Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μπορείτε να με βοηθήσετε σε αυτό πουεχω βαλει σε φωτογραφία παρακάτω? Θέλω να κατεβάσω αυτό τοθεμα και δεν με αφήνει..

 

http://m.imgur.com/gtxBwcd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά δεν βαραίνουν το τηλ όλες αυτές οι εφαρμογές? Είναι το ίδιο γρήγορο με τις μαμισιες εφαρμογές? Βλέπεις καθόλου lag στο κινητό σου?

 

Το ότι μια εφαρμογή είναι από το playstore και όχι stock δεν σημαίνει ότι είναι βαρύτερη. Ίσα ίσα πολλές είναι και ελαφρύτερες. Τις stock τις έχω απενεργοποιήσει ( όσες μπορούσα).

 

Στο θεμα του browser διαφωνω,ειναι γρηγορος,σταθερος και εχει δικο του adblock.επισης το mail της σαμσουγκ ειναι πολυ καλο και χρηστικο.Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερα σε μια συσκευη επωνυμη απο κατασκευαστη που μπορεις να εμπιστευτεις ειναι καλυτερα να βλεπει η σαμσουγκ η η google τα μηνυματα,mails,φωτογραφιες,σαιτ μου παρα ο καθε τυχαιος developer τυπου chomp sms η mail.ru. Φιλικα τα λεω,δεν κατηγορω καποιον παιδια

 

Βάλε Στέλιο έστω για δοκιμή τον UC ( όχι τον mini αλλά τον κανονικό) μπες σε μια σελίδα και με αυτόν και με τον stock ( πχ bbc) και σκρόλαρε πάνω και κάτω. Πιστεύω θα διαπιστώσεις ότι ο UC έχει αισθητά πιο αέρινο/smooth scrolling. Σαν οι σελίδες να είναι ελαφρύτερες. Όσο για την ασφάλεια, καταλαβαίνω τι λες , το σέβομαι αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί το αν ο develloper έχει πρόσβαση στα προσωπικά μου δεδομένα. Δεν έχω κάποια πραγματική επίπτωση. Όσο για το "τυχαίος developer" που είπες πχ για τον developer του chomp, προσωπικά τον θαυμάζω και τον θεωρώ πολύ ανώτερο σε γνώσεις σε σχέση με τον αντίστοιχο της Samsung μιας και η εφαρμογή sms που έχει φτιάξει το αποδεικνύει. Την ίδια μεγάλη εκτίμηση τρέφω για τον δημιουργό του Nova launcher, την εταιρία Nuance που εφηύρε το swiping τρόπο γραφής στο πληκτρολόγιο καθώς και πολλούς άλλους. Σκάλες ανώτεροι από τους αντίστοιχους του τμήματος ανάπτυξης εφαρμογών της Samsung. Τέλος πάντων ο καθένας όπως βολεύεται φτάνει όμως να έχει δοκιμάσει/συγκρίνει και όχι να χρησιμοποιεί τις εφαρμογές της Samsung επειδή δεν ασχολήθηκε ποτέ με το playstore ( δεν αναφέρομαι σε σένα).:)

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια αναβάθμιση ασφαλείας σε xef. Άντε να δούμε αν στρώσει το θέμα με το Google backup.

 

Οπ Οπ αυτα ειναι τα ωραια. Σε BTU δλδ θα ερθει σε 2 βδομαδες.

 

Δοκιμασα να ενεργοποιησω το Google Backup μετα απο μια βδομαδα για 2-3 μερες. Φυσικα το Android System ηταν παλι παρον και ρουφουσε την μπαταρια σα γιγαντιο κουνουπι του Νειλου.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι μια εφαρμογή είναι από το playstore και όχι stock δεν σημαίνει ότι είναι βαρύτερη. Ίσα ίσα πολλές είναι και ελαφρύτερες. Τις stock τις έχω απενεργοποιήσει ( όσες μπορούσα).

 

 

 

