Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 640ds στα προσθετα-οθόνη γρηγορης ματιας,με το που πατάω να ανοίξει,δείχνει κάποιες παραμετρους και σε κλάσματα δευτερολέπτου εξαφανίζονται όλα και η οθόνη γίνετε μαύρη,δηλαδή γραφει 'οθονη γρήγορης ματιας' επανω και ειναι όλα μαύρα.Οταν βγω και ξανά μπω,πάλι δείχνει τις παραμετρους και πάλι εξαφανιζονται.Το έχει κάνεις άλλος αυτό;Έχω την τελευταία ενημερωση 693.

 

Αυτό που λες σε εμενα δεν υπαρχει.

Στα προσθετα εχω τα εξεις

ιστοσταθμιστης

προσθετα και πληροφοριες

προφιλ χρωματος

υπηρεσίες δικτυου.

Την οθονη γρηγορης ματιας εμενα την ονομαζει οθονη γρηγορης επισκοπισης και μπαινεις

από την διαδρομή ρυθμισεις-εξατομικευση-οθονη γρηγορης επισκοπισης.

μιλαω για το ιδιο τηλεφωνο στην εκδοση 693

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που λες σε εμενα δεν υπαρχει.

Στα προσθετα εχω τα εξεις

ιστοσταθμιστης

προσθετα και πληροφοριες

προφιλ χρωματος

υπηρεσίες δικτυου.

Την οθονη γρηγορης ματιας εμενα την ονομαζει οθονη γρηγορης επισκοπισης και μπαινεις

από την διαδρομή ρυθμισεις-εξατομικευση-οθονη γρηγορης επισκοπισης.

μιλαω για το ιδιο τηλεφωνο στην εκδοση 693

 

Αυτό είναι άλλο,το εχω και εγώ.Δηλαδή,αξιολόγηση συσκευής,αφή,δεδομένα κίνησης,φίλτρο κλήσεων και sms,συν αυτά που λες και οθονη γρήγορης ματιας,δεν τα έχει;

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο,το εχω και εγώ.Δηλαδή,αξιολόγηση συσκευής,αφή,δεδομένα κίνησης,φίλτρο κλήσεων και sms,συν αυτά που λες και οθονη γρήγορης ματιας,δεν τα έχει;

Αξιολογιση συσκευης εχει αλλαξει με την εφαρμογή κεντρο σχολιων

Αφη δεν υπαρχει (Αν γυρισεις όμως το τηλ. τουμπα όταν χτυπάει σταματάει ο ηχος)

φιλτρο κλησεων δεν υπαρχει μεσα στα προσθετα (όλα τα μπλοκαρίσματα όμως γινονται οπου το επιλεξω)

Οθονη γρηγορης ματιας δεν εχω μεσα στα προσθετα.

Δεδομενα κινησης υπαρχουν στη διαδρομή ρυθμισεις-κινηση

Όλα αυτά πρεπει να είναι καταλοιπα προηγουμενων εκδοσεων. Το τηλ. αυτές ολες τις ρυθμισεις τις εχει ενσωματωσει αλλου μεσα στο μενου.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Αξιολογιση συσκευης εχει αλλαξει με την εφαρμογή κεντρο σχολιων

Αφη δεν υπαρχει (Αν γυρισεις όμως το τηλ. τουμπα όταν χτυπάει σταματάει ο ηχος)

φιλτρο κλησεων δεν υπαρχει μεσα στα προσθετα (όλα τα μπλοκαρίσματα όμως γινονται οπου το επιλεξω)

Οθονη γρηγορης ματιας δεν εχω μεσα στα προσθετα.

Δεδομενα κινησης υπαρχουν στη διαδρομή ρυθμισεις-κινηση

Όλα αυτά πρεπει να είναι καταλοιπα προηγουμενων εκδοσεων. Το τηλ. αυτές ολες τις ρυθμισεις τις εχει ενσωματωσει αλλου μεσα στο μενου.

 

Σε κάθε αναβάθμιση κανεις-νετε hard reset ;γιατί εγώ δεν έχω κάνει εκτος της 107.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση κανεις-νετε hard reset ;γιατί εγώ δεν έχω κάνει εκτος της 107.

