Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται hard reset. Μερικες φορες τις πρωτες ωρες μετα απο την αναβαθμιση δουλευουν πραγματα στο παρασκηνιο και εχει αυξημενη καταναλωση. Μετα επανερχεται σε φυσιολογικα επιπεδα. Κανε μια επανεκκίνηση μονο καλου κακου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκτός σοβαρόν προβλημάτων και την μεταβίβαση από 8,1 στο 10 ε δεν χρειάζεται να κάνουμε hard reset μετά από κάθε αναβάθμιση. απλά καλός κακος μετά την αναβάθμιση βγάλε μια την μπαταρία για κανένα 2 λεπτά αν δεις τίποτα περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας με την 545 σε 640 xl
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει hard reset μετά την μετάβαση από 8.1 σε 10 και δυο φορές ακόμα μετά από αναβαθμίσεις...έκανα για αρχή ένα soft reset μετά από το battery drain που είχα.θα το παρακολουθήσω πως θα πάει και ως εσχάτη λύση θα κάνω hard reset πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει hard reset μετά την μετάβαση από 8.1 σε 10 και δυο φορές ακόμα μετά από αναβαθμίσεις...έκανα για αρχή ένα soft reset μετά από το battery drain που είχα.θα το παρακολουθήσω πως θα πάει και ως εσχάτη λύση θα κάνω hard reset πάλι.

 

α...βλέπω ότι το έχεις λιώσει στο hard reset! ε,όχι και τόσο. μήπως είναι άλλο το πρόβλημα αν έχεις τόσο battery drain; για δες το λίγο μήπως είναι θέμα hardware και θέλει γιατρό....

Link to comment
Share on other sites

α...βλέπω ότι το έχεις λιώσει στο hard reset! ε,όχι και τόσο. μήπως είναι άλλο το πρόβλημα αν έχεις τόσο battery drain; για δες το λίγο μήπως είναι θέμα hardware και θέλει γιατρό....

Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware. Έχω το τηλέφωνο από το Δεκέμβριο του 15 και μέχρι τώρα τουλάχιστον στην μπαταρία δεν είχα θέμα.μετά την αναβάθμιση σε .545 προέκυψε...θα δω πως θα κυλίσει για ένα εικοσιτετράωρο για πιο ασφαλή συμπεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι επανεκκίνηση δοκιμάζετε πριν μπείτε σε διαδικασία hard reset...

 

Και εγώ μετά την αναβάθμιση είχα πρόβλημα. Το κινητό σερνόταν. Έκανα μια επανεκκίνηση και ήρθε στα κανονικά του. Σφαίρα και πάλι!:happy:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα. Έχουν γίνει επανειλημμένες παρατηρήσεις ώστε να γίνονται συζητήσεις όσον αφορά το λειτουργικό και όχι τα ποσοστά, τον τρόπο λειτουργίας της microsoft και συγκρίσεις με άλλα λειτουργικά.

 

@montoya_42 σε κάθε off topic συζήτηση είσαι πάντα μέσα μάλιστα με σκοπό να δώσεις και μεγαλύτερη έμφαση. Μάλιστα το κάνεις σε τέτοιο βαθμό που απαντάς ακόμα και στις παρατηρήσεις που σου κάνουμε ενώ ξέρεις ότι το σχόλιό σου θα διαγραφεί.

 

Όποιος θέλει να σχολιάσει γενικά τις κινήσεις της microsoft για το λειτουργικό και να κάνει συγκρίσεις με άλλα λειτουργικά, μπορεί να χρησιμοποιήσει το παρακάτω θέμα.

Ποιό λειτουργικό προτιμάτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Τι ενημερωση ειναι αυτη ρε παιδια ?

http://i1088.photobucket.com/albums/i334/leonidastria/wp_ss_20160812_0001.png[/img]

 

http://i1088.photobucket.com/albums/i334/leonidastria/wp_ss_20160812_0002.png[/img]

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση μεγάλων εικόνων
Link to comment
Share on other sites

 

τι ειναι αυτο win8,1;

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό το βρήκε στις ρυθμίσεις/πρόσθετα/πρόσθετα και πληροφορίες. Εμένα πάντως αυτή η επιλογή δεν επιλέγεται, τη πατάω και τίποτα δε κάνει. Το δικό μου 640 LTE, τα screenshots από 650 DS.

 

τι ειναι αυτο win8,1;

Αν όντως είναι 650 αυτό, με win10 δε βγήκαν αυτά;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό το βρήκε στις ρυθμίσεις/πρόσθετα/πρόσθετα και πληροφορίες. Εμένα πάντως αυτή η επιλογή δεν επιλέγεται, τη πατάω και τίποτα δε κάνει. Το δικό μου 640 LTE, τα screenshots από 650 DS.

 

 

Αν όντως είναι 650 αυτό, με win10 δε βγήκαν αυτά;

 

ναι τελικά είναι το 650 και αν είχε ενημερωση πρέπει να ήταν το firmware.

