Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιλέγω την κάρτα sd μετά τον φάκελο με τις φωτογραφίες αλλά μου βγάζει πάλι να επιλέξω ρίζα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160227/afc2e94796536d814e5f82a652e30ab7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω την κάρτα sd μετά τον φάκελο με τις φωτογραφίες αλλά μου βγάζει πάλι να επιλέξω ρίζα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160227/afc2e94796536d814e5f82a652e30ab7.jpg

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με lollipop και ότι διεργασία προσπαθούσα να κάνω στην SD μου πέταγε σφάλμα..

Το θέμα το ελυσα με τον εξής τρόπο..http://i65.tinypic.com/dmzbs9.png

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω την κάρτα sd μετά τον φάκελο με τις φωτογραφίες αλλά μου βγάζει πάλι να επιλέξω ρίζα

 

Αυτό έχει να κάνει με τις αλλαγές που έφερε η Google με την KitKat. Από Lollipop και μετά, η Google ξανα έδωσε τη δυνατότητα στις εφαρμογές να μπορούν να κάνουν τροποποιήσεις όπου θέλουν στην sd αλλά αυτό γίνεται μόνο έπειτα από εξουσιοδότηση από τον χρήστη. Παρένθεση: αρκετοί developers έχουν μείνει πίσω και δεν έχουν ανανεώσει τις εφαρμογές τους ώστε να μπορούν να κάνουν τροποποιήσεις στην sd. Καθώς φαίνεται, η εφαρμογή που έχεις είναι ενημερωμένη και ζητάει να την εξουσιοδοτήσεις για αλλαγές στην sd. Πριν κάνεις την διαδικασία που αναφέρει ο venduza, επέλεξε ακριβώς όπως δείχνουν οι φωτογραφίες την ρίζα της sd και όχι τον φάκελο με τις φωτογραφίες όπως αναφέρεις ότι κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα με lollipop και ότι διεργασία προσπαθούσα να κάνω στην SD μου πέταγε σφάλμα..

Το θέμα το ελυσα με τον εξής τρόπο..http://i65.tinypic.com/dmzbs9.png

 

Αυτό έχει να κάνει με τις αλλαγές που έφερε η Google με την KitKat. Από Lollipop και μετά, η Google ξανα έδωσε τη δυνατότητα στις εφαρμογές να μπορούν να κάνουν τροποποιήσεις όπου θέλουν στην sd αλλά αυτό γίνεται μόνο έπειτα από εξουσιοδότηση από τον χρήστη. Παρένθεση: αρκετοί developers έχουν μείνει πίσω και δεν έχουν ανανεώσει τις εφαρμογές τους ώστε να μπορούν να κάνουν τροποποιήσεις στην sd. Καθώς φαίνεται, η εφαρμογή που έχεις είναι ενημερωμένη και ζητάει να την εξουσιοδοτήσεις για αλλαγές στην sd. Πριν κάνεις την διαδικασία που αναφέρει ο venduza, επέλεξε ακριβώς όπως δείχνουν οι φωτογραφίες την ρίζα της sd και όχι τον φάκελο με τις φωτογραφίες όπως αναφέρεις ότι κάνεις.

 

Καταρχας ευχαριστω, για τις απαντησεις σας ,μαλλον εχω θεμα με την καρτα η με την μοναδα αναγνωριση καρτων στο pc, στο κινητο οταν ειναι η καρτα μου την αναγνωριζει κανονικα και μπορω να κανω διαμορφωση ,στο pc μου βγαζει προβλημα καρτας και δε μ αφηνει να κανω διαμορφωση , τι κανουμε τωρα; η καρτα ειναι η samsung evo 32g

edit δοκιμασα μια αλλη καρτα sd στο pc δουλευει κανονικα, μαλλον υπαρχει θεμα στην καρτα, στο κινητο πως και δουλευει; λετε να μας εκανε καμια εφαρμογη ζημια;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το δικο μου. Πριν λιγο σχολασα απο δουλεια και δεν εχω κουραγιο να το ξεσκαλισω τετοια ωρα. Αυριο θα ξυπνησω νωρις να του παρω μια ζελατινα και μια θηκη! Απλα ανοιξα την κουτα και το ειδα. Ειναι απλα πανεμορφο...Πολλοι λενε οτι εχει ομοιοτητες με το Μ8 και το κραζουν...Ας μοιαζουν ολα τα ΟΝΕ μεταξυ τους γιατι ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!!

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται να δεις σύνολο οθόνης. Ακόμα και να υπολογίσεις το άθροισμα της κάθε εφαρμογής, το νούμερο που θα βγει απέχει αρκετά από αυτό που δείχνει το gsam.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα τα αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το Μ9 απο το Μ8? δυσκολευομαι πολυ με ενα φιλο εδω που ειναι αναμεσα στα 2...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα τα αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το Μ9 απο το Μ8? δυσκολευομαι πολυ με ενα φιλο εδω που ειναι αναμεσα στα 2...

 

Προσωπικη μου αποψη, οχι. Αναμεσα στα 2 θα επελεγα χαλαρα το Μ8.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε θα αγόραζα με τίποτα αυτή την στιγμή το m8

 

+1

Επίσης σκέψου πως το 9αρι έχει ένα χρόνο ακόμα υποστήριξη σε αναβαθμίσεις συν του ότι έχει Κ πιο φρέσκο Κ γρήγορο hardware

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα τα αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το Μ9 απο το Μ8? δυσκολευομαι πολυ με ενα φιλο εδω που ειναι αναμεσα στα 2...

 

Εννοειται τα αξιζει αυτα τα χρηματα και με το παραπανω!

