικη), λοιπόν το σενάριο λεει... είναι μια οικογένεια όπου μετά το θάνατο της μητέρας η πολιτεία δηλώνει ότι ο πατέρας είναι ανίκανος να μεγαλώσει τα παιδιά, έτσι παίρνει τα παιδιά από τον φτωχό πατέρα (παρά τη θέληση του) και τα βάζει σε ιδρύματα όπου κακοποιούνται και περνάν άσχημες καταστάσεις, η ταινία δείχνει τον αγώνα του πατέρα όπου προσπαθεί να ενώσει την οικογένεια του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. ψάχνω πολύ καιρό μια ταινία που είχα δει σε βιντεοκασέτα .. πολύ πιθανόν αγορασμενη από κάποιο περιοδικό .. περίπου 1995-2005 ..και είναι κινούμενα σχέδια. η ιστορία είναι η εξής ..

2 παιδιά ένα αγόρι και ένα κορίτσι .. είναι Χριστούγεννα και πάνε σε ένα μαγαζί και τους κάνει εντύπωση μια χιονόμπαλα .. την παίρνουν και την βάζουν στη ντουλάπα τους .. το βράδυ η χιονόμπαλα σπαει και βγαίνει ένα ξωτικό .. μπαίνουν τα παιδιά και το ξωτικό μέσα στη χιονόμπαλα για να τον βοηθήσουν να πάει στον Άγιο Βασίλη νομίζω .. περνάνε από διάφορες περιπέτειες .. συναντάνε τον χανσελ και την Γκρέτελ τη Σταχτοπούτα την ωραία κοιμωμένη και στο τέλος η Κάκια μάγισσα από το χανσελ και Γκρέτελ είχε παγιδεύσει τον Άγιο Βασίλη ..

Κάπως έτσι ήταν η ταινία .. ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος γιατί θέλω πολύ να τη ξανά δω .. δεν είναι ταινία της disney (λόγω Χιονάτης κτλ )

Edited by Athena21
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω μια ταινία εδώ και πολλά χρόνια αλλά τίποτα. Το θέμα είναι μια έγχρωμη κοπέλα στην Αμερική αν δεν κάνω λάθος όπου απο μικρή γίνεται θύμα εκφοβισμού είτε για το χρώμα της είτε για τα μεγάλα χείλη της ακόμα και για τα μαλλιά της. Επίσης θυμάμαι πως είχαν σκοτώσει τον πατέρα της μπροστά στα μάτια της. Στην συνέχεια καθώς μεγάλωνε δεν ντρεπόταν πλέον για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά της, απέκτησε αυτοπεποίθηση, αέρα μέχρι μια μέρα που την πλησίασε ένα άλλο αγόρι της είπε πως ταχα την αγαπάει κι οτι του αρέσει, σιγα σιγα αυτη πείθεται και οταν πλεον την ξεμοναχιάζει την βιάζει και μένει έγκυος. Αν γνωρίζετε κάτι θα το εκτιμούσα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ άπο έμενα...

Ψαχνω κ εγω μια ταινια, παιδικη θεωρουνταν..αν κ λιγο scary..του '80 με '90 περιπου πρεπει να ηταν.....όπου ηταν μια κακια γυναικα κ ειχε πιάσει αιχμαλωτους ενα παιδακι κ κατι ακομα που δεν θυμαμαι καλα τι ηταν...μια κολοκυθα που μιλουσε, ενα τενεκεδακι που κι αυτο μιλουσε...δεν ειμαι σίγουρη....πανε πολλα χρόνια απο τοτε.....

Επισης, πολυ χαρακτηριστικο της ταινιας, ηταν μια καμαρα που ειχε ολο με κεφαλια κ συνεχως εβγαζε το κεφάλι της κ το άλλαζε μ ενα απο αυτα...εχω φαει το κοσμο να την βρω κ δεν μπορω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ άπο έμενα...

Ψαχνω κ εγω μια ταινια, παιδικη θεωρουνταν..αν κ λιγο scary..του '80 με '90 περιπου πρεπει να ηταν.....όπου ηταν μια κακια γυναικα κ ειχε πιάσει αιχμαλωτους ενα παιδακι κ κατι ακομα που δεν θυμαμαι καλα τι ηταν...μια κολοκυθα που μιλουσε, ενα τενεκεδακι που κι αυτο μιλουσε...δεν ειμαι σίγουρη....πανε πολλα χρόνια απο τοτε.....

Επισης, πολυ χαρακτηριστικο της ταινιας, ηταν μια καμαρα που ειχε ολο με κεφαλια κ συνεχως εβγαζε το κεφάλι της κ το άλλαζε μ ενα απο αυτα...εχω φαει το κοσμο να την βρω κ δεν μπορω...

https://www.imdb.com/title/tt0089908/?ref_=fn_al_tt_1 επιστροφη στη χωρα του οζ.Που οπωσ γραφτηκε τοτε η ταινια ηταν σκερι για παιδια με αποτελεσμα να μη κανει τοσο τεραστια επυτηχια.αλλα παραμενει και αυτη κλασσικη
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...