Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

""Στον φάκελο στοιχεια λήψης ή downloads. ""

 

Στις ρυθμισεις- ληψεις δεν υπαρχει τιποτα 0 byte downloads που ειναι?

 

Με τον file explorer ψάξε ή στην εσωτερική μνήμη ή στην sdcard για τον φάκελο downloads (ή λήψεις - δεν θυμάμαι πώς τον λέει στα ελληνικά). Δεν νομίζω να μπορείς να τα δεις μέσα από τις ρυθμίσεις.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Θα προσπαθήσω να μην σας ζαλίσω στις ερωτήσεις!Σήμερα ήρθε η συσκευή!Πραγματικά εξαιρετική για τα χρήματά της!

Πως περνάω 10αρια?Με αυτό εδώ τον οδηγό?

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/windows/how-install-windows-10-on-your-phone-lumia-3597906/

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Θα προσπαθήσω να μην σας ζαλίσω στις ερωτήσεις!Σήμερα ήρθε η συσκευή!Πραγματικά εξαιρετική για τα χρήματά της!

Πως περνάω 10αρια?Με αυτό εδώ τον οδηγό?

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/windows/how-install-windows-10-on-your-phone-lumia-3597906/

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ακριβώς όπως τα γράφει. Να ξέρεις fast roll = άμεσες ενημερώσεις που σε πολλές περιπτώσεις περιέχουν bugs, slow = πιο αργές αναβαθμίσεις αλλά stable.

Για ό,τι άλλο σχετικά με την Technical, τσέκαρε εδώ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Ακριβώς όπως τα γράφει. Να ξέρεις fast roll = άμεσες ενημερώσεις που σε πολλές περιπτώσεις περιέχουν bugs, slow = πιο αργές αναβαθμίσεις αλλά stable.

Για ό,τι άλλο σχετικά με την Technical, τσέκαρε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι πιο γρηγορο γιατι στο ανδροιδ ενα σκρολαρισμα αστραπιαιο να κανεις φτανεις στο τελος της σελιδας, αλλα συνηθεια ειναι και αυτο. Εξαλλου στο ios ειναι πολυ πιο αργο με την εννοια οτι θες καμια 7-8 δαχτυλιες για να φτασεις κατω κατω. Με αλλον browser περαν του μανισιου αλλαζει συμπεριφορα; οντως με τα δεκαρια θα ειναι πιο αστραπιαια;

 

 

 

Δηλαδή την ταχύτητα την μετράς ανάλογα με τον χρόνο που κάνει να σε πάει στο τέλος της σελίδας και όχι στον χρόνο που θέλει για να την φορτώσει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την ταχύτητα την μετράς ανάλογα με τον χρόνο που κάνει να σε πάει στο τέλος της σελίδας και όχι στον χρόνο που θέλει για να την φορτώσει;

Και στα δύο εννοείται αλλά και το 2ο σκέλος παίζει ρόλο μιας και αυτό ταχύτητα είναι.. Απλά είναι θέμα φιλοσοφίας. Δεν το κάνω θέμα αφού το κινητακι με αρέσει..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Θα προσπαθήσω να μην σας ζαλίσω στις ερωτήσεις!Σήμερα ήρθε η συσκευή!Πραγματικά εξαιρετική για τα χρήματά της!

Πως περνάω 10αρια?Με αυτό εδώ τον οδηγό?

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/windows/how-install-windows-10-on-your-phone-lumia-3597906/

Ευχαριστώ πολύ!

 

γιατί θες να βάλεις 10? για να κάνεις τον beta tester της M$? :p

Ασε να βγούνε official

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!Με πρόλαβες!

Τώρα διάβαζα για προβλήματα που έχουν!Δεν το πειράζω καθόλου!

Πάντως το κινητό τα σπάει σε αυτή την τιμή!!

γιατί θες να βάλεις 10? για να κάνεις τον beta tester της M$? :p

Ασε να βγούνε official

Link to comment
Share on other sites

Παντως, παρατηρω οτι και στα windows phone οπως και στα apple το ρολαρισμα των σελιδων γινεται τμηματικα εν αντιθεσει με τα ανδροιδ που γινεται αστραπιαια. Ε αυτο λιγο καπως καθεται..υπαρχει τροπος να σκρολαρουμε στους browsers αστραπιαια; πονηρη μαηκρο τα κανει αυτα για να μην κολλανε και καλα.. Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ το κινητακι και σε ασπρο δειχνει.

 

Μήπως είναι λόγω διαφορετικού τύπου προγραμματισμού; Το Android κρατάει στη μνήμη του την υπόλοιπη σελίδα που δε βλέπεις, ενώ WP/iOS όχι.

 

Που να δεις πως δείχνει το πορτοκαλί! :p

 

Α! Welcome στα WP!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι λόγω διαφορετικού τύπου προγραμματισμού; Το Android κρατάει στη μνήμη του την υπόλοιπη σελίδα που δε βλέπεις, ενώ WP/iOS όχι.

 

Που να δεις πως δείχνει το πορτοκαλί! :p

 

Α! Welcome στα WP!

