Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έχω κάνει! οι δύο sim έχουν δύο διαφορετικά ονόματα! Δεν λύνεται όμως το πρόβλημα!

Επειδη προσωπικα δε χρησιμοποιω 2 καρτε και μπορει να υπαρχουν οι επιλογες αλλα να μη δουλευουν σωστα:p,καλυτερα κανε την ερωτηση σου Σ'ΑΥΤΟ το θεμα,που το παρακολουθουν πιο ψαγμενοι στο software γενικα και θα σε βοηθησουν καλυτερα!

 

Να σε ρωτησω κατι.Δεν εχουν τα δυο tiles των sims διαφορετικο χρωμα?Και οταν σου κτυπουν στη μια sim να εχουν διαφορετικο χρωμα τα κουμπια,απο το χρωμα των κουμπιων που θα εχει στην αλλη sim?

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει sd κάρτα και κατ'επέκταση έχετε εκεί κάποιες εφαρμογές, έχετε παρατηρήσει κολλήματα? Αρκετές φορές κολλάνε πλέον ορισμένες εφαρμογές στο φόρτωμα. Δεν ξέρω πόσο θ'αντέξω ακόμα να βλέπω loading και τις τελίτσες ή όπως λέγονται τεσπα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει sd κάρτα και κατ'επέκταση έχετε εκεί κάποιες εφαρμογές, έχετε παρατηρήσει κολλήματα? Αρκετές φορές κολλάνε πλέον ορισμένες εφαρμογές στο φόρτωμα. Δεν ξέρω πόσο θ'αντέξω ακόμα να βλέπω loading και τις τελίτσες ή όπως λέγονται τεσπα...

 

Ποιας εταιρείας είναι η κάρτα και τι ταχύτητας;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Samsung EVO class 10, 32 gb, 48 MB/s.

 

Εγώ με την ίδια αλλά 128gb δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Samsung EVO class 10, 32 gb, 48 MB/s.

 

Κανονικά δεν έπρεπε να έχεις κανένα πρόβλημα. Είχες σε άλλη συσκευή την κάρτα; Όταν την έβαλες στο κινητό, έκανες διαμόρφωση στην κάρτα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την αγόρασα με το κινητό. Δεν λέω ότι τα κολλήματα που παρατηρώ οφείλονται σ'αυτό. Ήταν απλώς μια θεωρία που ήθελα να δω αν στέκει. Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ'την ποιότητα των υπαρχουσών εφαρμογών. Για την έλλειψη πολλών ήμουν προετοιμασμένος. Αλλά σκάλωμα στο φόρτωμα τρώνε 2-3 εφαρμογές, το δε viber μου προκαλεί εκρήξεις οργής τύπου Ari Gold απ'το entourage :P (δυστυχώς δεν υπερβάλλω)...
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την αγόρασα με το κινητό. Δεν λέω ότι τα κολλήματα που παρατηρώ οφείλονται σ'αυτό. Ήταν απλώς μια θεωρία που ήθελα να δω αν στέκει. Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ'την ποιότητα των υπαρχουσών εφαρμογών. Για την έλλειψη πολλών ήμουν προετοιμασμένος. Αλλά σκάλωμα στο φόρτωμα τρώνε 2-3 εφαρμογές, το δε viber μου προκαλεί εκρήξεις οργής τύπου Ari Gold απ'το entourage :P (δυστυχώς δεν υπερβάλλω)...

Προφανως δε σου εχει κατσει ,ουτε η συσκευη,ουτε το λογισμικο.Και πιστεψε με δε θα αλλαξει αυτη η κατασταση,οσο και να περιμενεις!

 

Σε μενα δουλευει μια χαρα δουλευει το viber,δεν εχω κανενα παραπονο.Φυσικα οταν πηρα το κινητο,ημουν 100% σιγουρος,οτι δε θα χρησιμοποιουσα το viber,ετσι οπως παρουσιαζοταν στα forum,αλλα τελικα το δουλευω περισσοτερο απ'οτι το δουλευα πιο παλια στο pc και πηρε και 5 αστερακια απο μενα,στο store.

