Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προσεχα σαν τα ματια μου..ουτε τσεπες ουτε τιποτα!εγω το συνεδεσα με την εφαρμογη το θεμα γιατι μετα την ενημερωση της βγηκαν οι κηλιδες..θα το παω service να δουμε!σας ευχαριστω κ τους δυο παιδια..να στε καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες σπασμένη οθόνη που την αλλάζουμε ? Ξέρουμε κόστος? Μου είπε ο φίλος που του έσπασε ότι έπεσε ένα ποτήρι πάνω στο κινητό και ότι το touch λειτουργεί κανονικά..άρα μήπως θέλει μόνο γυαλί και όχι digitizer..?

Έχει κανείς ιδέα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σπασμένη οθόνη που την αλλάζουμε ? Ξέρουμε κόστος? Μου είπε ο φίλος που του έσπασε ότι έπεσε ένα ποτήρι πάνω στο κινητό και ότι το touch λειτουργεί κανονικά..άρα μήπως θέλει μόνο γυαλί και όχι digitizer..?

Έχει κανείς ιδέα ?

 

Γύρω στα 200 ευρώ είναι από παιδιά που την άλλαξαν, και αλλάζει όλο μαζί δεν πάει χωριστά.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω εδώ και πόσες μέρες που μου πετάει

αυτό ->εδω και μου σπάει τα νεύρα!! Δεν θέλω να κάνω το update αλλά πχ εκεί που είμαι στο ίντερνετ μου το πετάει σαν σπαμ και φοβάμαι μήπως πατήσω λήψη... δεν θέλω να κάνω το update γιατί έχει στρώσει καλά το κινητό και μου βγάζει 5 ώρες ανοιχτή οθόνη!! Έχω κλείσει την αυτόματη λήψη ενημερωσεων αν γνωρίζει κάποιος να μην το βγάζει αυτό ας μου πει!!

 

Δυστυχως το ιδιο ποστ με εσενα το εγραψα 3-4 φορες χωρις ποτε να παρω απαντηση απο κανεναν!! Λογικα ή δεν ξερει κανενας ή δεν γινεται να κοψεις την ενημερωση!! Εγω παντως το εχω συνηθισει να πεταγεται μολις μπω για αρκετη ωρα απο wifi...παταω αργοτερα και τελειωσε! Δεν τους κανω την χαρη να κανω update και να μου χαλασει η συσκευη ενω δουλευει υπεροχα!

Υ.Γ Μεσα στις εφαρμογες συστημτος αν δεις υπαρχει η εφαρμογη αυτη για το update ΑΛΛΑ δεν μπορεις ουτε να την σβησεις ουτε να την κανεις διακοπη... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το ιδιο ποστ με εσενα το εγραψα 3-4 φορες χωρις ποτε να παρω απαντηση απο κανεναν!! Λογικα ή δεν ξερει κανενας ή δεν γινεται να κοψεις την ενημερωση!! Εγω παντως το εχω συνηθισει να πεταγεται μολις μπω για αρκετη ωρα απο wifi...παταω αργοτερα και τελειωσε! Δεν τους κανω την χαρη να κανω update και να μου χαλασει η συσκευη ενω δουλευει υπεροχα!

Υ.Γ Μεσα στις εφαρμογες συστημτος αν δεις υπαρχει η εφαρμογη αυτη για το update ΑΛΛΑ δεν μπορεις ουτε να την σβησεις ουτε να την κανεις διακοπη... :mad:

 

Μπορεις ομως να κατεβασεις το ez package disabler και να κανεις disable τις 2 εφαρμογες που γραφουν ενημερωση λογισμικου,αυτες με το πρασινο εικονιδιο με το βελακι.δεν θελει ουτε ρουτ ουτε τιποτα και ξεμπερδεψες με το θεμα update

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ομως να κατεβασεις το ez package disabler και να κανεις disable τις 2 εφαρμογες που γραφουν ενημερωση λογισμικου,αυτες με το πρασινο εικονιδιο με το βελακι.δεν θελει ουτε ρουτ ουτε τιποτα και ξεμπερδεψες με το θεμα update

 

Εισαι Θεος :clap:,επιτελους ενας ανθρωπος απαντησε στο τι πρεπει να κανουμε!! Το μονο κακο ειναι οτι η εφαρμογη που λες ζηταει 1,60ε...εχουμε μηπως τπτ και σε free??

