Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις το Μ9+ Supreme camera?

Με τρωει να το παρω. Το κινητο απο τα specs τα εχει ολα. Το θεωρω απο τις πιο ολοκληρωμενες συσκευες στην αγορα που τα εχει ολα.

Απλα θελω πολυ καλη καμερα.

Ειχα καποτε το Μ8 και η καμερα του ηταν ικανοποιητικη για μενα. Με το supreme camera τουλαχιστο θα παω ενα κλικ πιο πανω?

Θα μου πεις με τα λεφτα που θα δωσεις μπορεις να παρεις αλλη συσκευη με εξαιρετικη καμερα. Ναι, αλλα δεν θα ειναι HTC.

Εχω κολλημα με την HTC. Ο,τι κ αν δοκιμασα την εμπειρια χρησης που σου προσφερει η HTC δεν μπορει να σου την δωσει καμια αλλη μαρκα.

Δεν θα περιμενω για να παω σε M10 γιατι απο τα leaks που βλεπω το desing της δεν μ αρεσει.

Θυμιζει πολυ κινεζικα και οχι classic HTC

 

Η γνώμη μου είναι αφού υπάρχουν τα χρήματα, όπως τουλάχιστον αφήνεις να εννοηθεί, να περιμένεις το Μ10. Την εμπειρία που λες ότι θέλεις δεν ξέρω αν θα την έχεις με το Μ9 supreme. Η κάμερα είναι σαφώς καλύτερη αλλά ο επεξεργαστής είναι μέτριος. Και παρά τη μετριότητα του επεξεργαστή (κυρίως της gpu του) έβαλαν οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης και κάκιστες αναβαθμίσεις. Προϊόντα σαν αυτό βγήκαν για εξυπηρέτηση άλλων αγορών όπου τα σπεκς χωρίς ουσία πουλάνε συσκευές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη σε τι υστερει στην καθημερινη χρηση ο Χ10 απο τον SD 810?

Ακομα και αν η GPU ειναι κατωτερη τι δεν θα μπορεσει να κανει που την κανει η Adreno 430?

Παιχνιδια δεν παιζω.

Στα λεω παντα καλοπροαιρετα ολα αυτα.

Απλα θελω ενα HTC με πολυ καλη καμερα και καλη διαχειριση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε τι υστερει στην καθημερινη χρηση ο Χ10 απο τον SD 810?

Ακομα και αν η GPU ειναι κατωτερη τι δεν θα μπορεσει να κανει που την κανει η Adreno 430?

Παιχνιδια δεν παιζω.

Στα λεω παντα καλοπροαιρετα ολα αυτα.

Απλα θελω ενα HTC με πολυ καλη καμερα και καλη διαχειριση μπαταριας.

 

 

Καμια απολυτως διαφορα για χρηση καθημερινη !!! Μιου θυμιζει τους Σαμσουνγκακιδες με την καμερα που πια λες και δεν υπαρχει τιποτα αλλο παρα η καμερα σε ενα κινητο.......ααα ξεχασα και τους παιχνιδακηδες.......καμια διαφορα φιλε μου !! Ειναι κινηταρες τα HTC !!! Δεν ειναι τυχαιο που σε ομαδες facebook αναθεμα αν πετυχεις κανενα HTC να πουλιεται, ενω γινεται της κακομοιρας Samsung !!

Παρεπιπτοντως ποσταρω μια "χαλια" φωτο του Μ9 σε σκοτεινο δωματιο μου..........

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/12787598_215268342161140_73889512_o_zps6vxiwkj0.jpg

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι φιλε μου! Ασε καποιους να χοροπηδανε για σουπερ καμερες και καρτες γραφικων και τρελες επιδοσεις!

Προσωπικα χεστ..α!

Η φωτο που ανεβασες ειναι πολυ καλη για εσωτερικο χωρο.

Σε εξωτερικο χωρο ολες οι συσκευες βγαζουν εξαιρετικες φωτο.

Γιατι αραγε οι πολλοι κατοχοι Samsung που δινουν εναν σκασμο λεφτα για να παρουν το τελευταιο Note ή S σε λιγοτερο απο 6 μηνες το βγαζουν σε αγγελια για να παρουν κατι αλλο, ενω κατοχοι των HTC τα κρατανε πολυ περισσοτερο? Γιατι?

