Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 950/XL δεν ξέρω για τα υπόλοιπα Lumia, είχαν εγγραφή συνομιλίας στοκ. Στο Android πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή για αυτό και δεν έχουν καν αναγνώριση κλήσεων! :(
Όχι σε όλα Evris, τα Xiaomi έχουν εγγραφή συνομιλίας κανονικότατα μαμά, όπως επίσης και στάνταρ καταγραφή βίντεο οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι σε όλα Evris, τα Xiaomi έχουν εγγραφή συνομιλίας κανονικότατα μαμά, όπως επίσης και στάνταρ καταγραφή βίντεο οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα Nokia δεν έχει. Ή τουλάχιστον στο Nokia 8. Για τα άλλα δεν ξέρω.

Τα Lumia όλα το είχαν από μαμά νομίζω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα Nokia δεν έχει. Ή τουλάχιστον στο Nokia 8. Για τα άλλα δεν ξέρω.

Τα Lumia όλα το είχαν από μαμά νομίζω.

 

To N8 είναι Android One, έτσι?

 

Αν έχεις πάρει Android10, νομίζω την έχει αφαιρέσει η "μαμά" γουγλ (κύριος οίδε γιατί...).

Link to comment
Share on other sites

To N8 είναι Android One, έτσι?

 

Αν έχεις πάρει Android10, νομίζω την έχει αφαιρέσει η "μαμά" γουγλ (κύριος οίδε γιατί...).

Όχι. Pure Android έχει. Τα 10 δεν τα παίρνει. Με Nugat ξεκίνησε. Αλλά σε κανένα δεν είχε από μαμά ηχογράφηση κλήσεων. Ούτε στην 8, 8.1 και 9 που έχει τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Pure Android έχει. Τα 10 δεν τα παίρνει. Με Nugat ξεκίνησε. Αλλά σε κανένα δεν είχε από μαμά ηχογράφηση κλήσεων. Ούτε στην 8, 8.1 και 9 που έχει τώρα!

 

A, ok...Ότι να'ναι δηάδή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είπαμε να ονειρευόμαστε Nokia, αλλά και Lumia 2020...

Μάλλον το παρατράβηξαν στα όνειρα! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω το συγκεκριμένο concept είναι πολύ παλιό.

 

Nokia Lumia 2020 υπήρξε, αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ. Είναι ένα από τα 3 ή 4 ακυρωμένα τάμπλετ, και μόνο το 2520 κατάφερε να κυκλοφορήσει. Το 2020 είναι μικρότερο τάμπλετ, πολύ φορητό κι εύχρηστο και με την καλύτερη κάμερα σε τάμπλετ της εποχής. Αισθητήρας 20MP, φακός ZEISS, διπλό LED και νομίζω και σταθεροποιητής.

 

Έχω ένα πρωτότυπο, αλλά στο συγκεκριμένο δυστυχώς λείπουν οι drivers για την κάμερα, οπότε χάνω το πιο δυνατό του σημείο :(

 

Αλλά ναι, το Lumia 2020 υπήρξε πραγματικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.windowscentral.com/lumia-2020-review

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στο βίντεο που ανέβασα δεν το αναφέρουν ως τάμπλετ.

Έχει Windows 10, 48άρα καμερα, 3 κάμερες πίσω και η μπροστινή 20άρα. Επίσης το έχουν με snapdragon 855. Άρα δεν είναι τόσο παλιό το βίντεο.

Οπότε είναι κι αυτό όνειρο θερινής νυκτός! ;)

Μάλλον το 2020 το αναφέρει για το νέο έτος. Θα ήθελε να βγει τότε η συσκευή με Windows 10....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στο βίντεο που ανέβασα δεν το αναφέρουν ως τάμπλετ.

Έχει Windows 10, 48άρα καμερα, 3 κάμερες πίσω και η μπροστινή 20άρα. Επίσης το έχουν με snapdragon 855. Άρα δεν είναι τόσο παλιό το βίντεο.

Οπότε είναι κι αυτό όνειρο θερινής νυκτός! ;)

Μάλλον το 2020 το αναφέρει για το νέο έτος. Θα ήθελε να βγει τότε η συσκευή με Windows 10....

