Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτα που ακουω και διαβαζω να θεωρησω οτι ειμαι καλα με αυτα τα νουμερα για ΜΜ? :rolleyes:

 

http://picpaste.com/extpics/samsung_s6-34GOpZXn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτα που ακουω και διαβαζω να θεωρησω οτι ειμαι καλα με αυτα τα νουμερα για ΜΜ? :rolleyes:

 

http://picpaste.com/extpics/samsung_s6-34GOpZXn.jpg

 

Special ...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι fast charge o φορτιστής δεν θα δεις ειδοποίηση " fast charging". Τώρα αν χρησιμοποιεις κάποιον φορτιστή με έξοδο 1Α ή 2Α λογικό είναι να κανει περισσότερη ώρα από τον οριτζιναλ fast charge. Δοκίμασε και διαφορετικο καλωδιο

 

Φίλε μου με τον δικό του φορτιστή το φορτίζω δεν άλλαξα κάτι, ο φορτιστής γράφει 9.0V-1.67A or 5.0V-2.0A και εσάς έτσι δεν γράφει πάνω?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα πλεον δεν χρειαζετε επανεκκίνηση μετα απο καθε φορτηση και μαλιστα ειδα και αρκετη βελτιωση στην μπαταρια . Καντε την αφοβααααα και οπως ειχα πει ειναι κατι σαν service pack της mm

 

Μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άνοιξα και εγώ το google backup. Αντε να δούμε. Μια ερώτηση. Έχετε ανοιχτά και τα δύο backup ( Google και Samsung) ή είναι περιττό και τζάμπα κατανάλωση μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άνοιξα και εγώ το google backup. Αντε να δούμε. Μια ερώτηση. Έχετε ανοιχτά και τα δύο backup ( Google και Samsung) ή είναι περιττό και τζάμπα κατανάλωση μπαταρίας;

 

Mου λες από που το ανοίγουμε γιατί το έκλεισα πριν κάνα μήνα και το ξέχασα..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Mου λες από που το ανοίγουμε γιατί το έκλεισα πριν κάνα μήνα και το ξέχασα..

 

ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με τον δικό του φορτιστή το φορτίζω δεν άλλαξα κάτι, ο φορτιστής γράφει 9.0V-1.67A or 5.0V-2.0A και εσάς έτσι δεν γράφει πάνω?

 

Πιθανοτατα να χαλασε. Μου συνεβη κι εμενα και πηρα καινουριο. Το κακο ειναι οπως εχω ξαναπει οτι δεν τους κυκλοφορει επισημα η Samsung οποτε πρεπει να εισαι προσεκτικος στην επιλογη που θα κανεις. Εγω ημουν μαλλον τυχερος γιατι αυτος που πηρα μου κανει τη δουλεια μεχρι τωρα χωρις κανενα προβλημα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα να χαλασε. Μου συνεβη κι εμενα και πηρα καινουριο. Το κακο ειναι οπως εχω ξαναπει οτι δεν τους κυκλοφορει επισημα η Samsung οποτε πρεπει να εισαι προσεκτικος στην επιλογη που θα κανεις. Εγω ημουν μαλλον τυχερος γιατι αυτος που πηρα μου κανει τη δουλεια μεχρι τωρα χωρις κανενα προβλημα.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-ep-ta20ewe-usb-travel-charger-2000mah-for-galaxy-s6-note-4-white-bulk-p-TEL.025569 τον έχει βάλει δυο φορές και στα 9 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Νεα ενημερωση σημερα για XEF 55 mb....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ειναι ουγγαρεζικο και με κοδικα ασφαλειας απο μαιο..δεβ εχω ακομα το μεγαλο update...ποια ρομ να βαλω με odin για να το παρω? ο κnoxx οα γραψει αμα αλλαξω firmware?

εχω XXU3DPDP

Link to comment
Share on other sites

Νεα ενημερωση σημερα για XEF 55 mb....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ και 2 μέρες την έχει δώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εμενα ειναι ουγγαρεζικο και με κοδικα ασφαλειας απο μαιο..δεβ εχω ακομα το μεγαλο update...ποια ρομ να βαλω με odin για να το παρω? ο κnoxx οα γραψει αμα αλλαξω firmware?

