Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με παραγγελια απο 4/2 gearbest ακομα να στειλουν νουμερο.Τι γινεται με αυτο το μαγαζι;Ουτε στελνει ενα email να ενημερωσει οτι θα παραλαβουν μετα απο μια εβδομαδα.Λετε να αρχισουμε τα dispute;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω με παραγγελια απο 4/2 gearbest ακομα να στειλουν νουμερο.Τι γινεται με αυτο το μαγαζι;Ουτε στελνει ενα email να ενημερωσει οτι θα παραλαβουν μετα απο μια εβδομαδα.Λετε να αρχισουμε τα dispute;

 

Εχω παραγγειλει και ακυρωσει παραγγελια απο αυτους για τον ιδιο λογο,δεν αλλαζουν παρ οτι λενε οτι προσπαθουν,με την Πρωτοχρονια τους τωρα θα κανουν μηνα και να ξαναστειλουν γιατι μην περιμενεις ταχυτητα οταν επιστρεψουν

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια και εγω ενα μαυρο στις 4 του μηνος. Σημερα το πρωι στελνω PM και ρωταω τι γινεται και γιατι δεν εχει σταλει ακομα η παραγγελια. Μου απανταει και μου λεει οριστε το tracking number.

 

Μπαινω μετα απο λιγο στο site και η παραγγελια αντι για shipped out ειναι ακομα (και αυτη την στιγμη) στο Processing. Φυσικα ουτε e-mail με φωτο και λοιπες λεπτομερειες. Σε ερωτηση μου γιατι ενω εδωσε tracking, η παραγγελια ειναι ακομα στο Processing, μου απαντησε οτι το συστημα δεν ενημερωνεται αμεσως και μπηκε μονη της και μου εδωσε το tracking.

 

Ειχα πει δεν θα ξαναμπλεξω με Gearbest αλλα εχε χαρη που με εχωσε φιλος. Δεν θα τον χαλασει καθολου που θα παραλαβει το Πασχα:p

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το review αναφέρεται κάτω στα σχόλια ότι η MLAIS θα αναβαθμίσει το τηλέφωνο στην έκδοση Android 5.0 Lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το review αναφέρεται κάτω στα σχόλια ότι η MLAIS θα αναβαθμίσει το τηλέφωνο στην έκδοση Android 5.0 Lolipop.

Απ’ όσο του έχει πει η Mlais στον reviewer.. Εδώ ολόκληρες εταιρίες με μεγάλο brand name ανακοινώνουν ότι θα αναβαθμίσουν συγκεκριμένα μοντέλα και μετά κάνουν κωλοτούμπες λέγοντας ότι δεν θα αναβαθμίσουν τελικά γιατί θα χαλάσει η εμπειρία χρήσης και μετά βγάζουν μοντέλα με ίδια ή χαμηλότερα specs, με την καινούργια έκδοση.. και θα βασιστούμε σε αυτό που είπε η Mlais σε έναν reviewer? Και η ίδια να το ανακοίνωνε επίσημα , θα κρατούσα μικρό καλάθι.. Δεν λέω ότι αποκλείεται να το κάνει, μιας και το τηλέφωνο απ' όσο έχω διαβάσει έχει σχεδόν stock Android και μπορεί να αναβαθμιστεί πολύ ποιο εύκολα.. αλλά δεν είναι και κάτι που με απασχολεί η αναβάθμιση. Αν ήταν 64μπιτο και σε άλλη κατηγορία τιμής, τότε σίγουρα ναι..αλλά τώρα στα 70-90 ευρώ όχι..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία 29/1 και σήμερα το πρωί το παρέλαβα. Βέβαια στην τιμή των 87 $, για 68$ τσάμπα είναι..Το θέλω για δώρο, αν και ούτε micro sim έχω. Το άνοιξα να βεβαιωθώ ότι δουλέυει, πολύ ωραίο και γρήγορο είναι. Αύριο θα το δώσω στον αδερφό μου και θα το "πασπατέψω" ενδελεχώς!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία 29/1 και σήμερα το πρωί το παρέλαβα. Βέβαια στην τιμή των 87 $, για 68$ τσάμπα είναι..Το θέλω για δώρο, αν και ούτε micro sim έχω. Το άνοιξα να βεβαιωθώ ότι δουλέυει, πολύ ωραίο και γρήγορο είναι. Αύριο θα το δώσω στον αδερφό μου και θα το "πασπατέψω" ενδελεχώς!

