Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ 8 αρια εχει γίνεται με αλλον τροπο? Παω στις ρυθμισρις sim και δεν βρισκω κατι σχετικο

 

Πηγαίνεις ΤΗΛΕΦΩΝΟ 1 Ή 2 εάν έχεις δύο κάρτες, μετά πατάς επάνω στις 3 τελίτσες κάτω δεξιά και πηγαίνεις ρυθμίσεις, και μετά ρυθμίσεις sim.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να φαινετε το ποσοστο τησ μπαταριας , χωρις να χρειαζεται καθε φορα να μπαινω στις ρυθμισεις για να το δω;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να φαινετε το ποσοστο τησ μπαταριας , χωρις να χρειαζεται καθε φορα να μπαινω στις ρυθμισεις για να το δω;

 

 

 

Βαζεις την οικονομια μπαταριας σαν εικονιδιο(στα 8.1 δειχνει ποσοστο).

 

Στα 10αρια βρες καποια 3η εφαρμογη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ή κατεβάζεις άπλα την notification bar, την δείχνει κι εκεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως δηλαδη;

 

Κατέβασε την γραμμή από πάνω προς τα κάτω, εκεί που είναι τα εικονίδια γρήγορης κατάστασης. Εκεί πάνω δεξιά δείχνει και το ποσοστό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όταν μου στέλνει κάποιος μύνημα μέσω skype, "χτυπάει" ειδοπποίηση ΚΑΙ στο Skype ΚΑΙ στην περιοχή SMS (μου έρχεται το μήνυμα και στα SMS δηλαδή...νε την υποσημείωση οτι είναι μέσω Skype). Πώς γίνεται να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση στα SMS;

Windows 10.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα που δεν κατάφερα ειναι πως να λαβω ειδοποίηση αναφοράς παράδοσης στα sms που στελνω. δεν βρηκα καποια ρυθμιση
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα που δεν κατάφερα ειναι πως να λαβω ειδοποίηση αναφοράς παράδοσης στα sms που στελνω. δεν βρηκα καποια ρυθμιση

 

Ρυθμίσεις>Σύστημα>Μηνύματα και ενεργοποιείς την επιλογή Επιβεβαίωση αποστολής SMS.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εφαρμογή που να κλειδώνει πχ το σημειωματάριο η' ότι δεν θέλω να δουν άλλοι???κ επίσης σηκώνει μεγαλύτερο φορτιστή να μειώσουμε λίγο το χρόνο φόρτισης??? Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βάλεις το ποσοστό της μπαταρίας στην glance screen να φαίνεται στα 10 μέσω κάποιας άλλης εφαρμογής,πολύ βολικό. Ρυθμίσεις---->Οθόνη κλειδώματος----->Εφαρμογές για εμφάνιση γρήγορης κατάστασης. Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το Lumia 640xl και πέρασα τα windows 10 εδώ και κάποιες μέρες και να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος και από το κινητό αλλά και από το καινούργιο λειτουργικό. Σήμερα όμως κάτι έγινε κόλλησε το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα και έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Να αρχίσω να φοβάμαι η απλά ήταν ένα μικρό crash; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το Lumia 640xl και πέρασα τα windows 10 εδώ και κάποιες μέρες και να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος και από το κινητό αλλά και από το καινούργιο λειτουργικό. Σήμερα όμως κάτι έγινε κόλλησε το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα και έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Να αρχίσω να φοβάμαι η απλά ήταν ένα μικρό crash; Ευχαριστώ!

Την ώρα που κόλλησε έκανες κάποια εργασία; Μήπως έχεις στο store τις ενημερώσεις να γίνονται αυτόματα, οπότε άρχισε να κάνει κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών και ταυτόχρονα έκανες και κάποια άλλη εργασία, π.χ. είχες ανοίξει τον browser, ή έβλεπες email και έτσι επιβαρύνθηκε κάπως η RAM; Το έχω πάθει αυτό, γιαυτό και δεν έχω τις ενημερώσεις στο store στο αυτόματο, αλλά ελέγχω κάθε λίγο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές αλλά μόνο η μια έγινε οι υπόλοιπες ήθελαν επανάληψη. Μετά δεν είχα καθόλου ανοιχτό το wifi και μπήκα στις ρυθμίσεις να πάω στο wifi έπειτα πάτησα το home button και κόλλησε μετά το ξαναπάτησα και έγινε το reboot από μόνο του. Και εγώ πιστεύω πως υπερφορτώθηκε η RAM αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ πέρα.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε κάποιο κατάστημα με μεταχειρισμένα να μπορώ να βρω όλη την πλακέτα

του 640xl μήπως και αξίζει να το φτιάξω???

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει micro SD 64gb ? Η μεχρι 32gb?

 

Εγώ νομίζω πως το τηλέφωνο σου υποστηρίζει μέχρι 128 GB. Εγώ στο 550 έχω μια 64 GB και δουλεύει άψογα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εφαρμογή που να κλειδώνει πχ το σημειωματάριο η' ότι δεν θέλω να δουν άλλοι???κ επίσης σηκώνει μεγαλύτερο φορτιστή να μειώσουμε λίγο το χρόνο φόρτισης???

 

Η μπαταρία δέχεται φορτιστή μέχρι 1Α. Ο μαμά φορτιστής είναι 0.75Α.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο..."taratsa" Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο..."taratsa"

 

 

Να σαι καλά, το έκανα αναβάθμιση και στα 10αρια.

Πρέπει να το κάνω Hard Reset ή δεν χρειάζεται επειδή ήταν άδειο έτσι και αλλιώς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ακόμα αναπολώ την εφαρμογή lumia camera,σήμερα άνοιξα την εφαρμογή κάμερα να βγάλω μια φωτογραφία και περιχαρής παρατήρησα στην μπάρα το ραβδάκι του rich capture να έχει αντικατασταθεί με το HDR.Θεώρησα ότι η εφαρμογή αναβαθμίστηκε..Αμ δε..Να πω ότι στην δική μου συσκευή με την αναβάθμιση σε windows 10 και την χρήση της νέας εφαρμογής το rich capture δεν λειτουργούσε σωστά καθότι είτε κολλούσε στην προσθήκη τελευταίων πινελιών είτε έβγαζε φωτογραφίες τραγικής ανάλυσης μεγέθους μερικών kb.Πλέον με την χρήση του HDR η εφαρμογή κρασάρει τελείως παρατήρησα τα εξής είτε κάνει ξανά τα 2 προηγούμενα όπως έκανε πριν την υποτιθέμενη αναβάθμιση ή ακόμα χειρότερα μόλις πατήσω HDR βγάζει την λέξη αποθήκευση και κολλάει εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλά, το έκανα αναβάθμιση και στα 10αρια.

Πρέπει να το κάνω Hard Reset ή δεν χρειάζεται επειδή ήταν άδειο έτσι και αλλιώς?

Καλύτερα κάνε εμένα είχε πολλά προβληματάκια πριν το hard reset τα οποία λύθηκαν αμέσως μετά την επαναφορά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...