Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα από e-shop και περιμένω. Ερώτηση, εγώ πήρα το DS. Πέρα των διαφορών, ότι το lte έχει nfc και 4G υπάρχει άλλη διαφορά σε specs και user experience?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από e-shop και περιμένω. Ερώτηση, εγώ πήρα το DS. Πέρα των διαφορών, ότι το lte έχει nfc και 4G υπάρχει άλλη διαφορά σε specs και user experience?

 

όχι,καμία άλλη διαφορά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα 140 που λες,μάλλον όχι αλλά στα 160~170 που το έχουν οι μεγάλες αλυσίδες ναι υπάρχει.

 

 

Ενημερωτικά και εγώ το 640 έχω.:lol:

 

 

 

Στις μεγάλες αλυσίδες, οπως λες, δεν υπάρχει.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες αλυσίδες, οπως λες, δεν υπάρχει.

 

Μια χαρά υπήρχε πριν 2 εβδομάδες που το πήρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

 

Χτες στα καλα καθουμενα το κινητο εβγαλε 4-5 καθετες ριγες σε ολη την οθονη με αλλοιωμενα χρωματα.

Εκανα restart κλπ αλλα τελικα συνηλθε μονο του μετα απο κανενα μισαωρο.

Τι μπορει να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπήρχε πριν 2 εβδομάδες που το πήρα.

Πριν δύο εβδομάδες το πήρα κι εγώ και ανταγωνιστικό android, στην ίδια τιμή, δεν υπήρχε. Για μεγάλες αλυσίδες μιλάμε.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο εβδομάδες το πήρα κι εγώ και ανταγωνιστικό android, στην ίδια τιμή, δεν υπήρχε. Για μεγάλες αλυσίδες μιλάμε.

 

είμαστε offtopic αλλά κάπου μπερδεύεσαι.

Σε μεγάλες αλυσίδες το 640 κοστίζει τόσο.

όχι κάποιο android που κοντράρει για πλάκα την συσκευή μας.

Είπαμε να ευλογάμε τα γένια μας αλλά όχι κ έτσι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να γράφεις σωστά τότε,ή να κάνεις σωστές παραθέσεις.;)

Θα ξαναπώ όμως ότι ήδη είμαστε πολύ offtopic.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά πήγα να παραλάβω από e-shop, το κινητό σε συσκευασία δώρου και ευτυχώς που η συσκευασία ήταν άθλια, το άνοιξα εκεί μπροστά και η ταινία του κουτιού ήταν κομμένη. Άκυρο στο e-shop.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά πήγα να παραλάβω από e-shop, το κινητό σε συσκευασία δώρου και ευτυχώς που η συσκευασία ήταν άθλια, το άνοιξα εκεί μπροστά και η ταινία του κουτιού ήταν κομμένη. Άκυρο στο e-shop.

 

Δε φημίζεται για τον επαγγελματισμό του το e-shop....

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το google account μου και εχει περασει τις επαφες μου.

 

Το θεμα μου ειναι οτι απο καθε επαφη εχει περασει μονο εναν τηλεφωνικο αριθμο, ενω εχω πολλες με 2.

 

Το εχετε δει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το google account μου και εχει περασει τις επαφες μου.

 

Το θεμα μου ειναι οτι απο καθε επαφη εχει περασει μονο εναν τηλεφωνικο αριθμο, ενω εχω πολλες με 2.

 

Το εχετε δει;

 

Nαι...

Δεν εχω βρει πως βάζει και τις 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε φημίζεται για τον επαγγελματισμό του το e-shop....

 

όχι δα...,αλλά αυτό είναι για άλλο τόπικ:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το google account μου και εχει περασει τις επαφες μου.

 

Το θεμα μου ειναι οτι απο καθε επαφη εχει περασει μονο εναν τηλεφωνικο αριθμο, ενω εχω πολλες με 2.

