Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάμε για καινοτομίες όχι αστεία!

 

1 update για να εγκαταλείψουν την γελοιότητα των 3/4.

Επόμενο update για να δούμε επιπλέον σειρές από πλακάκια.

Και τώρα στα 10 θα έχουμε νέα μεγέθη από πλακάκια!

 

Ω MS τα WP αγγίζουν πλέον την τελειότητα!

Μιλάμε για βήμα γοργό, τουλάχιστον λίγο πιο γοργό απ της χελώνας lol.

Εγώ πάντως τους δίνω τελευταία ευκαιρία αλλιώς bye bye

Και μια φήμη στο το πρώτο δίκαρτο Microsoft

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρά τα βλέπω εμφανησιακα, εγώ προσωπικά. Απ' τα 8.1 στα 10 είναι μεγάλο άλμα και όχι απλά κάπως πιο γρήγορα από χελώνα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν περιμένω και πολλά. Ήδη με την 8.1 και το κινητό έχει γίνει πιο αργό. Με τα 10άρια αποκλείεται να γίνει πιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα βλέπω εμφανησιακα, εγώ προσωπικά. Απ' τα 8.1 στα 10 είναι μεγάλο άλμα και όχι απλά κάπως πιο γρήγορα από χελώνα!

Απ το 8.1 ίσως είναι μεγάλο άλμα όπως το βλέπεις εσύ άλλα δυστυχώς σε σχέση με τη πρόοδο στο Android είναι βήμα χελώνας.

Any way εμφανισιακά μου αρέσει και εμένα αυτό το στυλ Απ το πιθανό δίκαρτο :D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάτε τα πρώτα βήματα του Android....και του ποσο πίσω είναι ακόμα σε σχέση με το νεκρό symbian
KTLK
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω τεραστιες διαφορες συγκρινοντας android 4.4.4 και windows pone 8.1

 

υπαρχουν καποιες ελλειψεις ,οχι ομως κατι βασικο και σιγουρα οχι κατι χωρις το οποιο δεν μπορεις να ζησεις

 

το μεγαλυτερο μειον του ειναι το ποσο κλειστο ειναι το λειτουργικο και αυτο φαινεται ξεκαθαρα στις δυνατοτητες των εφαρμογων του

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα screenshot απ το new tile size των 10

 

Interactive tiles θα δούμε η μπα, διότι μια να τραβάμε μια να μαζευουμε καθαρά μόνο διαστάσεις και σχήματα δεν είναι αυτό εξέλιξη.

Κάτι τέτοιο

http://forums.windowscentral.com/attachments/windows-phone-8-1-preview-developers/62040d1397309255t-start-2-.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω τεραστιες διαφορες συγκρινοντας android 4.4.4 και windows pone 8.1

 

υπαρχουν καποιες ελλειψεις ,οχι ομως κατι βασικο και σιγουρα οχι κατι χωρις το οποιο δεν μπορεις να ζησεις

 

το μεγαλυτερο μειον του ειναι το ποσο κλειστο ειναι το λειτουργικο και αυτο φαινεται ξεκαθαρα στις δυνατοτητες των εφαρμογων του

 

Κοίτα και γω αυτό έλεγα μέχρι που μια μέρα χρειάστηκα επειγόντως να περάσω ένα word από φλασάκι στο κινητό για να το διαβάσω για την δουλειά. Τότε εκτίμησα πολύ το USB OTG που έχω στο νυν adroid μου και φυσικά δεν είχα στο προηγούμενο WP...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και γω αυτό έλεγα μέχρι που μια μέρα χρειάστηκα επειγόντως να περάσω ένα word από φλασάκι στο κινητό για να το διαβάσω για την δουλειά. Τότε εκτίμησα πολύ το USB OTG που έχω στο νυν adroid μου και φυσικά δεν είχα στο προηγούμενο WP...

 

 

Καλό θα ήταν να το έχουμε αλλα ποτε δεν μου έχει χρειαστεί και φαντάζομαι θα πρέπει να έχεις προνοήσει να έχεις και το καλώδιο μαζί σου..