Καλησπερα παιδια.μια βοηθεια χρειαζομαι.εκανα αναβαθμιση την συσκευη μου 640xl σε w10 και θελω να κλειδωσω την αρχικη οθονη με κωδικο.δεν μπορω να βρω πουθενα απο τις ρυθμισεις -οθονη κλειδωματος πως κλειδωνει το τηλεφωνο.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μια βοηθεια χρειαζομαι.εκανα αναβαθμιση την συσκευη μου 640xl σε w10 και θελω να κλειδωσω την αρχικη οθονη με κωδικο.δεν μπορω να βρω πουθενα απο τις ρυθμισεις -οθονη κλειδωματος πως κλειδωνει το τηλεφωνο.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ρυθμίσεις/Λογαριασμοί/Επιλογές εισόδου.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

εχω μπει ηδη εκει και με παει εκει που λεει windows hello και απο κατω γραφει PIN αλλα δεν ειναι για να κλειδωνω και να ξεκλειδωνω την οθονη του κινητου.μου λεει να βαλω κωδικο για τον λογαριασμο microsoft.
Link to comment
Share on other sites

εχω μπει ηδη εκει και με παει εκει που λεει windows hello και απο κατω γραφει PIN αλλα δεν ειναι για να κλειδωνω και να ξεκλειδωνω την οθονη του κινητου.μου λεει να βαλω κωδικο για τον λογαριασμο microsoft.

 

Εκεί είναι που είπε ο φίλος πιο πάνω. Το ΡΙΝ είναι για το κλειδωμα οθόνης. Εναλλακτικά πας από εξατομικευση, οθόνη κλειδώματος και πας κάτω στην επιλογή εισόδου. Στο ίδιο μενού θα βγεις.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω εκει που λεει PIN παταω προσθηκη και με βγαζει εκει που λεει εισαγωγη κωδικου προσβασης για τον λογαριασμο Microsoft.μου εχει ονομα χρηστη το mail μου και μου ζηταει να δωσω κωδικο προσβασης.βαζω τον κωδικο που εχω στο mail παταω αποθηκευση και με ξαναγυρναει εκει που ελεγε PIN.τι αλλο να πω δεν ξερω τι εχει γινει...
Link to comment
Share on other sites

πηγαινω εκει που λεει PIN παταω προσθηκη και με βγαζει εκει που λεει εισαγωγη κωδικου προσβασης για τον λογαριασμο Microsoft.μου εχει ονομα χρηστη το mail μου και μου ζηταει να δωσω κωδικο προσβασης.βαζω τον κωδικο που εχω στο mail παταω αποθηκευση και με ξαναγυρναει εκει που ελεγε PIN.τι αλλο να πω δεν ξερω τι εχει γινει...

 

Αφού βάλεις τον κωδικό και σε πάει στο ΡΙΝ δοκίμασες μετά να το βάλεις; Νομίζω ότι σου ζητάει πρώτα τον κωδικό του λογαριασμού σου για λόγους ασφαλείας την πρώτη φορά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση κανεις-νετε hard reset ;γιατί εγώ δεν έχω κάνει εκτος της 107.

 

Όχι μονο στην 107 και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μονο στην 107 και εγω.

 

Οπότε τι να πω δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ετσι εγινε το εκλεισα και το ανοιξα και πηρε την ρυθμιση.σας ευχαριστω πολυ.!!

Επίσης κάπου υπάρχει η επιλογή μετά από πόση ώρα (αφού μείνει με σβηστή οθόνη το κινητό) να σου ζητάει κωδικό. Τσέκαρε και αυτό, διότι εμένα με εκνεύριζε να ζητάει κωδικό κάθε φορά που έσβηνε η οθόνη. Το έχω βάλει να μου ζητάει μετά από ορισμένα λεπτά.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το tile αφύπνισης και ρολόι; Βάζω ξυπνητήρι για μόνο μία φορά. Το tile ενημερώνεται κανονικά. Χτυπάει το ξυπνητήρι κανονικά και πατάω Χ για απενεργοποίηση αλλά το tile συνεχίζει να δείχνει την εκκρεμότητα. Μπαίνω μέσα στην εφαρμογή το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την ίδια στιγμή και τo tile πλέον διορθώνεται και δεν δείχνει αφύπνιση ενεργή. Δεν το έχω διαβάσει από άλλον να έχει τέτοιο πρόβλημα. Όλα τα άλλα tiles λειτουργούν κανονικά στο κινητό μου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το tile αφύπνισης και ρολόι; Βάζω ξυπνητήρι για μόνο μία φορά. Το tile ενημερώνεται κανονικά. Χτυπάει το ξυπνητήρι κανονικά και πατάω Χ για απενεργοποίηση αλλά το tile συνεχίζει να δείχνει την εκκρεμότητα. Μπαίνω μέσα στην εφαρμογή το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την ίδια στιγμή και τo tile πλέον διορθώνεται και δεν δείχνει αφύπνιση ενεργή. Δεν το έχω διαβάσει από άλλον να έχει τέτοιο πρόβλημα. Όλα τα άλλα tiles λειτουργούν κανονικά στο κινητό μου.

