Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα σας, απέκτησα χθές και εγώ το τηλέφωνο και μέχριστιγμής ειμαι πολύ ευχαριστημένος.όλα δουλευουν καλά και δεν έχω καποιο ιδιαίτερο προβλημα. Για να πω την αλήθεια το μόνο πρόβλημα (μπορει και χαζό) που έχω αντιμετωπίσει ως τώρα είναι ότι δεν μπορώ να ποσταρω βιντεάκια απο youtube σε μια ομάδα που εχω στο Facebook και δυστυχως την χρησιμοποιώ πολύ και για επαγγελματικούς λόγους.Λοιπόν δεν μπορώ να βρώ με τίποτα (δεν ξερω και αν υπάρχει δηλαδη μιας και ειμαι καινούργιος στα winphone) την επιλογή που σου δινει η αντιστοιχη εφρμογή στα android να διαλεγεις αν θα ποσταρεις στον τοίχο σου σε φιλους ή σε ομάδες!! Οποιαδήποτε λυση μου προτείνεται θα με βοηθήσει πολυ !! Θενξ!

 

Μόνο με internet explorer στο m.facebook.com γίνονται αυτά. Στην official και την beta εφαρμογή δεν έχει τέτοιες επιλογές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα αναβαθμίσουν κάποια στιγμή και την εφαρμογή θέλω να πιστευω,,,ενταξει καταφερα μεσω τα καταφερα μεσω ΙΕ , messenger και Tube pro να κάνω την δουλεια...θενξ για την απάντηση!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του dual η μία κάρτα είναι f2g και η άλλη mobile Internet θα μπορώ να επιλέγω δεδομένα μέσω της δεύτερης κάρτας χωρίς να χρεωνομαι στο f2g?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του dual η μία κάρτα είναι f2g και η άλλη mobile Internet θα μπορώ να επιλέγω δεδομένα μέσω της δεύτερης κάρτας χωρίς να χρεωνομαι στο f2g?

 

Ναι, μπορείς να διαλέξεις την πρώτη ή τη δεύτερη κάρτα για δεδομένα, μέσα από τις ρυθμίσεις. Κοίταξε πιο πριν, για ένα δικό μου post, με 2 screenshots.

 

Και μια δική μου απορία. Μια κάρτα, που είναι για mobile internet, λειτουργεί και σε smartphone;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind mobile broadband με κάρτα και δουλεύει κανονικά σε Android smartphone

 

Ε, τότε δε βλέπω το λόγο να μη λειτουργεί και στο 640. Έχω μια κάρτα f2g και μια frog και ανάλογα στο ποια έχω πακέτο δεδομένων, αλλάζω την επιλογή, στο μενού. Χωρίς να αλλάξω καμία θέση, σε καμία κάρτα. Κοίταξε και το screenshot.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να διαλέξεις την πρώτη ή τη δεύτερη κάρτα για δεδομένα, μέσα από τις ρυθμίσεις. Κοίταξε πιο πριν, για ένα δικό μου post, με 2 screenshots.

 

Και μια δική μου απορία. Μια κάρτα, που είναι για mobile internet, λειτουργεί και σε smartphone;

 

Όπως ειπώθηκε ήδη δεν υπάρχει θέμα με καμία κάρτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...εχω το lumia 640 dual και εχω δυο θεματα ...1) οταν το φορτιζω και θελω να το κλεισω ανοιγει παλι μονο του...2) μου εχει παντα ανοικτα το 3g ναι μεν τα απενοργοποιω αλλα τα δειχνει παντα ....σοορυ αν ειναι χαζες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα πεφτει στα χερια μου windows mobile
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...εχω το lumia 640 dual και εχω δυο θεματα ...1) οταν το φορτιζω και θελω να το κλεισω ανοιγει παλι μονο του...2) μου εχει παντα ανοικτα το 3g ναι μεν τα απενοργοποιω αλλα τα δειχνει παντα ....σοορυ αν ειναι χαζες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα πεφτει στα χερια μου windows mobile

 

1. Έτσι κάνουν τα Windows Phones, είναι απόλυτα φυσιολογικό και μάλλον θα αλλάξει με τα Windows 10.

2. Εννοείς ότι όταν εμφανίζεται το Action Center γράφει πάνω στη γωνία το όνομα του παρόχου σου και 3G, πχ Cosmote 3G; Γιατί τότε τα δεδομένα σου είναι κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα δεν το ήξερα...Όσο για το δεύτερο γράφει GR COSMOTE 3G ..Και τι πρέπει να δείχνει για να είμαι ανοιχτά??το γράφει κάτω από το σήμα
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα δεν το ήξερα...Όσο για το δεύτερο γράφει GR COSMOTE 3G ..Και τι πρέπει να δείχνει για να είμαι ανοιχτά??το γράφει κάτω από το σήμα

 

Αν γράφει δίπλα από το εικονίδιο του σήματος G, 3G, 4G ή κάτι τέτοιο σημαίνει πως τα δεδομένα σου είναι ανοικτά, αν απλά το δείχνει στο action center (GR COSMOTE 3G) τότε είναι κλειστά όπως είπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,δεν ξέρω αν το ποσταρω σε σωστό νήμα αλλά υποθέτω κάποιος θα ξέρει να μου πεί ένα μαγαζι (Γερμανος, Cosmote )που να κόβει στην καρτα sim στο μέγεθος της micro sim χωρίς κάποια οικονομική επιβάρυνση.Θα καταργήσω σύντομα τον δεύτερο αριθμό what's up που έχω και είναι κριμα να πληρώσω μια microsim για κάτι που δεν θα εχω για πάνω από 2-3 μηνες ακόμη...:) Bορεια προαστια ή κεντρο αν ειναι δυνατόν. Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

αν το αγοράσω από amazon ισχύει η εγγύηση για την nokia στην Ελλάδα?

