Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγεις την κάμερα, πατάς πάνω αριστερά το σύμβολο των ρυθμίσεων και στη συνέχεια ενεργοποιείς την επιλογή "Αποθήκευση ως αρχείου Raw". Για να μπορέσεις να την ενεργοποιήσεις πρέπει να είσαι σε pro mode.

 

Μου εχει την επιλογη ανενεργη. Γιατι;

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου εχει την επιλογη ανενεργη. Γιατι;

 

Όπως έγραψα, πρέπει να είσαι σε προηγμένη λειτουργία για να μπορέσεις να την ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα και γω στη γυναικα μου την 6.0.1 Italy Wind. Σε μενα S6 edge ακομα να ερθει Nordic Countries. Τελος παντων.

1) Πειτε μου η καμερα που υποστηριζει πλεον raw που το ενεργοποιω;

2) Το fast charging αξιζει ή καταστρεεφει σταδιακά την μπαταριά;

 

Πλέον χρησιμοποιώ fast charging μόνο όταν επείγομαι να το φορτίσω. Χωρίς αυτό παίρνει το πολύ κανα 20λεπτο παραπάνω να φορτίσει κι έχω την εντύπωση ότι κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Σήμερα με 24 ώρες ανοιχτό, πάντα wifi ή data on, GPS on, στο 6% μπαταρία είχα 4+ ώρες οθόνης. Μεγάλη μαγκιά που έχει την επιλογή για νορμάλ φόρτιση. Και υπάρχει κι ακόμα πιο αργή, η ασύρματη.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Update σαββατοκύριακο δεν παίζουν ????

 

Πορτογαλία και ακόμα τίποτα ...

 

Το μόνο μειον στο Android είναι αυτό με τα update για εμένα ...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα, πρέπει να είσαι σε προηγμένη λειτουργία για να μπορέσεις να την ενεργοποιήσεις.

 

ναι οντως thanks.

Τα αρχεια σε μορφη raw ειναι ακρως για επαγγελματικη χρηση ετσι;

Το photoshop ανοιγει, επεξεργαζεται τετοια αρχεια;

Ενας απλός μεσος χρηστης τι μπορει να κερδισει απο τα αρχεια αυτα;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πορτογαλία και ακόμα τίποτα ...

Το μόνο μειον στο Android είναι αυτό με τα update για εμένα ... ������

 

Πάντως από τη στιγμή που έχουμε βάλει αρκετοί τη γαλλική μέσω ODIN ( κατεβασμένη από sammobile) και δεν συναντήσαμε προβλήματα, αυξάνεις σε πολύ μεγάλο βαθμό την πιθανότητα να την περάσεις κι εσύ χωρίς κανένα πρόβλημα ακολουθώντας σωστά τα λίγα και απλά βήματα. :)

 

ναι οντως thanks. Τα αρχεια σε μορφη raw ειναι ακρως για επαγγελματικη χρηση ετσι; Το photoshop ανοιγει, επεξεργαζεται τετοια αρχεια;Ενας απλός μεσος χρηστης τι μπορει να κερδισει απο τα αρχεια αυτα;

 

Οι φωτό σε μορφή raw ανοίγουν στο photoshop αλλά προσωπικά τις χειρίζομαι μέσω adobe bridge. Οι raw φωτογραφίες έχουν το καλό ότι είναι πιο επεξεργάσιμες όσο αφορά την ισορροπία λευκού, το exposure, την ισορροπία χρωμάτων κτλ και επίσης περιέχουν περισσότερη λεπτομέρεια σε σχέση με τις jpg. Ένας απλός μέσος χρήστης δεν θεωρώ ότι κερδίζει κάτι γιατί όντας "απλός μέσος" δεν θα κάτσει να επεξεργαστεί αυτά τα πράγματα είτε γιατί δεν θα ξέρει πως να τα επεξεργαστεί σωστά είτε γιατί δεν θα παρατηρήσει εξαρχής τις διαφορές.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τη στιγμή που έχουμε βάλει αρκετοί τη γαλλική μέσω ODIN ( κατεβασμένη από sammobile) και δεν συναντήσαμε προβλήματα, αυξάνεις σε πολύ μεγάλο βαθμό την πιθανότητα να την περάσεις κι εσύ χωρίς κανένα πρόβλημα ακολουθώντας σωστά τα λίγα και απλά βήματα. :)

 

Μπαααα είμαι άσχετη δεν το ρισκάρω .....:O

Link to comment
Share on other sites

Update σαββατοκύριακο δεν παίζουν ????

 

Πορτογαλία και ακόμα τίποτα ...

 

Το μόνο μειον στο Android είναι αυτό με τα update για εμένα ... ������

 

Το θεμα ειναι, πως αυτο το μονο προβλημα που εχουν με τα updates, ειναι και το πιο σοβαρο στις συσκευες τις.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι, πως αυτο το μονο προβλημα που εχουν με τα updates, ειναι και το πιο σοβαρο στις συσκευες τις.