 

Εμενα μου λείπει που δεν ειναι ολοκληρωμένα τα app και δεν μπορείς να κανεις ότι μπορεί να χρειαστείς πχ το ημερολόγιο δεν έχει custom reminder το email δεν έχει να κανεις attach ότι αρχείο θέλεις κλπ κλπ και αν πας να βρεις άλλη εφαρμογή στο store πάλι ειναι ελειπεις.. Όλα τα calendar σε πανε στο στοκ για να φτιάξεις ραντεβού και το metromail δείχνει μερικά ελληνικά mail κινεζικα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

για μεταφορες αρχειων συνδεεις το κινητο με το pc η εστω χρησιμοποιεις το one drive

 

απειρως βολικοτερα απο otg και στικακια

 

υγ επειδη προερχομαι απο android (ενα μηνα πριν) το μονο που μου λειπει ειναι το ad blocking αλλα απο την αλλη εκτιμω αφανταστα το απλο λιτο αλαγκαριστο λειτουργικο που δεν θελει πατεντες για να μην σερνεται οταν η συσκευη σου παλιωσει ενα χρονο ξερωγω

 

και κυριως το ποσο battery friendly ειναι τα windows phone

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

για μεταφορες αρχειων συνδεεις το κινητο με το pc η εστω χρησιμοποιεις το one drive

 

απειρως βολικοτερα απο otg και στικακια

 

υγ επειδη προερχομαι απο android (ενα μηνα πριν) το μονο που μου λειπει ειναι το ad blocking αλλα απο την αλλη εκτιμω αφανταστα το απλο λιτο αλαγκαριστο λειτουργικο που δεν θελει πατεντες για να μην σερνεται οταν η συσκευη σου παλιωσει ενα χρονο ξερωγω

 

και κυριως το ποσο battery friendly ειναι τα windows phone

 

Όταν είσαι στον δρόμο και σου δίνει ο άλλος το στικακι με το αρχείο που πρέπει να ανοίξεις πως ακριβώς θα το κάνεις με cloud; 9 μήνες είχα windows και πίστεψε με γνωρίζω και εκτιμώ την απροβλημάτιστη λειτουργία τους. Αλλά πλέον αν έχεις μια σοβαρή android συσκευή δεν έχεις επίσης προβλήματα. Παρακολουθώ την εξέλιξη των Windows αλλά μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι κάνει πολύ αργά βήματα. Δεν έχω θέμα να τα ξαναδοκιμασω αρκεί να προστεθούν τα αυτονόητα...

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν περιμένω και πολλά. Ήδη με την 8.1 και το κινητό έχει γίνει πιο αργό. Με τα 10άρια αποκλείεται να γίνει πιο γρήγορο.

 

δεν ξέρω ποιο είναι το λάθος της microsoft, ότι δίνει τα 10ρια σε συσκευές με 512 ή ότι συνεχίζει και βγάζει συσκευές με 512

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιο είναι το λάθος της microsoft, ότι δίνει τα 10ρια σε συσκευές με 512 ή ότι συνεχίζει και βγάζει συσκευές με 512

 

τέρμα οι συσκευές με 512

 

τα 435,532,535 που βγήκαν τελευταία έχουν 1 gb

Link to comment
Share on other sites

...

Όλα τα calendar σε πανε στο στοκ για να φτιάξεις ραντεβού και το metromail δείχνει μερικά ελληνικά mail κινεζικα

 

Σε πανε εκεί διοτι ΔΕΝ υπαρχει API για να ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ event.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο, τώρα επιβεβαιώνεται κιόλας. Τα Lumia με 512MB RAM θα αναβαθμιστούν σε Win10, ωστόσο θα είναι κουτσουρεμένα :down:

Joe Belfiore: Windows 10 update for 512MB phones in the works

 

Hey all: we ARE working on Win10 for 512MB, including 520. Our ambition is to make #Win10 available for these devices but features may vary
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο, τώρα επιβεβαιώνεται κιόλας. Τα Lumia με 512MB RAM θα αναβαθμιστούν σε Win10, ωστόσο θα είναι κουτσουρεμένα :down:

Joe Belfiore: Windows 10 update for 512MB phones in the works

 

