Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

loipon, tous phra egw shmera to prwi thlefwno epeidh mou hr8e o logariasmos (prin kammia ebdomada) 95e xwris epistolh kai profanws xwris tous dwrean mhnes kai mou eipane oti oi dwrean mhnes 8a dw8oun mono se osous exei ginei energopoihsh prin apo thn 1h Febrouariou. H dikh mou energopoihsh egine stis 5 Febrouariou kai olo ton Febrouario den eixa ka8olou sxedon internet!! :mad:

mou eipe loipon h despoinis oti ayth thn entolh exoune parei kai otan ths eipa oti enw emena den me pianei h ry8mish tous gia 5 meres, enw eixa kai egw problhma olo ton Febrouario, mou apanthse oti den einai diko ths 8ema alla twn ypey8ynwn (yparxoun arage kai ypey8ynoi s'ayth thn etairia??) kai na ths afhsw thlefwno na me parei ekeinos...

e, oso phre esas, allo toso phre kai mena!

enta3ei, as mhn mou pistwsoun 2 mhnes (pou kanonika 8a eprepe gia logous kalhs 8elhshs epeidh den eixa parei na tous skylobrisw otan den eixa internet, para ekana ypomonh), alla ton Febrouario APAITW na mhn ton xrew8w.

otan eixa kanei thn aithsh (15 Ianouariou) kai arxisa na akouw gia ta problhmata logw anaba8mishs, tous phra gia na tous rwthsw ti 8a ginei giati skeftomoun sobara na akyrwsw thn aithsh. me diabebaiwsan (opws kai olon ton kosmo) oti se 1 ebdomada to poly 8a eixe lh3ei to zhthma kai na mhn anhsyxousa (oute bebaia na akyrwna thn aithsh!)... ton 1 mhna mou ton fagane tzampa.

kala, exoune na fane poly mpineliki ayrio....

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

loipon, tous phra egw shmera to prwi thlefwno epeidh mou hr8e o logariasmos (prin kammia ebdomada) 95e xwris epistolh kai profanws xwris tous dwrean mhnes kai mou eipane oti oi dwrean mhnes 8a dw8oun mono se osous exei ginei energopoihsh prin apo thn 1h Febrouariou. H dikh mou energopoihsh egine stis 5 Febrouariou kai olo ton Febrouario den eixa ka8olou sxedon internet!! :mad:

mou eipe loipon h despoinis oti ayth thn entolh exoune parei kai otan ths eipa oti enw emena den me pianei h ry8mish tous gia 5 meres, enw eixa kai egw problhma olo ton Febrouario, mou apanthse oti den einai diko ths 8ema alla twn ypey8ynwn (yparxoun arage kai ypey8ynoi s'ayth thn etairia??) kai na ths afhsw thlefwno na me parei ekeinos...

e, oso phre esas, allo toso phre kai mena!

enta3ei, as mhn mou pistwsoun 2 mhnes (pou kanonika 8a eprepe gia logous kalhs 8elhshs epeidh den eixa parei na tous skylobrisw otan den eixa internet, para ekana ypomonh), alla ton Febrouario APAITW na mhn ton xrew8w.

otan eixa kanei thn aithsh (15 Ianouariou) kai arxisa na akouw gia ta problhmata logw anaba8mishs, tous phra gia na tous rwthsw ti 8a ginei giati skeftomoun sobara na akyrwsw thn aithsh. me diabebaiwsan (opws kai olon ton kosmo) oti se 1 ebdomada to poly 8a eixe lh3ei to zhthma kai na mhn anhsyxousa (oute bebaia na akyrwna thn aithsh!)... ton 1 mhna mou ton fagane tzampa.

kala, exoune na fane poly mpineliki ayrio....

 

 

Θα το ξαναπώ κι ας γίνω γραφική και σπαστικιά:

αν δεν έχεις κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ, ας πρόσεχες. Και γκαρίζω εδώ (από

ούτε κι εγώ θυμάμαι πότε) οτι ο μόνος τρόπος να είσαι κατοχυρωμένος απέναντι στην Βόδι είναι να έχεις κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Εγώ δεν έχω πληρώσει από Νοέμβρη καθόλου Internet αλλά έχω χτυπήσει 3 καταγγελίες-μούρλια.

Δυστυχώς, "i told you so".... αλλά είμαστε κλασικοί ελληνάρες που όλο παραπονιόμαστε όπου βρούμε αλλά δεν μπαίνουμε σε νόρμες και επίσημες διαδικασίες. Αν είχατε κάνει όλοι εσείς που έχετε πρόβλημα καταγγελίες στην ΕΕΤΤ , θα είμασταν όλοι πιο καβατζωμένοι απέναντι στην Βόδι.