Τωρα για την sd,ειχα το asphalt 8,σε class4 sd και το μονο που παρατειρησα ειναι το πολυ αργο φορτωμα(φυσιλογικο γιατι ουτε τη πιο γρηγορη sd εχω,ουτε συγκρινουνται οι ταχυτητες της sd με της nand),αλλα μεχρι εκει.Μολις μπεις στην πιστα ετρεχε μια χαρα.

 

Νομιζω στη περιπτωση σου,κατα την ταπεινη μου αποψη,πιο καλο ειναι να το δωσεις και να παρεις κατι σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο σχεδον παντα οποτε με παιρνουν τηλ. μου ερχεται μυνημα με την κληση, σαν να το εχω κλειστο δηλαδη. Μετα απο λιγο ξαναχτυπαει κανονικα αν με παρουν. Μου εχει σπασει τα νευρα, τι μπορει να ειναι? Σημα σιγουρα εχει παντως.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

πως μπορω βοηθησω ενα φιλο να του μεταφερω τις επαφες του απο ενα νοκια 5800 στο lumia 640, να μην τις γραφει μεσω υπολογιστη?

 

Υπαρχει καποια μαζεμενοι λιστα με εφαρμογες να διαλεξουμε που χρειαζεται να βαλουμε γενικα στο τηλεφωνο?

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο σχεδον παντα οποτε με παιρνουν τηλ. μου ερχεται μυνημα με την κληση, σαν να το εχω κλειστο δηλαδη. Μετα απο λιγο ξαναχτυπαει κανονικα αν με παρουν. Μου εχει σπασει τα νευρα, τι μπορει να ειναι? Σημα σιγουρα εχει παντως.

 

ακριβώς το ιδιο και σε μένα. Εχει εδω και 6 μέρες νομιζω σχεδόν ποτέ δεν θα με βρούν με την πρώτη φορά. Δεν έχω αλλάξη τοποθεσία, ειμαι στο γραφείο όλη μέρα σε σχεδόν ανοιχτό χώρο.

Είτε δεν θα ανοιξει καν γραμμή, είτε θα βγεί μήνυμα στον καλούντα οτι ειμαι κατελημένος. Δίκτυο cosmote με φουλ σήμα (πιάνω και φουλ 4G). Και η κάρτα sim ειναι καινούργια (είχα nano sim)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσωπικα δε χρησιμοποιω 2 καρτε και μπορει να υπαρχουν οι επιλογες αλλα να μη δουλευουν σωστα:p,καλυτερα κανε την ερωτηση σου Σ'ΑΥΤΟ το θεμα,που το παρακολουθουν πιο ψαγμενοι στο software γενικα και θα σε βοηθησουν καλυτερα!

 

Να σε ρωτησω κατι.Δεν εχουν τα δυο tiles των sims διαφορετικο χρωμα?Και οταν σου κτυπουν στη μια sim να εχουν διαφορετικο χρωμα τα κουμπια,απο το χρωμα των κουμπιων που θα εχει στην αλλη sim?

 

Αυτό με το διαφορετικό χρώμα ισχύει! Δεν το είχα προσέξει γιατί είναι και τα δύο αποχρώσεις του μπλε! Δεν είναι και πολύ λειτουργική λύση, αλλά από το τίποτα, κάτι είναι και αυτό!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο σχεδον παντα οποτε με παιρνουν τηλ. μου ερχεται μυνημα με την κληση, σαν να το εχω κλειστο δηλαδη. Μετα απο λιγο ξαναχτυπαει κανονικα αν με παρουν. Μου εχει σπασει τα νευρα, τι μπορει να ειναι? Σημα σιγουρα εχει παντως.

 

ακριβώς το ιδιο και σε μένα. Εχει εδω και 6 μέρες νομιζω σχεδόν ποτέ δεν θα με βρούν με την πρώτη φορά. Δεν έχω αλλάξη τοποθεσία, ειμαι στο γραφείο όλη μέρα σε σχεδόν ανοιχτό χώρο.

