Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχω πάρει σε μαύρο αλλά χρησιμοποιώντας το gps στο αυτοκίνητο ζεσταίνεται πάρα πολύ κάποιες φορές τώρα το καλοκαίρι οταν το χτυπάει ο ήλιος.Μάλλον σε λευκό θα το έπαιρνα και εγώ τώρα για αυτόν ακριβλως τον λόγο!

Έπειτα από ένα μηνα συμβίωσης με το κινητό δηλώνω πολυ ευχαριστημένος...μοναδικό παράπονο ως τώρα είναι η μάλλον μέτρια λήψη της συσκευής σε 3g ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω πάρει σε μαύρο αλλά χρησιμοποιώντας το gps στο αυτοκίνητο ζεσταίνεται πάρα πολύ κάποιες φορές τώρα το καλοκαίρι οταν το χτυπάει ο ήλιος.Μάλλον σε λευκό θα το έπαιρνα και εγώ τώρα για αυτόν ακριβλως τον λόγο!

Έπειτα από ένα μηνα συμβίωσης με το κινητό δηλώνω πολυ ευχαριστημένος...μοναδικό παράπονο ως τώρα είναι η μάλλον μέτρια λήψη της συσκευής σε 3g ...

 

Και εγώ που το χρησιμοποιώ ως GPS μέσα σε τσαντάκι και ακούω τις οδηγίες από το hands free γιατί οδηγώ μηχανή μπορώ να πω ότι ζεσταίνεται αρκετά όταν είναι μεγάλη η απόσταση. Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και στο θέμα λήψης 3G και Wi-Fi ότι θα το ήθελα να έχει καλύτερη λήψη. Όχι ότι δεν πιάνει καθόλου αλλά σε σχέση με το Nokia 603 που ειχα είναι πιο αδύναμο.Έχω μείνει ευχαριστημένος και αν ήταν τώρα να πάρω νέο κινητό πάλι αυτό θα έπαιρνα :D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote που το έχω εγώ πάντως,πιάνει Η+ άνετα.

όπως έπιανα με το s3 έτσι πιάνω και με αυτό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω πάρει σε μαύρο αλλά χρησιμοποιώντας το gps στο αυτοκίνητο ζεσταίνεται πάρα πολύ κάποιες φορές τώρα το καλοκαίρι οταν το χτυπάει ο ήλιος.Μάλλον σε λευκό θα το έπαιρνα και εγώ τώρα για αυτόν ακριβλως τον λόγο!

Έπειτα από ένα μηνα συμβίωσης με το κινητό δηλώνω πολυ ευχαριστημένος...μοναδικό παράπονο ως τώρα είναι η μάλλον μέτρια λήψη της συσκευής σε 3g ...

 

Έτσι κι αλλιώς, με Gps και 3g, ανεβάζουν τη μεγαλύτερη θερμοκρασία τα smartphones. Δε φταίει το μαύρο καπάκι. Το να το χτυπάει συνεχώς ο ήλιος, ειδικά στην Ελλάδα που είμαστε, είναι λάθος και το γράφει και στις οδηγίες να το αποφεύγουμε. Κανένα πρόβλημα δεν έχω με το 3g. Μήπως έχεις wind;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, με Gps και 3g, ανεβάζουν τη μεγαλύτερη θερμοκρασία τα smartphones. Δε φταίει το μαύρο καπάκι. Το να το χτυπάει συνεχώς ο ήλιος, ειδικά στην Ελλάδα που είμαστε, είναι λάθος και το γράφει και στις οδηγίες να το αποφεύγουμε. Κανένα πρόβλημα δεν έχω με το 3g. Μήπως έχεις wind;

 

Εγώ στην μια κάρτα έχω wind και στην δεύτερη Cyta. Στο σπίτι μου με το 603 είχα 5 γραμμές 3,5G σταθερά με την wind. Τώρα το σήμα παίζει 3-4 γραμμές. Επίσης στην cyta με άλλο κινητό νοκια είχα πάντα 2 γραμμές EDGE.Τώρα έπεσα στην μια γραμμή και υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις που είμαι εκτός δικτύου. Επίσης στο Wi-Fi στην κρεβατοκάμαρα που είναι στην άλλη άκρη από το σημείο που είναι το modem έπιανα full ενώ τώρα παίζει 2-3 γραμμές. Θα μου πεις άλλη ποιότητα τα παλιά Nokia και άλλες τιμές βέβαια σε σχέση με τώρα. Πάντως με το 640 μια χαρά κάνω την δουλειά μου παρόλο τις πιο πάνω αδυναμίες.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην μια κάρτα έχω wind και στην δεύτερη Cyta. Στο σπίτι μου με το 603 είχα 5 γραμμές 3,5G σταθερά με την wind. Τώρα το σήμα παίζει 3-4 γραμμές. Επίσης στην cyta με άλλο κινητό νοκια είχα πάντα 2 γραμμές EDGE.Τώρα έπεσα στην μια γραμμή και υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις που είμαι εκτός δικτύου. Επίσης στο Wi-Fi στην κρεβατοκάμαρα που είναι στην άλλη άκρη από το σημείο που είναι το modem έπιανα full ενώ τώρα παίζει 2-3 γραμμές. Θα μου πεις άλλη ποιότητα τα παλιά Nokia και άλλες τιμές βέβαια σε σχέση με τώρα. Πάντως με το 640 μια χαρά κάνω την δουλειά μου παρόλο τις πιο πάνω αδυναμίες.

