Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι γίνεται ρε ****το με αυτόν τον ιό τις τελευτάιες μέρες?

 

από που κολλάει??

 

να ξέρεις ούτε με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις φεύγει...

θέλει να ξαναπεράσεις ROM

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα του modem είναι το ίδιο με αυτό των lollipop μάλλον κάτι δεν έχει δέσει καλά με τη ρομ

 

To πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις το έχουν και άλλοι που πέρασαν την cm13 στο xda. Πιστεύω πάντως πως κλειδώνει γρηγορότερα στο router σε σχέση με την RC5.

 

Υπάρχει θέμα με την επιλογή του 4G ως προτιμώμενου δικτύου, καθώς όταν το επιλέγεις δεν πιάνει καθόλου σήμα, αν περάσεις πρώτα σε 3G και μετά ξανά σε 4G τότε δουλεύει.

 

Ορισμένοι χρήστες έχουν προβλήματα συνδεσιμότητας μέσω bluetooth, προσωπικά δεν μπόρεσα ακόμα να το ελέγξω.

 

Τέλος, το ραδιόφωνο δε λειτουργεί ακόμα, αναμένεται όμως σύντομα πατσάκι με βελτιωμένο ραδιόφωνο...

Link to comment
Share on other sites

@gorilaz_gr, @sokolataki

 

Μπορείτε να δώσετε link για τις νέες rom των S3 Plus;

Link to comment
Share on other sites

@gorilaz_gr, @sokolataki

 

Μπορείτε να δώσετε link για τις νέες rom των S3 Plus;

 

https://www.facebook.com/MediatekAndroidDevelopers/posts/1066351940115245

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε ****το με αυτόν τον ιό τις τελευτάιες μέρες?

 

από που κολλάει??

 

να ξέρεις ούτε με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις φεύγει...

θέλει να ξαναπεράσεις ROM

 

Αυτό είναι το δύσκολο για εμένα, γιατί δεν έχω ιδέα. Θα διαβάσω την 1η σελίδα για να βάλω την RC4

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, αλλά δεν έχω λογαριασμό στο φατσοβιβλίο και είναι πολύ δύσκολη η διαδικασία.

Υπάρχει άλλος τρόπος ή μπορεί κάποιος να κατεβάσει τις 3 rom (S3 Plus) και να τις ανεβάσει σε κάποιο cloud;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δεν είχα ιδέα και πήγα και το έκανα σε έναν τεχνικό

Θεσσαλονίκη είσαι?

 

Κοζάνη. Το ΣΚ με βλέπω να μελετάω. Ελπίζω να δουλεύει μέχρι τότε

Link to comment
Share on other sites

Κοζάνη. Το ΣΚ με βλέπω να μελετάω. Ελπίζω να δουλεύει μέχρι τότε

 

Κοζάνη??? ελα ρε φίλε και εγω!!!! χααχχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το Jiayu S3 advance φίλου δεν ανοίγει και όταν βάζεις την μπαταρία δονείται συνεχώς χωρίς σταματημό. Προσπάθησα να το βάλω στον υπολογιστή να το δει αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς τι γίνεται ;

 

Δοκίμασα άλλη μπαταρία .... το ίδιο .... δοκίμασα να το φλασάρω ξανά με SP Flash Tool .....τίποτα ..... Βοήθεια κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Αντίγραφα ασφαλείας η μαμισια εφαρμογή πότε παίρνει; και αν μπορώ εγώ να παίρνω όποτε θέλω αντίγραφα και μετά να το γυρνάω στο αυτόματο.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο κλαμπ των μολυσμενων. την πρωτη μερα μου εκανε τα γνωστα με το χερακι, την εγκατασταση εφαρμογων απο μονο του, κατι ημιγυμνες κινεζες κλπ και απο τη δευτερη μερα απλα ανοιγει αλλα οταν πας να το ξεκλειδωσεις κολλαει εκει και μενει μονιμα αναμμενη και κολλημενη η οθονη.ασχετος με το android, με βλεπω να μελεταω κι εγω τα περι rom κι οτι γινει...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζει πολύ ο συγκεκριμένος ιός βλέπω και απειλούμαστε όλοι από αυτόν σύντομα να μη πω άμεσα ή μόνη λύση είναι να ξαναπεραστει η ρομ από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να προχωρήσω στην αναβάθμιση της ΜΜ η να περιμένω???

