Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα και γω προχθες το Μ9 μου. Γενικά ολα καλά και ολα ωραία. ΟΜΩΣ ενω με συνδεμένο το wifi πάει σφαίρα είτε σε browser είτε σε facebook ξερω γω, όταν κάνω σύνδεση με δεδομένα μεταμορφώνεται σε χελώνα. Κανονικά όμως. Αλλαξα όλες τις πιθανές χρήσεις δικτύου. Gsm only, wcdma only, gsm/wcdma aut., gsm, wcdma, lte aut. Τζίφος. Τσέκαρα το imei , μου βγάζει κανονικα τις μπάντες που παίζουν εδω , όπως και το οτι δεν είναι κλεμμένο ξερω γω. Ήταν κινητό της ατ@τ αν λέει κάτι αυτό. Τουλάχιστον αυτό έγραφε στη σελίδα του ο πωλητής στο Ebay. Tι να φταίει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Παρεμπιπτόντως τσέκαρα το cid και μου δίνει BS_US001.

 

καλοριζικο ,με 4g να ξερεις πηγαινει πολυ καλυτερα απ οτι με wifi , προσωπικα δεν ξερω τι παιζει, ειναι m9 η κανας κλωνος m9;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλοριζικο ,με 4g να ξερεις πηγαινει πολυ καλυτερα απ οτι με wifi , προσωπικα δεν ξερω τι παιζει, ειναι m9 η κανας κλωνος m9;

 

Σε 2-3 checkers μου το βγάζει original. Αν είναι κλώνος τι να πω? Μπράβο σε όποιον το έκανε:lol:...Σοβαρά όμως. Είχα πριν απο αυτό το m7 το οποίο με 3g (δεν παίζει 4gγυημένα εδω που μένω) ήταν αρκετά γρήγορο. Αυτό τώρα λες και δεν συνδέεται πέρα απο το Gsm δίκτυο. Εχω απο το απόγευμα εχω κουρκουτιάσει το κεφάλι μου ψάχνοντας κάτι παρόμοιο και δεν βρίσκω πουθενά τίποτα!

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

τι να πω φιλε δεν ξερω, το μονο που ξερω ειναι οτι στην Αμερικη εχει αλλες συχνοτητες 4g ,ισως και 3g , το m9 ομως καλυπτει ολς τις μπαντες ,γι αυτο μου φαινεται παραξενο, εκτος και αν ειναι τιποτα κλειδωμενο ,περιμενε να παρεις απαντηση απο καποιον που ειναι γνωστης πανω σε αυτα
Link to comment
Share on other sites

τι να πω φιλε δεν ξερω, το μονο που ξερω ειναι οτι στην Αμερικη εχει αλλες συχνοτητες 4g ,ισως και 3g , το m9 ομως καλυπτει ολς τις μπαντες ,γι αυτο μου φαινεται παραξενο, εκτος και αν ειναι τιποτα κλειδωμενο ,περιμενε να παρεις απαντηση απο καποιον που ειναι γνωστης πανω σε αυτα

Σε ευχαριστώ φιλε μου. Ελπίζω κάποιος να μας δώσει τα φώτα του.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Σε 2-3 checkers μου το βγάζει original. Αν είναι κλώνος τι να πω? Μπράβο σε όποιον το έκανε:lol:...Σοβαρά όμως. Είχα πριν απο αυτό το m7 το οποίο με 3g (δεν παίζει 4gγυημένα εδω που μένω) ήταν αρκετά γρήγορο. Αυτό τώρα λες και δεν συνδέεται πέρα απο το Gsm δίκτυο. Εχω απο το απόγευμα εχω κουρκουτιάσει το κεφάλι μου ψάχνοντας κάτι παρόμοιο και δεν βρίσκω πουθενά τίποτα!

Kαλημερα και ελεγα και εγω τι μου θυμιζει :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413638&page=75

Οπως σου ειχα πει δεν ξερω τι γινεται με τις μπαντες ,θα προτεινω κατι ετσι και αλλιως δεν εχεις εγγυηση ,και πιθανων

να εχεις και ξεκλειδωτο boot loader περνα custom rom μηπως και αλλαξει κατι με τις μπαντες η περιμενε μηπως καποιος

φιλος προτεινει κατι αλλο :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω αντιμετωπίσει τα παρακάτω προβλήματα. Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε

 

1)Όταν έστησα το κινητό περνώντας το backup από το Μ7 είχα ένα τρελό θέμα με το play store, όπου κάθε φορά που επέλεγα να εγκαταστήσω εφαρμογή από την λίστα όλων όσων έχω κατεβασει, το κινητό φριζαρε, δεν ανταποκρινοταν τίποτα και έκανε μόνο του restart, ή χρειαζόταν να του κάνω εγώ. Με factory reset φαίνεται να έστρωσε αλλά με είχε ανησυχήσει αρκετά στην αρχή

 

2)Βλέπω κάποια μικρά bugs που θέλω να δω αν τα έχετε.

-Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και το ανοίξω, αν κατεβάσω την κουρτίνα με τις συντομεύσεις, μετά δεν μπορώ να την επαναφερω στη θέση της. Την ανεβάζω και κατεβαίνει ξανά μόνη της με αποτέλεσμα να χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το power button

-Όταν πάω στην καρτέλα των εφαρμογών και πάω να επιλέξω άλλη, πολλές φορές δεν ανταποκρίνεται με το πρώτο άγγιγμα. Κάτι που το κάνει μόνο εκεί, το touch φαίνεται να δουλεύει μια χαρά παντού

 

3)Στο wifi πολλές φορές δεν συνδέεται και πρέπει να μπω εγώ στο μενού και να επιλέξω το connect. Και πάλι σε αυτή την περίπτωση αντί να κάνει connect, η συσκευή για κάποιο λόγο κλείνει το Wi-Fi μόνη της και το ανοίγει πάλι για να συνδεθεί

 

4)Το πιο ανησυχητικό για εμένα προσωπικά. Όταν είμαι στο σπίτι και μιλάω στο τηλέφωνο μου κάνουν παράπονα ότι ακούν έναν ήχο σαν αυτό που ακούγεται στα ηχεία αν φέρεις ένα κινητό κοντά. Το τσέκαρα και μόνος μου και όντως ισχύει και είναι αρκετά εκνευριστικό. Το θέμα είναι ότι το κάνει ΜΟΝΟ μέσα στο σπίτι και είναι το μόνο κινητό του σπιτιού που το κάνει

 

 

 

 

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω αντιμετωπίσει τα παρακάτω προβλήματα. Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε

 

1)Όταν έστησα το κινητό περνώντας το backup από το Μ7 είχα ένα τρελό θέμα με το play store, όπου κάθε φορά που επέλεγα να εγκαταστήσω εφαρμογή από την λίστα όλων όσων έχω κατεβασει, το κινητό φριζαρε, δεν ανταποκρινοταν τίποτα και έκανε μόνο του restart, ή χρειαζόταν να του κάνω εγώ. Με factory reset φαίνεται να έστρωσε αλλά με είχε ανησυχήσει αρκετά στην αρχή

 

2)Βλέπω κάποια μικρά bugs που θέλω να δω αν τα έχετε.

-Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και το ανοίξω, αν κατεβάσω την κουρτίνα με τις συντομεύσεις, μετά δεν μπορώ να την επαναφερω στη θέση της. Την ανεβάζω και κατεβαίνει ξανά μόνη της με αποτέλεσμα να χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το power button

-Όταν πάω στην καρτέλα των εφαρμογών και πάω να επιλέξω άλλη, πολλές φορές δεν ανταποκρίνεται με το πρώτο άγγιγμα. Κάτι που το κάνει μόνο εκεί, το touch φαίνεται να δουλεύει μια χαρά παντού

 

3)Στο wifi πολλές φορές δεν συνδέεται και πρέπει να μπω εγώ στο μενού και να επιλέξω το connect. Και πάλι σε αυτή την περίπτωση αντί να κάνει connect, η συσκευή για κάποιο λόγο κλείνει το Wi-Fi μόνη της και το ανοίγει πάλι για να συνδεθεί

 

4)Το πιο ανησυχητικό για εμένα προσωπικά. Όταν είμαι στο σπίτι και μιλάω στο τηλέφωνο μου κάνουν παράπονα ότι ακούν έναν ήχο σαν αυτό που ακούγεται στα ηχεία αν φέρεις ένα κινητό κοντά. Το τσέκαρα και μόνος μου και όντως ισχύει και είναι αρκετά εκνευριστικό. Το θέμα είναι ότι το κάνει ΜΟΝΟ μέσα στο σπίτι και είναι το μόνο κινητό του σπιτιού που το κάνει

 

 

 

 

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

Αφού έκανες hard reset πέρασες το backup ή απλώς κατέβασες πάλι τις εφαρμογές που είχες; Εμένα το δικό μου δεν κάνει τίποτα από αυτά πάντως. Το κινητό εχει ακόμα εγγύηση;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω αντιμετωπίσει τα παρακάτω προβλήματα. Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε

 

1)Όταν έστησα το κινητό περνώντας το backup από το Μ7 είχα ένα τρελό θέμα με το play store, όπου κάθε φορά που επέλεγα να εγκαταστήσω εφαρμογή από την λίστα όλων όσων έχω κατεβασει, το κινητό φριζαρε, δεν ανταποκρινοταν τίποτα και έκανε μόνο του restart, ή χρειαζόταν να του κάνω εγώ. Με factory reset φαίνεται να έστρωσε αλλά με είχε ανησυχήσει αρκετά στην αρχή

 

2)Βλέπω κάποια μικρά bugs που θέλω να δω αν τα έχετε.

-Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και το ανοίξω, αν κατεβάσω την κουρτίνα με τις συντομεύσεις, μετά δεν μπορώ να την επαναφερω στη θέση της. Την ανεβάζω και κατεβαίνει ξανά μόνη της με αποτέλεσμα να χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το power button

-Όταν πάω στην καρτέλα των εφαρμογών και πάω να επιλέξω άλλη, πολλές φορές δεν ανταποκρίνεται με το πρώτο άγγιγμα. Κάτι που το κάνει μόνο εκεί, το touch φαίνεται να δουλεύει μια χαρά παντού

 

3)Στο wifi πολλές φορές δεν συνδέεται και πρέπει να μπω εγώ στο μενού και να επιλέξω το connect. Και πάλι σε αυτή την περίπτωση αντί να κάνει connect, η συσκευή για κάποιο λόγο κλείνει το Wi-Fi μόνη της και το ανοίγει πάλι για να συνδεθεί

 

4)Το πιο ανησυχητικό για εμένα προσωπικά. Όταν είμαι στο σπίτι και μιλάω στο τηλέφωνο μου κάνουν παράπονα ότι ακούν έναν ήχο σαν αυτό που ακούγεται στα ηχεία αν φέρεις ένα κινητό κοντά. Το τσέκαρα και μόνος μου και όντως ισχύει και είναι αρκετά εκνευριστικό. Το θέμα είναι ότι το κάνει ΜΟΝΟ μέσα στο σπίτι και είναι το μόνο κινητό του σπιτιού που το κάνει

 

 

 

 

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

Για το 2 αν πατησεις πανω πανω στην μπαρα ειδοποιησεων θα την μαζεψει .:)

Link to comment
Share on other sites

-Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και το ανοίξω, αν κατεβάσω την κουρτίνα με τις συντομεύσεις, μετά δεν μπορώ να την επαναφερω στη θέση της. Την ανεβάζω και κατεβαίνει ξανά μόνη της με αποτέλεσμα να χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το power button

 

Αν έχω καταλάβει καλά ποιο είναι το πρόβλημα που σου παρουσιάζει, για να την ανεβάζεις/κρύβεις δοκίμασε να ακουμπάς το δάχτυλο εντός του γκρι πλαισίου με τις συντομεύσεις και όχι στο κενό από κάτω και κάνε swipe προς τα πάνω. Για τα υπόλοιπα, δυστυχώς δεν έχω Μ9 και το Μ8 δεν έχει παρουσιάσει κάτι από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις παιδιά

 

Καλά για αυτό με την κουρτίνα είχατε δίκιο. Είμαι τόσο χαζός :P

 

Όσο αφορά αυτό με το play store, λίγο που το πείραζα σήμερα, βλέπω ότι το κάνει με μια συγκεκριμένη εφαρμογή, την ηλεκτρονική γραμματεία. Όταν πάει να κάνει install τη συγκεκριμένη, φριζαρουν τα πάντα και κάνει restart. Με όλες τις υπόλοιπες όλα κομπλέ. Αν δεν βαριέται κάποιος να δοκιμάσει και να μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα, θα με υποχρέωνε.

 

Τώρα για το θέμα με το μικρόφωνο δεν βγάζω άκρη. Το κάνει μόνο στο σπίτι το δικό μου, και μόνο εκεί. Αλλά τι μπορεί να επηρεάζει μόνο το δικό μου κινητό και όχι του αδερφού μου ή όσων έρχονται εδώ;

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά αυτό με το play store, λίγο που το πείραζα σήμερα, βλέπω ότι το κάνει με μια συγκεκριμένη εφαρμογή, την ηλεκτρονική γραμματεία. Όταν πάει να κάνει install τη συγκεκριμένη, φριζαρουν τα πάντα και κάνει restart.

 

Πλάκα κάνεις τώρα;! Έχω το Μ8, το δοκίμασα και όντως το έκανε. Η συσκευή πάγωσε και έκανε hot reboot. Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοιο κόλλημα.