 

Κι εγώ στην πρώτη έχω wind και το σήμα είναι ανάμεσα στις 3 και 4 μπάρες. Στη δεύτερη έχω μια frog και σχεδόν πάντα έχω full σήμα. Η wind δε φημίζεται για το καλό της σήμα. Επίσης, με 3g της wind, ζεσταίνεται η συσκευή περισσότερο. Με το wifi δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Σαν το παλιό N8 μου. Μη γράφεις τέτοια για τη cyta... Και ήθελα να τη δοκιμάσω...

 

Κάτι που μου έκανε μόλις τώρα το 640. Έγραφα το μήνυμα και ξαφνικά έγινε γκρι η οθόνη. Φαινόταν ότι λειτουργούσε, γιατί ο φωτισμός δεν είχε αλλάξει, αλλά φαινόταν μόνο το γκρι χρώμα, σαν αυτό του πληκτρολογίου. Όταν τελείωνα το post, αναβόσβησε 3-4 φορές τελείως η οθόνη και μετά επανήλθε εκεί που ήταν και συνέχισα με το post.

 

Πεθαίνει η οθόνη μου;.... :cry:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην πρώτη έχω wind και το σήμα είναι ανάμεσα στις 3 και 4 μπάρες. Στη δεύτερη έχω μια frog και σχεδόν πάντα έχω full σήμα. Η wind δε φημίζεται για το καλό της σήμα. Επίσης, με 3g της wind, ζεσταίνεται η συσκευή περισσότερο. Με το wifi δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Σαν το παλιό N8 μου. Μη γράφεις τέτοια για τη cyta... Και ήθελα να τη δοκιμάσω...

 

Η Cyta τις κεραίες τις Vodafone μισθώνει μιας και δεν έχει δικές της. Ούτε η cosmote έχει στο σπίτι μου καλό σήμα. Μόνο η wind! Πάντως σε θέματα θερμοκρασίας δεν έχω θέμα. Μόνο στο GPS ανεβαίνει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Wind έχω ναι.Στην Αθήνα είμαι οκ..στις διακοπές όμως εκεί που ένα galaxy της γυναίκας μου έπιανε λίγο 3 g εγώ είχα θέμα..Με το WiFi δεν έχω κανένα πρόβλημα...ισα ίσα.Πάντως το κινητό είναι μια χαρά .ιδιως για τα χρήματα που κοστίζει!
Link to comment
Share on other sites

Wind έχω ναι.Στην Αθήνα είμαι οκ..στις διακοπές όμως εκεί που ένα galaxy της γυναίκας μου έπιανε λίγο 3 g εγώ είχα θέμα..Με το WiFi δεν έχω κανένα πρόβλημα...ισα ίσα.Πάντως το κινητό είναι μια χαρά .ιδιως για τα χρήματα που κοστίζει!

 

Κι εγώ Αθήνα είμαι κι έχω τα όποια θέματα με τη wind. Ότι θα έπιανε το galaxy καλύτερα από το Lumia, ζήσαμε να το ακούσουμε κι αυτό... :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παλιότερα, κινητό που αγόρασα από το συγκεκριμένο κατάστημα σε 2 μέρες το πήγα πίσω γιατί είχε πρόβλημα στην οθόνη και αμέσως έγινε αντικατάσταση χωρίς καν να το ελέγξουν αν όντως είχε πρόβλημα.

Στην ταξιαρχών(δεν θυμάμαι αριθμό) υπάρχει NOKIA CARE το οποίο δεν υπάρχει στο site της Microsoft αλλά είναι παράρτημα του επίσημου στο Αιγάλεω(Θηβών 487). Αν δεν βρω κάτι από το κατάστημα της ταξιαρχών καλεί στο Αιγάλεω να δει αν υπάρχει και το παραγγέλνει αλλιώς πάω εγώ και το παίρνω αν ο δρόμος μου είναι από εκεί. Έχει τα μαύρα και άσπρα καπάκια 7€ και τα πορτοκαλί και μπλε 9€ τα γνήσια.