Είναι καλή?? και ποια από τις 3 να βάλω??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζει πολύ ο συγκεκριμένος ιός βλέπω και απειλούμαστε όλοι από αυτόν σύντομα να μη πω άμεσα ή μόνη λύση είναι να ξαναπεραστει η ρομ από την αρχή;

Μια υπόθεσή μου είναι ότι ο ιός έπληξε τις 4.4.4 ROMs - και όχι από την αρχή, αλλά τώρα, μετά από τόσον καιρό, γιατί οι 4.4.4 έχουν μείνει απροστάτευτες απέναντι σε exploits όπως το διαβόητο stagefright (όλα αυτά αντιμετωπίστηκαν στις Lollipop RCn) - και πιθανότατα ο 'μαμά' launcher ήταν αυτός που βρέθηκε πιο ευπρόσβλητος και άνοιξε την πόρτα σε ποικίλα adware ή/και malware.

Σε κάθε περίπτωση, η αναβάθμιση σε κάποια από τις διαθέσιμες Lollipop (ή και Marshmallow, τώρα!) ROMs φαίνεται μονόδρομος.

Παιδιά αξίζει να προχωρήσω στην αναβάθμιση της ΜΜ η να περιμένω???

Είναι καλή?? και ποια από τις 3 να βάλω??

Η απάντηση νομίζω ότι άπτεται των προτιμήσεων και προτεραιοτήτων του καθενός.

Πολλοί για παράδειγμα θέλουν να έχουν και να δοκιμάσουν ό,τι το καινούριο, οπότε θα βάλουν και τις καινούριες ROM. Οι οποίες, όσο καλές και να είναι, σίγουρα θα έχουν τα θεματάκια τους απέναντι σε παλιότερες και δοκιμασμένες ROM (oi Xtreme και RCn χρειάστηκαν μήνες, με χρήση από πραγματικούς χρήστες, για να αποβάλλουν -τα περισσότερα από- τα προβλήματά τους).

Εγώ από την άλλη θέλω το τηλέφωνό μου πρωτίστως λειτουργικό, θεωρώ ότι με καλύπτει μια χαρά η RC5, οπότε θα περιμένω κάποιον καιρό να δω πόσο καλές και σταθερές είναι οι καινούριες πριν αποφασίσω οποιαδήποτε κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεσή μου είναι ότι ο ιός έπληξε τις 4.4.4 ROMs - και όχι από την αρχή, αλλά τώρα, μετά από τόσον καιρό, γιατί οι 4.4.4 έχουν μείνει απροστάτευτες απέναντι σε exploits όπως το διαβόητο stagefright (όλα αυτά αντιμετωπίστηκαν στις Lollipop RCn) - και πιθανότατα ο 'μαμά' launcher ήταν αυτός που βρέθηκε πιο ευπρόσβλητος και άνοιξε την πόρτα σε ποικίλα adware ή/και malware.

Σε κάθε περίπτωση, η αναβάθμιση σε κάποια από τις διαθέσιμες Lollipop (ή και Marshmallow, τώρα!) ROMs φαίνεται μονόδρομος.

 

Η απάντηση νομίζω ότι άπτεται των προτιμήσεων και προτεραιοτήτων του καθενός.

Πολλοί για παράδειγμα θέλουν να έχουν και να δοκιμάσουν ό,τι το καινούριο, οπότε θα βάλουν και τις καινούριες ROM. Οι οποίες, όσο καλές και να είναι, σίγουρα θα έχουν τα θεματάκια τους απέναντι σε παλιότερες και δοκιμασμένες ROM (oi Xtreme και RCn χρειάστηκαν μήνες, με χρήση από πραγματικούς χρήστες, για να αποβάλλουν -τα περισσότερα από- τα προβλήματά τους).

Εγώ από την άλλη θέλω το τηλέφωνό μου πρωτίστως λειτουργικό, θεωρώ ότι με καλύπτει μια χαρά η RC5, οπότε θα περιμένω κάποιον καιρό να δω πόσο καλές και σταθερές είναι οι καινούριες πριν αποφασίσω οποιαδήποτε κίνηση...

 

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι!! ότι καινούργιο πρέπει να δοκιμάζεται!!! Είμαι και εγώ σε RC5 όποτε αναμένουμε να δοκιμαστούν και μετά θα τις περάσουμε!! ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα κι εγώ αυτός ο ιός χτυπάει την 4.4.4

Είναι κανείς που τον χτύπησε και είχε κάποια άλλη Rom?

 

ξέρουμε το όνομα της?

ή αν κάποια από τα αντι-ιοικά μπορούν να την χτυπήσουν?

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα κι εγώ αυτός ο ιός χτυπάει την 4.4.4

Είναι κανείς που τον χτύπησε και είχε κάποια άλλη Rom?

 

ξέρουμε το όνομα της?

ή αν κάποια από τα αντι-ιοικά μπορούν να την χτυπήσουν?

Παιδιά, μην παίζουμε την κολοκυθιά. Οι περισσότεροι χρήστες επισκέπτονται το φόρουμ μας εξαιτίας του "ιου" ας τον πούμε. Δεν έχει σημασία γιατί ή πώς. Πάντως έτσι είναι τα πράγματα. Και επειδή όσο και αν ακούγεται παράξενο, είναι πιο εύκολο να περάσετε την έκδοση Android 5, δλδ την RC5, από οποιαδήποτε άλλη λύση. Απλά κάντε το!