 

edit: Και το LG G4 το κάνει. Ή η συγκεκριμένη εφαρμογή φταίει ή κάποια ενημέρωση στο Play.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Άρα φταίει η εφαρμογή. Πάλι καλά, γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι. Επειδή προσπαθούσα να τις περάσω μαζικά, συνέχεια έκανε το ίδιο πράγμα σε κάποια φάση και μετά μου έκοψε να τις περάσω μια μια και είδα ότι τρελαίνεται το κινητό με αυτή την εφαρμογή. Θα τους κάνω ένα σχόλιο μήπως το διορθώσουν.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορειτε λιγο να με βοηθησετε, δειτε λιγο το βιντεο παραπανω , η ποιοτητηα που βγαζει το βιντεο του ειναι αυτη?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορειτε λιγο να με βοηθησετε, δειτε λιγο το βιντεο παραπανω , η ποιοτητηα που βγαζει το βιντεο του ειναι αυτη?

 

αυτη τη θολουρα στα δικα μου βιντεο δεν την βλεπω

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορειτε λιγο να με βοηθησετε, δειτε λιγο το βιντεο παραπανω , η ποιοτητηα που βγαζει το βιντεο του ειναι αυτη?

 

Μην περιμένεις θαύματα από την κάμερα γενικά.Ειναι απλά μέτρια.

(είχε κάνει και ο nikos_mpl ένα συγκριτικό με S6 edge vs m9)

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις θαύματα από την κάμερα γενικά.Ειναι απλά μέτρια.

(είχε κάνει και ο nikos_mpl ένα συγκριτικό με S6 edge vs m9)

 

δεν περιμενω θαυματα αλλα δεν περιμενα και αυτο το χαλι, θα ψαξω το ποστ του φιλου να δω τι παιζει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα στις κλήσεις επιμένει, τελικά το κάνει σε κλειστούς χώρους και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και πάλι τίποτα. Μόνο να δοκιμάσω διαφορετική κάρτα sim έμεινε μήπως και.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Αν δεν πιάσει τίποτα λογικά έχω το δικαίωμα για DOA, έτσι; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει; Τα έχω βάψει μαύρα :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα στις κλήσεις επιμένει, τελικά το κάνει σε κλειστούς χώρους και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και πάλι τίποτα. Μόνο να δοκιμάσω διαφορετική κάρτα sim έμεινε μήπως και.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Αν δεν πιάσει τίποτα λογικά έχω το δικαίωμα για DOA, έτσι; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει; Τα έχω βάψει μαύρα :(

 

δοκιμασε να το εχεις 2g και δοκιμασε το, αυτο εχει να κανει με το δικτυο πιο πολυ και οχι με το τηλεφωνο ,ποια εταιρια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Πριν που δοκιμασα με ανοιχτο 3g, εκανε για 1 δευτερολεπτο παρασιτα και μετά σταμάτησε και στις επόμενες 3 κλήσεις δεν εκανε καθόλου. Δεν βγάζω άκρη γενικά και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Πριν που δοκιμασα με ανοιχτο 3g, εκανε για 1 δευτερολεπτο παρασιτα και μετά σταμάτησε και στις επόμενες 3 κλήσεις δεν εκανε καθόλου. Δεν βγάζω άκρη γενικά και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

κατα 90% ειναι το δικτυο ,βαλτο σε 2g ,για να σου φυγει η απορια

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε 2g και σε 3g. Βασικά το κάνει παντού. Και η φάση είναι ότι σταματάει αν βάλω ακουστικά, γι'αυτό αναρωτιέμαι αν είναι θέμα μικροφώνου. Το δοκίμασα το μικροφωνο και σε ηχογραφήσεις και δεν ακουγεται το παραμικρό. Παίρνει και nano sim και δεν εχω προχειρη μια να δοκιμάσω τώρα, αυτή ειναι η βλακεία
Link to comment
Share on other sites

ειναι κομμενη η σιμ? σε αλλο κινητο σου η ιδια σιμ σου κανει νερα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτε, δοκιμασε μια αλλη sim διαφορετικης εταιριας ,αν κανει το ιδιο τοτε ειναι θεμα μικροφωνου , στειλε το για επισκευη , απλα για καμια 10αρια μερες δε θα το εχεις το κινητο ,αν ειναι ευρωπαικο δεν πληρωνεις τιποτα ,ουτε μεταφορικα
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα έχω επίσης την εντύπωση ότι δεν το ακούνε άτομα διαφορετικής εταιρείας. Η μητέρα μου με wind δεν ακουσε τίποτα, το ίδιο και μια φίλη με vodafone :wacko:

 

Δεν έχω DOA για τις 7 πρώτες ημέρες; Δεν μπορώ να το εκμεταλλευτώ;

 

Η κάρτα δεν είναι κομμένη. Κανονικά αγορασμένη από κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...