Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες δεν μπορείς να το κάνεις vs γιατί συγκρίνεις διαφορετικά πράγματα. Στο Xiaomi έγιναν αλλαγές στο ui, στα Windows είναι στάνταρ το ui γι αυτο και ότι update βγήκε είναι κυρίως bug fix. Κι αν δεν είχε κοινότητα η Xiaomi ούτε με το κυαλια δεν θα έβλεπες update.

 

Μα δεν έχω την ρομ της κοινότητας,οπότε τα κιάλια,κράτησε τα εσύ καλύτερα.

δεν έγιναν μόνο αλλαγές στο ui,αλλά αυτό,δεν μας ενδιαφέρει εδώ.

Καλώς να έρθει το Update(τόση ώρα το λέω αλλά που...) αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα το πάρουμε όλοι.

Μακάρι να βγω ψεύτης.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα δεν έχω την ρομ της κοινότητας,οπότε τα κιάλια,κράτησε τα εσύ καλύτερα.

δεν έγιναν μόνο αλλαγές στο ui,αλλά αυτό,δεν μας ενδιαφέρει εδώ.

Καλώς να έρθει το Update(τόση ώρα το λέω αλλά που...) αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα το πάρουμε όλοι.

Μακάρι να βγω ψεύτης.

Από ποιά άποψη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από ποιά άποψη;

 

το 640 μου(και το xl και το απλό)αν βαρύνει και άλλο το λειτουργικό(λέγε με έξτρα λειτουργίες)θα σκάσει.

ήδη με το 1gb ram και τον μικρό επεξεργαστή,δεν είναι και για πολλά.

Θα κάνουν τόσο καλό optimization?Για να δούμε.

Και έχω πάντα στο μυαλό το κρέμασμα που έφαγαν αρκετοί με την αναβάθμιση στα 10.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω την ρομ της κοινότητας,οπότε τα κιάλια,κράτησε τα εσύ καλύτερα.

δεν έγιναν μόνο αλλαγές στο ui,αλλά αυτό,δεν μας ενδιαφέρει εδώ.

Καλώς να έρθει το Update(τόση ώρα το λέω αλλά που...) αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα το πάρουμε όλοι.

Μακάρι να βγω ψεύτης.

 

Γιατί ποια rom δεν στηρίζεται στην κοινότητα;; Μάλλον ούτε κι εκεί είσαι διαβασμένος. Κράτα τα κιαλια καλύτερα γιατί όταν έρθει η ώρα που δεν θα πάρεις άλλη αναβάθμιση θα κράζεις στο διπλανό νήμα, ενώ το 640 θα συνεχίζει. Μπορεί η Microsoft να μην τα κατάφερε με τα apps αλλά συνεχίζει ακόμα να στηρίζει το λειτουργικό. Και πες μου σε ποια εταιρεία έχεις δει τέτοια υποστήριξη εκτός από την Xiaomi και τις high end συσκευές;;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 640 επειδή το χρησιμοποιώ σχεδόν απο τότε που βγήκε ως κύριο τηλέφωνο μου να πω ότι παρόλο την μικρή του μνήμη τα πάει εξαιρετικά.Δυο χρονια κανένα κόλλημα... και απο θεμα ταχυτητας ειναι μια χαρα επισης,οι κακογραμμένες εφαρμογές κ κυρίως το FB βέβαια ειναι άλλο θεμα, πονεμένο δυστυχώς.Αλλα άλλο το ένα κ άλλο το άλλο.Βεβαια ειναι λογικό για τον απλό χρήστη κάτι τέτοιο να εχει αντίκτυπο στην συνολική εικόνα του λειτουργικού ,κάτι μάλλον άδικο.
Link to comment
Share on other sites

Και έχω πάντα στο μυαλό το κρέμασμα που έφαγαν αρκετοί με την αναβάθμιση στα 10.