Link to comment
Share on other sites

Εισαι Θεος :clap:,επιτελους ενας ανθρωπος απαντησε στο τι πρεπει να κανουμε!! Το μονο κακο ειναι οτι η εφαρμογη που λες ζηταει 1,60ε...εχουμε μηπως τπτ και σε free??

 

Θα καω στην κολαση,αλλα εχεις προσωπικο μηνυμα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμήται που έχετε XEF ή κάποια άλλη αξιολάτρευτη ROM κι έχετε πάρει τη γλυκύτατη αναβάθμιση των περίπου 400ΜΒ, μήπως έχετε την ευγενική καλοσύνη να γράψετε μερικές εντυπώσεις; Ευχαριστώ :P
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμήται που έχετε XEF ή κάποια άλλη αξιολάτρευτη ROM κι έχετε πάρει τη γλυκύτατη αναβάθμιση των περίπου 400ΜΒ, μήπως έχετε την ευγενική καλοσύνη να γράψετε μερικές εντυπώσεις; Ευχαριστώ :P

 

Ναι ρε παιδιά..γραψτε κάτι οσοι την εβαλαν..ενας φιλος ειχε πει οτι ειναι πολυ καλη.. καποιος με λεπτομέρεια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ξερει καποιος πως μπορω να κανω back up το παιχνιδι smurfs και τα δεδομενα του?Το smart switch κανει αυτη την δουλεια;

Μπορείς μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Σε συνεργασία με υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κανει δουλεια οντως;Αποθηκευεις τα δεδομενα πχ τα level κτλ η θα το ξαναπαιξεις απο την αρχη;Σε ευχαριστω

Το είχα δοκιμασει παλαιότερα στο Galaxy S2 που ειχα και πιο πρόσφατα στο Galaxy A3 της γυναίκας μου και εκανε μια χαρά τη δουλειά του! Στης γυναίκας μου συγκεκριμένα της έκανα back up (2 φορές κιόλας) τρία παιχνίδια και επανέφερε και level κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κανει δουλεια οντως;Αποθηκευεις τα δεδομενα πχ τα level κτλ η θα το ξαναπαιξεις απο την αρχη;Σε ευχαριστω

 

Δεν ξέρω αν το έχεις ψάξει αλλά γιατί δεν κοιτάς μήπως μπορείς να κάνεις log in με κάποιον λογαριασμό σου; πχ Facebook ή gmail. Έτσι θα σου επαναφέρει τα levels κάθε φορά που θα κάνεις log in από οποιδήποτε κινητό. Εγώ το έκανα πέρσι στο real racing 3

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμήται που έχετε XEF ή κάποια άλλη αξιολάτρευτη ROM κι έχετε πάρει τη γλυκύτατη αναβάθμιση των περίπου 400ΜΒ, μήπως έχετε την ευγενική καλοσύνη να γράψετε μερικές εντυπώσεις; Ευχαριστώ :P

Καλησπερα....μετα απο σχεδον 1.5 εβδομαδες μπορω να πω οτι η μπαταρια βρισκεται στο 4+ sot για εμενα με 4g σχεδον ολη μερα ενεργοποιημενο και wifi. Drain δεν εχω καθολου απο sleep ή android.απο λαγκαρισμα δεν εχω να πω κατι γιατι πολυ δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Μπορω να πω οτι απο την 6 ειναι η πιο σταθερη για εμενα μεχρι τωρα. Οταν δυναμωνεις το κινηυο απο αθορυβο κανει ηχο μεγαλυτερης εντασης απο οτι εκανε. Επισης μου φαινεται οτι οσο γρηγορα και να γραψω το πληκτρολογιο τωρα αποκρινεται καλυτερα....ειψα θεμα στην 1η 6.01 γιατι μου φαινοτανε το πληκτρολογιο πιο αδρανες να το πω καπως. Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....μετα απο σχεδον 1.5 εβδομαδες μπορω να πω οτι η μπαταρια βρισκεται στο 4+ sot για εμενα με 4g σχεδον ολη μερα ενεργοποιημενο και wifi. Drain δεν εχω καθολου απο sleep ή android.απο λαγκαρισμα δεν εχω να πω κατι γιατι πολυ δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Μπορω να πω οτι απο την 6 ειναι η πιο σταθερη για εμενα μεχρι τωρα. Οταν δυναμωνεις το κινηυο απο αθορυβο κανει ηχο μεγαλυτερης εντασης απο οτι εκανε. Επισης μου φαινεται οτι οσο γρηγορα και να γραψω το πληκτρολογιο τωρα αποκρινεται καλυτερα....ειψα θεμα στην 1η 6.01 γιατι μου φαινοτανε το πληκτρολογιο πιο αδρανες να το πω καπως. Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα

 

Για ένα θέμα που λένε με τη φωτεινότητα κάτω απο τον ήλιο;

Η ταχυτητα να φανταστώ σφαίρα έτσι?