 

Το εχετε δει;

 

Εμένα το 640XL (ίδιο τηλέφωνο και λογισμικό) μου τις πέρασε κανονικά χωρίς να κάνω τίποτα. Το μόνο που ήθελε προσοχή είναι το κινητό νούμερο της επαφής να είναι κατηγοριοποιημένο σωστά ως κινητό 1, κιν. 2 ... και όχι ως σταθερό γιατί όταν πας να στείλεις μήνυμα σου δίνει σαν επιλογή μόνο όσα έχουν κατηγοριοποιηθεί ως κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβε να το χαρεί η κόρη μου το 640 της έπεσε και έσπασε η οθόνη :cry:

Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα να αντικαθιστά οθόνες χωρίς να ζητάει όσο κάνει το τηλέφωνο για την επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια τιμή πρώτα από Nokia Care... Έχει διαφορά αν έχει σπάσει και εσωτερικά ή μόνο εξωτερικά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια τιμή πρώτα από Nokia Care... Έχει διαφορά αν έχει σπάσει και εσωτερικά ή μόνο εξωτερικά...
Μένω Ναύπλιο και δεν έχει Nokia Care εδώ. Πήγα σε κατάστημα που επισκευάζει κινητά και μου είπε 115€ :wacko: Δεν μου είπε αν έχει σπάσει εσωτερικά ή εξωτερικά ή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αποκρίνεται σε όλη την επιφάνειά της;

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

 

1) Πότε περίπου για windows 10 ?

2) Το πήρα από kaiser, παρατήρησα ότι η συσκευασία δεν είχε την γκρι ταινία αλλά μία λευκή και από κάτω φαινόταν ότι μάλλον

η γκρι είχε αφαιρεθεί. Το κινητό παρόλα αυτά φαίνεται καινούργιο και αχρησιμοποίητο. Είναι παραεισαγωγής προφανώς. Με την εγγύηση όλα καλά?

 

Γενικά πολύ καλή εντύπωση πολύ smooth αξίζει τα λεφτά του και ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Το μόνο που μου κακοφάνηκε, ο εσωτερικός χώρος είναι λίγος, κατέβασα και κάτι χάρτες και θα χρειαστεί κάρτα εξωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

 

1) Πότε περίπου για windows 10 ?

2) Το πήρα από kaiser, παρατήρησα ότι η συσκευασία δεν είχε την γκρι ταινία αλλά μία λευκή και από κάτω φαινόταν ότι μάλλον

η γκρι είχε αφαιρεθεί. Το κινητό παρόλα αυτά φαίνεται καινούργιο και αχρησιμοποίητο. Είναι παραεισαγωγής προφανώς. Με την εγγύηση όλα καλά?

 

Γενικά πολύ καλή εντύπωση πολύ smooth αξίζει τα λεφτά του και ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Το μόνο που μου κακοφάνηκε, ο εσωτερικός χώρος είναι λίγος, κατέβασα και κάτι χάρτες και θα χρειαστεί κάρτα εξωτερική.

 

1) Κατά τον Οκτώβρη.

2) Αν είναι ευρωπαϊκό, έχεις εγγύηση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

1) Κατά τον Οκτώβρη.

2) Αν είναι ευρωπαϊκό, έχεις εγγύηση κανονικά.

 

Πως βλέπω πως είναι ευρωπαϊκό? Αν και στο site τους λένε EU και η γλώσσα ήταν ευρωπαικής χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπω πως είναι ευρωπαϊκό? Αν και στο site τους λένε EU και η γλώσσα ήταν ευρωπαικής χώρας.

 

Ρυθμίσεις > Πρόσθετα+πληροφορίες και βλέπεις αν είναι ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και γω το 640ds από το eshop. Είχα δηλώσει παραλαβή από το κατάστημα.

Σκισμένη και μένα η ταινία ασφαλείας . Το λέω στον υπάλληλο και το ανοίγουμε μαζί. Σκισμένο και με άσχημο τρόπο και το σακουλάκι που ήταν μέσα το τηλέφωνο αν και η συσκευή δε φαινόταν να έχει τίποτα με μια πρώτη ματιά.

Του λέω δεν το παραλαμβάνω, θέλω σφραγισμένο . Κάνει νέα παραγγελιά.

Μετά από μια ώρα τηλέφωνο από eshop κεντρικό.

Μου λένε ότι ο προμηθευτής τους τα στέλνει έτσι ανοιγμένα, αν θέλω μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία, όπως και έκανα.

Κατά τη γνώμη μου μάλλον πρόκειται για παραεισαγωγή και το ανοίγουν για να αλλάξουν γλώσσα στο μενού, αλλά εγώ προσωπικά δε το ρίσκαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...