Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασα ενα προστατευτικο γυαλι για το σ6 μου και δεν εφαρμοζε καθολου καλα περιμετρικα της οθονης...δοκιμασα το ιδιο γυαλι σε αλλο σ6 και ηταν μια χαρα

τι λετε να φταιει ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά! Δεν αποκρινεται το αριστερό πλήκτρο αφής που βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Το πατάω και δεν κάνει τίποτα. Όταν πατάω το δεξί όμως φωτίζει κανονικά αλλά πάλι δεν αποκρινεται όταν το πατήσω. Πριν το διαπίστωσω το είχε στα χέρια της η μικρή μου κόρη. Δεν ξέρω μήπως πάτησε κάτι αλλά δεν βρίσκω άκρη. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλεφωνο σχεδον απο την στιγμη που το αγορασα τον Δεκεμβριο,

σε τυχαιες στιγμες δεν μπορω να δεχθω κλησεις και αυτοι που με καλουν τους βγαζει μηνυμα οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.

Αυτο γινεται κυριως στο σπιτι αν και εχω full σημα και 4G.

υποψιν οτι το τηλεφωνο δειχνει να εχει σημα κανονικα εκεινη την στιγμη και οταν το βαλω σε airplane mode και το ξαναβγαλω φτιαχνει και δεχομαι κλησεις κανονικα.

Το τηλεφωνο ειναι μαμά, ουτε launchers, dialers αλλους εχω βαλει.

αυτο συμβαινει 1 φορα την ημερα περιπου,

το εχει παρατηρησει αλλος??:worry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλεφωνο σχεδον απο την στιγμη που το αγορασα τον Δεκεμβριο,

σε τυχαιες στιγμες δεν μπορω να δεχθω κλησεις και αυτοι που με καλουν τους βγαζει μηνυμα οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.

Αυτο γινεται κυριως στο σπιτι αν και εχω full σημα και 4G.

υποψιν οτι το τηλεφωνο δειχνει να εχει σημα κανονικα εκεινη την στιγμη και οταν το βαλω σε airplane mode και το ξαναβγαλω φτιαχνει και δεχομαι κλησεις κανονικα.

Το τηλεφωνο ειναι μαμά, ουτε launchers, dialers αλλους εχω βαλει.

αυτο συμβαινει 1 φορα την ημερα περιπου,

το εχει παρατηρησει αλλος??:worry:

 

Και σε εμένα το έκανε ,όταν είχα 2G/3G/4G αυτόματο ή μόνο 3G, μέχρι που άλλαξα τις ρυθμίσεις σε 2G/3G αυτόματο και δεν το έκανε ξανά. Επειδή διάβασα όλο το νήμα είδα πως και άλλοι είχαν θέμα αλλά απάντηση δεν υπήρχε. Το δικό μου είναι από Κοτσοβωλο αγορασμένο. Το λέω μήπως έχουν θέμα τα ελληνικά. Δυστυχώς μένω επαρχία και δεν έχω επίσημο service να το πάω. Αν πάει κανείς από Αθήνα και ρωτήσει, ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω εδω και αρκετο καιρο σε 2g/3g αλλα το κανει.

Το τηλεφωνο ειναι Τσεχικο (ETL) csc code.

Θα περιμενω την MM μπας και στρωσει, αν δεν στρωσει θα το παω στο service και θα ενημερωσω..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την αναβαθμιση σε marshmallow συνεχιζουμε να εχουμε την δυνατοτητα να αλλαζουμε θεματα;

 

ναι μπορουμε

Link to comment
Share on other sites

Μου έφτιαξες τη μερα με τη καθε λέξη αυτού του σχολίου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γω aut συσκευή εχω και περασα xef

 

Kαι εμενα AUT ειναι η συσκευη να περιμενω η να περασω XEF?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα AUT ειναι η συσκευη να περιμενω η να περασω XEF?

 

Μονο εσυ ξερεις αν εχεις την υπομονη ή οχι...

Εμεις δεν ειχαμε :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλεφωνο σχεδον απο την στιγμη που το αγορασα τον Δεκεμβριο,

σε τυχαιες στιγμες δεν μπορω να δεχθω κλησεις και αυτοι που με καλουν τους βγαζει μηνυμα οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.

Αυτο γινεται κυριως στο σπιτι αν και εχω full σημα και 4G.

υποψιν οτι το τηλεφωνο δειχνει να εχει σημα κανονικα εκεινη την στιγμη και οταν το βαλω σε airplane mode και το ξαναβγαλω φτιαχνει και δεχομαι κλησεις κανονικα.

Το τηλεφωνο ειναι μαμά, ουτε launchers, dialers αλλους εχω βαλει.

αυτο συμβαινει 1 φορα την ημερα περιπου,

το εχει παρατηρησει αλλος??:worry:

 

 

Μήπως έχεις Vodafone?? Εμένα μου το κάνει αυτο στο Vodafone νούμερο που εχω...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Δεν αποκρινεται το αριστερό πλήκτρο αφής που βγάζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Το πατάω και δεν κάνει τίποτα. Όταν πατάω το δεξί όμως φωτίζει κανονικά αλλά πάλι δεν αποκρινεται όταν το πατήσω. Πριν το διαπίστωσω το είχε στα χέρια της η μικρή μου κόρη. Δεν ξέρω μήπως πάτησε κάτι αλλά δεν βρίσκω άκρη. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

^^ μόνο με επαναφορά νομίζω θα διαπιστώσεις αν είναι hardware πρόβλημα.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις σας την Κυπριακη 6.0.1 να μας πει εντυπωσεις τι περιεχει μεσα κλπ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Vodafone?? Εμένα μου το κάνει αυτο στο Vodafone νούμερο που εχω...