Αυτο που μετραει ειναι η καθημερινη χρηση και οχι ο τελευταιας τεχνολογιας επεξεργαστης και η σουπερ οθοναρες με τα ψευτικα χρωματα.

Προσωπικα οι συσκευες που με καλυπτουν και εχουν το κατι ιδιαιτερο για να τις κρατησεις και δεν σε κρεμανε ειναι οι HTC και Huawei.

Ποιοτητα κατασκευης και αρτια λειτουργια.

Τωρα για καλες φωτο προτιμω να παρω μια Canon Ixus με 100 ευρω και να εχω καλυτερες φωτο απο το Edge 7 των 800 ευρω.

Ετσι απλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη λέμε ότι να' ναι. Η gpu είναι αυτή που σπρώχνει τα πάντα. Και ανάμεσα στα άλλα και το interface. Αν δεις μικρολαγκάκια μην πεις ότι δε σε προειδοποίησα. Ο Χ10 είναι λίγος. Και σε QHD ακόμα λιγότερος. Και τα update για Χ10 έρχονται με το σταγονόμετρο. Διαλέγεις και παίρνεις.

Υ. Γ. Πιθανόν το Α9 γι αυτούς τους λόγους να μην είναι και πολύ κακή επιλογή. Παίρνεις καλή κάμερα, ωραίο σχέδιο, την ιστορία για το αποτύπωμα και update για ακόμα ενάμιση χρόνο στο δεκαπενθήμερο.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι φιλε μου! Ασε καποιους να χοροπηδανε για σουπερ καμερες και καρτες γραφικων και τρελες επιδοσεις!

Προσωπικα χεστ..α!

Η φωτο που ανεβασες ειναι πολυ καλη για εσωτερικο χωρο.

Σε εξωτερικο χωρο ολες οι συσκευες βγαζουν εξαιρετικες φωτο.

Γιατι αραγε οι πολλοι κατοχοι Samsung που δινουν εναν σκασμο λεφτα για να παρουν το τελευταιο Note ή S σε λιγοτερο απο 6 μηνες το βγαζουν σε αγγελια για να παρουν κατι αλλο, ενω κατοχοι των HTC τα κρατανε πολυ περισσοτερο? Γιατι?

Αυτο που μετραει ειναι η καθημερινη χρηση και οχι ο τελευταιας τεχνολογιας επεξεργαστης και η σουπερ οθοναρες με τα ψευτικα χρωματα.

Προσωπικα οι συσκευες που με καλυπτουν και εχουν το κατι ιδιαιτερο για να τις κρατησεις και δεν σε κρεμανε ειναι οι HTC και Huawei.

Ποιοτητα κατασκευης και αρτια λειτουργια.

Τωρα για καλες φωτο προτιμω να παρω μια Canon Ixus με 100 ευρω και να εχω καλυτερες φωτο απο το Edge 7 των 800 ευρω.

Ετσι απλα

 