 

Εντάξει ο καθένας στο youtube ανεβάζει ό,τι θέλει... Τα τελευταία smartphones με Win10 βγήκαν το 17 (4 συσκευές και όχι από Microsoft), μετά τέρμα. Η υποστήριξη από Microsoft για τα 10άρια τελειώνει Γενάρη του 2020, ποια σοβαρή εταιρεία θα έβγαζε τώρα συσκευή με 10άρια, μιας και θα θεωρείται κι αυτό πλέον, όπως και το Symbian, νεκρό λειτουργικό;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Evris concept είναι. Windows Phones 10 λειτουργικό δεν υπάρχει, ούτε θα υπάρξει. Το νέο light λειτουργικό της MS είναι τα Windows 10X -τέλος του '20-, με -μάλλον- υποστήριξη Win32/desktop εφαρμογών (η κυριότερη διαφορά με τα προηγούμενα mobile/light λειτουργικά της) αλλά δε κυκλοφορήσει συσκευή κάτω από 8-9 ίντσες με αυτό το λειτουργικό.

 

Οι λόγοι γνωστοί... με κυριότερο την έλλειψη σε mobile εφαρμογές και εννοείται την υποστήριξη της Google. Για τους λόγους αυτούς, η MS στις λίγες ίντσες (smartphones) έχει ανακοινώσει τη συσκευή DUO με Google-based android και ίσως μπιχλιμπίδια τύπου, όπως στο παρακάτω πρόσφατο video του Panay.

https://instagram.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t50.2886-16/81383468_588775695270198_4005692944210458700_n.mp4?_nc_ht=instagram.fath4-2.fna.fbcdn.net&_nc_cat=106&_nc_ohc=-gYOwslmpGAAX-TyIj2&oe=5E084ED7&oh=dd03d0d4751276173bf795975c663d76

 

Εντάξει ο καθένας στο youtube ανεβάζει ό,τι θέλει... Τα τελευταία smartphones με Win10 βγήκαν το 17 (4 συσκευές και όχι από Microsoft), μετά τέρμα. Η υποστήριξη από Microsoft για τα 10άρια τελειώνει Γενάρη του 2020, ποια σοβαρή εταιρεία θα έβγαζε τώρα συσκευή με 10άρια, μιας και θα θεωρείται κι αυτό πλέον, όπως και το Symbian, νεκρό λειτουργικό;

Προφανώς καμία. Υπάρχει πάντως μια σημαντική διαφορά σε σχέση με τα WΜ10 και το Symbian, ασχέτως αν το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Η MS δεν έχει σταματήσει την ανάπτυξη του λειτουργικού της, ούτε της πλατφόρμας εφαρμογών που ήταν η κύρια και μοναδική πλατφόρμα ανάπτυξης εφαρμογών για τα WM10.

 

Τα WM10 σταμάτησαν να δέχονται ενημερώσεις των νέων εκδόσεων του κοινού πυρήνα (OneCore) και των νέων API της πλατφόρμας εφαρμογών UWP. Οπότε..., εφαρμογές που κάνουν χρήση μεταγενέστερων λειτουργιών δεν είναι συμβατές με την έκδοση των WM10.

Κατά τα άλλα τόσο o πυρήνας OneCore, όσο και η UWP, συνεχίζουν να αναπτύσσονται κανονικά. Τα Windows 10X θα περιλαμβάνουν τις νέες εκδόσεις, διαφορετικό shell (θα είναι το ίδιο με το νέο start menu των Windows 10 στις μεταγενέστερες εκδόσεις), και επιπλέον -και κατά πάσα πιθανότητα- θα υποστηρίζουν desktop εφαρμογές (σε sandbox). Δε θα υποστηρίζεται δηλαδή η νέα light έκδοση, μόνο από τη UWP πλατφόρμα εφαρμογών (που απέτυχε να τραβήξει τα WM10), αλλά και από τις Win32 εφαρμογές. Εκεί που υπήρξε πρόβλημα (στα τηλέφωνα δηλαδή) και που δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξει η κατάσταση, η MS πάει με android (και πολύ λογικά).

Τα επόμενα χρόνια (όπως ανακοινώθηκε από τη MS) η κατάσταση όσον αφορά τις εφαρμογές που υποστηρίζονται στις συσκευές της διαμορφώνεται ως εξής:

Microsoft-dual-screen-device.jpg

Με λίγα λόγια όπως, πολλές φορές έχω γράψει δεν υπάρχει νεκρό λειτουργικό, αλλά νεκρή έκδοση mobile λειτουργικού. Για τους χρήστες πάντως το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Στα τηλέφωνα θα έχουν δύο επιλογές.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια όπως, πολλές φορές έχω γράψει δεν υπάρχει νεκρό λειτουργικό, αλλά νεκρή έκδοση mobile λειτουργικού

 

Ουσιαστικά το ίδιο λέμε, το mobile branch θα είναι νεκρό, όλα τα άλλα Windows θα είναι σε tablet, 2 in 1, laptop και PC. Τώρα να βάλουν τα X μελλοντικά σε smartphone ή διπλούμενο που να λειτουργεί ως tablet και smartphone, δεν μπορώ να το προβλέψω... Ίσως οριακά σε διπλούμενο να περάσει στο κοινό, διαφορετικά σε καθαρό smartphone δεν το βλέπω...