 

Ναι ξεχασα να το αναφερω Vodafone εχω... :confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχασα να το αναφερω Vodafone εχω... :confused:

 

Κλασσικό πρόβλημα της

Vodafone ..Δεν είσαι ο πρώτος ουτε ο τελευταίος. Εκεί που μιλάς ξαφνικά νεκρωνει και κλείνει μονο του και θέλει μερικά λεπτά να επανέλθει....Άλλες φορές παλι πας να πάρεις τηλέφωνο και δεν περνει με τίποτα...Ενώ έχει σημα....Δεν φταίει η συσκευή λογικά.

 

Υγ.Το ειχαν αναφέρει και άλλοι σε ποιο παλιά ποστ.Ειδικά στην Πάτρα και στην περιοχή εδώ ευρύτερα έχει παρα γίνει το κακο...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου πήρε υγρασία και οξύ δόθηκε όλο το πήγα στην σμαρτεκ και μου έβγαλε ποσό 630 ευρο για να το φτιάξει το κινητό κοστίζει 380 πλέον πιος ο λόγος να το φτιάξει καποιος μας κοροϊδεύουν ...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Vodafone?? Εμένα μου το κάνει αυτο στο Vodafone νούμερο που εχω...

 

Δεν είναι θέμα VODAFONE. Και σε μένα που έχω COSMOTE τα ίδια κάνει. Είναι θέμα της SAMSUNG γενικότερα. Λόγω του χαμηλού sar που έχουν ΟΛΑ τα τηλέφωνά της έχει αδύναμη κεραία.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα ενα προστατευτικο γυαλι για το σ6 μου και δεν εφαρμοζε καθολου καλα περιμετρικα της οθονης...δοκιμασα το ιδιο γυαλι σε αλλο σ6 και ηταν μια χαρα

τι λετε να φταιει ;

 

Πως γίνεται αυτό; Κι εγώ έχω tempered glass και δεν πατάει στα πλαϊνά λόγω της ελαφριά καμπυλωτητας της οθόνης. Ποτέ κανένα γυαλακι δεν έχει καθίσει άψογα σε S6 εξαιτίας αυτης της ιδιαιτερότητας

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα VODAFONE. Και σε μένα που έχω COSMOTE τα ίδια κάνει. Είναι θέμα της SAMSUNG γενικότερα. Λόγω του χαμηλού sar που έχουν ΟΛΑ τα τηλέφωνά της έχει αδύναμη κεραία.

 

Δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα η συσκευή του φίλου παραπάνω Αλλά το πρόβλημα αυτό η βονταφον το έχει και είναι ξανα υπομενο. Και το κάνει σε οποιαδήποτε συσκευή .το κάνει σε εμένα στου πατέρα μου και σε ένα σωρό φίλους.Είναι υπαρκτό πρόβλημα με το σήμα της Vodafone . το έχουν αναφέρει παιδια εδώ στο παρελθόν πάλι.Ας δοκιμάσει ο φίλος και ας μας πει .Αν ήταν πρόβλημα της Samsung θα το είχαμε όλοι. Πρόβλημα της συσκευής μπορεί να είναι αν και πιστεύω ότι φταιει η βονταφον .

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Κι εγώ έχω tempered glass και δεν πατάει στα πλαϊνά λόγω της ελαφριά καμπυλωτητας της οθόνης. Ποτέ κανένα γυαλακι δεν έχει καθίσει άψογα σε S6 εξαιτίας αυτης της ιδιαιτερότητας

 

Εγώ το tampered glass που αγόρασα χθες από smartec και εβαλα μονος μου πατάει ακριβώς πάνω στην οθόνη δεν υπάρχει το παραμικρό σημαδακι!

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες βγαλε απο πρίζα και ξανα βαλε δοκίμασε και σε άλλη πρίζα....επισης πρόσεξε μήπως είναι ζεστό το κινητό....καμία κρατήσει λειτουργεί αν έχει ζεσταθεί πριν λίγο καιρό επί δύο ώρες δεν μου δούλευε και είχα ανχωθει μέχρι που έφτιαξε ξαφνικά.

 

Όχι... Από την στιγμή που πέρασα ΜΜ XEF δε φορτίζει τόσο γρήγορα. Η διαφορά είναι αισθητή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το tampered glass που αγόρασα χθες από smartec και εβαλα μονος μου πατάει ακριβώς πάνω στην οθόνη δεν υπάρχει το παραμικρό σημαδακι!

 

Τι είναι αυτό το smartec επιτέλους;;;!!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Από την στιγμή που πέρασα ΜΜ XEF δε φορτίζει τόσο γρήγορα. Η διαφορά είναι αισθητή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι είναι αυτό το smartec επιτέλους;;;!!!

 

Smartec είναι ονομα μαγαζιού ενας απο τους επίσημους αντιπρόσωπους για το service των Samsung συσκευων στο Χαϊδάρι Αττικής.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...