Ξερεις, οταν ηταν να παρω κινητο ειπα το εξης - Θα παρω ενα που να ειναι πρωτον σουπερ αξιοπιστο και κατα δευτερον να εχει καμερα και τετοια χαζα που στην τελικη οσο καλη καμερα και να εχει με μια GoPro, οτι κινητο και να εχει κανεις, δεν υπαρχει περιπτωση να σταθει διπλα του !!!! Εχω ενα δευτερο κινητο (BQ Aquaris E5) για πιο προχειρο οταν βγαινω εξω και μονο μεσα στο σπιτι χρησιμοποιω το Μ9 οχι για κανενα αλλο λογο αλλα γιατι ειμαι ιδιαιτερα ατσαλος με τις κινησεις μου και δεν θελω τετοιο διαμαντι σαν το Μ9 να μου πεσει !! Το Ε5 εχει ηδη πεσει 7,8 φορες να φανταστεις !!! Το πηρα λοιπον 43 ευρο με ολα τα παρελκομενα και απο την ομαδα που ειμαι εβλεπα ΣΥΝΕΧΕΙΑ να πωλουνται Samsung, iphone, LG !! Ειλικρινα δεν επεσε ποτε στην αντηληψη μου κανενα HTC !! Και με παραξενεψε ιδιατερα !! Και ρωταω εγω τωρα: Αφου ειναι κατσε καλα κινητα γιατι τα πουλανε ΟΛΟΙ ? Μα ολοι μιλαμε !! Οχι ενας και δυο !! Εχω δει παρα μα παρα πολλα Samsung S6 !! Αλλα οπως πολυ σωστα ειπες οταν το μονο που σε ενδιαφερει ειναι η καμερα, θα ερθει η καθημερινοτητα - καθως τηλεφωνο ειναι και οχι PlayStation - που θα σε προδωσει και θα αποκαλυψει τα μειονεκτημετα του !! Να μην πω οτι σε λιγο καιρο εμεις θα εχουμε 7αρα εκδοση λειτουργικου και οσοι πηραν Samsung S7 θα εχουν ακομα την 6αρα !! Χαχαχα !!! Να μην πω το δουλεμα πιυ τους εριξε η Samsung λεγοντας τους οτι και καλα εχει πολλα μοντελα και που να προλαβει να τα αναβαθμησει ολα ενω μια χαρα προλαβαινει να βγαλει ενα ολοκαινουργιο μοντελο απο το μηδεν με 6αρα !! Σου λεει, θυματα εχουμε εδω, να μην βγαλουμε κανενα φραγκο ? Τι δηλαδι, τζαμπα 6αρα θα εχουν ενω μπορουν να αγορασουν το καινουργιο μοντελο ?? Και ολα τα ψαρια το πιστεψανε και πηγαν και δωσαν το παχυλο αντιτιμο για να εχουν κατι που οπως και στην περιπτωση του Samsung S6 θα τους αναγκασει να παρουν το επομενο μοντελο Samsung Edge S8 αν θελουν να εχουν αναβαθμισμενη συσκευη !!!

Link to comment
Share on other sites

@Nippon εχεις το m9 για το σπιτι ; στην εκκλησια ποιο παιρνεις :lol:

θελω και εγω ενα BQ Aquaris E5 ,απο που το πηρες; το θελω οχι για να βγαινω εξω με αυτο, αλλα για ωρα αναγκης ,οπως τωρα που ξεμεινα απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

@Nippon εχεις το m9 για το σπιτι ; στην εκκλησια ποιο παιρνεις :lol:

θελω και εγω ενα BQ Aquaris E5 ,απο που το πηρες; το θελω οχι για να βγαινω εξω με αυτο, αλλα για ωρα αναγκης ,οπως τωρα που ξεμεινα απο κινητο

 

Χαχαχαχαχα !!! Στην εκκλησια περνω τα διαμαντια να εχουν και τις ευλογιες !!! :lol::lol::lol: Κατσε να δεις το ντυσιμο με το χρυσο καρμπον που θα εχει το Μ9 να τρελθεις !!! Δεν θυμαμαι απο ποια ομαδα το πηρα γιατι ειμαι σε 4,5 απο δαυτες.......

Ξεμεινες ?? Πως ? Τι εγινε ? Το Μ9 σου επαθε κατι ?

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

ναι ,το m9 μ αφησε για κανα δυο εβδομαδες, το αναφερω πιο πισω, χαλασε η δονηση και μιας και μου χρειαζεται ειπα να το στειλω για φτιαξιμο
Link to comment
Share on other sites

ναι ,το m9 μ αφησε για κανα δυο εβδομαδες, το αναφερω πιο πισω, χαλασε η δονηση και μιας και μου χρειαζεται ειπα να το στειλω για φτιαξιμο

 

Να σου παρεθεσω καμια ομαδα απο αυτες που ειμαι ?

 

https://www.facebook.com/groups/1416743848618851/?ref=browser

 

https://www.facebook.com/groups/502583323231440/?ref=browser

 

https://www.facebook.com/groups/1475225859416087/?ref=browser

 

 

https://www.facebook.com/groups/1534293070156591/?ref=browser

 

 

https://www.facebook.com/groups/771581106244394/?ref=browser

 

Σε καλυψα ?? ;);)

Link to comment
Share on other sites

και με το παραπανω , εστειλα αιτημα ,ευχαριστω

 

 