 

Πρακτικά στα κινητά το λειτουργικό πεθαίνει και θα είναι σε χειρότερη μοίρα από το symbian, μιας και σε 1-2 χρόνια κλείνει οριστικά το κατάστημα και για τα 10. Στο Symbian μπορείς απλά να περάσεις μια εφαρμογή χωρίς να χρειάζεσαι κατάστημα (όπως και τα apk στα Android), ενώ στα Win10M, αυτό θα είναι αδύνατο (ή εξαιρετικά περιορισμένο, νομίζω ως developer μπορείς να βάλεις 2 εφαρμογές χωρίς κατάστημα, ήδη στα WP8.1 υπάρχει αυτό το πρόβλημα και δεν βρήκα κάποια λύση).

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ως developer μέχρι 10 εφαρμογές μπορείς να εγκαταστήσεις.

 

Χωρίς πληρωμές κλπ? Παλιά ήταν νομίζω επί πληρωμή για να πας μέχρι 10, ενώ δωρεάν σε άφηναν μόνο 2... Μπορεί να άλλαξε προφανώς μετά τόσα χρόνια...

 

Οι 10 εφαρμογές ισχύουν και για τα 8.1 και για τα 10άρια;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

@faasf Ξέρω ότι είναι concept. Απλά ήθελα να δείξω τι όνειρα κάνουν ορισμένοι, ακόμα και σε λειτουργικό που στην ουσία δεν υφίσταται για να βγει νέα συσκευή με Windows 10. Μόνο Symbian δεν είδα να ονειρεύονται ακόμα.

 

Βλέπω η Microsoft να ακολουθεί, στο mobile τουλάχιστον, την Blackberry! Συσκευές με Android δηλαδή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Symbian δεν είδα να ονειρεύονται ακόμα.

 

Είμαι σε διάφορες ομάδες σε fb, forum κλπ και ναι κάποιοι ονειρεύονται την επάνοδο του Symbian ;)

 

Πάντως, λόγω UI που μοιάζει στα άλλα δύο λειτουργικά και με αρκετό φρεσκάρισμα, θα μπορούσε πολύ πιο εύκολα να περάσει στο κοινό και να γίνει 3ος παίκτης σε σχέση με τα Windows που ίσως ξένιζαν εμφανισιακά πολλούς. Αλλά αυτά είναι όνειρα και μόνον! Καμία σχέση με την πραγματικότητα... Και για το Symbian, αλλά και για τα Windows 10 Mobile ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα σχετικά βίντεο από Symbian. Από Windows είναι το πρώτο που είδα μέχρι στιγμής.

Εγώ θα ήθελα και τα δύο να γίνουν πραγματικότητα. Να έχει περισσότερες επιλογές ο κόσμος. Αντί αυτού, μένουν δύο μόνο. Κόλλησε ο κόσμος σε αυτά τα δύο λειτουργικά, δυστυχώς.

Ούτε το Tizen ούτε και το Sailfish βλέπω να κάνουν κάτι... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3ο λειτουργικό είναι το KaiOS βέβαια, αλλά για feature phones, οπότε για την ώρα ίσως δεν μετράει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

3ο λειτουργικό είναι το KaiOS βέβαια, αλλά για feature phones, οπότε για την ώρα ίσως δεν μετράει...

Πάντως έξυπνη κίνηση το KaiOS. Αφού σε Smartphones δεν θα πετύχουμε, πάμε σε Feature phones. Τι να έγινε το S30 της Nokia άραγε;;;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πληρωμές κλπ? Παλιά ήταν νομίζω επί πληρωμή για να πας μέχρι 10, ενώ δωρεάν σε άφηναν μόνο 2... Μπορεί να άλλαξε προφανώς μετά τόσα χρόνια...

Οι 10 εφαρμογές ισχύουν και για τα 8.1 και για τα 10άρια;

Τι εννοείς χωρίς πληρωμές; Ως developer (19 δολάρια εφάπαξ) μπορούσες (μπορείς) να εγκαταστήσεις χωρίς store (με sideloading ή μέσω Visual Studio) μέχρι 10 εφαρμογές. Και στα WP8.1 αν θυμάμαι καλά 10 ήταν το όριο.

Μήπως εννοείς κάτι άλλο που δεν κατάλαβα.

@faasf Ξέρω ότι είναι concept. Απλά ήθελα να δείξω τι όνειρα κάνουν ορισμένοι, ακόμα και σε λειτουργικό που στην ουσία δεν υφίσταται για να βγει νέα συσκευή με Windows 10. Μόνο Symbian δεν είδα να ονειρεύονται ακόμα.