 

Παθώς και μαθώς...το 720 μου με την αναβάθμιση στα 10 (την τελευταία επίσημη που υποστηρίζει η MS για τη συγκεκριμένη συσκευή, όχι insider build) κυριολεκτικά σέρνεται. Ειδικά τώρα που του έβαλα την Network Challenge SIM της WIND και παίζω συνεχώς με το internet, το τι κολλήματα έχει φάει, τι soft reset και επανεκκινήσεις, δεν περιγράφεται.

 

Η εναλλακτική μου θα ήταν να μείνω στα 8.1, αλλά με συνεχώς αυξανόμενο αριθμό εφαρμογών να μην τα υποστηρίζουν :(

 

Ελπίζω το 735 μου να έχει καλύτερη τύχη με το νέο update.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παθώς και μαθώς...το 720 μου με την αναβάθμιση στα 10 (την τελευταία επίσημη που υποστηρίζει η MS για τη συγκεκριμένη συσκευή, όχι insider build) κυριολεκτικά σέρνεται. Ειδικά τώρα που του έβαλα την Network Challenge SIM της WIND και παίζω συνεχώς με το internet, το τι κολλήματα έχει φάει, τι soft reset και επανεκκινήσεις, δεν περιγράφεται.

 

Η εναλλακτική μου θα ήταν να μείνω στα 8.1, αλλά με συνεχώς αυξανόμενο αριθμό εφαρμογών να μην τα υποστηρίζουν :(

 

Ελπίζω το 735 μου να έχει καλύτερη τύχη με το νέο update.

 

Ένα 735 που έχω, με τις preview που έχω δοκιμάσει, απλά πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα 735 που έχω, με τις preview που έχω δοκιμάσει, απλά πετάει.

 

Έχω την τελευταία stable στο δικό μου 735 και πηγαίνει καλύτερα και από τα 8.1, χωρίς bugs και καθυστερήσεις. Εννοούσα ότι ελπίζω να έχει την ίδια συμπεριφορά και με το Creators' Update και να μη συμπεριφέρεται όπως το 720 με τα δεκάρια... :X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γ;

 

Εγώ Global rom έχω.

Όσο για το διάβασμα,καλή ιδέα,να την εφαρμόσουμε και οι δύο όμως και αν γίνεται,αντικειμενικά.

Στις εφαρμογές αναφερθήκατε εσείς.Κάνε τις πράξεις και πες μου.

Εσένα σε καλύπτει αυτή η υποστήριξη όπως λες,εμένα όχι,τόσο απλά.

Και που να έλεγα δηλαδή ότι δεν θέλω την αναμενόμενη ενημέρωση.....

Αυτά από μένα.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Global rom έχω.

Όσο για το διάβασμα,καλή ιδέα,να την εφαρμόσουμε και οι δύο όμως και αν γίνεται,αντικειμενικά.

Στις εφαρμογές αναφερθήκατε εσείς.Κάνε τις πράξεις και πες μου.

Εσένα σε καλύπτει αυτή η υποστήριξη όπως λες,εμένα όχι,τόσο απλά.

Και που να έλεγα δηλαδή ότι δεν θέλω την αναμενόμενη ενημέρωση.....

Αυτά από μένα.

Το έχω δίπορτο γι' αυτό σου τα πα. Εγώ ανέφερα σαν σύνολο. Οι εφαρμογές είναι άλλο κεφάλαιο και συμφωνώ μαζί σου ότι η Microsoft βρίσκεται στα περιεχόμενα ακόμα. Η υποστήριξη με καλύπτει σχεδόν σε όλα, ότι παραπάνω χρειαστώ το κάνω ή από το laptop ή από το note 4 pro.

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ δίπορτο το έχω,ας προσέχουμε τι λέμε.

Όπως και να έχει εδώ θα είμαστε να δούμε.