 

οποτε μπορεσεις πες εντυπωσεις απο καμερα gps φλας οθονη και μπαταρια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή οθόνη, GPS μια φορά στα γρήγορα δεν βρήκε κάτι, λεπτό & ευκολόχρηστο, Wi-Fi καλό, πήρα και την θήκη με 5$ γιατί ο αδερφός είναι απρόσεκτος. Η μπαταρία δεν νομίζω να βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση, ο φορτιστής είναι 1A και φορτίζει γρήγορα, αμφιβάλλω αν είναι καλό για την υγεία της μπαταρίας. Φώτο δεν έβγαλα, θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Καλή οθόνη, GPS μια φορά στα γρήγορα δεν βρήκε κάτι, λεπτό & ευκολόχρηστο, Wi-Fi καλό, πήρα και την θήκη με 5$ γιατί ο αδερφός είναι απρόσεκτος. Η μπαταρία δεν νομίζω να βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση, ο φορτιστής είναι 1A και φορτίζει γρήγορα, αμφιβάλλω αν είναι καλό για την υγεία της μπαταρίας. Φώτο δεν έβγαλα, θα επανέλθω.

 

Μπραβο φιλος πειραξε το περισσοτερο και πες και για ακουστικο μικροφωνο και ληψη σηματος 3g

Link to comment
Share on other sites

Καλή οθόνη, GPS μια φορά στα γρήγορα δεν βρήκε κάτι, λεπτό & ευκολόχρηστο, Wi-Fi καλό, πήρα και την θήκη με 5$ γιατί ο αδερφός είναι απρόσεκτος. Η μπαταρία δεν νομίζω να βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση, ο φορτιστής είναι 1A και φορτίζει γρήγορα, αμφιβάλλω αν είναι καλό για την υγεία της μπαταρίας. Φώτο δεν έβγαλα, θα επανέλθω.

Μια χαρά είναι το 1A.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει ακομα κουπονι για 57 ευρα?:blink: το θελω πλιζ:O

 

Οχι ήταν προσφορά του gearbest για 100 συσκευές του mlais. Αυτές τις μέρες ίσως να υπάρχουν προσφορές λόγω κινέζικης πρωτοχρονιάς, οπότε καλό θα ήταν να μπαίνεις καθημερινά στο φόρουμ μήπως και σταθείς τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα για ένα φίλο. Αποστολή 28/01. Πλάκα-πλάκα το gearbest είναι μακράν το γρηγορότερο με NLpost.

Πριν πατήσω το power, το παίρνει η γυναίκα μου στα χέρια της και μου λέει: Πολύ ελαφρύ είναι, μπας και σε κορόιδεψαν?

Κατά τα άλλα μια χαρά κινητό είναι. Οθόνη πολύ καλή και φωτεινή και wi-fi μέτριο προς το καλό. Δεν δοκίμασα κάτι άλλο, βαριέμαι να του βάλω sim μιας και τα επίπεδα τοξινών στον οργανισμό μου από χθες & σήμερα έχουν χτυπήσει κόκκινο. Περισσότερα από αύριο που θα το δώσω στο φιλαράκι μου.