Παντως η δονηση ειναι μια σταγονα στον ωκεανο σε σχεση με οτι εχω δει και διαβασει στο facebook αλλων εταιριων !!!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα ειναι χρησιμη , το εχω παντα στην δονηση ,ακομη και το πατημα κουμπιων , λες να παιζει ρολο αυτο που χαλασε; απο την πολυ την χρηση; μοτερακι εχει ; παλια ελεγαν οτι η δονηση ειναι η ιδια η μπαταρια ,τωρα τι ισχυει δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα ειναι χρησιμη , το εχω παντα στην δονηση ,ακομη και το πατημα κουμπιων , λες να παιζει ρολο αυτο που χαλασε; απο την πολυ την χρηση; μοτερακι εχει ; παλια ελεγαν οτι η δονηση ειναι η ιδια η μπαταρια ,τωρα τι ισχυει δεν ξερω

 

ναι θυμαμαι παλιοτερα με τα νοκια ετσι λεγανε...τωρα τα σημερινα δεν ξερω.......παντως δεν ειναι τιποτα !! φτιαχνεται !! σιγουρα σου ειναι χρησιμη και αφου ειναι η δουλεια σοιυ καλα κανεις να την φτιαξεις !!

 

Τωρα αν ειναι μηχανισμος να πω ισως μου ακουγεται πιο ευνοητο αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος, αλλα πιστευω οτι και το ενα και το αλλο ευκολα να φτιαχνονται !! Εισαι μεσα στην εγγυηση ?

 

Βγαλαμε φασον το καμπυλο πισω μερους της θηκης και ριξαμε ρυτινες..........

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-c45632f590a596166cb60859fd469e4eea91c756cbdc1b3f7558dbb4d8c59505-V_zpstrfo4u5j.jpg

 

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-5c0650d956ea108179e0890736e4b35429395e5f8f06ec2392d01a752ecf9f58-V_zpsahtkguqk.jpg

 

Η ρυτινη ειναι μωβ στο χρωμα και κανει περιπου 4 με 5 μερες να κρυωσει και ειναι ειδικη ρυτινη ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΡΑΣΕΙ !! Συνεχιζουμε και στο τελος θα ειναι περιπου σαν την δευτερη φωτο το συνολο αλλα περιμενετε να δειτε.....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Με αφορμή το Μ10 που το θεωρώ ενδιαφέρον και πιστεύω ότι η HTC θα τα δώσει όλα, διαβάζω αρκετά και για το Μ9. Βλέπω ότι όλοι λατρεύετε το Sense Ui και θα ήθελα από εσάς που το ξέρετε την άποψή σας, τα θετικά και τα δυνατά του σημεία.Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγραψα και σε άλλο ποστ. Θέλω να αγοράσω αυτό http://www.ebay.com/itm/32GB-HTC-One-M9-Sprint-Unlocked-Android-Smartphone-Gunmetal-Gray-/231852382521?hash=item35fb7a9939:g:AfgAAOSwll1WyV0P αλλά οσον αφορά το sprint δίκτυο που γράφει εχω αμφιβολίες. Μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να μου πει αν λειτουργεί ή οχι?
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγραψα και σε άλλο ποστ. Θέλω να αγοράσω αυτό http://www.ebay.com/itm/32GB-HTC-One-M9-Sprint-Unlocked-Android-Smartphone-Gunmetal-Gray-/231852382521?hash=item35fb7a9939:g:AfgAAOSwll1WyV0P αλλά οσον αφορά το sprint δίκτυο που γράφει εχω αμφιβολίες. Μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να μου πει αν λειτουργεί ή οχι?

 

δεν θα εχεις 4G , εγω δε θα το επερνα

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις 4G , εγω δε θα το επερνα

 

Φιλε μου μένω κοντά στον Όλυμπο, το 4G δε νομίζω οτι υπάρχει...κατα τα άλλα πιστεύεις οτι θα είναι λειτουργικό?

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγραψα και σε άλλο ποστ. Θέλω να αγοράσω αυτό http://www.ebay.com/itm/32GB-HTC-One-M9-Sprint-Unlocked-Android-Smartphone-Gunmetal-Gray-/231852382521?hash=item35fb7a9939:g:AfgAAOSwll1WyV0P αλλά οσον αφορά το sprint δίκτυο που γράφει εχω αμφιβολίες. Μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να μου πει αν λειτουργεί ή οχι?

Καλησπερα θα σου προτεινα να βαλεις αλλα 50 και να το παρεις απο ελλαδα μεταχειρο, κριμα να εχεις αυτη την συσκευη

και να μην μπορεις να την χαρεις οπως πρεπει .

