Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι βοήθεια! Μετά από hard reset (3 σχδόν απανωτά) δεν μου κατεβάζει τα ελληνικά για το πληκτρολόγιο. Και σε άλλη γλώσσα που δοκίμασα το ίδιο. Γράφει απαιτείται προσοχή - προετοιμασία λήψης και πάλι το πρώτο.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κύριοι βοήθεια! Μετά από hard reset (3 σχδόν απανωτά) δεν μου κατεβάζει τα ελληνικά για το πληκτρολόγιο. Και σε άλλη γλώσσα που δοκίμασα το ίδιο. Γράφει απαιτείται προσοχή - προετοιμασία λήψης και πάλι το πρώτο.

Θα πας στην ενημέρωση τηλεφώνου και θα το έχει εκεί. Αν είσαι σε φαστ*έχει πρόβλημα. Αν είσαι σε πριβιού πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα το insider preview.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην ενημέρωση τηλεφώνου και θα το έχει εκεί. Αν είσαι σε φαστ*έχει πρόβλημα. Αν είσαι σε πριβιού πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα το insider preview.

 

Δεν ειμαι insider, πηγα στις ενημερώσεις αλλά τίποτα, ενημερωμένο μου λέει. Έχω την 617 σε L535

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι insider, πηγα στις ενημερώσεις αλλά τίποτα, ενημερωμένο μου λέει. Έχω την 617 σε L535

617; Η τελευταία .693 είναι αν δεν είσαι insider!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

617; Η τελευταία .693 είναι αν δεν είσαι insider!

 

Έχεις δίκιο evris την .693 έχω. Καμιά λύση; Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα, μόνο η ενημέρωση του πλακιδίου στο ημερολόγιο είχε πρόβλημα αλλά τώρα αυτό με χαλάει αφάνταστα!

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο evris την .693 έχω. Καμιά λύση; Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα, μόνο η ενημέρωση του πλακιδίου στο ημερολόγιο είχε πρόβλημα αλλά τώρα αυτό με χαλάει αφάνταστα!

Όχι. Προσωπικά δεν ξέρω για κάποια λύση δυστυχώς! :(

Δεν αντιμετώπισα ποτέ αυτό το πρόβλημα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι βοήθεια! Μετά από hard reset (3 σχδόν απανωτά) δεν μου κατεβάζει τα ελληνικά για το πληκτρολόγιο. Και σε άλλη γλώσσα που δοκίμασα το ίδιο. Γράφει απαιτείται προσοχή - προετοιμασία λήψης και πάλι το πρώτο.

 

Μπες insider στη release preview και θα κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Μπες insider στη release preview και θα κατεβει.

 

Πως γίνεται αυτό; και μετά μπορώ να επανέλθω στην κανονική;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; και μετά μπορώ να επανέλθω στην κανονική;

 

Άστο καλύτερα μην το κάνεις γιατί μπορεί να μπερδέψεις τα πράγματα χειρότερα. Αν δεν λειτουργεί με το να το ξεκαρφιτσώσεις και να το καρφιτσώσεις, άφησε το μέχρι την επόμενη ενημέρωση του ημερολογίου και θα φτιάξει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Άστο καλύτερα μην το κάνεις γιατί μπορεί να μπερδέψεις τα πράγματα χειρότερα. Αν δεν λειτουργεί με το να το ξεκαρφιτσώσεις και να το καρφιτσώσεις, άφησε το μέχρι την επόμενη ενημέρωση του ημερολογίου και θα φτιάξει μόνο του.

 

Δεν μιλαω για το ημερολογιο αλλα για την ενημερωση ελληνικων του πληκτρολογίου. Στο πρωτο εχεις δικιο δεν μπαινω σ' αυτη τη διαδικασία. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση. Ξερει κανείς πότε περίπου;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Χάνονται φυσικά, αλλά μόλις περάσεις το email σου (αν έχεις επιλέξει να αποθηκεύεις τις επαφές σου στο Outlook) θα επανέλθουν όπως ήταν πριν.

