Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 640 XL Dual SIM στη πρώτη sim μπορεί να μπει 3G ενώ στη δεύτερη μόνο 3G

Στο 640 XL LTE Dual Sim προφανώς η πρώτη sim θα είναι 4G, γνωρίζει κανείς η δεύτερη αν θα ειναι 3 ή 2 G;

 

ευχαριστώ.

 

Η κάρτα που θα έχει τα δεδομένα για ίντερνετ έχει τη δυνατότητα να πάει σε 2/3/4G, η άλλη, σε όποιο slot και να είναι, είναι πάντα σε 2G.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάρτα που θα έχει τα δεδομένα για ίντερνετ έχει τη δυνατότητα να πάει σε 2/3/4G, η άλλη, σε όποιο slot και να είναι, είναι πάντα σε 2G.

Ούτε καν 3G η δεύτερη; Αυτό ισχύει για όλα τα dual SIM ή μόνο της Microsoft;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτιζουμε κλειστό πάντα ανοίγει και ζητάει pin??Και που βρίσκεται ο διαχειριστής εφαρμογών?Έρχομαι από android μη βαράτε :P
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν 3G η δεύτερη; Αυτό ισχύει για όλα τα dual SIM ή μόνο της Microsoft;

 

Ναι φιλε μου για ολα τα dual sim ισχυει.

Όταν το φορτιζουμε κλειστό πάντα ανοίγει και ζητάει pin??Και που βρίσκεται ο διαχειριστής εφαρμογών?Έρχομαι από android μη βαράτε :P

 

Παντα ανοιχτο φορτιζει το συγκεκριμενο κινητο (δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει για ολα τα κινητα με windows) οσο για τις εφαρμογες ψαξτο λιγο στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτιζουμε κλειστό πάντα ανοίγει και ζητάει pin??Και που βρίσκεται ο διαχειριστής εφαρμογών?Έρχομαι από android μη βαράτε :P

 

Κατέβασε την εφαρμογή "Αρχεία" της Microsoft...

 

Ούτε καν 3G η δεύτερη; Αυτό ισχύει για όλα τα dual SIM ή μόνο της Microsoft;

 

 

Δεν γίνεται να λαμβάνουν και οι 2 κάρτες ταυτόχρονα 4G... Άσε που δεν έχει και νόημα... Σε ρωτάει από ποια να παίρνει ίντερνετ και ανάλογα σε ποια έχεις αλλάζεις από τις ρυθμίσεις.... Και οι δυο θύρες SIM όμως μπορούν να λάβουν 4G, δεν είναι ανάγκη να αλλάξεις τις κάρτες χειροκίνητα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα το εκτιμουσα παρα πολυ αν καποιος μπορουσε να μου πει αν μπορουν να αφαιρεθουν τα tiles

και να μπουν τα κλασσικα εικονιδια ποι εχουν τα android δηλαδη τυπου samsung.

δεν ξερω πολλα απο android . γενικα με τεχνολογια και το χω και δν το χω...αυτο.

εψαχνα πολλες μερες για να καταληξω σε κινητο ξεκινησα για xiaomi redmi 3 μετα σκεφτομουν για ulephone power μετα για jiagu s3 θελω καλη καμερα προς και πισω και οχι πολλα προβληματα με rom, updates κτλ οποτε κατεληξα

στο microsoft αλλα οταν αντιληφθηκα οτι εχει αυτα τα tiles office 10 που εχει τωρα και το pc μου πραγματικα δν θελω να το σκεφτομαι!!!

εχω samsung pocket mini plus το μικρουλη :ninja:

Edited by ireneclueless
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα το εκτιμουσα παρα πολυ αν καποιος μπορουσε να μου πει αν μπορουν να αφαιρεθουν τα tiles

και να μπουν τα κλασσικα εικονιδια ποι εχουν τα android δηλαδη τυπου samsung.

δεν ξερω πολλα απο android . γενικα με τεχνολογια και το χω και δν το χω...αυτο.