 

Βλέπω η Microsoft να ακολουθεί, στο mobile τουλάχιστον, την Blackberry! Συσκευές με Android δηλαδή.

Όχι στο mobile γενικά. Mobile είναι και η Neo. Mobile είναι και η HoloLens. Μόνο στα τηλέφωνα. Εκεί δηλαδή που υπάρχει δυσεπίλυτο θέμα με τις εφαρμογές (τρίτες ή της Google). Αν δεν υπήρχε ζήτημα δε θα υπήρχε λόγος να χρησιμοποιηθεί android. Η DUO (πρώην andromeda) αρχικά, με Windows 10X αναπτύχθηκε (χωρίς την υποστήριξη Win32)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Λίγο off topic , θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή για το WhatsUp?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Λίγο off topic , θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή για το WhatsUp?

 

Αν εννοείς το Whatsapp που ανήκει στο facebook:

 

Υπάρχει το Ρωσικό και - σε σχέση με το Whatsapp - ασφαλέστερο Telegram που έχει ελεύθερα API για όλες τις πλατφόρμες (επίσημη εφαρμογή Telegram αλλά και από τρίτους το UniGram). Ίσως λειτουργεί ακόμη και το Viber.

 

Και φυσικά μηνύματα μέσω fb (μια εφαρμογή δημιουργούσε και συντόμευση απευθείας στο chat για να λειτουργεί ως βασικό messenger)

 

Αν εννοείς εφαρμογή για την Cosmote, δεν γνωρίζω, είμαι σε Wind και Voda :P

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το Whatsapp που ανήκει στο facebook:

 

Υπάρχει το Ρωσικό και - σε σχέση με το Whatsapp - ασφαλέστερο Telegram που έχει ελεύθερα API για όλες τις πλατφόρμες (επίσημη εφαρμογή Telegram αλλά και από τρίτους το UniGram). Ίσως λειτουργεί ακόμη και το Viber.

 

Και φυσικά μηνύματα μέσω fb (μια εφαρμογή δημιουργούσε και συντόμευση απευθείας στο chat για να λειτουργεί ως βασικό messenger)

 

Αν εννοείς εφαρμογή για την Cosmote, δεν γνωρίζω, είμαι σε Wind και Voda :P

Ναι κάποια αντίστοιχη με "το Whatsapp που ανήκει στο facebook" ώστε να επικοινωνώ με τους χρήστες της ίδιας

εφαρμογής και όσον το δυνατόν ασφαλή ...

Edited by theo60
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάποια αντίστοιχη με "το Whatsapp που ανήκει στο facebook" ώστε να επικοινωνώ με τους χρήστες της ίδιας

εφαρμογής και όσον το δυνατόν ασφαλή ...

 

ο Steve από το AAWP για καιρό πρότεινε το Telegram πάντως και συγκεκριμένα, όχι την επίσημη εφαρμογή, αλλά το Unigram που πήρε πρόσφατα το τελευταίο update

http://allaboutwindowsphone.com/flow/item/23722_Unigram_UWP_gets_its_last_ever.php

 

Παγκόσμια, έχει μεγαλύτερο ποσοστό από το Viber, αλλά όχι τόσο όσο το Whatsapp. Άλλες υπηρεσίες ανάμεσα στα δύο είναι κάτι ασιατικές (π.χ. WeChat, που υπάρχει για Symbian, ίσως και για WP) που φαίνονται να έχουν υψηλά ποσοστά χρηστών, απλά και μόνο επειδή οι Κινέζοι είναι πολυάριθμοι :p

 

Οπότε έξω από την Κίνα, ο κύριος ανταγωνιστής του Whatsapp (και του fb Messenger, που ανήκουν και τα δύο στο fb) είναι το Telegram.

 

Σύμφωνα με την ανασκόπηση εδώ http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23447_Status_report_for_April_2019_a.php

 

υπάρχει ακόμη λειτουργική εφαρμογή και για Viber, το οποίο είναι αρκετά διαδεδομένο στην Ελλάδα, ίσως και περισσότερο από το Whatsapp.

 

Και τέλος, αν και το Skype καθιερώθηκε για κλήσεις/βιντεοκλήσεις, μπορείς προφανώς να το χρησιμοποιήσεις και για μηνύματα. Και εξακολουθεί να έχει μεγάλα ποσοστά (πιο πάνω από Telegram και Viber) ακόμη και σήμερα.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το Skype πάντως ενημερωνόταν όσο είχα wp ακόμα. Αντίθετα το Viber όχι. Αλλά και το WhatsApp ενημερωνόταν τότε. Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται στα wp 10.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Skype & Viber παίζουν κανονικά στο Lumia 735 με WM10 που χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή :-)
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...