Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέρες θα βγάλω και εγώ αν δεν χτυπάει καν.

σε κατανάλωση μπαταρίας είναι πολύ άσχημη και η insider έκδοση,αλλά κυρίως η επίσημη.τι χρόνο να του δώσω,ούτε που θυμάμαι πόσους μηνες είμαι σε insider.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δουλεύουν όλα όπως πρέπει,δεν χρειάζεται να κάνεις Hard reset.

Αν βλέπεις προβληματάκια ξεκίνα με έναν soft reset και βλέπεις.

 

ναι ετσι θα κανω και θα ενημερωσω ξανα,σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την οθόνη γρήγορης ματιάς όπως και την αφή και κάποιες άλλες από τις ρυθμίσεις που βρίσκονται στα πρόσθετα.

Εάν μετά το update στα 10 κάνω hard reset χάνονται. Το έχω δοκιμάσει 2 φορές.

Τώρα χωρίς hard reset εμφανίζονται όλες οι επιλογές.

 

Αρα καθόμαστε στα αυγα μας όσοι αναβαθμίσαμε χώρις να κάνουμε καθαρη εγκατάσταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα καθόμαστε στα αυγα μας όσοι αναβαθμίσαμε χώρις να κάνουμε καθαρη εγκατάσταση.

 

ή απλά τα κατεβάζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ή απλά τα κατεβάζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εως τωρα ουτε γάτα ουτε ζημιά που έκατσαν πανω απο τα 8.1.

Αν δω οτι κάπου έγινε χειρότερα η εμπειρία χρησης βλεπουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα ουτε γάτα ουτε ζημιά που έκατσαν πανω απο τα 8.1.

Αν δω οτι κάπου έγινε χειρότερα η εμπειρία χρησης βλεπουμε.

 

Αν και επαναλαμβανόμαστε συνέχεια,προφανώς αν δεν σου βγάλει θέμα,δεν κάνεις τίποτα.

Αν σου βγάλει όμως...Η συνέχεια γνωστή.:rolleyes:;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και επαναλαμβανόμαστε συνέχεια,προφανώς αν δεν σου βγάλει θέμα,δεν κάνεις τίποτα.

Αν σου βγάλει όμως...Η συνέχεια γνωστή.:rolleyes:;)

Ερώτηση

Η δυνατότητα να γυρίσουμε στα 8.1 παραμένει για παντα η μονο 30 οπως στα Windows x64;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Η δυνατότητα να γυρίσουμε στα 8.1 παραμένει για παντα η μονο 30 οπως στα Windows x64;;

 

προς το παρόν η επιλογή από το recovery tool είναι μόνο για 8.1 μη τα συγκρίνεις με το pc.

Ακόμα πάντως δεν ξέρουμε...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως το double tap σαν να ειναι λιγότερο πρόθυμο να υπακούσει με την μια σε σχέση με τα 8.1.

Οχι κατω το τρομερό ουτε deal breaker αλλα υπαρχει μια μικρη διαφορα προς το χειρότερο.

Σαν να εχει μειωθεί η ευαισθησία και θελει πιο κοφτό και δυνατό χτύπημα στην οθονη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και κάποιος άλλος το ανέφερε,σε 640 από σκρουτζ με γερμανικό κωδικό 000-de δεν είναι εφικτή η αναβάθμιση. Το upgrade advisor βγαζει το μηνυμα ότι συνεργάζονται με τον παροχο κινητής για να γίνει διαθέσιμη η αναβάθμιση....

 

 

Το έχω αναφέρει και εγώ αλλά δεν έχω βρει/διαβάσει κάποια λύση...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και εγώ αλλά δεν έχω βρει/διαβάσει κάποια λύση...

 

δεν υπάρχει ακόμα λύση,πέρα από αυτό που σας γράφει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν hard reset για να χάσουν τις ρυθμίσεις, αλλά και να έχουν σταθερό λειτουργικό είναι να πάνε πίσω στα 8.1 μέσω του RT, να μην κατεβάσουν καμία ενημέρωση εφαρμογής συστήματος παρά μόνο τον Βοηθό Αναβάθμισης και στη συνέχεια να πάνε σε 10 για να τα έχουν όσο πιο καθαρά γίνεται.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με τις δυνατότητες που έλειπαν από τα πρόσθετα εφόσον γίνονταν hard reset μετα το update σε 10αρια, όταν έκανα στο store έλεγχο για ενημερώσεις μου έβγαλε και σε αυτά ενημέρωση και τώρα υπάρχουν τα πάντα.