εψαχνα πολλες μερες για να καταληξω σε κινητο ξεκινησα για xiaomi redmi 3 μετα σκεφτομουν για ulephone power μετα για jiagu s3 θελω καλη καμερα προς και πισω και οχι πολλα προβληματα με rom, updates κτλ οποτε κατεληξα

στο microsoft αλλα οταν αντιληφθηκα οτι εχει αυτα τα tiles office 10 που εχει τωρα και το pc μου πραγματικα δν θελω να το σκεφτομαι!!!

εχω samsung pocket mini plus το μικρουλη :ninja:

 

Δεν μπορούν να αφαιρεθούν τα Tiles και να αντικατασταθούν από Android εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να αφαιρεθούν τα Tiles και να αντικατασταθούν από Android εικονίδια.

 

ουτε με app ... κριμας !!!ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!

 

αναμεσα σε lumia 640 xl και samsung galaxy j5 απο θεμα καμερας μπρος και πισω και λιγοτερα προβληματα lag ποιο προτειμαμε?και επισης απο ξενο σαιτ ή απο ελλαδα?οποιος θα μπορουσε να πει μια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο το 640xl σε κάμερα και προφανώς δεν έχει lag αφού είναι windows phone. Το samsung είναι καλή συσκευή αλλά αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει κολλήματα, όπως άλλωστε οποιοδήποτε android.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο το 640xl σε κάμερα και προφανώς δεν έχει lag αφού είναι windows phone. Το samsung είναι καλή συσκευή αλλά αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει κολλήματα, όπως άλλωστε οποιοδήποτε android.

 

ουτε με app ... κριμας !!!ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!

 

 

 

αναμεσα σε lumia 640 xl και samsung galaxy j5 απο θεμα καμερας μπρος και πισω και λιγοτερα προβληματα lag ποιο προτειμαμε?και επισης απο ξενο σαιτ ή απο ελλαδα?οποιος θα μπορουσε να πει μια γνωμη?

 

Για τέτοιου είδους διλήμματα απευθυνόμαστε στο subforum Επιλογή συσκευής

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιου είδους διλήμματα απευθυνόμαστε στο subforum Επιλογή συσκευής

 

ωπ σορρυ δν εχω εμπειρια απο φορουμ!!! :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι καλύτερο το 640xl σε κάμερα και προφανώς δεν έχει lag αφού είναι windows phone. Το samsung είναι καλή συσκευή αλλά αργά ή γρήγορα θα σου παρουσιάσει κολλήματα, όπως άλλωστε οποιοδήποτε android.

 

ευχαριστω πολυ για τν απαντηση !

Link to comment
Share on other sites

ουτε με app ... κριμας !!!ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!

 

αναμεσα σε lumia 640 xl και samsung galaxy j5 απο θεμα καμερας μπρος και πισω και λιγοτερα προβληματα lag ποιο προτειμαμε?και επισης απο ξενο σαιτ ή απο ελλαδα?οποιος θα μπορουσε να πει μια γνωμη?

 

Φιλε μου ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ειναι κορυφαιο στην τιμη του και στην κατηγορια του απο οποιοδηποτε αντροϊντ ακομα και σε αρκετα ψηλοτερη τιμη δεν το φτανουν.ΟΣΟ για τις καμερες ειναι εξαιρετικες ειδικα η κυρια 13αρα Απο φωτο και βιντεο που ρωτας δεν εχει ανταγωνισμο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ειναι κορυφαιο στην τιμη του και στην κατηγορια του απο οποιοδηποτε αντροϊντ ακομα και σε αρκετα ψηλοτερη τιμη δεν το φτανουν.ΟΣΟ για τις καμερες ειναι εξαιρετικες ειδικα η κυρια 13αρα Απο φωτο και βιντεο που ρωτας δεν εχει ανταγωνισμο.

 

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση μετα απο καποιο search που εχω κανει και καποια σχολια που εχω δει

η συγκεκριμενη συσκευη ειναι εγγυηση και οτι καλυτερο υπαρχει σε τιμη και σε αυτα που εγω ζηταω αν οχι σε ολα της!απλως θες αυτα τα ατιμα

tiles που τα βλεπω και μου γυρναει το ματι?ειναι που η εμφανιση του γενικα με απωθει τελειως?ειναι που ειδα τις τσαχπινιες του jiayu s3 kai μαγευτικα και 3GB...?Aμα παρω κινητο εγω να με χεσετε αυτοπροσωπος!!!