 

Να σ' ευχαριστήσω για τις πληροφορίες! Πήγα σήμερα και πήρα 2 καπάκια για το 640 μου (μαύρο, γαλάζιο) και ένα (πράσινο) για ένα 535 φίλου. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

στις τιμές που αναφέρθηκαν;

 

Από Θηβών, 6€ το πράσινο (535), 8€ έκαστο, μαύρο και γαλάζιο (640).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από Θηβών, 6€ το πράσινο (535), 8€ έκαστο, μαύρο και γαλάζιο (640).

 

Θηβών;Που είναι ακριβώς;

όχι στον Κορυδαλλό;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θηβών;Που είναι ακριβώς;

όχι στον Κορυδαλλό;

 

Κορυδαλλό ήταν πιο μακριά για 'μένα και δε βόλευε, επειδή έκλεινε νωρίτερα. Θηβών 487. Nokia Care είναι και αυτό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κορυδαλλό ήταν πιο μακριά για 'μένα και δε βόλευε, επειδή έκλεινε νωρίτερα. Θηβών 487. Nokia Care είναι και αυτό.

 

Αιγάλεω ειναι?

 

Ναι Αιγάλεω είναι στο είδα στο street view

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Κορυδαλλό ήταν πιο μακριά για 'μένα και δε βόλευε, επειδή έκλεινε νωρίτερα. Θηβών 487. Nokia Care είναι και αυτό.

 

Mια χαρά.

Θέλω να πιστεύω πως θα έχουν τις ίδιες τιμές,μιας και εγώ μένω Κορυδαλλό.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από Θηβών, 6€ το πράσινο (535), 8€ έκαστο, μαύρο και γαλάζιο (640).

Ίδια τιμή μαύρο και μπλε; Το μπλε μου φάνηκε πιο ψεύτικο απο το μαύρο στην αφή και υφή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κορυδαλλό ήταν πιο μακριά για 'μένα και δε βόλευε, επειδή έκλεινε νωρίτερα. Θηβών 487. Nokia Care είναι και αυτό.

Ξερετε αν εχουν site να αγορασουμε για επαρχια;

Link to comment
Share on other sites

Ίδια τιμή μαύρο και μπλε; Το μπλε μου φάνηκε πιο ψεύτικο απο το μαύρο στην αφή και υφή!

 

Όντως το μπλε και το πορτοκαλί φαίνονται πιο ψεύτικα γιατί έχουν την διαφάνεια γύρω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά.

Θέλω να πιστεύω πως θα έχουν τις ίδιες τιμές,μιας και εγώ μένω Κορυδαλλό.:lol:

 

Στην Ταξιαρχών είναι αυτό στον Κορυδαλλό.

 

Ίδια τιμή μαύρο και μπλε; Το μπλε μου φάνηκε πιο ψεύτικο απο το μαύρο στην αφή και υφή!

 

Ναι, ίδια. Ίσως επειδή το μαύρο είναι ματ και το γαλάζιο γυαλιστερό.

 

Ξερετε αν εχουν site να αγορασουμε για επαρχια;

 

Σε ποια περιοχή είσαι; Γιατί, στη σακούλα που μου έδωσαν, έχει όλα (?) τα καταστήματα Nokia Care.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ίδια. Ίσως επειδή το μαύρο είναι ματ και το γαλάζιο γυαλιστερό.

Εμένα μου φάνηκε ότι το μαύρο ειναι και από άλλο υλικό και όχι απλά ματ μονο! Μπορεί και να κάνω λάθος....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην Ταξιαρχών είναι αυτό στον Κορυδαλλό.

 

 

 

Ναι, ίδια. Ίσως επειδή το μαύρο είναι ματ και το γαλάζιο γυαλιστερό.

 

 

 

Σε ποια περιοχή είσαι; Γιατί, στη σακούλα που μου έδωσαν, έχει όλα (?) τα καταστήματα Nokia Care.

 

Σερρες ειμαι, αλλα ειχα δει πιο ακριβη τιμη γι αυτο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Σερρες ειμαι, αλλα ειχα δει πιο ακριβη τιμη γι αυτο λεω.

 

η αλήθεια είναι πως στο νετ αν ψάξεις παίζουν πολύ παραπάνω οι τιμές.:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην Ταξιαρχών είναι αυτό στον Κορυδαλλό.

 

εννοούσα τα 2 καταστήματα να έχουν τις ίδιες τιμές,ξέρω που είναι το κατάστημα Κορυδαλλού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φιλαρακο mr-47...κι όμως...το σαμσουνγκ έπιανε καλύτερα.Γεγονός...

 

Ισχύει.και μένα το S3 έχει ελαφρά καλύτερο σήμα(κλειδώνει πιο εύκολα H+) και αισθητά καλύτερο wifi.

Μη ξεχνάμε βέβαια πόσο έκανε το ένα όταν βγήκε και πόσο το άλλο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...