Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια,μια βοηθεια,οταν θελω να κανω αντιγραφα ασφαλειας του κινητου παω εκει που λεει αντιγραφα αφαλειας-επιλογες αντιγραφων ασφαλειας-αμεση δημιουργια αντιγραφων ξεκιναει η μπαρα και πριν τελειωσει δηλαδη ουτε στη μεση δεν εχει φτασει κλεινει και προφανως εχει γινει τοσο συντομα;επισης για τα sms εχει γινει αντιγραφο και αν οχι πως το κανω αν μπορει καποιος να μου πει βημα-βημα,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το έχω κάνει από την πρώτη στιγμή. Έχω διαφορετικούς ήχους για κάθε εφαρμογή και όλα δουλεύουν κανονικά. Για τον ήχο κλήσης θα πας εκεί που λέει ΤΗΛΕΦΩΝΟ και θα το αλλάξεις στο ίδιο μενού που έχεις πάει για όλες τις εφαρμογές. Εάν δεν σου παίρνει από εκεί την αλλαγή τότε αναγκαστικά θα πας στο ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗ ΗΧΟΙ και θα το αλλάξεις από εκεί.

 

εγω θελω να χτυπα διαφορετικα σε καθε σιμ.. εχω κανει τις επιλογες μου στους ηχους . απο τις εφαρμογες ..αλλα εξακολουθει να ακουγεται ο ηχος κλησης και στις 2σιμ ο ιδιος που εχει επιλεγει στο ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ =ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗ= ΗΧΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα το εξής: Το πρόβλημα που είχα με τα επισυναπτόμενα αρχεία στα email (ή δεν τα έδειχνε καθόλου ή όταν τα έδειχνε δεν μου τα διάβαζε) προέρχεται στο ότι ο αποστολέας του email δεν είχε τα original office, και μου έστελνε το email από σπασμένα ή από libreoffice κ.λ.π. Αυτό το πρόβλημα πως το λύνουμε;; ή δεν λύνετε;;; το ίδιο μήνυμα εάν το λάβω στο note3 (διαβάζει τα πάντα παρεμπιπτόντως) και μετά το στείλω στο 640xl τότε μου το διαβάζει κανονικά. Ποιος γνωρίζει κάτι και εάν μπορεί να βοηθήσει. Προκαταβολικά ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους ..το τηλ το εχω στα χερια μου με WP10 πλεον 1 εβδομαδα και ακομα να το συνηθισω, λογω android..αλλα το παλευω να προσαρμοστω..οι ερωτησεις μου ειναι΄

 

 

1=τον ηχο για τις ειδοποιησεις αλλαζει απο καπου ;; ενταξει με τους ηχους κλησεις αλλα των μηνυματων πχ;;

 

 

2=το HARD RESET που αναφερετε ειναι κατι διαφορετικο απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υποθετω αλλα πως γινετε;;..

 

 

3= ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιω τον EDGE για σερφαρισμα η προτεινετε καποιο αλλο.

 

 

.το αναφερω γιατι εχω το LENOVO 7000

 

 

και με τα 2 διπλα διπλα δοκιμες ιδιο δικτυο.. WIFI+ 3G-Η+ το chrome του 7000 ειναι πολυ γρηγοροτερο απο το αντιστοιχο EDGE του 640XL

 

 

3=μπορω να συγχρονισω τις διευθυνσεις που εχω αποθηκευσει στο edge του υπολογιστη με αυτο του τηλ..;;οπως γινετε με το chrome δηλ ..

 

 

αυτα για αρχη:p:p

 

 

παντως ως τωρα δεν ειμαι πολυ ζεστος να πω οτι αυτο το λειτουργικο θα το κρατησω..ως τωρα τουλαχιστον..

 

 

ουτε παιχνιδια παιζω ..ουτε εφαρμογες πολλες χρησιμοποιω.. με το ANDROID...αρα ουτε και με WP10 ..

 

 

απλα εντελως αλλη φιλοσοφια στον τροπο λειτουργιας ...