 

Το θέμα είναι ότι παράγγειλα το s7 αντί να γυρίσω ξανά σε iPhone :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Mετα το νέο μικρό update των 13ΜΒ η μπαταρια μου έχει γίνει χάλια μαύρα. Χωρίς να έχω αλλάξει οτιδήποτε έχει πολύ μεγάλη διαφορά πέφτει για πλάκα, ειδικά από το 100 μέχρι το 70

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Εμείς που περάσαμε την XEF κι έχει μείνει BTU το CSC, θα πάρουμε ΟΤΑ τα επόμενα updates?
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το s7 ;;; καλό ?????

 

Ναι, το s7, οχι το edge. :)

 

Ναι, ειναι πολυ καλη συσκευη με πραγματικα, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιοτητα φωτογραφιων/βιντεο. Αρκετα ειπα. :p Τα υπολοιπα μετα τις 11/03. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το s7, οχι το edge. :)

 

Ναι, ειναι πολυ καλη συσκευη με πραγματικα, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιοτητα φωτογραφιων/βιντεο. Αρκετα ειπα. :p Τα υπολοιπα μετα τις 11/03. :)

 

Χαχαχαχαχχαχαχαχα ναι ναι μη μας τα πεις όλα για έκπληξη !!!

Και εγώ Παρασκευή θα το πάρω μου είπαν ...

 

Αντε να δούμε !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mετα το νέο μικρό update των 13ΜΒ η μπαταρια μου έχει γίνει χάλια μαύρα. Χωρίς να έχω αλλάξει οτιδήποτε έχει πολύ μεγάλη διαφορά πέφτει για πλάκα, ειδικά από το 100 μέχρι το 70

Και εγώ το παρατήρησα, έκανα ένα hard reset να δω αν θα στρώσει, γιατί το βράδυ μου τρώει ένα 30%. Πριν το μικρό update έχανε 2-3 %.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρατήρησα, έκανα ένα hard reset να δω αν θα στρώσει, γιατί το βράδυ μου τρώει ένα 30%. Πριν το μικρό update έχανε 2-3 %.

 

Έστρωσε ;

 

Έλεος πάντως, απλά ΕΛΕΟΣ. Λες και δεν έχουμε τπτ αλλο να κάνουμε. Σου χαλάνε το κινητό από τη μια στιγμή στην άλλη έτσι απλά, οι ανικανοι.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε ;

 

Έλεος πάντως, απλά ΕΛΕΟΣ. Λες και δεν έχουμε τπτ αλλο να κάνουμε. Σου χαλάνε το κινητό από τη μια στιγμή στην άλλη έτσι απλά, οι ανικανοι.

Πράγματι, απαράδεκτο, άσε που μου βγάζει και ένα notification μετά από κάθε reboot "βελτιστοποίηση εφαρμογής 1 από 1" το οποίο το ξεκίνησε μετά την 6.0.1 και μετά το hard reset δεν έχει διορθωθεί.

Από μπαταρία θα δω πως θα πάει το βράδυ και θα ξαναγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, απαράδεκτο, άσε που μου βγάζει και ένα notification μετά από κάθε reboot "βελτιστοποίηση εφαρμογής 1 από 1" το οποίο το ξεκίνησε μετά την 6.0.1 και μετά το hard reset δεν έχει διορθωθεί.

Από μπαταρία θα δω πως θα πάει το βράδυ και θα ξαναγράψω.

 

Εμένα αυτο τι έβγαζε στην αρχή αλλά με το μικρό update έφυγε. Ήρθε ένα άλλο που λέει scan completed μετά από κάθε reboot κάνει σάρωση για απειλές. Δε με ενοχλεί. Θέλω τη μπαταρία μου πίσω όμως.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο τι έβγαζε στην αρχή αλλά με το μικρό update έφυγε. Ήρθε ένα άλλο που λέει scan completed μετά από κάθε reboot κάνει σάρωση για απειλές. Δε με ενοχλεί. Θέλω τη μπαταρία μου πίσω όμως.

 

Πω ρε φίλε πακέτο... Καλύτερα να μην παίρνουμε ΟΤΑ... Odin και πάλι Odin!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια, ξαφνικά έκλεισε το τηλέφωνο και δεν ανοίγει, δοκίμασα να το βάλω για hard reset και δεν ανταποκρίνεται. Η μπαταρία ήταν στο 60+ %.

Λέτε να πέθανε?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την γαλλική να ξενιασεις...
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη που έχει service η Samsung? Γνωρίζει τι γίνεται κανείς σε τέτοια περίπτωση? Να το πάω στο κατάστημα που το πήρα ή σε εξουσιοδοτημένο service? Μου φαίνεται απίστευτο αυτό που συνέβη, υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα με το service?
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη που έχει service η Samsung? Γνωρίζει τι γίνεται κανείς σε τέτοια περίπτωση? Να το πάω στο κατάστημα που το πήρα ή σε εξουσιοδοτημένο service? Μου φαίνεται απίστευτο αυτό που συνέβη, υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα με το service?

 

Βασιλισσης Ολγας 140, Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...