Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pre-advised σημαίνει ότι είναι στο δρόμο για Ολλανδία , μόλις φτάσει έκει θα αλλάξει και μετα είναι θέμα πολύ λίγων ημερών
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pre-advised σημαίνει ότι είναι στο δρόμο για Ολλανδία , μόλις φτάσει έκει θα αλλάξει και μετα είναι θέμα πολύ λίγων ημερών

 

http://s11.postimg.org/xni137chv/f_M9_Fobd.png

 

Σύμφωνα με το σχεδιάγραμμα είναι στην Κίνα ,θα αλλάξει σε The item is at the PostNL sorting center και μετά θα είναι στο δρόμο για Ολλανδία

The item is on transport to the country of destination

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει το κινητο (ειδα 2 παιδια να γραφουν οτι εχουν παραλαβει), μπορει να δοκιμασει αυτον τον τροπο για να δουμε αν δουλευει το GPS?

 

Εδω αναφερει, κατοχος του Ulefone Be One, ΧΩΡΙΣ ΡΟΟΤ, οτι του δουλεψε μια χαρα.

 

Δεν βλέπω να κλειδώνει...Αν και το πήρα για τον αδερφό μου, δεν τον ενδιαφέρει το GPS, όσες φορές προσπάθησα δεν κλειδώνει δορυφόρους. Μάλλον θέλει αυτά που προτείνεις, θα τα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ευχαριστω πολυ για την εξηγηση του preadvised!

 

Ενημερωτικά... υπάρχει ειδικό θέμα για αγορές από κίνα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Ρίξε μια ματιά και θα λύσεις όλες τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω οταν παραλαβεις κανε μας ενα γρηγορο review και πες μας και για το gps, μας εχει φαει η αγωνια

 

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα παναλαφρο σε σχεση με το cubot s200 και δεν κουραζει το χερι .

Γρηγοροτερο λογω 8πυρηνου (28000 skor στο antutu) και υστερει στην φωτεινοτητα και την ζωντανια των χρωματων σε σχεση παντα με το cubot.

κινεζικες εφαρμογες ειχε μονο μια και δυστυχώς για μενα δεχεται μονο micro sim και δεν μπορω να χρησιμοποιήσω την δικη μου κανονικη sim

κατεβασα το google maps και βρηκε αμεσως την τοποθεσια μου κατι αλλο δεν να σας πω γιατι ειμαι εντελως νεος στα smartphones και δεν θελω να δωσω λαθος εντυπωσεις στο φορουμ λογω της ελαχιστης επαφης που εχω μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα παναλαφρο σε σχεση με το cubot s200 και δεν κουραζει το χερι .

Γρηγοροτερο λογω 8πυρηνου (28000 skor στο antutu) και υστερει στην φωτεινοτητα και την ζωντανια των χρωματων σε σχεση παντα με το cubot.

κινεζικες εφαρμογες ειχε μονο μια και δυστυχώς για μενα δεχεται μονο micro sim και δεν μπορω να χρησιμοποιήσω την δικη μου κανονικη sim

κατεβασα το google maps και βρηκε αμεσως την τοποθεσια μου κατι αλλο δεν να σας πω γιατι ειμαι εντελως νεος στα smartphones και δεν θελω να δωσω λαθος εντυπωσεις στο φορουμ λογω της ελαχιστης επαφης που εχω μαζι του.

 

Ευχαριστω πολυ εισαι ωραιος και μετρας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου έχει πρόβλημα με το τηλέφωνο, δεν έχει σήμα. Μία-δύο γραμμές με το ζόρι αλλά και που τις έχει, τις περισσότερες φορές δε δέχεται κλήσεις. Η κάρτα του (vodafone) είναι πολύ παλιά και την έκοψε αλλά δε φταίει (μάλλον) αυτό γιατί δοκίμασα και με τη δική μου και πάλι τα ίδια κάνει. Το αστείο είναι πως τα δεδομένα πάνε σφαίρα απ' ότι μου λέει. Αύριο θα πάει να πάρει μία νέου τύπου sim μήηηπως και φταίει αυτό.