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το Jiayu S3 advance φίλου δεν ανοίγει και όταν βάζεις την μπαταρία δονείται συνεχώς χωρίς σταματημό. Προσπάθησα να το βάλω στον υπολογιστή να το δει αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς τι γίνεται ;

 

Δοκίμασα άλλη μπαταρία .... το ίδιο .... δοκίμασα να το φλασάρω ξανά με SP Flash Tool .....τίποτα ..... Βοήθεια κανείς ;

 

φίλε μου, οταν λες δοκίμασες να το ξανα φλασάρεις, εννοείς ότι πέτυχε ή όχι το φλασάρισμα;

αν πέτυχε τότε δεν μπορώ να το εξηγήσω, ελπίζω να μην έκαψε πλακέτα που λέμε.

αν δεν πέτυχε, μήπως δεν ξέρουμε όλες τις λεπτομέρειες και προσπάθησε να φλασάρει κάτι λάθος ο φίλος σου;

πχ την έκδοση για το απλό S3?

δώσε λίγο ενημέρωση να δούμε τί συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, οταν λες δοκίμασες να το ξανα φλασάρεις, εννοείς ότι πέτυχε ή όχι το φλασάρισμα;

αν πέτυχε τότε δεν μπορώ να το εξηγήσω, ελπίζω να μην έκαψε πλακέτα που λέμε.

αν δεν πέτυχε, μήπως δεν ξέρουμε όλες τις λεπτομέρειες και προσπάθησε να φλασάρει κάτι λάθος ο φίλος σου;

πχ την έκδοση για το απλό S3?

δώσε λίγο ενημέρωση να δούμε τί συμβαίνει...

 

Το τηλέφωνο είναι S3 advance. Το είχα φλασάρει την Xtreme Rom όταν βγήκε. Έκτοτε ολα καλά .... Χθες έσβησε το τηλέφωνο ξαφνικά και δεν ανοίγει με τίποτα. Αφού έβγαλα την μπαταρία μήπως και έχει κολλήσει την ξαναβαζω το μονο που κανει το τηλέφωνο είναι να δονείται για περίπου 10 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα. Δεν ανάβει με τίποτα όμως. Το συνδέω με τον υπολογιστή και δεν το βλέπει. Προσπαθώ να φλασάωι ξανά την ίδια Rom αλλά τίποτα. Μήπως κάηκε κάποια πλακέτα, ή προκαλείται κάποιο βραχυκύκλωμα; Ευχαριστώ

Edited by ClainMine
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι S3 advance. Το είχα φλασάρει την Xtreme Rom όταν βγήκε. Έκτοτε ολα καλά .... Χθες έσβησε το τηλέφωνο ξαφνικά και δεν ανοίγει με τίποτα. Αφού έβγαλα την μπαταρία μήπως και έχει κολλήσει την ξαναβαζω το μονο που κανει το τηλέφωνο είναι να δονείται για περίπου 10 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα. Δεν ανάβει με τίποτα όμως. Το συνδέω με τον υπολογιστή και δεν το βλέπει. Προσπαθώ να φλασάωι ξανά την ίδια Rom αλλά τίποτα. Μήπως κάηκε κάποια πλακέτα, ή προκαλείται κάποιο βραχυκύκλωμα; Ευχαριστώ

Όταν μου το είχε κάνει έμενα αυτό και σε κάποιους άλλους, το είχα αφήσει να φορτίσει καλά. Δλδ είχε χάσει πλήρως την πληροφορία φορτίου της μπαταρίας. Μπορεί να έκανε και 10 λεπτά να δω ότι κάτι "κινήται". Δοκίμασε και αυτό.

 

TapaTalk and JiaYu S3 with Android MM!

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου το είχε κάνει έμενα αυτό και σε κάποιους άλλους, το είχα αφήσει να φορτίσει καλά. Δλδ είχε χάσει πλήρως την πληροφορία φορτίου της μπαταρίας. Μπορεί να έκανε και 10 λεπτά να δω ότι κάτι "κινήται". Δοκίμασε και αυτό.

 

TapaTalk and JiaYu S3 with Android MM!

 

Πάνω από μισή ώρα το άφησα αλλα δεν γίνεται τίποτα. Μπορεί να μας άφησε χρόνους ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα 389 post #5829 έχω δώσει το link για ένα οδηγό συντήρησης της μπαταρίας.

Στην περίπτωσή μου ανέστησε τη μπαταρία του S3+ την περίοδο εκείνη αλλά και στο παλιό κινητό που παρουσίασε κάποια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...