Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους , επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο , θα ηθελα να ρωτησω για το facebook messenger , μπορεις να κανεις κληση στα windows mobile Η οχι και εαν οχι υπαρχει αλλος τροπος μεσω τριτου app ?

Ευχαριστω .

 

Μέσω του Messenger app δεν μπορείς. Άλλο τρόπο δεν κοίταξα και δεν ξέρω αν υπάρχει.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Πέρασα ένα επεισόδιο από μια σειρά στο κινητό μέσω usb και έχω τις εξής απορίες.

 

1. Πριν κάνει την μεταφορά με ρώτησε αν θέλω να γίνει τροποποίηση στο αρχείο για να παίξει στην συσκευή διαφορετικά δεν θα έπαιζε. Πάτησα οκ. Παίζει το βίντεο κανονικά αλλά σε χαμηλότερη ανάλυση και σε γρήγορες σκηνές πιξελιάζει. Υπάρχει δυνατότητα να μην πέφτει τόσο η ποιότητα; Η αρχική ποιότητα ήταν σε 720p.

2. Στον player της συσκευής δεν έχει υπότιτλους και στις ρυθμίσεις τους υπότιτλους τους έχει απενεργοποιημένους και δεν σε αφήνει να πατήσεις επάνω.Έχουν την ίδια ονομασία με την σειρα σε srt. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση;Με τον FLV Player και τον CC Player οι υπότιτλοι παίζουν κανονικά!

 

ΕDIT. Για το 1. μετέφερα το αρχείο χωρίς να το μετατρέψω και στον FLV Player και CC Player παίζει κανονικά σε άψογη ποιότητα! 'Οποιος ξέρει για το 2. ας μου απαντήσει.

 

Κοίτα εγώ δε κάνω ποτέ μετατροπή γιατί χαλάει το βίντεο όπως είδες και εσύ. Ο player της συσκευής δεν παίζει υπότιτλους εκτός και αν είναι ενσωματωμένοι στο mkv αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά από πολλά χρόνια στη samsung και στο android έχω πειστεί να προχωρήσω στην αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Αναμένεται να το κάνω τις επόμενες ημέρες. Έχω μια απορία (η οποία βέβαια αφορά γενικότερα τα windowsphone όντας εντελώς αρχάριος με αυτά). Ο λογαριασμός microsoft που πρέπει να κάνω στην αρχή πρέπει οπωσδήποτε να είναι κάποιος λογαριασμός hotmail ή outlook? Ή μπορεί να είναι κάποιος λογαριασμός yahoo / gmail κλπ? Το ρωτάω γιατί στον οδηγό των windows αναφέρει:

Ο λογαριασμός Microsoft είναι η διεύθυνση email και ο κωδικός πρόσβασης που χρησιμοποιείτε για να συνδεθείτε σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω:

- Xbox και Xbox Music

- Outlook.com

- Windows 8 ή Windows 8.1

- Skype

- Εύρεση του κινητού μου

- OneDrive (πρώην SkyDrive)

- Office 365

 

Με βάση το παραπάνω, εγώ έχω λογαριασμό στο skype όπου η διεύθυνση που χρησιμοποιώ είναι yahoo. Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το λογαριασμό ως λογαριασμό Microsoft? Ρωτώντας έναν υπάλληλο στο πλαίσιο μου είπε πως όχι. Εμένα όμως δεν μου φαίνεται λογικό, οπότε ζητάω τα φώτα των πιο έμπειρων σε windowsphone...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ππρέπει να είναι Hotmail η Outlook....

 

Αυτό βασικά για τις πιο πολλές εφαρμογές..

Αν και για τις επαφές,έχω βάλει το gmail μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κα

Καλησπέρα!

 

Μετά από πολλά χρόνια στη samsung και στο android έχω πειστεί να προχωρήσω στην αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Αναμένεται να το κάνω τις επόμενες ημέρες. Έχω μια απορία (η οποία βέβαια αφορά γενικότερα τα windowsphone όντας εντελώς αρχάριος με αυτά). Ο λογαριασμός microsoft που πρέπει να κάνω στην αρχή πρέπει οπωσδήποτε να είναι κάποιος λογαριασμός hotmail ή outlook? Ή μπορεί να είναι κάποιος λογαριασμός yahoo / gmail κλπ? Το ρωτάω γιατί στον οδηγό των windows αναφέρει:

 

Ο λογαριασμός Microsoft είναι η διεύθυνση email και ο κωδικός πρόσβασης που χρησιμοποιείτε για να συνδεθείτε σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω:

 

- Xbox και Xbox Music

 

- Outlook.com

 

- Windows 8 ή Windows 8.1

 

- Skype

 

- Εύρεση του κινητού μου

 

- OneDrive (πρώην SkyDrive)

 

- Office 365

 

 

 

Με βάση το παραπάνω, εγώ έχω λογαριασμό στο skype όπου η διεύθυνση που χρησιμοποιώ είναι yahoo. Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το λογαριασμό ως λογαριασμό Microsoft? Ρωτώντας έναν υπάλληλο στο πλαίσιο μου είπε πως όχι. Εμένα όμως δεν μου φαίνεται λογικό, οπότε ζητάω τα φώτα των πιο έμπειρων σε windowsphone...