Βάλε Στέλιο έστω για δοκιμή τον UC ( όχι τον mini αλλά τον κανονικό) μπες σε μια σελίδα και με αυτόν και με τον stock ( πχ bbc) και σκρόλαρε πάνω και κάτω. Πιστεύω θα διαπιστώσεις ότι ο UC έχει αισθητά πιο αέρινο/smooth scrolling. Σαν οι σελίδες να είναι ελαφρύτερες. Όσο για την ασφάλεια, καταλαβαίνω τι λες , το σέβομαι αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί το αν ο develloper έχει πρόσβαση στα προσωπικά μου δεδομένα. Δεν έχω κάποια πραγματική επίπτωση. Όσο για το "τυχαίος developer" που είπες πχ για τον developer του chomp, προσωπικά τον θαυμάζω και τον θεωρώ πολύ ανώτερο σε γνώσεις σε σχέση με τον αντίστοιχο της Samsung μιας και η εφαρμογή sms που έχει φτιάξει το αποδεικνύει. Την ίδια μεγάλη εκτίμηση τρέφω για τον δημιουργό του Nova launcher, την εταιρία Nuance που εφηύρε το swiping τρόπο γραφής στο πληκτρολόγιο καθώς και πολλούς άλλους. Σκάλες ανώτεροι από τους αντίστοιχους του τμήματος ανάπτυξης εφαρμογών της Samsung. Τέλος πάντων ο καθένας όπως βολεύεται φτάνει όμως να έχει δοκιμάσει/συγκρίνει και όχι να χρησιμοποιεί τις εφαρμογές της Samsung επειδή δεν ασχολήθηκε ποτέ με το playstore ( δεν αναφέρομαι σε σένα).:)

 

τον laucher του s6 edge να τον αλλαξω?? υπαρχει καποιος που ειναι καλυτερος λες?? πιο γρηγορος??

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μια εφαρμογή είναι από το playstore και όχι stock δεν σημαίνει ότι είναι βαρύτερη. Ίσα ίσα πολλές είναι και ελαφρύτερες. Τις stock τις έχω απενεργοποιήσει ( όσες μπορούσα).

 

 

 

Βάλε Στέλιο έστω για δοκιμή τον UC ( όχι τον mini αλλά τον κανονικό) μπες σε μια σελίδα και με αυτόν και με τον stock ( πχ bbc) και σκρόλαρε πάνω και κάτω. Πιστεύω θα διαπιστώσεις ότι ο UC έχει αισθητά πιο αέρινο/smooth scrolling. Σαν οι σελίδες να είναι ελαφρύτερες. Όσο για την ασφάλεια, καταλαβαίνω τι λες , το σέβομαι αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί το αν ο develloper έχει πρόσβαση στα προσωπικά μου δεδομένα. Δεν έχω κάποια πραγματική επίπτωση. Όσο για το "τυχαίος developer" που είπες πχ για τον developer του chomp, προσωπικά τον θαυμάζω και τον θεωρώ πολύ ανώτερο σε γνώσεις σε σχέση με τον αντίστοιχο της Samsung μιας και η εφαρμογή sms που έχει φτιάξει το αποδεικνύει. Την ίδια μεγάλη εκτίμηση τρέφω για τον δημιουργό του Nova launcher, την εταιρία Nuance που εφηύρε το swiping τρόπο γραφής στο πληκτρολόγιο καθώς και πολλούς άλλους. Σκάλες ανώτεροι από τους αντίστοιχους του τμήματος ανάπτυξης εφαρμογών της Samsung. Τέλος πάντων ο καθένας όπως βολεύεται φτάνει όμως να έχει δοκιμάσει/συγκρίνει και όχι να χρησιμοποιεί τις εφαρμογές της Samsung επειδή δεν ασχολήθηκε ποτέ με το playstore ( δεν αναφέρομαι σε σένα).:)

 

Συμφωνω μαζι σου απλα τυχαιος δεν εννοουσα κακος,αλλα οτι ο ενας λεγεται σαμσουγκ,τον ξερω,ο αλλοςδεν τον εχω ξανακουσει.παντως το εχω ψαξει το playstore,εχω αγορασει αρκετές εφαρμογες απλα καταληγω τελικα στα στοκ της σαμσουγκ.οπως βολευεται ο καθενας οντως

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Σύστημα Android WebView τι κάνει? Μου βγάζει αναβάθμιση στο play store.. μηπως σχετίζεται με την κατανάλωση της μπαταρίας? Να την κανω λέτε ή θα επιβαρύνει την μπαταρια η αναβάθμιση αυτή?

 

Πάντως η μπαταρία τελευταία μου παει πολύ καλα.. 3 με 3μιση ωρες οθόνη για τη χρήση πουτου κάνω..

Link to comment
Share on other sites

μετά τη χθεσινή αναβάθμιση της xef έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία έγινε ακόμη καλύτερη.....είμαι από αυτούς που δεν είχαν πρόβλημα μέχρι τώρα

ίσως βέβαια να είναι ιδέα μου

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

παιδες,τον laucher του s6 edge να τον αλλαξω?? υπαρχει καποιος που ειναι καλυτερος λετε?? πιο γρηγορος??

