Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω το ίδιο πρόβλημα είχα, από πολύ νωρίς. O Nova Launcher (και όχι μόνο αυτός, μπορείς προφανώς να βρεις και πολλά apps) έχει κουμπί "εμφάνιση μπάρας ειδοποιήσεων" (είναι στις ενέργειες nova) που μπορείς να προσθέσεις στην οθόνη σου ή στο dock κάτω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω το ίδιο πρόβλημα είχα, από πολύ νωρίς. O Nova Launcher (και όχι μόνο αυτός, μπορείς προφανώς να βρεις και πολλά apps) έχει κουμπί "εμφάνιση μπάρας ειδοποιήσεων" (είναι στις ενέργειες nova) που μπορείς να προσθέσεις στην οθόνη σου ή στο dock κάτω.

 

Ευχαριστώ πολύ να 'σαι καλά. Πάντως την ημέρα που το παρατήρησα το τηλέφωνο είχε μία πτώση από ύψος 1μιση μέτρου σε ξύλινο πάτωμα, πιθανών οφείλεται εκεί.

 

Εσένα χωρίς κάποιν λόγο σου συνέβει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα και χρονια πολλα. Χθες απεκτησα το συγκεκριμενο τηλ (Μ9) και εχω να παρατηρησω - ρωτησω τα εξης :

1. Για την βελτιωση του ακουστικου κλησης χρησιμοποιω το MTK Engineering Mode. Για να δουλεψει χρειαζεται root? Γιατι δεν μου ζητησε permissions και μου φανηκε περιεργο. Και ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις για να του βαλω;

2. Εκδοση λογισμικου εχω την 4.4.2 ALPS.KK1.MP1.V2.11 Αξιζει τον κοπο να βαλω αλλη ρομ και αν ναι ποια ειναι η ιδανικοτερη ;

3. Το autobrightness υπαρχει περιπτωση να διορθωθει;

4. Tips ή καποια ρομ για βελτιωση μπαταριας;

5. Εβαλα τον Nova lancher αλλα καμια φορα κατα την αφη στο "σύρσιμο" των εικονιδιων δεν λειτουργει σωστα.

Αυτα για την ωρα και ευχαριστω προκαταβολικα οποιον απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια.

Γι αυτά που ρωτας θα βρεις όλες τις απαντήσεις μέσα σε αυτό το νημα.

Περιληπτικά.

1. Όχι δεν χρειάζεται αν θυμάμαι καλά. Δεν θυμάμαι καλά γιατί εγώ το πρώτο που κάνω είναι Ρουτ. Δες παλαιότερες αναρτήσεις του billator. Αυτές τις τιμές περιπου ειχα βάλει και εγώ.

2. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν custom τουλάχιστον όσο το χρησιμοποιούσαν πριν το σπασω. Παλαιότερα έχω αναφέρει πια ήταν ή καλή μαμισια γιατί δόθηκε κάποια στιγμή και μια φολα.

3. Δεν είναι θέμα software. Δες παλαιότερη ανάρτηση του piras στο νήμα. Όσοι το λυσαμε το θέμα χειρουργησαμε το τηλέφωνο και ξυσαμε την επιφάνεια του τζαμιού από μέσα.

4. Η διαρκεια της μπαταρίας του για μένα ήταν μια χαρα. Αν δεν σε ικανοποιεί βάλε gravity box από xposed και θα κερδίσεις και παααρα πολλά ακόμα πέρα από μπαταρία.

5. Εγώ το δουλευα με go launcher αν και σε αλλά που έχω nova μου το κάνει καμμία φορά.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Για lollipop μάλλον ήρθε ώρα για αναβαθμίσει αλλά όχι από μαμά εταιρία αλλά από

forum.xda http://forum.xda-developers.com/android/development/lollipop-mlais-m9-t3269258

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...
Γεια σας μηπως γνωριζει κανεις αν και που μπορω να βρω μπαταρια ?

καμια μεταχειρισμενη ισως ?

 

Μακριά απο μετααχειρισμένες στο συγκεκριμένο μοντέλο. Όλες του η μπαταρίες φουσκώνουν με αποτέλεσμα να ζορίζει την μητρική κ να κλείνει συνέχεια το κινητό.

Εγώ μέσα απο την εγγύηση είχα πάρει 2 μπαταρίες extra και παρέδωσαν πνεύμα κ οι δύο πλέον (φούσκωσαν κ οι δύο πάλι).:lol:

 

Το κινητό άντεξε 2 χρονάκια χωρίς προβλήματα σοβαρά κ αλλάχτηκε πλέον με το xiaomi redmi 4a, για τα 52-53 ευρώ που είχε βγει τότε έβγαλε τα λεφτά του.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο μετααχειρισμένες στο συγκεκριμένο μοντέλο. Όλες του η μπαταρίες φουσκώνουν με αποτέλεσμα να ζορίζει την μητρική κ να κλείνει συνέχεια το κινητό.

Εγώ μέσα απο την εγγύηση είχα πάρει 2 μπαταρίες extra και παρέδωσαν πνεύμα κ οι δύο πλέον (φούσκωσαν κ οι δύο πάλι).:lol:

 

Το κινητό άντεξε 2 χρονάκια χωρίς προβλήματα σοβαρά κ αλλάχτηκε πλέον με το xiaomi redmi 4a, για τα 52-53 ευρώ που είχε βγει τότε έβγαλε τα λεφτά του.

 

Eυχαριστω για την απαντηση εχεις δικαιο. Παρηγγειλα ηδη το Homtom HT17 Pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...