Δεν το έχεις μόνο εσύ..Και στο δικό μου 650 τα ίδια κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το tile αφύπνισης και ρολόι; Βάζω ξυπνητήρι για μόνο μία φορά. Το tile ενημερώνεται κανονικά. Χτυπάει το ξυπνητήρι κανονικά και πατάω Χ για απενεργοποίηση αλλά το tile συνεχίζει να δείχνει την εκκρεμότητα. Μπαίνω μέσα στην εφαρμογή το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την ίδια στιγμή και τo tile πλέον διορθώνεται και δεν δείχνει αφύπνιση ενεργή. Δεν το έχω διαβάσει από άλλον να έχει τέτοιο πρόβλημα. Όλα τα άλλα tiles λειτουργούν κανονικά στο κινητό μου.

 

Προχτές μου κατέβασε update για το ξυπνητήρι. Για δες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το tile αφύπνισης και ρολόι; Βάζω ξυπνητήρι για μόνο μία φορά. Το tile ενημερώνεται κανονικά. Χτυπάει το ξυπνητήρι κανονικά και πατάω Χ για απενεργοποίηση αλλά το tile συνεχίζει να δείχνει την εκκρεμότητα. Μπαίνω μέσα στην εφαρμογή το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την ίδια στιγμή και τo tile πλέον διορθώνεται και δεν δείχνει αφύπνιση ενεργή. Δεν το έχω διαβάσει από άλλον να έχει τέτοιο πρόβλημα. Όλα τα άλλα tiles λειτουργούν κανονικά στο κινητό μου.

Μου το κάνει και μένα αυτό σε ένα 950XL που έχω. Μου το έκανε και παλαιότερα σε ένα 640XL LTE που είχα. Στην αρχή με ενοχλούσε λίγο, αλλά το άφησα έτσι και κάποια στιγμή φεύγει από μόνο του. Μάλιστα κάποιες φορές κολλάει και στην glance screen και ενώ έχω πατήσει x στην αφύπνιση, συνεχίζει η οθόνη κλειδώματος να δείχνει το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ και στις δύο συσκευές (830 και 950 XL) δεν είχα πρόβλημα ποτέ με το ξυπνητήρι! Ούτε στο tile ούτε στην αφύπνιση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, αλλά μου το κάνει τώρα στο 650.

Φεύγει και με resize του tile αντί για on-off το ξυπνητήρι.

Γενικά το resize ξεκολλάει και άλλα tiles (π.χ. ημερολόγιο).

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, αλλά μου το κάνει τώρα στο 650.

Φεύγει και με resize του tile αντί για on-off το ξυπνητήρι.

Γενικά το resize ξεκολλάει και άλλα tiles (π.χ. ημερολόγιο).

Τι είναι το... resize;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το... resize;

 

Όταν μικραίνεις ή μεγαλώνεις το tile.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε 535 όντως δεν έχει πρόβλημα το ξυπνητήρι, το μόνο που με χαλάει σε αυτό με τα 10ρια είναι τα μικρά εικονίδια για αναβολή και απενεργοποίηση. Που να τα δεις με την τσίμπλα στο μάτι... Στα 8ρια αν θυμάμαι καλά ήταν 2 αρκετά μεγάλα "κουμπιά"
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Σε 535 όντως δεν έχει πρόβλημα το ξυπνητήρι, το μόνο που με χαλάει σε αυτό με τα 10ρια είναι τα μικρά εικονίδια για αναβολή και απενεργοποίηση. Που να τα δεις με την τσίμπλα στο μάτι... Στα 8ρια αν θυμάμαι καλά ήταν 2 αρκετά μεγάλα "κουμπιά"

Πριν ήταν μικρά. Τώρα τα μεγάλωσαν λίγο! Εγώ το Χ το βλέπω και οριζόντια σχεδόν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται να πατήσεις κανένα κουμπί για να σταματήσεις την αφύπνιση. Πολύ απλά τράβα με το δάχτυλο από κενό σημείο στην οθόνη (όταν χτυπάει) προς τα πάνω και πάει, έκλεισε.

Όσο για προβλήματα με την αφύπνιση, έχω 3 μόνιμες (επαναληπτικές) και 1-2 για υπενθύμιση και παίζουν μια χαρά και το tile είναι πάντα ενημερωμένο σωστά. Βασίζομαι απόλυτα στην εφαρμογή αυτή και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ (μέχρι στιγμής).

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...