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε θα αγόραζα με τίποτα αυτή την στιγμή το m8

Ούτε και το Μ9.

Λίγη αναμονή, να βγει το 10 και αν θα είναι έτσι όπως λένε, (λογικά) η τιμή του 9 θα κάνει γερή βουτιά.

Γενικά οι μέρες πριν βγει το επόμενο μοντέλο δεν είναι καλες για αγορά, πλήν κάποιων ελαχίστων εξαιρέσεων!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το Μ9.

Λίγη αναμονή, να βγει το 10 και αν θα είναι έτσι όπως λένε, (λογικά) η τιμή του 9 θα κάνει γερή βουτιά.

Γενικά οι μέρες πριν βγει το επόμενο μοντέλο δεν είναι καλες για αγορά, πλήν κάποιων ελαχίστων εξαιρέσεων!

Δεν αντιλέγω, αλλά αν είναι το 10 τούμπανο μην το περιμένεις κάτω από 600 ευρώ, γι αυτό το λόγο δε βλέπω να πέφτει το m9 πιο κάτω, ίδωμεν :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακούγεται εξ ανατολών για τιμολογιακες πολιτικές και πράσινα άλογα! Γι' αυτό λέω λίγη υπομονή να βγει το 10αρι, να δουμε που θα κάτσει και μετά η κίνησή μας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακούγεται εξ ανατολών για τιμολογιακες πολιτικές και πράσινα άλογα! Γι' αυτό λέω λίγη υπομονή να βγει το 10αρι, να δουμε που θα κάτσει και μετά η κίνησή μας!

Η τιμή θα είναι η γνωστή. Δε νομίζω να αλλάξει κάτι σε αυτό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

+1

Επίσης σκέψου πως το 9αρι έχει ένα χρόνο ακόμα υποστήριξη σε αναβαθμίσεις συν του ότι έχει Κ πιο φρέσκο Κ γρήγορο hardware

 

Αυτο ισχυει στη θεωρια! Στην πραξη, φετος το Μ8 πηρε νωριτερα την ΜΜ απο το Μ9. :)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σοβαρα τωρα τα αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το Μ9 απο το Μ8? δυσκολευομαι πολυ με ενα φιλο εδω που ειναι αναμεσα στα 2...

 

Για εμένα οχι ξεκαθαρα.

Απο την στιγμή που το m9 δεν φέρνει καμια απόλυτος βελτιωση στα αρνητικά του m8 δεν αξίζει μια.

Εκτός μονο αν σε ενδιαφέρει το Androin N που θα βγει αρχες καλοκαιριού και θα το παρει φθινόπωρο το m9 και τέλος μετα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες στα ξαφνικά δεν έχω δόνηση, κάποια λύση; σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

 

edit εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι δεν δουλευει, ξερει κανεις που να το στειλω για επισκευη; ποιος ασχολειτε στην ελλαδα με την htc; το κινητο ειναι ευρωπαικο, αληθεια τι φταιει και δε δουλευει; θελει αλλαγη η μπαταρια η κατι αλλο;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες στα ξαφνικά δεν έχω δόνηση, κάποια λύση; σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;

 

edit εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι δεν δουλευει, ξερει κανεις που να το στειλω για επισκευη; ποιος ασχολειτε στην ελλαδα με την htc; το κινητο ειναι ευρωπαικο, αληθεια τι φταιει και δε δουλευει; θελει αλλαγη η μπαταρια η κατι αλλο;

Kαλησπερα το service ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

επιπλεον μπορεις να μιλησεις και με την htc εδω να σου στειλουν courier να παραλαβει την συσκευη απο τον χωρο σου,

οσο για την δονηση απλα χαλασε:)

http://www.htc.com/gr/contact/phone/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα το service ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

επιπλεον μπορεις να μιλησεις και με την htc εδω να σου στειλουν courier να παραλαβει την συσκευη απο τον χωρο σου,

οσο για την δονηση απλα χαλασε:)

http://www.htc.com/gr/contact/phone/

 

Ok φιλε σ ευχαριστω, επικοινωνησα με το δευτερο link που μου εδωσες και βγηκε ακρη μπορω να πω, θα μου στειλουν courier στο χωρο μου για παραλαβη της συσκευης χωρις καποια χρεωση :)

Προς ενημερωση: επειδη δεν εχω την αποδειξη μου λεει δεν υπαρχει προβλημα ,ανεφερα το imei και μου ειπε πως εχω εγγυηση εως 8/2017 ,μια χαρα λοιπον :D

Το μονο που με προβληματιζει, επειδη το κινητο ειναι ευρωπαικης προελευσης και συγκεκριμενα χωρας γερμανιας μπορει να κανει εως και 50 μερες για να γινει η επισκευη, αλλα μπορει και δυο εβδομαδες :wacko:

Πρωτη φορα που επικοινωνω με το service της HTC και μονο θετικα λογια εχω προς το παρων, λεω προς το παρων διοτι αν δεν ολοκληρωθει η διαδικασια δεν μπορουμε να ειμαστε 100% σιγουροι ( ισως να μου πουνε οτι το κινητο επεσε και δεν φερουμε ευθυνη και πρεπει να πληρωσω την επισκευη, ιδωμεν)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυο Μ8 έστειλα, μου είπαν θα πάρει 5-6 εβδομάδες αλλά είχα τα κινητά πίσω σε 10 μέρες

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@finn ευχαριστω για την πληροφορια φιλε, ηταν ευρωπαικης προελευσης; μακαρι να το εχω και εγω σε 10 μερες πισω ,ξεχασα να ρωτησω σε ποσες μερες θα ερθει η courier, να το ετοιμασω απο τωρα η θα κανει καμια εβδομαδα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...