με τα windows 10 πως τα πάει η συσκευή?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το αγοράσω από amazon ισχύει η εγγύηση για την nokia στην Ελλάδα?

με τα windows 10 πως τα πάει η συσκευή?

 

Τα Windows 10 Mobile δεν έχουν κυκλοφορήσει επίσημα ώστε να είμαστε σε θέση να κρίνουμε πως συμπεριφέρεται η συσκευή με το νέο λειτουργικό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,δεν ξέρω αν το ποσταρω σε σωστό νήμα αλλά υποθέτω κάποιος θα ξέρει να μου πεί ένα μαγαζι (Γερμανος, Cosmote )που να κόβει στην καρτα sim στο μέγεθος της micro sim χωρίς κάποια οικονομική επιβάρυνση.Θα καταργήσω σύντομα τον δεύτερο αριθμό what's up που έχω και είναι κριμα να πληρώσω μια microsim για κάτι που δεν θα εχω για πάνω από 2-3 μηνες ακόμη...:) Bορεια προαστια ή κεντρο αν ειναι δυνατόν.

 

Αν θες την γνωμη μου μην κοψεις την καρτα αλλα αλλαξε την με μια καινουργια 5 ευρω ειναι το ποσο σε ολες τις εταιριες.Στο λεω γιατι με το κοψιμο μπορει να κανεις ζημια στα πινακια η στην θυρα μεσα οπως εχουν αναφερει πολλα ατομα...εχει στο site του γερμανου χαρτη για το που εχει μαγαζια κοντα στην περιοχη σου

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αγόρασα το 4g dual από amazon.de το έχει κανένας?με ελληνική πιστωτική.

τι λέτε καλή αγορά?

Edited by niotheros
αφαίρεση off topic
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αγόρασα το 4g dual από amazon.de το έχει κανένας?με ελληνική πιστωτική.

τι λέτε καλή αγορά?

Πόσο σου ήρθε τελική τιμή;

Edited by niotheros
αφαίρεση off topic παράθεσης
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

170euro το μαύρο άλλα χρώματα πιο ακριβά

καλή τιμή ε;200 έχει το single Ελλάδα

 

Στο skroutz το 640 lte dual sim έχει 189€.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το 640 lte dual sim έχει 189€.

 

δεν γλίτωσα και πολλά...

σαν κινητό αξίζει? το dual 4g?;

ήμουν ανάμεσα σε doogee valencia 2 pro,xiaomi redmi 2 pro .και 640 τι λέτε έκανα καλή επιλογή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν γλίτωσα και πολλά...

σαν κινητό αξίζει? το dual 4g?;

ήμουν ανάμεσα σε doogee valencia 2 pro,xiaomi redmi 2 pro .και 640 τι λέτε έκανα καλή επιλογή?

 

Τα επίσημα θέματα των συσκευών δεν προτείνονται για συγκρίσεις μεταξύ συσκευών. Για ανάλογες απορίες μπορείς να απευθυνθείς στην ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες την γνωμη μου μην κοψεις την καρτα αλλα αλλαξε την με μια καινουργια 5 ευρω ειναι το ποσο σε ολες τις εταιριες.Στο λεω γιατι με το κοψιμο μπορει να κανεις ζημια στα πινακια η στην θυρα μεσα οπως εχουν αναφερει πολλα ατομα...εχει στο site του γερμανου χαρτη για το που εχει μαγαζια κοντα στην περιοχη σου

 

Δικιο έχεις αλλα δεν θα την χρησιμοποιήσω για πάνω από 3 μήνες....γιατί να δώσω τα 5 ευρώ? Εχω βρει καταστήματα απλά σε ενα που πήγα μου είπαν ότι δεν την κόβουν (δεν εχουν μηχανημα λέει) και να πληρωσω τα 5 Ε ...γι αυτο ρωτησα αν γνωριζει καποιος καταστημα που να έχει μηχανημα που κοβει τις κάρτες...τελοςπαντων θα προσπαθησω μόνος μου να την κόψω!! Ελπίζω να μην την τσακίσω..

:p

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Πήρε ένας γνωστός μου το 640 dual sim, και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: Όποτε αλλάζει sim κλειδώνουν και οι δυο sim και πρέπει να βάλει πάλι κωδικό. Υπάρχιε κάποια ρύθμιση για αυτό? Ή είναι φυσιολογικό?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχεις αλλα δεν θα την χρησιμοποιήσω για πάνω από 3 μήνες....γιατί να δώσω τα 5 ευρώ? Εχω βρει καταστήματα απλά σε ενα που πήγα μου είπαν ότι δεν την κόβουν (δεν εχουν μηχανημα λέει) και να πληρωσω τα 5 Ε ...γι αυτο ρωτησα αν γνωριζει καποιος καταστημα που να έχει μηχανημα που κοβει τις κάρτες...τελοςπαντων θα προσπαθησω μόνος μου να την κόψω!!

:p

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σου είπαν πριν. Για να γλυτώσεις τα 5€ μπορεί να προκαλέσεις ζημιά στο κινητό σου που δεν γνωρίζω αν καλύπτεται και από την εγγύηση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...