Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ισχυει στη θεωρια! Στην πραξη, φετος το Μ8 πηρε νωριτερα την ΜΜ απο το Μ9. :)

Την πήρε νωρίτερα (δυο βδομάδες για την ακρίβεια) διότι είχε να δει αναβάθμιση ένα χρόνο το m8. Και όταν λέω ένα χρόνο μιλάω κυριολεκτικά..από την 5.0.1 το Γενάρη του 15 πήγε κατευθείαν στην 6.0 το 16. Από εδώ και στο εξής δε πιστεύω να ξαναπάρει τπτ άλλο,Αντε καμιά 6.0.1, το εννιαρι όμως θα έχει σίγουρη την Ν.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@finn ευχαριστω για την πληροφορια φιλε, ηταν ευρωπαικης προελευσης; μακαρι να το εχω και εγω σε 10 μερες πισω ,ξεχασα να ρωτησω σε ποσες μερες θα ερθει η courier, να το ετοιμασω απο τωρα η θα κανει καμια εβδομαδα;

Nομιζω πως αυριο θα σου ερθει ο courier θα σε παρει τηλ πριν ερθει:) και εγω οσες φορες χρειαστηκα το service εκανε 15 με 18 εργασιμες. Υπομονη:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πως αυριο θα σου ερθει ο courier θα σε παρει τηλ πριν ερθει:) και εγω οσες φορες χρειαστηκα το service εκανε 15 με 18 εργασιμες. Υπομονη:)

 

Ok φιλε ,σ ευχαριστω και παλι, οταν με το καλο το παραλαβω θα σας αναφερω εντυπωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Την πήρε νωρίτερα (δυο βδομάδες για την ακρίβεια) διότι είχε να δει αναβάθμιση ένα χρόνο το m8. Και όταν λέω ένα χρόνο μιλάω κυριολεκτικά..από την 5.0.1 το Γενάρη του 15 πήγε κατευθείαν στην 6.0 το 16. Από εδώ και στο εξής δε πιστεύω να ξαναπάρει τπτ άλλο,Αντε καμιά 6.0.1, το εννιαρι όμως θα έχει σίγουρη την Ν.

 

Την 6.0.1. εχει φιλε μου το m8!

Θα δειξει το μελλον ποσο ακομα θα το υποστηριξει!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Την 6.0.1. εχει φιλε μου το m8!

Θα δειξει το μελλον ποσο ακομα θα το υποστηριξει!

Την 6.0 φοράει κάνεις λάθος φίλε μου!

Ήδη έκλεισε τα δύο χρόνια ζωής του πλέον οπότε λιγάκι δύσκολο για κάτι μεγάλο. Κάπου είχα διαβάσει για 6.0.1 μέχρι το δεύτερο τρίμηνο.

http://i65.tinypic.com/25h1ow7.png

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ναι εχεις δικιο μπερδευτηκα με το Α9 που ειχε την 6.0.1!

Σε καθε περιπτωση η χειροτερη οθονη, τα χειροτερα ηχεια και η χειροτερη αισθηση (πλαστικουρας) στο χερι του Μ9 δε θα διορθωθουν με κανενα μελλοντικο update.

Για το τι θα παρει η καθε συσκευη στο μελλον καλυτερα ας μην προδικαζουμε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ναι εχεις δικιο μπερδευτηκα με το Α9 που ειχε την 6.0.1!

Σε καθε περιπτωση η χειροτερη οθονη, τα χειροτερα ηχεια και η χειροτερη αισθηση (πλαστικουρας) στο χερι του Μ9 δε θα διορθωθουν με κανενα μελλοντικο update.

Για το τι θα παρει η καθε συσκευη στο μελλον καλυτερα ας μην προδικαζουμε!

 

γινεσαι αδικος και στο λεει καποιος που θεωρει το Μ8 κορυφη.εκει που θα συμφωνησω ειναι στα λιγο πιο αδυναμα ηχεια.κατα τα αλλα η οθονη μετα τα update ειναι στο ιδιο επιπεδο και η ποιοτητα καλυτερη με πολυ καλυτερο κρατημα στο χερι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ναι εχεις δικιο μπερδευτηκα με το Α9 που ειχε την 6.0.1!

Σε καθε περιπτωση η χειροτερη οθονη, τα χειροτερα ηχεια και η χειροτερη αισθηση (πλαστικουρας) στο χερι του Μ9 δε θα διορθωθουν με κανενα μελλοντικο update.

Για το τι θα παρει η καθε συσκευη στο μελλον καλυτερα ας μην προδικαζουμε!