Λογικό ρε παιδιά. Ας βλέπουμε τη θετική μεριά του πράγματος. Τουλάχιστον θα αναβαθμιστούν, θα μπορούσαν να τα εξαιρέσουν εντελώς. Το λειτουργικό προχωράει και έχει περισσότερες απαιτήσεις. Από τη μία ζητάμε να τα βελτιώσουν κι από την άλλη γκρινιάζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Swype στα ελληνικά και call recorder όπως και τη sexy Cortana στα ελληνικά που θα έδινε μεγάλη ώθηση στο λειτουργικό εδώ στην Ελλάδα πάντως δεν έχω ακούσει να έρχοντε δυστυχώς.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Swype στα ελληνικά και call recorder όπως και τη sexy Cortana στα ελληνικά που θα έδινε μεγάλη ώθηση στο λειτουργικό εδώ στην Ελλάδα πάντως δεν έχω ακούσει να έρχοντε δυστυχώς.

 

και δεν νομίζω να γινει ποτε

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Για ό,τι έχει να κάνει με την Technical Preview έκδοση των Windows 10 for phones παρακαλώ να απευθυνόμαστε στο θέμα Windows 10 developer preview (Insider Program) ώστε να είναι όλη η συζήτηση που την αφορά συγκεντρωμένη σε ένα θέμα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εχουμε καμια εικονα για το πως περιπου θα είναι το λογισμικο στην τελευτεα εκδοση? Δεν μπορω να πιστεψω πως θα είναι ετσι... ουτε τα settings ουτε τιποτα. Το λειτουργικο ειχε μια ταυτοτητα, και τωρα δεν εχει τιποτα. Αλαξε πλήρως. Νιωθω ότι η ms εχει ένα καλο λειτουργικο στα χερια της, σταθερο, γρηγορο αλλα δεν το εχει με το αισθητικο κομματι... Δεν μπορει να το φτιαξει αργει παρα πολυ...δεν μπορω να καταλαβω τι φταει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εχουμε καμια εικονα για το πως περιπου θα είναι το λογισμικο στην τελευτεα εκδοση? Δεν μπορω να πιστεψω πως θα είναι ετσι... ουτε τα settings ουτε τιποτα. Το λειτουργικο ειχε μια ταυτοτητα, και τωρα δεν εχει τιποτα. Αλαξε πλήρως. Νιωθω ότι η ms εχει ένα καλο λειτουργικο στα χερια της, σταθερο, γρηγορο αλλα δεν το εχει με το αισθητικο κομματι... Δεν μπορει να το φτιαξει αργει παρα πολυ...δεν μπορω να καταλαβω τι φταει..

 

Κάνε λίγη υπομονή. Κανείς δεν ξέρει πως θα είναι στην τελική του έκδοση.. Αυτή είναι μια alpha έκδοση απλά για δοκιμές. Δεν ξέρω τι περίμεναν όσοι την έβαλαν. Αν ήταν να λειτουργεί άψογα θα μας τη δίνανε από τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Η τελικη εκδοση ρε παιδια θα ειναι διαθεσιμη και για οσους Nokia Lumia 520 + 530 με 512ΜΒ RAM ή οχι και αν οχι τοτε πως θα γινεται η αναβαθμιση ; Σε Nokia Lumia 520 εχω κανει επαναφορα και μ περασε την εκδοση 8.1 αντι την εκδοση 8.0.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελικη εκδοση ρε παιδια θα ειναι διαθεσιμη και για οσους Nokia Lumia 520 + 530 με 512ΜΒ RAM ή οχι και αν οχι τοτε πως θα γινεται η αναβαθμιση ; Σε Nokia Lumia 520 εχω κανει επαναφορα και μ περασε την εκδοση 8.1 αντι την εκδοση 8.0.

Σε Windows 10 θα αναβαθμιστούν όλα τα Lumia με WP8, ωστόσο τα χαρακτηριστικά που θα πάρει η κάθε συσκευή ποικίλουν.

Το hard reset απλά διαγράφει τα πάντα από τη συσκευή, χωρίς να αλλάζει η έκδοση του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...