Σόρρυ για τον τόνο του post αλλά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου και τα δάχτυλά μου έχουν βγάλει κάλους, να ζητάω να κάνετε επίσημες καταγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε ο λογαριασμος εχτες, καμια επιστολη, αλλα και καμια χρεωση για Internet και παλι......το ιδιο παραμυθι απο τον σεπτεμβρη που μπηκε η γραμμη
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε ο λογαριασμος εχτες, καμια επιστολη, αλλα και καμια χρεωση για Internet και παλι......το ιδιο παραμυθι απο τον σεπτεμβρη που μπηκε η γραμμη

Ξέρεις εσύ τι πρέπει να κάνεις. Τηλέφωνο, ηχογράφηση και τα σχετικά. :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις εσύ τι πρέπει να κάνεις. Τηλέφωνο, ηχογράφηση και τα σχετικά. :p

 

οταν βρω χρονο θα το κανω........και για να δεις ποσο καλο παιδι ειμαι θα βγαλω την ηχογραφηση στον αερα :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis problima me tis selides pou exoun kataliksi gr.

 

px to site http://www.vivodi.gr se mena den anoigei.

 

kai ta 90% apo kataliksi gr den paizei tipota.

 

emena mou eipan simera oti exoun problima.

 

egw omos exw problima edw kai 2 ebdomades.

 

apo kombo kolleti sta eksarxeia

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός dslphone που χρεώνεται με βάση τη νέα προσφορά για 500 δωρεάν λεπτά. Έχει κάποιος καταλάβει τα 500 λεπτά πώς τα μοιράζουν στον μήνα; Θέλω να πω δηλαδή ότι το σωστό είναι να χαρίσουν τα 500 πρώτα λεπτά. Στον δικό μου λογαριασμό έχουν χαρίσει λίγα από εδώ, λίγα από εκεί και ως δια μαγείας κάτι υπεραστικές κλήσεις έχουν επιλεχθεί να χρεωθούν αντί να χαρισθούν :whistle:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός dslphone που χρεώνεται με βάση τη νέα προσφορά για 500 δωρεάν λεπτά. Έχει κάποιος καταλάβει τα 500 λεπτά πώς τα μοιράζουν στον μήνα; Θέλω να πω δηλαδή ότι το σωστό είναι να χαρίσουν τα 500 πρώτα λεπτά. Στον δικό μου λογαριασμό έχουν χαρίσει λίγα από εδώ, λίγα από εκεί και ως δια μαγείας κάτι υπεραστικές κλήσεις έχουν επιλεχθεί να χρεωθούν αντί να χαρισθούν :whistle:

 

κόψιμο! :kill:

mpourouxa
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός dslphone που χρεώνεται με βάση τη νέα προσφορά για 500 δωρεάν λεπτά. Έχει κάποιος καταλάβει τα 500 λεπτά πώς τα μοιράζουν στον μήνα; Θέλω να πω δηλαδή ότι το σωστό είναι να χαρίσουν τα 500 πρώτα λεπτά. Στον δικό μου λογαριασμό έχουν χαρίσει λίγα από εδώ, λίγα από εκεί και ως δια μαγείας κάτι υπεραστικές κλήσεις έχουν επιλεχθεί να χρεωθούν αντί να χαρισθούν :whistle:

Πρόσθεσε το "δωρεάν" χρόνο ομιλίας και αν το άθροισμα είναι μικρότερο των 500 λεπτών τηλεφώνησε στο 13880 να το αναφέρεις... διαφορετικά μην ασχοληθείς... απλά το billing τους ίσως σου "χαρίζει" το χρόνο ομιλίας των 500 λεπτών... με αυτό τον "περίεργο" τρόπο. Αν μπορείς scan το λογαριασμό σου (σβήσε κληθέντες αριθμούς αν θέλεις) και reply εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε το "δωρεάν" χρόνο ομιλίας και αν το άθροισμα είναι μικρότερο των 500 λεπτών τηλεφώνησε στο 13880 να το αναφέρεις... διαφορετικά μην ασχοληθείς... απλά το billing τους ίσως σου "χαρίζει" το χρόνο ομιλίας των 500 λεπτών... με αυτό τον "περίεργο" τρόπο. Αν μπορείς scan το λογαριασμό σου (σβήσε κληθέντες αριθμούς αν θέλεις) και reply εδώ.