Α ναι, έχω selfie από τον υπάλληλο του gearbest που έκανε τον έλεγχο οπότε αν κάτι πάει στραβά ξέρουμε ποιον θα πλακώσουμε στην Κίνα :)

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, έχω selfie από τον υπάλληλο του gearbest που έκανε τον έλεγχο οπότε αν κάτι πάει στραβά ξέρουμε ποιον θα πλακώσουμε στην Κίνα :)

 

Χαχαχαχα Θεουλης :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή πριν μια βδομάδα (είχε έκπτωση, τη πήρα $2,80)

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-New-MLais-M9-leather-case-flip-PU-case-cover-for-MLais-M9-smart-phone/32274557583.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από αυτούς που το πήραμε με την προσφορά απο το Gearbest, έχει γίνει σε κανέναν despatched?

Μου δώσανε tracking από PostNL και είναι pre-adviced από τις 12/02.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα ειναι σε αυτή την κατασταση απο 10/2. Υπομονή

Εξάλου στο γραφημα της αρχικής σελίδας λέει απο 7-12 ημέρες

 

Ελληνικό Unboxing & Hands-on για το Wico s100

techsmart.gr/wico-s100-unboxing-kai-hands-on-elliniko-7876/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει το κινητο (ειδα 2 παιδια να γραφουν οτι εχουν παραλαβει), μπορει να δοκιμασει αυτον τον τροπο για να δουμε αν δουλευει το GPS?

 

Εδω αναφερει, κατοχος του Ulefone Be One, ΧΩΡΙΣ ΡΟΟΤ, οτι του δουλεψε μια χαρα.

 

If you require a Smartphone with fast lock on GPS and use GPS frequently, the best thing would be looking at Smartphone with a Qualcomm Snapdragon SOC. The GPS units inside Qualcomm SOC's are so much better because of GLONASS support and they are generally much faster than MediaTek.

 

MediaTek has always had problems with their GPS out of the box, their GPS units just are not the best. I've never had a MediaTek device with working GPS out of the box, it was only until I had to fix it that it worked. I'm sure they work better in Asia, but you always have to tweak and fiddle around with either EPO settings on MediaTek devices or delve into the MediaTek Engineering Mode and fiddle around with A-GPS and EPO modes. MediaTek uses A-GPS (Assisted GPS) that needs the latest EPO (Extended Prediction Orbit) files to help the device locate GPS satellites. Qualcomm uses a different system with GLONASS and its so much better.

Out of the box the Ulefone Be One's GPS did not work for me, and since the Be One is not rooted, I didn't have a way to root the phone as of yet. On my Chinese Newman NM890, I had to fix GPS by rooting the phone and then downloading an app that allowed me to automatically download the EPO files.

However, since there doesn't seem to be a way yet to root the Ulefone Be One, I thought I was out of luck. Luckily after many hours of fiddling around, I found an app that let me get inside MediaTek's Engineering Mode in the phone and though I have no exact clue what I did to get GPS working, I got GPS working.

 

it seemed that by going to MTK Settings Mode ---> Location ----> Location Based Service ---> YGPS ---> Information sub tab and pressing AGPS restart, and then heading back to Location ----> Location Based Service ---> AGPS sub tab, change A-GPS mode from MSB to Standalone. Then head to EPO sub tab and hit EPO (Download). Head back to AGPS sub tab again and change A-GPS mode back to MSB.

After that, the GPS on the Ulefone Be One started working for me! After about 30-40 seconds it started picking up and locking on GPS satellites, and got even quicker thereafter. It should be noted that on most Qualcomm based phones, GPS is picked up within a few seconds, much faster.

Link to comment
Share on other sites

το pre-advised σημαινει οτι δεν το εχουνε παραλαβει απο gearbest;Γιατι και εμενα απο 12/2 εχει κολλησει εκει.Δεν πιστευω να μην το εχουνε στειλει και να περιμενουμε μετα τις 26
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 17-02-2015 11:15 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

Εγώ λογικά παραλαμβάνω αύριο Χανιά και βλεπω να το κρατήσω για μένα μέχρι να βγάλω άκρη με το πρόβλημα που έχω με το cubot s200 :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...