Τώρα απο άποψη χρήσης το τηλέφωνο είναι πιο αργό και η μπαταρία φεύγει όντως πιό γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

επεστρεψα με recovery tool στα 8.1 και θα παραμεινω εδω,ωραια τα 10,καινουρια επιφανεια εργασιας και σαν τον υπολογιστη τα εικονιδια αλλα απο τη στιγμη που σαν μεσος χρηστης δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες αναμεσα στα δυο λογισμικα,γυριζω σ αυτο που θεωρω περισσοτερο ελαφρυ!ευχομαι μη φαω κραξιμο,αλλα αποψεις λεμε =)) Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

επεστρεψα με recovery tool στα 8.1 και θα παραμεινω εδω,ωραια τα 10,καινουρια επιφανεια εργασιας και σαν τον υπολογιστη τα εικονιδια αλλα απο τη στιγμη που σαν μεσος χρηστης δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες αναμεσα στα δυο λογισμικα,γυριζω σ αυτο που θεωρω περισσοτερο ελαφρυ!ευχομαι μη φαω κραξιμο,αλλα αποψεις λεμε =))

 

Κανένα κράξιμο! Άλλοι ακόμα δουλεύουν windows XP Για τον ίδιο λόγο. Όπως τη βρίσκει ο καθένας :D

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έχω τα 10αρια ...προερχόμενος απο 8.1 χωρίς insider. Το λειτουργικό πετάει..δυο θεματακια μόνο με αγγλικό μενού και κορτανα οι χάρτες της Microsoft μου δίνουν πλοήγηση στα αγγλικά μόνο και με μια ηλιθία φωνή...στα here maps είχα ελληνική πλοήγηση.Εμενα δεν με πειράζει άλλοι όμως που μπορεί να χρησιμοποιήσουν οδηγώντας την συσκευή δεν το χουν με τα αγγλικά..υπαρχει κάτι που δεν κάνω καλά ? Και το άλλο θέμα..δεν μπορώ να βάλω οθονη κλειδώματος που να δείχνει αλλαγές φόντου ανάλογα με τον καιρό..τι στο καλο ξεχνάω κατι..έχω πια το τηλ με ελληνικό μενού..και έχασα και την κορτανα.Πάντα είχα Αγγλικά στις συσκευές μου..καποια βοηθεια ?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και hard reset...είναι εμφανές το πόσο αργεί...όταν πάω να εγκαταστήσω κάτι από το store στην κάρτα, απλά αργεί απίστευτα. Τις ίδιες εφαρμογές της είχα κάνει εγκατάσταση και στα 8.1.

 

Επιστρέφοντας σε 8.1, κάνοντας update με τον advisor και μετά hard reset, η sd κάρτα μου δείχνει να έχει στρώσει και δεν βλέπω καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα φταίει.Εμένα από/προς την κάρτα φορτώνει σφαίρα.

 

Τελικά, να κάνω το update; :lol: :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, να κάνω το update; :lol: :lol: :lol:

 

Τι εννοείς; Ακόμα δεν το έχεις κάνει; :lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, να κάνω το update; :lol: :lol: :lol:

 

Κάνε ρε σιγά.Τώρα σε μάθαμε τι γκρίνιας είσαι.:lol:

(χιούμορ κάνω έτσι; )

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ακόμα δεν το έχεις κάνει; :lol:

 

Με αυτά που διαβάζω; Όχι! :lol:

 

Κάνε ρε σιγά.Τώρα σε μάθαμε τι γκρίνιας είσαι.:lol:

(χιούμορ κάνω έτσι; )

 

χαχαχαχαχα :lol: (το ξέρω, μην αγχώνεσαι. κι εγώ για πλάκα το έγραψα)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανε μωρε και αν το μετανιώσεις....

εγώ δε ξέρω τίποτα,είμαι από χωριό.:ninja:

 

:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...