 

Και πως το επιλέγω αυτό??έχω outlook mail είμαι στην έκδοση 693 την τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Και πως το επιλέγω αυτό??έχω outlook mail είμαι στην έκδοση 693 την τελευταια

 

πληκτρολογησε outlook.com και θα δεις αν είναι εκει οι επαφες σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για το ημερολογιο αλλα για την ενημερωση ελληνικων του πληκτρολογίου. Στο πρωτο εχεις δικιο δεν μπαινω σ' αυτη τη διαδικασία. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση. Ξερει κανείς πότε περίπου;

 

Καλύτερα να περιμένεις το επόμενο update των windows που θα γίνει τον τώρα τον Φεβρουάριο, και αν δεν διορθωθεί μάλλον θα πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το επιλέγω αυτό??έχω outlook mail είμαι στην έκδοση 693 την τελευταια

Μετά από ένα hard reset, όταν ανοίγει πάλι η συσκευή σου, σου ζητάει τον outlook λογαριασμό σου, ή εάν δεν έχεις να κάνεις νέα εγγραφή. Κάτι ανάλογο με hard reset σε android συσκευή, όπου μετά σου ζητάει τον gmail account σου. Με το που θα βάλεις τον outlook λογαριασμό σου, θα παρουσιαστούν και οι επαφές σου. Προϋπόθεση βέβαια να έχεις αποθηκεύσει τις επαφές σου στον outlook λογαριασμό σου. Αυτό μπορείς να το δεις αφού μπεις στον outlook λογαριασμό σου, είτε από υπολογιστή, είτε και από τον browser του lumia smartphone σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να καθαρισουμε τα δεδομενα απο τις εφαρμογες? ή την μνημη ram οπως γινεται στο android ή αν υπαρχει καποιο προγραμμα στο Microsoft Store? που να κανει τα παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα hard reset, όταν ανοίγει πάλι η συσκευή σου, σου ζητάει τον outlook λογαριασμό σου, ή εάν δεν έχεις να κάνεις νέα εγγραφή. Κάτι ανάλογο με hard reset σε android συσκευή, όπου μετά σου ζητάει τον gmail account σου. Με το που θα βάλεις τον outlook λογαριασμό σου, θα παρουσιαστούν και οι επαφές σου. Προϋπόθεση βέβαια να έχεις αποθηκεύσει τις επαφές σου στον outlook λογαριασμό σου. Αυτό μπορείς να το δεις αφού μπεις στον outlook λογαριασμό σου, είτε από υπολογιστή, είτε και από τον browser του lumia smartphone σου.

 

ευχαριστω πολυ...εκανα το hard reset και εβαλα κωδικουσ και λοιπα για να το στησω παλι το κινητο,λοιπον το ολο θεμα το ξεκινησα ΜΠΑΣ και φτιαξει το θεμα με τα data που δεν ενεργοποιουνται ΚΑΙ τον browser που εχει μεγαλα και καθετα γραμματα ΟΣΕΣ ρυθμισεισ και αν του εχω κανει...το αποτελεσμα ηταν ...τιποτα απολυτως.,πραγματικα εχω απογοητευτει απο την μικροσοφτ..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...εκανα το hard reset και εβαλα κωδικουσ και λοιπα για να το στησω παλι το κινητο,λοιπον το ολο θεμα το ξεκινησα ΜΠΑΣ και φτιαξει το θεμα με τα data που δεν ενεργοποιουνται ΚΑΙ τον browser που εχει μεγαλα και καθετα γραμματα ΟΣΕΣ ρυθμισεισ και αν του εχω κανει...το αποτελεσμα ηταν ...τιποτα απολυτως.,πραγματικα εχω απογοητευτει απο την μικροσοφτ..

Γεγονός είναι πως ο edge δεν είναι και ότι καλύτερο από browsers και μάλιστα εάν είχες πριν android, θα σου φανεί αρκετά μεγάλο το χάσμα. Σχετικά με τη μεγάλη γραμματοσειρά, πήγες ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης>περισσότερες επιλογές και να πειράξεις την κλίμακα κειμένου; Επειδή είχα και εγώ παρόμοιο θέμα, μόνο μικραίνοντας εκεί τη γραμματοσειρά έβλεπα καλύτερα τα γράμματα στον edge.

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός είναι πως ο edge δεν είναι και ότι καλύτερο από browsers και μάλιστα εάν είχες πριν android, θα σου φανεί αρκετά μεγάλο το χάσμα. Σχετικά με τη μεγάλη γραμματοσειρά, πήγες ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης>περισσότερες επιλογές και να πειράξεις την κλίμακα κειμένου; Επειδή είχα και εγώ παρόμοιο θέμα, μόνο μικραίνοντας εκεί τη γραμματοσειρά έβλεπα καλύτερα τα γράμματα στον edge.