Επιπλεον αν δεν βιαζεσαι μολις βγει το M10 θα πεσει και αλλο η τιμη του:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα σου προτεινα να βαλεις αλλα 50 και να το παρεις απο ελλαδα μεταχειρο, κριμα να εχεις αυτη την συσκευη

και να μην μπορεις να την χαρεις οπως πρεπει .

Επιπλεον αν δεν βιαζεσαι μολις βγει το M10 θα πεσει και αλλο η τιμη του:)

 

Είναι αντικατάσταση απο προβληματικό One M8 που εσταλη πίσω. Είναι αυτό και ενα ακόμα at&t unlocked με 30 ευρω παραπάνω και τον ψήνω μήπως μου το αφήσει στην ίδια τιμή. Σε κάθε περίπτωση θα πάρω γιατί όπως προείπα είναι αντικατάσταση απο προβληματικό.Απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει θέμα λειτουργικότητας.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Είναι αντικατάσταση απο προβληματικό One M8 που εσταλη πίσω. Είναι αυτό και ενα ακόμα at&t unlocked με 30 ευρω παραπάνω και τον ψήνω μήπως μου το αφήσει στην ίδια τιμή. Σε κάθε περίπτωση θα πάρω γιατί όπως προείπα είναι αντικατάσταση απο προβληματικό.Απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει θέμα λειτουργικότητας.

Μαλιστα .. αφου ειναι ετσι , φανταζομαι καποιος φιλος θα γνωριζει να σου πει κατι παραπανω στο θεμα σου .

Προσωπικα δεν μπορω να βοηθησω αλλο δεν γνωριζω :(

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα .. αφου ειναι ετσι , φανταζομαι καποιος φιλος θα γνωριζει να σου πει κατι παραπανω στο θεμα σου .

Προσωπικα δεν μπορω να βοηθησω αλλο δεν γνωριζω :(

 

Σε ευχαριστώ πάντως.:)

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μένω κοντά στον Όλυμπο, το 4G δε νομίζω οτι υπάρχει...κατα τα άλλα πιστεύεις οτι θα είναι λειτουργικό?

 

δεν ειναι 100% σιγουρο φιλε οτι θα ειναι λειτουργικο και με τρεις εταιριες , ισως να εχεις θεμα και στο 3G , άποψή μου κοιτα καποιο αλλο , διαφορετικα περιμενε καποιον αλλον να σου απαντησει 100% αν εισαι οκ

να εχεις κατα νου οτι αν πας μετα να το πουλησεις δε θα το παιρνει κανεις ,αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Μ9+ τι λεει; Πως ειναι σαν τηλεφωνο;

Προερχομαι απο Sony Xperia, αξιζει η μεταβαση στην htc η καλυτερα να συνεχισω με κανενα xperia Z5;

dual sim εχει;

 

Τίποτα δεν λέει. Είμαι κάτοχος του.

Αναβάθμιση για την 6 ακόμη δεν έχει πάρει, και 4g+ δεν διαθέτει. Όσον αφορά την καθημερινότητα είναι το ίδιο με το M9. Παιχνίδια δεν παίζω. Nα σου πω για τον επεξεργαστή, στα θετικά είναι ότι με τον επεξεργαστή αυτόν το κινητό καμιά δεν το αισθάνεσαι ζεστό στα χέρια μετά από έντονη χρήση, στα αρνητικά του είναι ότι αν σε ενδιαφέρουν τα benchmarks τότε δεν θα το δεις ανάμεσα στα πρώτα.

Η κάμερα του ελαφρός καλύτερη του M9

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 100% σιγουρο φιλε οτι θα ειναι λειτουργικο και με τρεις εταιριες , ισως να εχεις θεμα και στο 3G , άποψή μου κοιτα καποιο αλλο , διαφορετικα περιμενε καποιον αλλον να σου απαντησει 100% αν εισαι οκ

να εχεις κατα νου οτι αν πας μετα να το πουλησεις δε θα το παιρνει κανεις ,αυτα απο μενα

 

Εντάξει πείστικε να μου στείλει unlocked της at&t το οποίο γνωρίζω σίγουρα πως δεν έχει θέμα. Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση για τη βοήθεια.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...