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής. κάπου διάβασα σε ενα νήμα, οτι οι φωτογραφίες για να αποθηκευτούν κάνουν 1,5 sec άρα δεν μπορείς να τραβήξεις πολλές γρήγορα. ισχύει; Επίσης εαν εχω mail yahoo (διάβασα οτι η εφαρμογή ειναι χάλια) υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή mail αλλά να δίνει πρόσβαση κανονική στο yahoo (δηλαδή σε φακέλους) και οχι να λαμβάνω μόνο εισερχόμενα;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλησπερα,θελει να το παρει η αδελφη μου και με ρωταει αν η εφαρμογη fb ειναι ιδια οπως στα android...συγκεκριμενα οπως στο galaxy s4 που εχει τωρα,εχουν διαφορες;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω το j5 και ειμαι ευχαριστημενος.Θελω να παρω αλλο ενα κινητο με μεγαλη οθονη για σερφαρισμα,gps κτλ,αλλα δεν θελω να τ σκασω χοντρα.το 640χλ φαινεται καλη επιλογη.εκτος απο το here maps εχει αλλη επιλογη για πλοηγηση?.Στο j δουλευω το sygic kai igo.Επισης opera k dolfin πλοηγο παιζει στα παραθυρα?Ευχαριστω εκ των προτερων..... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω το j5 και ειμαι ευχαριστημενος.Θελω να παρω αλλο ενα κινητο με μεγαλη οθονη για σερφαρισμα,gps κτλ,αλλα δεν θελω να τ σκασω χοντρα.το 640χλ φαινεται καλη επιλογη.εκτος απο το here maps εχει αλλη επιλογη για πλοηγηση?.Στο j δουλευω το sygic kai igo.Επισης opera k dolfin πλοηγο παιζει στα παραθυρα?Ευχαριστω εκ των προτερων.....

 

 

 

Πλοηγος παιζει opera mini,uc...

 

Εγω εχω τον IE,μια χαρα ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όσοι το έχετε φέρει από Amazon France, είναι matte ή glossy το πίσω καπάκι; Γιατί στο Πλαίσιο που το είδα σε λευκό ήταν glossy ενώ νόμιζα πως βγαίνει μόνο matte. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για την LTE version (single/dual SIM αδιάφορο).

 

Ευχαριστώ!

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανεις τα windows 10 ;;

 

Η αναβάθμιση που έγινε διαθέσιμη σήμερα αφορά τα branded Lumia 640 της T-Mobile της Πολωνίας. Δεν έχει γίνει γνωστό προς το παρόν κάτι που να αφορά τα XL. Για ότι αφορά τη νέα έκδοση του λειτουργικού υπάρχει το θέμα [Επίσημο] Windows 10 Mobile Series όπου μπορούμε να απεθυνόμαστε. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανεις τα windows 10 ;;

 

Τα 10ρια ακομα ειναι προβληματικα στο 950 και δεν εχουν καθαρισει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όσοι το έχετε φέρει από Amazon France, είναι matte ή glossy το πίσω καπάκι; Γιατί στο Πλαίσιο που το είδα σε λευκό ήταν glossy ενώ νόμιζα πως βγαίνει μόνο matte. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για την LTE version (single/dual SIM αδιάφορο).

 

Ευχαριστώ!

 

Νομίζω ματ είναι μόνο το μαύρο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όσοι το έχετε φέρει από Amazon France, είναι matte ή glossy το πίσω καπάκι; Γιατί στο Πλαίσιο που το είδα σε λευκό ήταν glossy ενώ νόμιζα πως βγαίνει μόνο matte. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για την LTE version (single/dual SIM αδιάφορο).

 

Ευχαριστώ!

Δεν παίζει ρόλο από που θα το πάρεις. Το καπάκι πίσω αφαιρείται και μπορείς να βάλεις και άλλο χρώμα. Το μαύρο είναι matte, όπως και το λευκό, το οποίο δεν είναι τόσο ματ όσο το μαύρο. Το μπλε όμως και το πορτοκαλί είναι αρκετά γυαλιστερά. Εγώ το 640XL LTE, το οποίο το είχα πάρει με μαύρο καπάκι πίσω και μετά αγόρασα και το λευκό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...