το μόνο που έγραψα στην ουσία είναι για εμάς με τα παλαιά/μικρά lumia είναι πως καλό θα ήταν να κρατάμε μικρό καλάθι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα ταπεινό 640 οφείλω να πω (και χωρίς να χρησιμοποιώ FB γιατί δεν έχω) πως με την .693 (latest stable) το τηλέφωνο έχει την ταχύτητα των 8.1 κ είναι βράχος...
Link to comment
Share on other sites

Παρατημένο όχι, αλλά κάποια στιγμή ίσως!... :worry:

http://gr.pcmag.com/windows-10-mobile/25422/news/windows-10-mobile-telos-meta-to-redstone-3-update

Το απεύχομαι βέβαια....δεν είναι επίσημο.... ακόμα!

 

Φήμες είναι οι οποίες υποθέτω αναφέρονται στη μετεξέλιξη -αναμενόμενο- των Windows Mobile.

Στηρίζονται σε αυτό (φήμες σχετικά με ενεργοποίηση x86 emulation σε arm στο redstone 3),

και αυτό (φήμες σχετικά με το επερχόμενο adaptive κοινό shell)

 

Εννοείται ότι αν μετεξελιχθούν σε κάτι καλύτερο θα είναι προς το καλό. Μέχρι τότε βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φήμες είναι οι οποίες υποθέτω αναφέρονται στη μετεξέλιξη -αναμενόμενο- των Windows Mobile.

Στηρίζονται σε αυτό (φήμες σχετικά με ενεργοποίηση x86 emulation σε arm στο redstone 3),

και αυτό (φήμες σχετικά με το επερχόμενο adaptive κοινό shell)

 

Εννοείται ότι αν μετεξελιχθούν σε κάτι καλύτερο θα είναι προς το καλό. Μέχρι τότε βλέπουμε.

Προς το καλύτερο μπορεί να είναι, αλλά δεν θα τα παίρνει το 950xl μου με τον 810! :(

Θα θέλει Snapdragon 820 και άνω. Για να μη πω 835....

Θα πρέπει να αλλάξω συσκευή ξανά!

Θα μπορούσαν και τα υπάρχον 10άρια να τα εξελίξουν όμως, για να μην αλλάζουμε συσκευή για κάθε μεγάλη αναβάθμιση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προς το καλύτερο μπορεί να είναι, αλλά δεν θα τα παίρνει το 950xl μου με τον 810! :(

Θα θέλει Snapdragon 820 και άνω. Για να μη πω 835....

Θα πρέπει να αλλάξω συσκευή ξανά!

Θα μπορούσαν και τα υπάρχον 10άρια να τα εξελίξουν όμως, για να μην αλλάζουμε συσκευή για κάθε μεγάλη αναβάθμιση!

 

Σε εσένα στηρίζονται. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μόνο στο is έχεις μεγάλη υποστήριξη evris.

:what::what::what::what:

Τι εννοείς; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω πουθενά! Εδώ μέχρι να παρατήσουν τα 10αρια εντελώς! ;)

 

Εδώ μαζί, μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματος μας evris......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω πουθενά! Εδώ μέχρι να παρατήσουν τα 10αρια εντελώς! ;)

 

Εδώ μαζί, μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματος μας evris......

 

Βάλτε κι εμένα μέσα.

 

Παρακαλείται ο κούκος να δηλώσει παρών!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κι εμένα μέσα.

 

Παρακαλείται ο κούκος να δηλώσει παρών!

 

Παρών :lol::p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παρών :lol::p

Είσαι σίγουρος ότι θα παραμείνεις μέχρι τελευταίας ρανίδας;.... ;) :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα παραμείνεις μέχρι τελευταίας ρανίδας;.... ;) :lol:

 

Όσο υποστηρίζονται οι υπάρχουσες εφαρμογές και λειτουργεί το κινητό μου ναι. Αν θα αρχίσουν να εγκαταλείπουν το λειτουργικό τότε βλέπουμε. Και στο symbian ήμουν από τους τελευταίους. Ακόμα έχω το 603 και λειτουργεί!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...