εχω XXU3DPDP

 

Και εγώ Ουγγαρίας έχω αλλά τελικά μετά από πολλά χρόνια έβαλα μέσω odin την XEF. Δεν έχει γράψει o knox. Όλα καλά

Πολύ εύκολη διαδικασία και τελικά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες την έχει δώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγώ Ουγγαρίας έχω αλλά τελικά μετά από πολλά χρόνια έβαλα μέσω odin την XEF. Δεν έχει γράψει o knox. Όλα καλά

Πολύ εύκολη διαδικασία και τελικά αξίζει.

 

ενα link της ρομ φιλε? το csc αλλαξε και αυτο η εμεινε το ουγγαρεζικο?

Link to comment
Share on other sites

ενα link της ρομ φιλε? το csc αλλαξε και αυτο η εμεινε το ουγγαρεζικο?

 

Στο csc δεν μου γράφει τίποτα πια. Είναι κενό.

Sammobile. com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με BTU και το τελευταίο update που είχε πάρει, έχοντας ΚΛΕΙΣΤΟ το Google Backup, είμαι ευχαριστημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας. Θα ήθελα φυσικά ακόμη καλύτερα αποτελέσματα αλλά για τα δεδομένα του κινητού δεν μπορώ να παραπονιέμαι. Άλλωστε να είναι καλά το fast charging. Με έχει ξελασπώσει πάρα πολλές φορές!

 

Για το φίλο από πάνω που ζήτησε λινκ.... http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/XEF/

 

Διάλεξε την πάνω πάνω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο παιδια προχωραω

 

Μολις περασα XEF παιδια ολα καλα! αμεσως μου εβγαλε 55 mb update., να υποθεσω οτι το μεγαλο update 450 mb που αναφεθηκε ειναι ηδη εγκατεστημενο ετσι?

παντως καλυτερα να μην ειχε facebook instagram kai office απο τηεν αρχη και αμα θελαμε τα βαζαμε εμεις.

ολες οι ρομ τα εχουν ετσι?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο παιδια προχωραω

 

Μολις περασα XEF παιδια ολα καλα! αμεσως μου εβγαλε 55 mb update., να υποθεσω οτι το μεγαλο update 450 mb που αναφεθηκε ειναι ηδη εγκατεστημενο ετσι?

παντως καλυτερα να μην ειχε facebook instagram kai office απο τηεν αρχη και αμα θελαμε τα βαζαμε εμεις.

ολες οι ρομ τα εχουν ετσι?

 

η btu δεν τα εχει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κανενα απο αυτα φιλε?

 

λαθος μου,office εχει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου,office εχει

 

Καλησπερα,μια βοηθεια συνεχεια διακοπτετε το,viber,το κανω απεγγατασταση ,το ξαναβαζω,και,σε,δεκα,μερες,παλι τα,ιδια,καμια βοηθεια,κανενας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω αν η τελευταία αναβάθμιση των 400ων mb κάνει κάτι συνταρακτικό στο τηλέφωνο, εγώ μέχρι στιγμής κρατιέμαι και δεν την έχω κάνει όπως και μια προηγούμενη των 17 mb.. To τηλέφωνο αυτή τη στιγμή είναι καλό από θέμα μπαταρίας(δε με ενοχλεί να κάνω restart μετά από κάθε φόρτιση), η ταχύτητα του είναι πολύ καλή, δεν λαγκάρει και παραμένει smooth..

 

Αν δω ότι έχει κάτσει καλά σε πολλούς το συζητάμε..

 

Έχω και μια καχυποψία πως από ένα βαθμό και πέρα στο κάθε μοντέλο οι αναβαθμίσεις χαλάνε εσκεμμένα το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

ο συγκεκριμενος που θα το αγορασεις δεν εχει σημασια εαν εχει πολλες καλες κριτικες μονο,εχει σημασια αν εχει αλλα δεκα ψευδωνυμα ( και πιστεψε με εχει τετοιους πολλους) γιατι εκει βαζουν τις μπακατελλες τους ή βαζουν τιμες για να παιξουν με την αγοραπωλησια.να πατησεις το *#0*# και να καμεις απο εκει τον πληρη ελεγχο του κινητου.