Δηλαδή το γεγονός ότι αφαιρούν από το δωρεάν χρόνο τις αστικές πρώτα, και ΑΝ μείνει υπόλοιπο και τις υπεραστικές (για να τις χρεώσουν ακριβότερα), είναι μια χαρά ε; :mad:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε το "δωρεάν" χρόνο ομιλίας και αν το άθροισμα είναι μικρότερο των 500 λεπτών τηλεφώνησε στο 13880 να το αναφέρεις... διαφορετικά μην ασχοληθείς... απλά το billing τους ίσως σου "χαρίζει" το χρόνο ομιλίας των 500 λεπτών... με αυτό τον "περίεργο" τρόπο. Αν μπορείς scan το λογαριασμό σου (σβήσε κληθέντες αριθμούς αν θέλεις) και reply εδώ.
σιγά μη κάτσω να προσθέτω τόσες κλήσεις! απλά αυτός ο περίεργος τρόπος εμένα δε μου αρέσει!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιτέλους από χθες φένεται να έχω πάλι dsl... Το dslphone όμως έχει άθλια ποιότητα εδώ και κανένα 3ημερο. Είχα το εξής περίεργο τόσο καιρό, μπορούσα να κατευάσω αρκετά kb/s από πολά sites αλλά η μέγιστη ταχύτητα από 1 μεμονομένο ήταν 5-6kbs. Κοινώς αν άνοιγα ένα download κατέβαζα με 1χ6, αν άνοιγα 5 κατεύαζα 5χ6 δλδ 30! Χθες επιτέλους έκανα download με 1χ35... Το ping καλητέρεψε κι αυτό αν και δεν συγκινήθηκα ακόμη... Μου ήρθε και η επιστολή που λέει πως δεν θα χρεωθώ...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε το "δωρεάν" χρόνο ομιλίας και αν το άθροισμα είναι μικρότερο των 500 λεπτών τηλεφώνησε στο 13880 να το αναφέρεις... διαφορετικά μην ασχοληθείς... απλά το billing τους ίσως σου "χαρίζει" το χρόνο ομιλίας των 500 λεπτών... με αυτό τον "περίεργο" τρόπο. Αν μπορείς scan το λογαριασμό σου (σβήσε κληθέντες αριθμούς αν θέλεις) και reply εδώ.

 

Ο "περίεργος" τρόπος φαντάζομαι έχει αναλυθεί λεπτομερώς στο συμβόλαιο του συνδρομητή,ε; Για κάτσε να τα μάθει αυτά η ΕΕΤΤ και θα τα ξαναπούμε. Φιλε, οι πωλητές βεβαίως εχουν σκοπό να πουλάνε, αλλά όταν το πράμα βγει μπαγιάτικο .. ε, μη θέλουν να βγαίνουν και λάδι.

 

Ήμαρτον πια..

Βασίλης Τροβάς

Γενικός υπεύθυνος μηχανοαποδιoργάνωσης και αποσυντονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παρατηρεί κακή ποιότητα στο DSL phone τις τελευταίες μέρες, ας κοιτάξει τη σελίδα του Speedtouch. Η ταχύτητα που πρέπει να αναγράφει πρέπει να είναι τουλάχιστον:

 

Για Internet 256K + DSL phone : Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 320 / 448

Για Internet 384K + DSL phone : Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 320 / 576

 

Παρατήρησα σήμερα ότι την εβδομάδα που μας πέρασε μείωσαν :mad: την ταχύτητα από 320 / 448 σε 128 / 256 με αποτέλεσμα να διακόπτεται συνεχώς η συνομιλία όταν γίνεται παράλληλη χρήση τηλεφωνίας και Internet.

 

Τώρα ποιός να είναι ο λόγος αυτής της μείωσης; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παρατηρεί κακή ποιότητα στο DSL phone τις τελευταίες μέρες, ας κοιτάξει τη σελίδα του Speedtouch. Η ταχύτητα που πρέπει να αναγράφει πρέπει να είναι τουλάχιστον:

 

Για Internet 256K + DSL phone : Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 320 / 448

Για Internet 384K + DSL phone : Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 320 / 576

 

Παρατήρησα σήμερα ότι την εβδομάδα που μας πέρασε μείωσαν :mad: την ταχύτητα από 320 / 448 σε 128 / 256 με αποτέλεσμα να διακόπτεται συνεχώς η συνομιλία όταν γίνεται παράλληλη χρήση τηλεφωνίας και Internet.

 

Τώρα ποιός να είναι ο λόγος αυτής της μείωσης; :worry:

256 / 448 είναι εμένα και νομίζω τόσο ήταν πάντα (256 έχω). Δηλαδή για το dslphone προσθέτουν 128 up και 192 down. Μερικές φορές το έχω δει και εγώ συνδεμένο σε μικρότερη ταχύτητα. Ζητάω ένα reset ή το κάνω από δω και επανέρχεται:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

256 / 448 είναι εμένα και νομίζω τόσο ήταν πάντα (256 έχω). Δηλαδή για το dslphone προσθέτουν 128 up και 192 down.

Γιατί σου δίνουν λιγότερο έξτρα up; Μήπως μιλάς λιγότερο από όσο ακούς; :alien: :w00t: :w00t:

 

Πιο λογικό είναι να σου προσθέτουν 192 και στο up και στο down, όπως το λέει ο ariadgr.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου δίνουν λιγότερο έξτρα up; Μήπως μιλάς λιγότερο από όσο ακούς; :alien: :w00t: :w00t:

 

Πιο λογικό είναι να σου προσθέτουν 192 και στο up και στο down, όπως το λέει ο ariadgr.