 

 

 

Κρατα τον Edge,μια χαρα και ανοιγει τα παντα.Hard reset ναι ειναι η επαναφορα εργοστασιακων.Αμα εχεις 10αρια στο pc,ναι συγχρονιζεις κανονικα με το κινητο το ιστορικο και τα αγαπημενα.Οπως κανεις στον chrome.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κρατα τον Edge,μια χαρα και ανοιγει τα παντα.Hard reset ναι ειναι η επαναφορα εργοστασιακων.Αμα εχεις 10αρια στο pc,ναι συγχρονιζεις κανονικα με το κινητο το ιστορικο και τα αγαπημενα.Οπως κανεις στον chrome.

Για τις ειδοποιήσεις πας: Ρυθμίσεις - Σύστημα -Ειδοποιήσεις. Εκεί έχει τα πάντα. Εγώ έχω κατεβάσει και δύο εφαρμογές ( ZEDGE- Free Ringtones) και έχω τον ήχο που θέλω εγώ για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Και στις επαφές μπορείς να το κάνεις αυτό. Για τα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ με το φίλο που σου απάντησε.

Link to comment
Share on other sites

.Hard reset ναι ειναι η επαναφορα εργοστασιακων. .

νομιζω ότι με το reset μεσω μενου λεγεται soft reset. Hard reset είναι με τον συνδυασμο πληκτρων VOL +- / Power.Ετσι το εχω καταλαβει. Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι με το reset μεσω μενου λεγεται soft reset. Hard reset είναι με τον συνδυασμο πληκτρων VOL +- / Power.Ετσι το εχω καταλαβει. Αν κανω λαθος διορθωστε με.

 

Ναι,τα λες ακριβώς ανάποδα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι με το reset μεσω μενου λεγεται soft reset. Hard reset είναι με τον συνδυασμο πληκτρων VOL +- / Power.Ετσι το εχω καταλαβει. Αν κανω λαθος διορθωστε με.

 

To hard reset με τον συνδυασμό των πλήκτρων και η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού των ρυθμίσεων της συσκευής είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Το soft reset που γίνεται και αυτό με (άλλον) συνδυασμό πλήκτρων είναι άλλο πράγμα.

 

Πιο αναλυτικά εδώ:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι χάρτες των windows δουλεύουν σε σας;;

Σε μενα δεν δουλεύουν,τους ανοιγω αλλα δειχνει μονο το στίγμα μου.

Ειμαι με w10 (318)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι χάρτες των windows δουλεύουν σε σας;;

Σε μενα δεν δουλεύουν,τους ανοιγω αλλα δειχνει μονο το στίγμα μου.

Ειμαι με w10 (318)

 

Κατεβασες χαρτες?

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι χάρτες των windows δουλεύουν σε σας;;

 

Σε μενα δεν δουλεύουν,τους ανοιγω αλλα δειχνει μονο το στίγμα μου.

 

Ειμαι με w10 (318)

 

 

 

 

 

Έκανες λήψη τους χάρτες; Αν όχι, μπες Ρυθμίσεις, Σύστημα, Χάρτες χωρίς σύνδεση.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τους δοκιμασα και η πλοηγηση ηταν αψογη.

Εκανα επιτηδες λαθος και αμεσως επαναπροσδιοριζε την διαδρομη.

Ολα αυτα χωρις χρηση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως μπορω να διαγραψω μια επαφη;τη διαγραφω και παλι φαινεται στις επαφες μου,κανω κατι λαθος;

 

 

 

 

 

Δεν μπορείς γιατί ίσως είναι συγχρονισμένη με το email σου... Πρέπει να μπεις από τον υπολογιστή σου στο Outlook για να σβήσεις μια επαφή που έχει συγχρονιστεί.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς γιατί ίσως είναι συγχρονισμένη με το email σου... Πρέπει να μπεις από τον υπολογιστή σου στο Outlook για να σβήσεις μια επαφή που έχει συγχρονιστεί.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Δεν νομίζω να είναι αυτό, κι εγώ το έχω συγχρονισμένο αλλά μόλις σβήσω μια επαφή από το κινητό σβήνει εντελώς. Κάνε μια επανεκκίνηση και μετά δες αν υπάρχει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι αυτό, κι εγώ το έχω συγχρονισμένο αλλά μόλις σβήσω μια επαφή από το κινητό σβήνει εντελώς. Κάνε μια επανεκκίνηση και μετά δες αν υπάρχει.