Το πορτοκαλι ειναι πιο τσακπινικο, προτιμω το κυανο χαχα..!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν βρισκω το μαμα file manager? εχει η τσαμπα εψαχνα?

Πρέπει να κατεβάσεις από το store τον Files. Στα Αγγλικά τουλάχιστον έτσι λέγετε, στα ελληνικά νομίζω Αρχεία. Είναι της Microsoft η εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα!Με πρόλαβες!

Τώρα διάβαζα για προβλήματα που έχουν!Δεν το πειράζω καθόλου!

Πάντως το κινητό τα σπάει σε αυτή την τιμή!!

 

Κοίτα και εγώ της γυναίκας μου που είναι το κινητό δε της το πειράζω μη γίνει καμιά στραβή και ποιος την ακούει :lol:. Μόλις βγουν κανονικά τα βάζουμε. Εγώ πάντως στο 730 που έχω βάλει τα 10 έκατσαν μια χαρά. Δε το περίμενα με αυτά που άκουγα. Ούτε hard reset ούτε soft, τίποτε, από πάνω έπεσαν και δεν έχασα τίποτε. Φτου μη τα ματιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πως στέλνω τις επαφές από το παλιό lumia 800 στο 640?

Ευχαριστώ πολύ!!

Edit!!Αέρας τα 8.1!!Μεταφορά δεδομένων!!!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βάλει αλλά το είχα ξεχάσει και της έφτιαξα καινούργιο..δικό της..:)

Ολα plug n play παιδιά και αρχεία και ringtone maker...τεράστια διαφορά από κει που τσα είχα αφήσει...

Εύγε!

Δεν είχες βάλει σε εκείνο κάποιο λογαριασμό γα συγχρονισμό ώστε να στα μεταφέρει ;
Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Kατεβαζεις την εφαρμογη windows insider απο το store.Kανεις μια απλη εγγραφη εδω https://insider.windows.com/ με τον λογαριασμο MS που εχεις και μετα απο την εφαρμογη του κινητου , αφου κανεις εισοδο με το λογαριασμο σου , θα σου βγαλει την ενημερωση.

 

Σε σχεση με προηγουμενες αναφορες σχετικα με την αποδοση των 10 , εχω να πω πως το πηρα το κινητο με 10 απο αγγελια , του περασα την εκδοση που βγηκε πριν 4 μερες και πριν και μετα απο αυτη .ολα ετρεχαν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Kατεβαζεις την εφαρμογη windows insider απο το store.Kανεις μια απλη εγγραφη εδω https://insider.windows.com/ με τον λογαριασμο MS που εχεις και μετα απο την εφαρμογη του κινητου , αφου κανεις εισοδο με το λογαριασμο σου , θα σου βγαλει την ενημερωση.

 

Σε σχεση με προηγουμενες αναφορες σχετικα με την αποδοση των 10 , εχω να πω πως το πηρα το κινητο με 10 απο αγγελια , του περασα την εκδοση που βγηκε πριν 4 μερες και πριν και μετα απο αυτη .ολα ετρεχαν αψογα.

Ουπς... Βγαίνει το 640 με 10αρια επάνω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπήσαμε σε cyan χρώματακι για δώρο και μπορω να πω οτι κανα μισάωρο για σεταρισμα και εξερεύνηση μου άφησε άριστες εντυπώσεις.

 

Ο νέος κάτοχος εξισου ενθουσιάστηκε μιας και απο τα ταπεινό htc 8s προερχόταν για προηγούμενη συσκευή.

 

Ιδιαίτερα μπαταρια ΒΡΑΧΟΣ και οθονη παρα πολυ καλή συναγωνίζεται στα ίσια πολυ υψηλότερης αξίας συσκευες.

 

Κατασκευή και αυτή σε υψηλα επιπεδα χωρις ίχνος τριξίματα κλπ.

 

Τόσους μήνες το είχα στην άκρη έφτασε το πλήρωμα του χρονου και το μπουμπούνισουμε μιας και έπεσε στα επιπεδα των 100 ευρω περίπου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι απίστευτη Άλεξ... Ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει όσο αφορά την σχέση απόδοσης - τιμής...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι απίστευτη Άλεξ... Ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει όσο αφορά την σχέση απόδοσης - τιμής...

Ηδη μπορω να πω ζήλεψα και εγω και λέω να τσιμπήσω και για εμένα ενα Cyan 640:lol:

Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη που λεμε :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος από τον Νοέμβριου του κινητου , με απευθειας περασμα των wm10 και το μονο που εχω να πω είναι καλα λογια .

 

Το χρησιμοποιώ για κυρια συσκευή και δεν εχω κανενα παραπονο. Σημα, wifi, 3g, gps, καμερα κανουν την δουλεια τους χωρις κανενα πρόβλημα.

 

Εφαρμογες, προσωπικα, αυτές που ηθελα τiς βρηκα και καποιες που δεν υπαρχουν ή βρηκα εναλλακτική ή χρησιμοποιώ τον edge.

 

 

 

Θεωρω και εγω ότι το 640 και 640xl με την τιμη που εχουν πλεον, μια από τις καλυτερες αγορες!!!

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...