 

ναι φιλε ειχα ανδροιδ,και ναι επισης εκανα ολες τις ρυθμισεις...το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι δεν 'εκατσε ΄καλα καποια ενημερωση γιατι το προβλημα δεν το ειχα παντα αλλα σε καποιο απο τα τελευταια updates εγινε..ομως ακομα πιο μεγαλο πλιγμα ειναι τα data που εκει σηκωνω τα χερια ψηλα οπως και πολλοι αλλοι αποτι ειχαν πει...επισης μετα το hard reset δεν μου γινετι η ενημερωση facebook το εκανα παλι δοςνλοαδ αλλα τπτ σοφτ ρεσετ παλι τπτ..εχει μεινει'μαυρισμενο' το εικονιδιο και δεν κανει το update

Edited by peritos
Link to comment
Share on other sites

Τι firmware είναι αυτό που έρχεται στο HP elite στα 10;

http://m.windowscentral.com/hp-rolling-out-new-firmware-update-hp-elite-x3

Το έγραψα εδώ, διότι δεν βρισκω το νήμα της HP! :(

Δεν ξέρω αν αφορά και τα Windows 10 mobile γενικότερα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός είναι πως ο edge δεν είναι και ότι καλύτερο από browsers και μάλιστα εάν είχες πριν android, θα σου φανεί αρκετά μεγάλο το χάσμα. Σχετικά με τη μεγάλη γραμματοσειρά, πήγες ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης>περισσότερες επιλογές και να πειράξεις την κλίμακα κειμένου; Επειδή είχα και εγώ παρόμοιο θέμα, μόνο μικραίνοντας εκεί τη γραμματοσειρά έβλεπα καλύτερα τα γράμματα στον edge.

 

Σε σχέση με ποιον browser του Android? Γιατί πχ ο Chrome ούτε καλύτερος μου φαίνεται, αργουτσικος και δεν έχει καν swype για μπρος πίσω που βολεύει πολύ στον edge.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με ποιον browser του Android? Γιατί πχ ο Chrome ούτε καλύτερος μου φαίνεται, αργουτσικος και δεν έχει καν swype για μπρος πίσω που βολεύει πολύ στον edge.

 

Είναι κάποια σαιτ που δεν μπορεί να τα αναπαράγει σωστά. ανοίγεις πχ το contra.gr με edge και δεν μπορείς να δεις το κεντρικό θέμα, το ανοίγεις από UC Browser, όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια σαιτ που δεν μπορεί να τα αναπαράγει σωστά. ανοίγεις πχ το contra.gr με edge και δεν μπορείς να δεις το κεντρικό θέμα, το ανοίγεις από UC Browser, όλα καλά..

 

Πότε στο έκανε αυτό ο Edge, γιατί εμένα ποτέ.

 

Μήπως απλά σου βγάζει από προεπιλογή το m.contra.gr?

 

Γύρνα το στο full site.

Link to comment
Share on other sites

Τι firmware είναι αυτό που έρχεται στο HP elite στα 10;

http://m.windowscentral.com/hp-rolling-out-new-firmware-update-hp-elite-x3

Το έγραψα εδώ, διότι δεν βρισκω το νήμα της HP! :(

Δεν ξέρω αν αφορά και τα Windows 10 mobile γενικότερα!

Το firmware έχει να κάνει με την συσκευή.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με ποιον browser του Android? Γιατί πχ ο Chrome ούτε καλύτερος μου φαίνεται, αργουτσικος και δεν έχει καν swype για μπρος πίσω που βολεύει πολύ στον edge.

Αν και πάνε περίπου 2 χρόνια που εγκατέλειψα τα android smartphones, χρησιμοποιούσα τον dolphin. Σε ένα tablet android που έχω χρησιμοποιώ τον chrome με τον οποίο είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αλλά άλλη η συμπεριφορά ενός tablet και άλλη ενός smartphone. Αυτό που με ενοχλεί λίγο στον edge και που είχαν οι περισσότεροι android browsers, είναι η αναδίπλωση κειμένου, δηλαδή με διπλό tab, γινόταν προσαρμογή του κειμένου στην οθόνη και δεν χρειαζόταν να πηγαίνεις την οθόνη πέρα δώθε για να διαβάσεις κάτι που το έχεις μεγεθύνει. Αυτό έχει βελτιωθεί κάπως και στον edge, όπου με διπλό tab προσαρμόζεται το κείμενο στην οθόνη, αλλά όταν προσπαθήσεις να το μεγεθύνεις πρέπει να το πηγαίνεις πέρα δώθε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταφτάνει και στην Ευρώπη το τουμπανακι.......

http://techblog.gr/mobile/alcatel-idol-4s-windows-10-smartphone-europe-7521/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...