Τι λέτε να κάνουμε, να το δώσουμε σε κάποιον να του βάλει χέρι ή να το στείλουμε πίσω???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο φίλος μου έχει πρόβλημα με το τηλέφωνο, δεν έχει σήμα. Μία-δύο γραμμές με το ζόρι αλλά και που τις έχει, τις περισσότερες φορές δε δέχεται κλήσεις. Η κάρτα του (vodafone) είναι πολύ παλιά και την έκοψε αλλά δε φταίει (μάλλον) αυτό γιατί δοκίμασα και με τη δική μου και πάλι τα ίδια κάνει. Το αστείο είναι πως τα δεδομένα πάνε σφαίρα απ' ότι μου λέει. Αύριο θα πάει να πάρει μία νέου τύπου sim μήηηπως και φταίει αυτό.

Τι λέτε να κάνουμε, να το δώσουμε σε κάποιον να του βάλει χέρι ή να το στείλουμε πίσω???

 

Δοκίμασε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν δεις διαφορά, μήπως να περάσεις κάποια άλλη rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα 'έδειξε' κίνηση.

 

Destination Country - GreeceNormal Tracking

2015-02-19 02:59 NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING

2015-02-19 02:59 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

 

Origin Country - NetherlandsNormal Tracking

2015-02-10 03:32 The item is pre-adviced

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν δεις διαφορά, μήπως να περάσεις κάποια άλλη rom;

Η επαναφορά δεν έκανε τίποτε. Rom δε βρίσκω πουθενά. Πιθανόν κάποια κόλληση θέλει στην κεραία αλλά αν το ανοίξω πάει η εγγύηση.

Μάλλον θα πάρει το δρόμο της επιστροφής...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κινηση στο Post.NL

 

2015-02-19 01:51

The item is at the PostNL sorting center

2015-02-12 08:03

The item is pre-adviced

 

2015-02-19 02:27

The item is at the PostNL sorting center

2015-02-10 03:32

The item is pre-adviced

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι Ελλάδα μάλλον Δευτέρα θα παραλάβω τελικά η Σιγκαπούρη είναι πιο γρήγορη έχω πάρει και με nl δύο μέρες νωρίτερα και τιποτα ακόμα Ολλανδία
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα.Το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτα του πολυ ελαφρυ και μαζεμενο.Εκει που επαθα πλακα ειναι με το wifi που ειναι πάρα πολύ καλό.Επειδη εχω χαμηλώσει το wifi λόγω ακτινοβολίας και μικρού παιδιού στο μπάνιο κανένα τηλέφωνο δεν πιάνει όπως επίσης και στο παιδικο δωματιο.Εχω δοκιμάσει πολλά τηλέφωνα και tablet αλλά σχεδόν κανένα δεν πιάνει εκτός απο κάποια που έπιαναν στιγμιαια κρατωντας την συσκευη ψηλά.Λοιπον αυτο έχει 1 και καποιες φορές 2 μοναδες σήμα.Το άλλο θετικό που παρατηρησα είναι η μπαταρία του η οποία κραταει πολύ πραγματικα και το κυριοτερο φόρτισε απο 16% σε 100% σε 90 λεπτά.Τυχαίο? Θα δείξει.Η οθόνη αρκετα καλή όπως και η κάμερα.Έχει πολυ δυνατή δόνηση και το ηχείο είναι δυνατό όσο χρειάζεται αλλα με μέτρια ποιότητα.Αυτο που δεν μου άρεσε ήταν η ποιότητα του ακουστικού και η ένταση του αλλα περισσοτερο η ποιοτητα.Ακούγεται καπως στεγνός ο ήχος και ξερός.εχει 3G αλλά όχι Η+.Γρήγορo στο serfing και η πλαστική πίσω θήκη βοηθάει πολύ στο κράτημα. Τελικά για τα λεφτά του είναι vfm 100%.Ελπίζω να βοήθησα.:D
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σήμερα.Το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτα του πολυ ελαφρυ και μαζεμενο.Εκει που επαθα πλακα ειναι με το wifi που ειναι πάρα πολύ καλό.Επειδη εχω χαμηλώσει το wifi λόγω ακτινοβολίας και μικρού παιδιού στο μπάνιο κανένα τηλέφωνο δεν πιάνει όπως επίσης και στο παιδικο δωματιο.Εχω δοκιμάσει πολλά τηλέφωνα και tablet αλλά σχεδόν κανένα δεν πιάνει εκτός απο κάποια που έπιαναν στιγμιαια κρατωντας την συσκευη ψηλά.Λοιπον αυτο έχει 1 και καποιες φορές 2 μοναδες σήμα.Το άλλο θετικό που παρατηρησα είναι η μπαταρία του η οποία κραταει πολύ πραγματικα και το κυριοτερο φόρτισε απο 16% σε 100% σε 90 λεπτά.Τυχαίο? Θα δείξει.Η οθόνη αρκετα καλή όπως και η κάμερα.Έχει πολυ δυνατή δόνηση και το ηχείο είναι δυνατό όσο χρειάζεται αλλα με μέτρια ποιότητα.Αυτο που δεν μου άρεσε ήταν η ποιότητα του ακουστικού και η ένταση του αλλα περισσοτερο η ποιοτητα.Ακούγεται καπως στεγνός ο ήχος και ξερός.εχει 3G αλλά όχι Η+.Γρήγορo στο serfing και η πλαστική πίσω θήκη βοηθάει πολύ στο κράτημα. Τελικά για τα λεφτά του είναι vfm 100%.Ελπίζω να βοήθησα.:D