τι να πω, δε ξέρω, πάντα ήταν έτσι, ίσως αντάλάσει και άλλες πληροφορίες στο down το dslphone. Ας μας πουνε κι άλλοι τι βλέπουν.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 576 / 2240
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ο "περίεργος" τρόπος φαντάζομαι έχει αναλυθεί λεπτομερώς στο συμβόλαιο του συνδρομητή,ε;

Κατά πρώτον δεν ξέρουμε αν όντως τα 500 λεπτά αφαιρούνται με αυτό τον τρόπο ή αν πρόκειται για κάποιο λάθος... γιατί δεν τηλεφωνείτε στο 13880 να παραπονεθείτε???

 

Το συμβόλαιο του συνδρομητή αναφέρει ότι ο τελευταίος κάθε μήνα προπληρώνει για την υπηρεσία DSLphone το ποσό των 8 ευρώ. Από εκεί και πέρα η Vivodi ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ στον πελάτη τα 500 λεπτά ομιλίας. ΔΕΝ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ. Καταβάλλεις στην εταιρία 8 ευρώ, για το service της τηλεφωνίας... και η Vivo σου "χαρίζει" τα 500 λεπτά.

 

Η τιμολογιακή πολιτική της εταιρίας είναι ξεκάθαρη στο DSLphone (στις επιμέρους κατηγορίες κλήσεων).

 

Επιμένω να μιλήσετε με το 13880 & να ζητήσετε εξηγήσεις... αν πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιο λάθος στους λογαριασμούς σας.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτον δεν ξέρουμε αν όντως τα 500 λεπτά αφαιρούνται με αυτό τον τρόπο ή αν πρόκειται για κάποιο λάθος... γιατί δεν τηλεφωνείτε στο 13880 να παραπονεθείτε???

 

Το συμβόλαιο του συνδρομητή αναφέρει ότι ο τελευταίος κάθε μήνα προπληρώνει για την υπηρεσία DSLphone το ποσό των 8 ευρώ. Από εκεί και πέρα η Vivodi ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ στον πελάτη τα 500 λεπτά ομιλίας. ΔΕΝ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ. Καταβάλλεις στην εταιρία 8 ευρώ, για το service της τηλεφωνίας... και η Vivo σου "χαρίζει" τα 500 λεπτά.

 

Η τιμολογιακή πολιτική της εταιρίας είναι ξεκάθαρη στο DSLphone (στις επιμέρους κατηγορίες κλήσεων).

 

Επιμένω να μιλήσετε με το 13880 & να ζητήσετε εξηγήσεις... αν πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιο λάθος στους λογαριασμούς σας.

 

 

Αγαπητέ φίλε, με όλο το σεβασμό που έχω απέναντι στο πρόσωπό σου και στη vivodi, εδώ υπάρχει φάουλ. Είδα και τα δικά μου. Φυσικά δε θα κάθομαι να μετρώ λεπτάκια, αν βγαίνουν τα 500, αλλά θα προσέξω τη vivodi διότι αρχίζει να δίνει ύποπτα δείγματα.

 

Τώρα, επί της τιμολογιακής πολιτικής. Εχει γιατί αν δεν είχε δε θα μπορούσε να χρεώνει. Λογικό, ε; Με τα 500άρια, εφόσον δεν έχει δώσει ποτέ της διευκρινήσεις, ισχύει το προφανές: τα 500 πρώτα λεπτά εθνικών κλήσεων free. Ελπίζω να μην το μάθουν αυτό απότομα αν χρειαστεί να τους σύρει στο δικαστήριο κανείς.

 

Αν έχουν bug (μετά από πιλοτικό 9+ μηνών;), άντε να το φτιάσουν με το καλό και να βγάλουν εκκαθαριστικούς. Αν όμως όχι, ε, ας κρίνει ο καθένας. Ένας μήνας αναμονή δεν είναι δα και πολύς καιρός προκειμένου να βγάλεις πόρισμα για ένα συνεργάτη: είναι άξιος της εμπιστοσύνης σου ή όχι..

Βασίλης Τροβάς

Γενικός υπεύθυνος μηχανοαποδιoργάνωσης και αποσυντονισμού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δείτε τους λογαριασμούς (DSLphone) που θα λάβετε σύντομα για την παροχή υπηρεσιών μηνός Απριλίου... 500' λεπτά δωρεάν σε αστικά/υπεραστικά από την 1η κάθε μήνα.

 

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοκοιμήθηκε το thread ή μου φαίνεται;

Μήπως όλοι όσοι μείναμε στη vivodi πάμε καλά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...