Μια χαρά συσκευή είναι το εννιαρι μην τα ισοπεδώνουμε όλα..το ότι δεν περπάτησε δεν σημαίνει ότι ήταν χειρότερο,απλά δεν έδωσε το κάτι παραπάνω από το ήδη καλό προκατοχο του. Όπως είπα και πριν γνώμη μου είναι ότι για εξήντα ευρώ λιγοτερα δεν αξίζει να αποκτήσεις μια συσκευή διετίας (που υποτίθεται ότι θα την κρατήσεις Κ για ένα χρόνο ακόμα φαντάζομαι οπότε πάμε τριετία) με "παλιό" hardware, με δύο gb ram συν την μη υποστήριξη του στο software κομμάτι.

Δεν προδικαζω τπτ έγω..έτσι λειτουργεί το android..δυο χρόνια updates..μετά τέλος(αλλιώς πας nexus). Η HTC αυτό έχει δείξει. Και επίσης νομίζεις ότι τώρα που θα βγάλει το δεκάρι τη συμφέρει να δώσει μεγάλο update σε μια συσκευή 2+ χρονών? Δε νομίζω..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 ό,τι ήταν να πάρει το πήρε. 2 χρόνια ακατέβατα δίνει η HTC. Το πολύ πολύ κανένα critical bugfix. Ό,τι ακριβώς έγινε και με το Μ7 που το μόνο που πήρε μετά τη διετία ήταν το bugfix για το stagefright.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα πουθενα οτι το Μ9 ειναι για τα μπαζα. Απλα δεν ειναι πουθενα ουσιαστικα βελτιωμενο σε σχεση με το M8 (αντε στην καμερα λιγακι κι εκει οχι σε ολες τις συνθηκες). Η αισθηση του πλαστικου στην πλατη ειναι αισθητη και δεν εχει καμια σχεση με το μεταλλο του Μ8. Τα ηχεια επισης χειροτερα. Αυτονομια μια απο τα ιδια με το Μ8. Απο κει και περα προσωπικα τα updates δεν ειναι το παν σε μια συσκευη κατα τη γνωμη μου, αρκει να δουλευει αψογα με το λογισμικο που εχει.

Αν καποιος που θελει τωρα να παρει συσκευη, ισως θα επρεπε να περιμενει 1 μηνα ακομα να βγει το Μ10 για να πεσουν λιγακι οι τιμες των Μ8 και Μ9.

Στα λεφτα αυτα που ζητουν αυτες οι 2 συσκευες, υπαρχει το LG G4, οποτε καπου εδω νομιζω οτι δεν υπαρχει και νοημα να συζητησουμε κατι αλλο...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα πουθενα οτι το Μ9 ειναι για τα μπαζα. Απλα δεν ειναι πουθενα ουσιαστικα βελτιωμενο σε σχεση με το M8 (αντε στην καμερα λιγακι κι εκει οχι σε ολες τις συνθηκες). Η αισθηση του πλαστικου στην πλατη ειναι αισθητη και δεν εχει καμια σχεση με το μεταλλο του Μ8. Τα ηχεια επισης χειροτερα. Αυτονομια μια απο τα ιδια με το Μ8. Απο κει και περα προσωπικα τα updates δεν ειναι το παν σε μια συσκευη κατα τη γνωμη μου, αρκει να δουλευει αψογα με το λογισμικο που εχει.

Αν καποιος που θελει τωρα να παρει συσκευη, ισως θα επρεπε να περιμενει 1 μηνα ακομα να βγει το Μ10 για να πεσουν λιγακι οι τιμες των Μ8 και Μ9.

Στα λεφτα αυτα που ζητουν αυτες οι 2 συσκευες, υπαρχει το LG G4, οποτε καπου εδω νομιζω οτι δεν υπαρχει και νοημα να συζητησουμε κατι αλλο...

 

γιατι εισαι τοσο απόλυτος; το οτι ειναι προσωπικη σου αποψη το δεχομαι, αλλα μεχρι εκει ,το g4 περασε απο τα χερια μου και δε το κρατησα ουτε μια εβδομαδα, οι απαιτησεις και τα θελω του καθενος ειναι διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

γιατι εισαι τοσο απόλυτος; το οτι ειναι προσωπικη σου αποψη το δεχομαι, αλλα μεχρι εκει ,το g4 περασε απο τα χερια μου και δε το κρατησα ουτε μια εβδομαδα, οι απαιτησεις και τα θελω του καθενος ειναι διαφορετικα

 

Φιλε μου δεν ειμαι απολυτος!