Τέλος κάμερα δεν βλέπεις κάποια αλλαγή ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το galaxy s6 και του έχω σε μια θηκουλα σιλικόνης και με το καιρό η την ζέστη τι να πω έχει αφήσει σταμπες τελιτσες τελιτσες από σκόνες δφρες πάνω στο γυαλί τ κινητού ξέρει κανείς πως να της καθαρίσω ,και η πλάκα είναι πως το καθαρίζω κάθε μέρα και η θήκη κόβετε εκεί στην κάμερα ένα τετράγωνο και αυτό έχει αφήσει στα μπα τετραγωνου

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατηθηκα ..εκανα την τελευταία αναβάθμιση των 400ων. Κατι που ειδα ειναι οτι ξαναβαλανε την βιντεοκληση ..
Link to comment
Share on other sites

Για ένα θέμα που λένε με τη φωτεινότητα κάτω απο τον ήλιο;

Η ταχυτητα να φανταστώ σφαίρα έτσι?

Τέλος κάμερα δεν βλέπεις κάποια αλλαγή ε;

Με την φωτεινοτητα δεν εχω τρεμοπαιγμα στον ηλιο. Εμενα γερμανικο branded η βιντεοκληση απουσιαζει

Link to comment
Share on other sites

@#$%@^^@#$!@^$% την Ελβετία μου, έτοιμος είμαι να περάσω την ΧΕF αλλά κωλώνω μηπως πάει κάτι στραβά, το helium κάνει πληρέστερο backup απο το smartswitch;;; θέλει root;;; knox δεν γράφει σωστά;;; είμαι μέσα στην εγγύηση ακόμα και να μην έχω κανένα θέμα. Ακόμη και το z3 της συζύγου πήρε το 6 εδω και καιρό και εγω πέριμενω τους παπάρες τους Ελβετούς

ΥΓ αφου το αναβαθμισω με το Odin θα θελουν ξανα όλα σεταρισμα;;; mail, Λογαριασμοι κτλ

Edited by vagemm
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Περνα την μονος σου δεν ειναι τιποτα. Την περασα και εγω την XEF χωρις κανενα θεμα. Περιμενα τους Ελβετους αλλα τιποτα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ευτυχισμενος κατοχος εδω και κανα χρονο περιπου

και εχτες μετα απο update G920FXXU3DPFB εχω το εξης προβλημα:

 

Καποιες φορες κατα το ξεκλειδωμα αντι να διαβασει δαχτυλικα αποτυπωματα με πεταει αμεσως στον κωδικο χωρις να εχω ατυχες ταυτοποιησεις αποτυπωματων..

 

Εχει αλλαξει κατι ή ειναι καποιο bug?

 

Edit:Μολις βρηκα πως το προβλημα εμφανιζεται οταν κλεισω την οθονη μεσω καποιας εφαρμογης πχ tasker αντι για χρηση του κουμπιου.

 

Το θεμα ειναι πως με ειχε βολεψει το swipe to lock

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση πηγε μια χαρα :):):) xef mm επιτέλους

αντε γεια switzerland

 

Καλησπέρα σας. Και εγώ κάτοχος του κινητού εδώ και κάποιους μήνες. Αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό συνολικά, αλλά αρκετά απογοητευμένος από την απαράδεκτη πολιτική της Samsung στο κομμάτι των αναβαθμίσεων. Προφανώς, και το δικό μου κινητό είναι Ελβετικό (AUT) άρα ακόμα δεν έχω λάβει την 6η έκδοση Android. Μιλώντας με την ελληνική αντιπροσωπία, αντιμετώπισα έναν απαράδεκτο και ειρωνικό υπάλληλο, ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι δεν ξέρει καν αν θα βγει η 6η έκδοση για τα Ελβετικά. Μαθαίνοντας αυτά, ήθελα να ρωτήσω τι οδηγίες ακολούθησες για να κάνεις μόνος σου την αναβάθμιση και αν είσαι ευχαριστημένος, όσο την έχεις? Επίσης, ποια έκδοση ακριβώς έβαλες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...