 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ. Έσβηνα π.χ. μία επαφή, η οποία έσβηνε γενικά απο τον outlook λογαριασμό μου, αλλά εξακολουθούσε να φαίνεται, μέχρι που ανακάλυψα ότι φαινόταν λόγω συγχρονισμού και με τις επαφές στο Skype. Όμως απο το Lumia δεν με αφήνει να σβήσω επαφή στο Skype, αλλά μόνο απο υπολογιστή. Δες εάν έχεις τις επαφές σου να συχρονίζονται αυτόματα με το Skype.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία την είχα και εγώ. Έσβηνα π.χ. μία επαφή, η οποία έσβηνε γενικά απο τον outlook λογαριασμό μου, αλλά εξακολουθούσε να φαίνεται, μέχρι που ανακάλυψα ότι φαινόταν λόγω συγχρονισμού και με τις επαφές στο Skype. Όμως απο το Lumia δεν με αφήνει να σβήσω επαφή στο Skype, αλλά μόνο απο υπολογιστή. Δες εάν έχεις τις επαφές σου να συχρονίζονται αυτόματα με το Skype.

Όχι σε εμένα δεν Είναι συγχρονισμένες με το skype οι επαφές μου, ίσως για αυτό και σβήνουν κανονικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε εμένα δεν Είναι συγχρονισμένες με το skype οι επαφές μου, ίσως για αυτό και σβήνουν κανονικά.

Συγνώμη, την παράθεση έπρεπε να την βάλω στον gnomonas

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς γιατί ίσως είναι συγχρονισμένη με το email σου... Πρέπει να μπεις από τον υπολογιστή σου στο Outlook για να σβήσεις μια επαφή που έχει συγχρονιστεί.

 

 

το εκανα και αυτο και η επαφη στο outlook δε φαινεται ενω στο κινητο παρ'ολη τη διαγραφη φαινεται,καμμια ιδεα;

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασες χαρτες?

 

Τους εχω κατεβασει.

 

Έκανες λήψη τους χάρτες; Αν όχι, μπες Ρυθμίσεις, Σύστημα, Χάρτες χωρίς σύνδεση.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Οταν μπαίνω να να κανω ενημερωση μου γράφει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα στους χαρτες χωρις σύνδεση...

Μήπως φταιει οτι τους εχω αποθηκεύσει στην sd ;;;

Εχω καθαρά 10 με επαναφορά κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαίνω να να κανω ενημερωση μου γράφει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα στους χαρτες χωρις σύνδεση...

Μήπως φταιει οτι τους εχω αποθηκεύσει στην sd ;;;

Εχω καθαρά 10 με επαναφορά κτλ...

 

Νομίζω ότι αυτό φταίει, δοκίμασε να τους περάσεις στην εσωτερική μνήμη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την αναβάθμιση σε 10 και 2 φορές reset (μια μέσα από τις ρυθμίσεις και μια με το συνδυασμό πλήκτρων) το κινητό φυσάει. Η μπαταρία βράχος. Ειδικά αν κάνω περιστασιακή χρήση (το έχω πάρει πιο πολύ για δοκιμή) ξεχνάω πότε το φόρτισα και ας έχω 2 sim. Από την κάμερα περίμενα περισσότερα αλλά επειδή είχα πάντα ναυαρχίδες ίσως είναι λογικό να με ξενίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Κάθε φορά που κάνω πλοήγηση, το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται πολύ, η μπαταρία "στραγγίζει' και στη συνέχεια δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις (κολλάει και πρέπει να κάνω reset για να ξεμπλοκάρει).

Έχω κάνει αναβάθμιση σε windows 10 με το εργαλείο ¨Σύμβουλος Αναβάθμισης¨. Το πρόβλημα το θυμάμαι και με τα 8.1

 

Επίσης έχω κάνει και επαναφορά του τηλεφώνου, χωρίς καμία διαφορά.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...