 

Με το gps τι λεη?

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω δυο λογια για την συσκευη μιας και μου ηρθε σημερα, gps σε 10 δευτερα κλειδωσε χωρις data χωρις αλχημιες,wifi δυνατοοοο ωραια οθονη ωραια χρωματα bt συνδεθηκε με την μια με το Plantronics 975 δυνατος καθαρος ηχος,το ηχειο του καλο και δυνατο, για τα χρηματα του ειναι καλο και το ξαναλεω για τα χρηματα του αξιζει
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω δυο λογια για την συσκευη μιας και μου ηρθε σημερα, gps σε 10 δευτερα κλειδωσε χωρις data χωρις αλχημιες,wifi δυνατοοοο ωραια οθονη ωραια χρωματα bt συνδεθηκε με την μια με το Plantronics 975 δυνατος καθαρος ηχος,το ηχειο του καλο και δυνατο, για τα χρηματα του ειναι καλο και το ξαναλεω για τα χρηματα του αξιζει

 

Δεν την προλαβα την προσφορα του gearbest

Link to comment
Share on other sites

Δεν την προλαβα την προσφορα του gearbest

Μου ήρθε σήμερα με e-mail αυτό το κουπόνι GBEUL 13$ κάτω. Αγόρασα ένα γιατί μου άρεσαν τα specs και μετά ανακάλυψα την συζήτηση εδώ και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω από το GB για ένα φίλο μου.

Μερικές μόνο ερωτήσεις που έχουν να κάνουν με τη χρήση του:

- Υπάρχουν κάποια ιδιαίτερα σημεία προβληματισμού σχετικά με τη συσκευή;

- Πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση; (λίγα τηλέφωνα καθημερινά, έλεγχος για e-mail, λίγο σερφάρισμα κλπ)

- Η ΡΟΜ με την οποία έρχεται είναι ικανοποιητική ή θα πρέπει να το σκαλίσω πριν το παραδώσω;

- Είναι αναγκαίο το ρουτάρισμα του κινητού για την ορθή λειτουργία του; (απομάκρυνση κινέζικων εφαρμογών κλπ)

Συγγνώμη αν έχουν ήδη απαντηθεί αυτά κάπου αλλού, τώρα ξεκινάω την ανάγνωση του νήματος. Απλά η ανάγκη απόκτησης προέκυψε ξαφνικά και η παραγγελία πρέπει να γίνει γρήγορα (ό,τι και αν σημαίνει αυτό για αγορές από Κίνα :p)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το mlais 2 μέρες στα χέρια μου για σετάρισμα για λογαριασμό φίλου,μια χαρά το τηλέφωνο για τα λεφτά του,wifi εφάμιλλο του coolpad f1 που έχω τώρα,οθόνη μέτρια προς καλή,μπαταρία μέτρια χρήση 1 μέρα,gps πολύ καλό κλείδωσε αμέσως μέσα στο σπίτι 8 δορυφόρους με την βοήθεια του gps locker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silentlexx.gpslock μέτρια κάμερα,σήμα από sim Vodafone καμπάνα.

Mε λίγα λόγια πολύ τίμια αγορά.

Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι προλαβαν το κουπονι απο gearbest ειναι οντως πολυ τυχεροι και το τηλεφωνο σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος! Τωρα χωρις κουπονι στα 100 δολαρια υπαρχουν κι αλλες επιλογες με τα ιδια η παραπλησια χαρακτηριστικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...