 

Για μένα εννοείται. Αν θες όμως για να μη βγoύμε off topic μπορείς να πάρεις γνώμες στο αντίστοιχο θέμα των launchers. Δες εκεί και το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας των χρηστών και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα εννοείται. Αν θες όμως για να μη βγoύμε off topic μπορείς να πάρεις γνώμες στο αντίστοιχο θέμα των launchers. Δες εκεί και το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας των χρηστών και θα καταλάβεις.

Αφού θες να το πεις. Έτοιμος είσαι. Βάλε Nova να γίνεις!!!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορείτε να με βοηθήσετε σε αυτό πουεχω βαλει σε φωτογραφία παρακάτω? Θέλω να κατεβάσω αυτό τοθεμα και δεν με αφήνει..

 

http://m.imgur.com/gtxBwcd

Κανένας να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας να βοηθήσει?

 

Ρυθμίσεις -> Προσβ/τητα-> Όραση-> Εμφαν.σχημάτων.κουμπιών ( προς το τέλος) -> Απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Προσβ/τητα-> Όραση-> Εμφαν.σχημάτων.κουμπιών ( προς το τέλος) -> Απενεργοποίηση.

 

Μια χαρά ... Ευχαριστώ πολύ φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εδω κ λιγο καιρο εχω ενα θεμα με την φορτιση της συσκευης. πρεπει συνηθως να το συνδεσω 2-3 με τον φορτιστη για να ξεκινησει η γρηγορη φορτιση αλλιως φορτιζει με το πασο του..καμια σχεση με την γρηγορη δλδ..εχει κανεισ παρομοιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εδω κ λιγο καιρο εχω ενα θεμα με την φορτιση της συσκευης. πρεπει συνηθως να το συνδεσω 2-3 με τον φορτιστη για να ξεκινησει η γρηγορη φορτιση αλλιως φορτιζει με το πασο του..καμια σχεση με την γρηγορη δλδ..εχει κανεισ παρομοιο προβλημα;

 

Μου το χει κάνει εμένα 2-3 φορές, τώρα η φταίει ο φορτιστής η δεν κουμπώνει καλά το καλώδιο με τις επαφές. Γιαυτό θέλει μια θήρα type-c να μην έχουμε θέματα αλλά μάλλον από το s8 και μετά θα δούμε τέτοια θήρα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου πετάει αυτό το μήνυμα όταν πατάω σε κάποιο λινκ μέσα στο φβ. Μουφα ή αληθινό;

 

http://postimg.org/image/b2iewylaj/

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου πετάει αυτό το μήνυμα όταν πατάω σε κάποιο λινκ μέσα στο φβ. Μουφα ή αληθινό;

 

http://postimg.org/image/b2iewylaj/

 

Μούφα τέρμα. Δεν είναι τίποτα περισσότερο από αυτά τα pop-up window σε διάφορες ιστοσελίδες.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου πετάει αυτό το μήνυμα όταν πατάω σε κάποιο λινκ μέσα στο φβ. Μουφα ή αληθινό;

 

http://postimg.org/image/b2iewylaj/

 

Και σε εμένα τα ίδια το τελευταίο 5μερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κλασικό πρόβλημα με το home button (είναι χαλαρό και δεν εξέχει όπως θα έπρεπε) αξίζει να το πάω για επισκευή και αν ναι που; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κλασικό πρόβλημα με το home button (είναι χαλαρό και δεν εξέχει όπως θα έπρεπε) αξίζει να το πάω για επισκευή και αν ναι που; Ευχαριστω εκ των προτερων

Αν μενεις Αθηνα θα το πας στην σμαρτεκ στο χαιδαρι

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δουλευει η γρηγορη φορτιση.δηλ οταν το βγαζεις οταν φορτιζει απενεργοποιειται το fast charge. Ειναι κατι σαν ασφαλεια λογω υψηλης τασης φορτισης!μην σε ανησυχει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις Αθηνα θα το πας στην σμαρτεκ στο χαιδαρι

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως και αν μενεις Θεσσ/νικη, στην Βασ. Ολγας 140. :)

Link to comment
Share on other sites

Εσείς με XEF που πήρατε ένα update τις προηγούμενες μέρες, είδατε διαφορά όταν το Google Backup είναι ανοιχτό;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μου ήρθε σήμερα μια αναβάθμιση για 423,30 mb. Δεν την εκανα.. ξερει κανεις τι ειναι ή την εχει κανεει κανεις να μας πει πως εκατσε στο κινητό?

 

Ουτε την προηγουμενη που ηταν καπου 17 mb δεν την ειχα κανει.. Φοβήθηκα οταν λεγατε οτι χαλαει πολυ την μπαταρια και ανεβαζει το system..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...