να ζητησεις την αποδειξη αγορας και να αντιπαραβαλλεις το imei *#06# με το imei της αποδειξης .

να κανεις μια κληση σε ενα φιλο σου και να τον ρωτησεις πως σε ακουει και ταυτοχρονα πως τον ακους και εσυ.Να εχεις bluetooth μαζι σου και να το συνδεσεις για ελεγχο ποιοτικο....να ειστε σε wifi free να δεις αν συνδεεται και να τον βαλεις να κανει επαναφορα αυτος σε εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα να περασεις τους κωδικους σου και να το κανεις σε δικα σου δεδομενα.

να κατεβασεις το samsung phone info και να δεις knox 0x0 και απο το μενου αν ειναι refurbished ή οχι.επισης την rom που φοραει.να το συνδεσεις στο ελεγχος ενημερωσεων και αν δεν συμδεεται κατι δεν παει καλα.

να σου δωσει ενα σταθερο τηλεφωνο να του τηλεφωνησεις και να τηλεφωνησεις καποια στιγμη απροοπτα να δεις οτι ειναι δικο του και οχι απο καποιο στεκι και αντε να τον βρεις μετα.να ελεγξεις την αποδειξη αγορας να εχει υπολοιπο εγγυησης αλλιως μην το παρεις.τελος αν δεις οτι ειναι κατι σε .....γυφτοαθιγγανος ο τυπος φυγε οκτακοσια χιλιομετρα μακρια....μαζι σου εχε δικα σου ακουστικα καλωδιου να ελεγξεις το jack .κατεβασε μια εφρμογη απο το market που ελεγχει το touchscreen ....και τελος κανε και το σταυρό σου μην πεσεις σε επαγγελματις γιατι τοτε......ολα τα παραπανω θα ειναι αχρηστα

 

omg τοση απατη εχει πεσει :blink:

αν ειναι ετσι θα το παρω καινουριο..

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Τελος οι γνωστοι επαγγελματιες του ειδους ,που το μονο κακο που κανουν ειναι να μην πληρωνουν φορους και φπα απο τα κερδη τους στις συναλλαγες αυτες,ξερω οτι θα πεσουν στην διαχειριση να με τιναξει....και να κατεβει η αναρτηςη μου ,οποτε οτι προλαβεις να διαβασεις.

 

Μου φαινεται βλεπεις πολλες ταινιες... :lol:

 

Αυτο που σε νοιαζει πιο πολυ οταν ελεγχεις μεταχειρισμενο Samsung ειναι η αποδειξη.Δεν χρειαζεται να αναγραφει ΙΜΕΙ γιατι η σμαρτεκ το δεχεται και χωρις αυτο.Κουτι και κινητο να εχουν το ιδιο ΙΜΕΙ.

Οπωσδηποτε να ελεγξεις αν εχει γραψει ο ΚΝΟΧ 0x1.

Και φυσικα η οθονη αν εχει καμμενα πιξελς.Κανεις και μια κληση να δεις.

Ολα αυτα με την προυποθεση οτι μπορεις να ξεχωρισεις αν ειναι κλωνος ή οχι.

Αν τα παραπανω ειναι σωστα οτι και να χει και να μην το ειχες δει θα στο φτιαξουν στο σερβις αν χρειαστει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απατεωνες παντα θα υπαρχουν δυστυχως.Αλλα παντα θα υπαρχουν και θυματα.

Θελω να πω βλεπω διαφορους που γραφουν μου εφαγε τα λεφτα κι ανοιγουν ποστ,οταν αυτος εκανε καταθεση τα χρηματα σε αγνωστο και σε προιον που δεν εχει δει.Κακως συμβαινει αυτο,το καταδικαζω αλλα αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα να το δεις ,παρε καποιο αλλο ή μαζεψε λεφτα και παρτο καινουριο.

Ουτε η αντικαταβολη σε σωζει,ουτε οι αξιολογησεις.

Τεσπα βγηκαμε οφτοπικ...Και το "βλεπεις πολλες ταινιες" ειναι για το αν θα σου σβησουν το ποστ επειδη "εδωσες" το θεμα.Αν θα στο σβησουν ειναι μονο γιατι ειμαστε οφτοπικ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...