Είτε δεν θα ανοιξει καν γραμμή, είτε θα βγεί μήνυμα στον καλούντα οτι ειμαι κατελημένος. Δίκτυο cosmote με φουλ σήμα (πιάνω και φουλ 4G). Και η κάρτα sim ειναι καινούργια (είχα nano sim)

 

Δεν είναι θέμα της συσκευής αυτό.

Εμένα με voda μου το κάνει ανα τακτά διαστήματα,σε όποια συσκευή και αν έχω την κάρτα μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο σχεδον παντα οποτε με παιρνουν τηλ. μου ερχεται μυνημα με την κληση, σαν να το εχω κλειστο δηλαδη. Μετα απο λιγο ξαναχτυπαει κανονικα αν με παρουν. Μου εχει σπασει τα νευρα, τι μπορει να ειναι? Σημα σιγουρα εχει παντως.

 

 

 

Αυτο που περιγράφεις εχει τις εξής εκδοχές. Είτε έχεις ενεργοποιημένο το silent mode, εφόσον βέβαια έχεις σε αγγλικά την γλώσσα για να έχεις Cortana κλπ. Έτσι σου έρχεται notification για αυτόν που σε καλεί ενώ εσύ είσαι σε silent mode, αλλά εσύ μπορεί να έχεις επιλέξει, αν σε ξαναπάρει πχ εντός 3' να αφήσει την κλήση να χτυπήσει κανονικά.

 

 

 

Δεύτερη εκδοχή είναι να σου έρχεται μήνυμα από τον πάροχο. Αυτο σημαίνει οτι μπορεί να έχεις πειράξει κάτι με τις προωθήσεις.

 

 

 

Τρίτη εκδοχή είναι αν κανεις χρήση δυο σιμ. Όταν μιλάς στη μια, δε δέχεσαι κλήσεις στην άλλη. Μετα σου έρχεται μήνυμα σμσ απ τον παροχο.

Link to comment
Share on other sites

Μια sim εχω. Με τις προωθησεις δεν εχω πειραξει κατι.

Η γλωσσα ειναι οντως στα αγγλικα και εχω cortana, αλλα αυτο με το silent mode δεν το πιανω, μπορεις να μου το εξηγησεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

πως μπορω βοηθησω ενα φιλο να του μεταφερω τις επαφες του απο ενα νοκια 5800 στο lumia 640, να μην τις γραφει μεσω υπολογιστη?

 

Υπαρχει καποια μαζεμενοι λιστα με εφαρμογες να διαλεξουμε που χρειαζεται να βαλουμε γενικα στο τηλεφωνο?

 

 

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιήστε την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων που θα βρείτε προεγκατεστημένη στο 640. Η μεταφορά θα γίνει μέσω bluetooth.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρώτη φρίκη μόλις τώρα!!θέλω να στείλω το βιογραφικό μου σε μια εταιρία και ενώ το έχω στο email(από το gmail λογαριασμό μου) του κινητού μου πατάω λήψη όλων και δεν μπορώ να βρω που έχει αποθηκευτεί πρώτον και δεύτερον ενώ το βάζω στην microsd σαν αρχείο και το βλέπει όταν πάω να κάνω επισύναψη το μόνο που μπορώ να δω και να κάνω επισύναψη είναι φωτογραφίες!!!ΕΛΕΟΣ κάνω κάτι λάθος η δεν το υποστηρίζει η ms στα κινητά της?να πω ότι είναι αρχείο pdf και έχω την εφαρμογή της ms για αυτό!!

 

και από το hotmail και από το gmail του κινητού μου

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρώτη φρίκη μόλις τώρα!!θέλω να στείλω το βιογραφικό μου σε μια εταιρία και ενώ το έχω στο email(από το gmail λογαριασμό μου) του κινητού μου πατάω λήψη όλων και δεν μπορώ να βρω που έχει αποθηκευτεί πρώτον και δεύτερον ενώ το βάζω στην microsd σαν αρχείο και το βλέπει όταν πάω να κάνω επισύναψη το μόνο που μπορώ να δω και να κάνω επισύναψη είναι φωτογραφίες!!!ΕΛΕΟΣ κάνω κάτι λάθος η δεν το υποστηρίζει η ms στα κινητά της?να πω ότι είναι αρχείο pdf και έχω την εφαρμογή της ms για αυτό!!