Εκφραζω απλα την αποψη/προτιμηση μου. Το Μ9 δεν εχει να προσφερει τιποτα παραπανω σε σχεση με ενα G4. Eιναι πιο ακριβο, εχει χειροτερη καμερα, χειροτερη οθονη, παρομοια αυτονομια, ιδια ταχυτητα, ακομη και τα 2 ηχεια του Μ9 μπορει να προσφερουν stereo, αλλα σε ποιοτητα ηχου ειναι χειροτερα απο του G4, οσο περιεργο κι αν ακουγεται αυτο.

Για μενα το μονο στο οποιο υπερεχει το Μ9 ειναι η εμφανιση καθως το G4 μπροστα ειναι τραγωδια (η πλατη ειναι ομως ωραια).

Περι ορεξεως βεβαια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι εισαι τοσο απόλυτος; το οτι ειναι προσωπικη σου αποψη το δεχομαι, αλλα μεχρι εκει ,το g4 περασε απο τα χερια μου και δε το κρατησα ουτε μια εβδομαδα, οι απαιτησεις και τα θελω του καθενος ειναι διαφορετικα

 

Και εμενα που περασε το g4 απο τα χερια μου, μου φανηκε πολυ λιγο σε σχεση με το Μ9. Το μονο που υπερτερουσε το g4 ηταν η καμερα, που ουδολως με απασχολει σε ενα τηλεφωνο. Σε ολα τα αλλα Μ9 ftw!

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από μεγάλη χρονική περίοδο απογοήτευση με το Μ9 λόγο του ότι όταν του έβαζα marshmallow (Custom) σερνοταν, ξαφνικά εχτές βρήκα έναν κινέζο στο XDA (που απότι κατάλαβα είναι γνωστός dev εκεί μέσα σε άλλες ρομ) που έφτιαξε μια marshmallow rom από το htc a9 για το Μ9... το αποτέλεσμα; επιτέλους το κινητό μου έβγαλε φτερά, ανακούφιση, να μου αρέσει τόσο αυτή η συσκευή τόσο καιρό (hardware) και να χρησιμοποιώ galaxy s5; γιατί σέρνεται;

Ναναι καλά ο Κινέζος, αξίζει να δοκιμάσετε την ρομ του, πραγματικά θα νιώθετε ότι αλλάξατε συσκευή. Σας το υπογράφω.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από μεγάλη χρονική περίοδο απογοήτευση με το Μ9 λόγο του ότι όταν του έβαζα marshmallow (Custom) σερνοταν, ξαφνικά εχτές βρήκα έναν κινέζο στο XDA (που απότι κατάλαβα είναι γνωστός dev εκεί μέσα σε άλλες ρομ) που έφτιαξε μια marshmallow rom από το htc a9 για το Μ9... το αποτέλεσμα; επιτέλους το κινητό μου έβγαλε φτερά, ανακούφιση, να μου αρέσει τόσο αυτή η συσκευή τόσο καιρό (hardware) και να χρησιμοποιώ galaxy s5; γιατί σέρνεται;

Ναναι καλά ο Κινέζος, αξίζει να δοκιμάσετε την ρομ του, πραγματικά θα νιώθετε ότι αλλάξατε συσκευή. Σας το υπογράφω.

Φιλε μου θα σου προτεινα να αφησεις τις custom rom και τα φλασαρισματα,το Μ9 με το sense δεν εχεις αναγκη αλλες ρομ,λειτουργει υποδειγματικα απο μονο του.

Τωρα αν σου αρεσει απο χομπυ να ασχολεισαι με custom αλλο αυτο,αλλα πρεπει να αποδεχτεις τα προβληματα των custom.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η χαρα μου για το Μ9 δεν εχει τελειωμο ειπα να κανουμε με την βοηθεια ενος φιλου που ασχολειτε με κατασκευες ανθρακονηματων και cosmetic carbon fiber - μην μπερδευεστε με τα ψευτοκαρμπον φιλμ μεμβρανες που κυκλοφορουν !! καμια σχεση !! Μιλαμε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ υφασμα !! - πηραμε την εργοστασιακη θηκη του Μ9 την αδιαβροχη και θα την ντυσουμε με χρυσο carbon fiber !!

Εδω ξεκιναμε ! Βλεπετε την Active case HTC και λιγο υπομονη σε λιγες μερες θα ειναι ντυμενη με χρυσο υφασμα.....