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

 

καποτε, δεν θυμάμαι ποσο παλια, μπορουσες να εχεις λογαριασμο διαφορετικο απο hotmail/outlook σαν λογαριασμο microsoft. τωρα δεν ξερω αν γινεται. εγω παντως χρησιμοποιω λιγαριασμο yahoo που ειναι microsoft και δουλευει κανονικα.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου το αποφασισα να παρω windows phone, εχω μπει σε διλημμα.Να παρω το 640 ή το 640 XL?Γενικα δεν με νοιαζει πολυ η καμερα γιατι δεν τραβαω φωτογραφιες.Ποιο απο τα δυο μου προτινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου το αποφασισα να παρω windows phone, εχω μπει σε διλημμα.Να παρω το 640 ή το 640 XL?Γενικα δεν με νοιαζει πολυ η καμερα γιατι δεν τραβαω φωτογραφιες.Ποιο απο τα δυο μου προτινετε?

 

όποιο σε βολεύει σαν μέγεθος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκτος απο καμερα δεν εχει κατι αλλο καλυτερο το XL?

 

Για παρόμοια διλήμματα απευθυνόμαστε εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

κα

 

 

 

καποτε, δεν θυμάμαι ποσο παλια, μπορουσες να εχεις λογαριασμο διαφορετικο απο hotmail/outlook σαν λογαριασμο microsoft. τωρα δεν ξερω αν γινεται. εγω παντως χρησιμοποιω λιγαριασμο yahoo που ειναι microsoft και δουλευει κανονικα.

 

Ένας φίλος μου με yahoo πιο παλιά, το συγχρονησε! Εγώ δεν μπόρεσα με yahoo να το κάνω πριν 6 μήνες περίπου, και αναγκάστηκα να βάλω και outlook λογαριασμό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου με yahoo πιο παλιά, το συγχρονησε! Εγώ δεν μπόρεσα με yahoo να το κάνω πριν 6 μήνες περίπου, και αναγκάστηκα να βάλω και outlook λογαριασμό!

 

Καλησπερα εχω το 640 και μου εχη κολιση στα γραναζια δεν μου τελειωνη το προγραμα επειτα απο μια ενημερωση που περασα τι κανουμε τωρα παιδια πως το επαναφερω καποα βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο zoiper και σε καλέσουν, δεν χτυπάει;

Δυστυχώς, τα Windows phones δεν αφήνουν να τρέχουν VoIP προγράμματα στο παρασκήνιο και χάνεται η σύνδεση με τον σέρβερ.

Και να υποθέσω δεν υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Από χτές κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού , είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος , βεβαία ακόμα το μαθαίνω γιατί έρχομαι απο android !
Link to comment
Share on other sites

Από χτές κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού , είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος , βεβαία ακόμα το μαθαίνω γιατί έρχομαι απο android !

 

Δεν είναι δύσκολο τηλέφωνο.

Και μένα το πρώτο είναι και έρχομαι απο android επίσης.

Καλορίζικο!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο τηλέφωνο.

Και μένα το πρώτο είναι και έρχομαι απο android επίσης.

Καλορίζικο!

 

Τι λεει μεταβαση απο Android παιδια?το περιμενω και γω απο δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει μεταβαση απο Android παιδια?το περιμενω και γω απο δευτερα.

 

όλα καλά.

Λίγο καλύτερες να γίνουν οι εφαρμογές των windows και θα είναι δυνατό.

Με λίγα λόγια δεν είναι θέμα συσκευής ή λειτουργικού,αλλά υποστήριξης από τρίτους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

με εχει γοητευσει το κινητακι και σκεφτομαι να το αγορασω. Θα σας θερμοπαρακαλουσα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε καποιες ερωτησεις.

 

1) Αυτονομια με μεσαια χρηση βγαζει μια μερα?

2) Τα αρχεια αν το συνδεσω με υπολογιστη ειναι drag and drop σαν το αντροιντ η εχει χαζομαρες itunes σαν τα apple

3) Custom ringtones απο δικα μου mp3 μπορω να βαλω?

4) Ποιοτητα wifi

5) Ποιοτητα GPS

 

σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

με εχει γοητευσει το κινητακι και σκεφτομαι να το αγορασω. Θα σας θερμοπαρακαλουσα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε καποιες ερωτησεις.

 

1) Αυτονομια με μεσαια χρηση βγαζει μια μερα?

2) Τα αρχεια αν το συνδεσω με υπολογιστη ειναι drag and drop σαν το αντροιντ η εχει χαζομαρες itunes σαν τα apple

3) Custom ringtones απο δικα μου mp3 μπορω να βαλω?

4) Ποιοτητα wifi

5) Ποιοτητα GPS

 

σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

1) 1,5 μέρα

2) Εγώ που μετέφερα κάτι ταινίες και τραγούδια copy paste έκανα.

3) Με την εφαρμογή ringtone maker

4) Θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατό. Σε σχέση με το nokia 603 που είχα είναι πιο αδύναμο.

5) Τέλεια. Κλειδώνει αμέσως!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ρε φιλε για την αμεση απαντηση. να εισαι καλα...

 

μου μυριζει νεα αγορα

 

Δεν χρειάζεται εφαρμογή για custom ringtones, αρκεί drag and drop.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι πάντως με το jack του για τα handsfree το βρήκα.

Αν σφίξω το κινητό από την αριστερή του πλευρά,σταματάει να παίζει το ένα ακουστικό.

Το ίδιο αν το αφήσω κάτω απότομα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι πάντως με το jack του για τα handsfree το βρήκα.

Αν σφίξω το κινητό από την αριστερή του πλευρά,σταματάει να παίζει το ένα ακουστικό.

Το ίδιο αν το αφήσω κάτω απότομα.

 

Προφανώς δεν κάνει κάτι καλή επαφή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...