 

και από το hotmail και από το gmail του κινητού μου

 

Κάνεις κάτι λάθος. :p. Το υποστηρίζει κανονικά. Κι εγώ από το κινητό στέλνω τα πάντα. Και βιογραφικά. Με φωτογραφία ή χωρίς. Και από hotmail και απο gmail.

 

Για να κάνεις επισύναψη αρχείου word, excel, powerpoint, δεν πας από την εφαρμογή mail. Πηγαίνεις Office, διαλέγεις το αρχείο σου, μετά επιλέγεις κοινοποίηση και μετά διαλέγεις μέσω ποιου mail λογαριασμού θα το στείλεις. Σε μεταφέρει στην εφαρμογή του mail, επιλέγεις/εισάγεις παραλήπτη και πατάς αποστολή. Έτοιμος. :)

 

Πήγαινε στην εφαρμογή Office και δες αν είναι εκεί τα αρχεία σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πως την ρουφάνε έτσι την μπαταρία τα παιχνίδια.:wacko:

Ζεσταίνεται κιόλας αρκετά.Βέβαια έχω συνηθίσει με τον φούρνο της sammy οπότε δε παραπονιέμαι.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτι λάθος. :p. Το υποστηρίζει κανονικά. Κι εγώ από το κινητό στέλνω τα πάντα. Και βιογραφικά. Με φωτογραφία ή χωρίς. Και από hotmail και απο gmail.

 

Για να κάνεις επισύναψη αρχείου word, excel, powerpoint, δεν πας από την εφαρμογή mail. Πηγαίνεις Office, διαλέγεις το αρχείο σου, μετά επιλέγεις κοινοποίηση και μετά διαλέγεις μέσω ποιου mail λογαριασμού θα το στείλεις. Σε μεταφέρει στην εφαρμογή του mail, επιλέγεις/εισάγεις παραλήπτη και πατάς αποστολή. Έτοιμος. :)

 

Πήγαινε στην εφαρμογή Office και δες αν είναι εκεί τα αρχεία σου.

 

Καλημερα!!Ωραιος!!τωρα το καταλαβα και το δοκίμασα αμέσως !!Ευχαριστώ! :)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Ωραιος!!τωρα το καταλαβα και το δοκίμασα αμέσως !!Ευχαριστώ! :)

 

Α! Και κάτι άλλο. Τα αρχεία Office, τα αρχεία word που έχω τώρα συγκεκριμένα, τα βλέπω στο φάκελο downloads. Μέσω της εφαρμογής Files, της Microsoft.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Α! Και κάτι άλλο. Τα αρχεία Office, τα αρχεία word που έχω τώρα συγκεκριμένα, τα βλέπω στο φάκελο downloads. Μέσω της εφαρμογής Files, της Microsoft.

 

Απλα ειχα συνηθίσει οταν εχω ενα συννημενο να το αποθηκεύω και να το βρικσω στα downloads.τωρα στα wp ειναι διαφορετικα και οταν θελω να βαλω κατι απλα επελεγα απο τον φακελο αυτο που ηθελα αλλα ειπαμε ακομα μαθαινω :lol:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχα συνηθίσει οταν εχω ενα συννημενο να το αποθηκεύω και να το βρικσω στα downloads.τωρα στα wp ειναι διαφορετικα και οταν θελω να βαλω κατι απλα επελεγα απο τον φακελο αυτο που ηθελα αλλα ειπαμε ακομα μαθαινω :lol:

 

Καλά, ναι. Είναι ανάποδα η εισαγωγή των συγκεκριμένων συνημμένων.

 

Γι' αυτό είμαστε εδώ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την βαθμονόμηση στο here maps πως καταφέρατε να την κάνετε;

 

Κανείς μια βοήθεια κάτι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...