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-d1d46bbebe25d6a20be7b9152ee4ca587a4f2f42e9aba6b0a185b9b7af6b7aac-V_zpsoqpculhv.jpg

 

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-bd0d6985d3af20f25637b100b3e4c8ef4ee3082b409bcbd2bb8cab6955e0ca4a-V_zpsdpz1vx4u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από μεγάλη χρονική περίοδο απογοήτευση με το Μ9 λόγο του ότι όταν του έβαζα marshmallow (Custom) σερνοταν, ξαφνικά εχτές βρήκα έναν κινέζο στο XDA (που απότι κατάλαβα είναι γνωστός dev εκεί μέσα σε άλλες ρομ) που έφτιαξε μια marshmallow rom από το htc a9 για το Μ9... το αποτέλεσμα; επιτέλους το κινητό μου έβγαλε φτερά, ανακούφιση, να μου αρέσει τόσο αυτή η συσκευή τόσο καιρό (hardware) και να χρησιμοποιώ galaxy s5; γιατί σέρνεται;

Ναναι καλά ο Κινέζος, αξίζει να δοκιμάσετε την ρομ του, πραγματικά θα νιώθετε ότι αλλάξατε συσκευή. Σας το υπογράφω.

γιατι πρωτα δεν πετουσε :cry: ,παραξενο μου φαινεται, αν θες δωσε μας λινκ να δουμε τι λεει ο κινεζος :)

 

Μιας και η χαρα μου για το Μ9 δεν εχει τελειωμο ειπα να κανουμε με την βοηθεια ενος φιλου που ασχολειτε με κατασκευες ανθρακονηματων και cosmetic carbon fiber - μην μπερδευεστε με τα ψευτοκαρμπον φιλμ μεμβρανες που κυκλοφορουν !! καμια σχεση !! Μιλαμε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ υφασμα !! - πηραμε την εργοστασιακη θηκη του Μ9 την αδιαβροχη και θα την ντυσουμε με χρυσο carbon fiber !!

Εδω ξεκιναμε ! Βλεπετε την Active case HTC και λιγο υπομονη σε λιγες μερες θα ειναι ντυμενη με χρυσο υφασμα.....

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-d1d46bbebe25d6a20be7b9152ee4ca587a4f2f42e9aba6b0a185b9b7af6b7aac-V_zpsoqpculhv.jpg

 

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/image-bd0d6985d3af20f25637b100b3e4c8ef4ee3082b409bcbd2bb8cab6955e0ca4a-V_zpsdpz1vx4u.jpg

 

χαρα στο κουραγιο σας φιλε, περιμενουμε το αποτελεσμα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Μ9+ τι λεει; Πως ειναι σαν τηλεφωνο;

Προερχομαι απο Sony Xperia, αξιζει η μεταβαση στην htc η καλυτερα να συνεχισω με κανενα xperia Z5;

dual sim εχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Μ9+ τι λεει; Πως ειναι σαν τηλεφωνο;

Προερχομαι απο Sony Xperia, αξιζει η μεταβαση στην htc η καλυτερα να συνεχισω με κανενα xperia Z5;

dual sim εχει;

Μόνο η κάμερα. Γενικά καλύτερα το απλό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κάμερα. Γενικά καλύτερα το απλό.

Δηλαδη; Πες περισσοτερες εντυπώσεις

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη; Πες περισσοτερες εντυπώσεις

Μιλάμε για το Μ9+ supreme camera. Το συγκεκριμένο έχει βελτιωμένη κάμερα αλλά mediatek επεξεργαστή. Η κάμερα έχει ois και σαφώς καλύτερες επιδόσεις. Αλλά ο επεξεργαστής είναι εισιτήριο για την αποτυχία, με μέτρια GPU σε QHD και ελάχιστα update. Αν ντε και καλά θέλεις Μ9 πιστεύω το "απλό" είναι το καλύτερο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον bouss..καλυτερα το απλο m9..απο επεξεργαστη δεν λεει και πολλα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το Μ9+ Supreme camera?

Με τρωει να το παρω. Το κινητο απο τα specs τα εχει ολα. Το θεωρω απο τις πιο ολοκληρωμενες συσκευες στην αγορα που τα εχει ολα.

Απλα θελω πολυ καλη καμερα.

Ειχα καποτε το Μ8 και η καμερα του ηταν ικανοποιητικη για μενα. Με το supreme camera τουλαχιστο θα παω ενα κλικ πιο πανω?

Θα μου πεις με τα λεφτα που θα δωσεις μπορεις να παρεις αλλη συσκευη με εξαιρετικη καμερα. Ναι, αλλα δεν θα ειναι HTC.

Εχω κολλημα με την HTC. Ο,τι κ αν δοκιμασα την εμπειρια χρησης που σου προσφερει η HTC δεν μπορει να σου την δωσει καμια αλλη μαρκα.

Δεν θα περιμενω για να παω σε M10 γιατι απο τα leaks που βλεπω το desing της δεν μ αρεσει.

Θυμιζει πολυ κινεζικα και οχι classic HTC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...