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά είναι το 650 και αν είχε ενημερωση πρέπει να ήταν το firmware.

 

 

 

Όντως στο 650 δεν έχει φέρει firmware update. Μακαρι να ναι αυτό να ενεργοποιήσει το double tap to wake up.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από paola >

Καλημερα ! Τι ενημερωση ειναι αυτη ρε παιδια ?

http://i1088.photobucket.c....png[/img]

 

http://i1088.photobucket.c....png[/img]

 

 

Καλησπερα ! Ειναι απο το 650 και μου ηρθε για ενημερωση τηλ. Εκανα ενημερωση και προφανως τρεχει αυτο τωρα. Δεν ειδα καποια διαφορα και πως να δω αλλωστε αν δεν αλλαξαν κατι χοντρο . Δεν εχει ξυπνημα με double tap

Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

Με την .545 ξεκίνησε να λειτουργεί η δόνηση σε όλη τη διάρκεια της κλήσης. Αυτο που εκανε μια δόνηση στην αρχή ηταν άχρηστο αφού σπάνια το καταλάβαινες.

 

Μας άκουσε η ms και γι αυτο επιτέλους!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Με την .545 ξεκίνησε να λειτουργεί η δόνηση σε όλη τη διάρκεια της κλήσης. Αυτο που εκανε μια δόνηση στην αρχή ηταν άχρηστο αφού σπάνια το καταλάβαινες.

 

Μας άκουσε η ms και γι αυτο επιτέλους!

 

Πάντως και με την .494 το έχω, σε 640ds.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την .494 το έχω, σε 640ds.

 

 

 

Εγω τωρα το παρατήρησα. Ξέρεις κανεις απο ποτε το χει διορθωσει;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

Δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να συνδεθώ στο mail της δουλειάς.

 

Είχα όλες τις ρυθμίσεις και τις έβαζα χειροκίνητα. Τώρα μου λέει πως αυτές οι ρυθμίσεις είναι παλιές.

 

Πριν λίγο έκανα hard reset και στήνω το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Το mail είναι της μορφής onoma@etairia.com.gr και μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα incoming server mail.etairia.com.gr:110 και outgoing mail.etairia.com.gr:26. Οι ρυθμίσεις είναι για pop3!

 

Στο android έχω τα ίδια πράγματα, χωρίς τα πιστοποιητικά ασφαλείας και δουλεύει.

 

Το χρειάζομαι άμεσα γιατί με το mail αυτό έρχεται σε pdf και η μισθοδοσία. Στο android, αυτό το PDF δεν ανοίγει και με βόλευε το WP.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

Δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να συνδεθώ στο mail της δουλειάς.

 

Είχα όλες τις ρυθμίσεις και τις έβαζα χειροκίνητα. Τώρα μου λέει πως αυτές οι ρυθμίσεις είναι παλιές.

 

Πριν λίγο έκανα hard reset και στήνω το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Το mail είναι της μορφής onoma@etairia.com.gr και μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα incoming server mail.etairia.com.gr:110 και outgoing mail.etairia.com.gr:26. Οι ρυθμίσεις είναι για pop3!

 

Στο android έχω τα ίδια πράγματα, χωρίς τα πιστοποιητικά ασφαλείας και δουλεύει.

 

Το χρειάζομαι άμεσα γιατί με το mail αυτό έρχεται σε pdf και η μισθοδοσία. Στο android, αυτό το PDF δεν ανοίγει και με βόλευε το WP.

 

Sent from mTalk

 

Στο όνομα user του email και στο όνομα λογαριασμού βάλε τη διεύθυνση του email σου ολόκληρη, δες και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Στο όνομα user του email και στο όνομα λογαριασμού βάλε τη διεύθυνση του email σου ολόκληρη, δες και πες μας.

Δυστυχώς τίποτα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

Δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να συνδεθώ στο mail της δουλειάς.

 

Είχα όλες τις ρυθμίσεις και τις έβαζα χειροκίνητα. Τώρα μου λέει πως αυτές οι ρυθμίσεις είναι παλιές.

 

Πριν λίγο έκανα hard reset και στήνω το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Το mail είναι της μορφής onoma@etairia.com.gr και μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα incoming server mail.etairia.com.gr:110 και outgoing mail.etairia.com.gr:26. Οι ρυθμίσεις είναι για pop3!

 

Στο android έχω τα ίδια πράγματα, χωρίς τα πιστοποιητικά ασφαλείας και δουλεύει.

 

Το χρειάζομαι άμεσα γιατί με το mail αυτό έρχεται σε pdf και η μισθοδοσία. Στο android, αυτό το PDF δεν ανοίγει και με βόλευε το WP.

 

Sent from mTalk

Αντιμετωπισα το ιδιο στον υπολογιστη με mail της μορφης ονομα@otenet.gr.

Μου ελεγε οι ρυθμισεις είναι παλιες.

Αφου τον διεγραψα τελειως τον ξαναεγκατεστησα βαζοντας στις ρυθμισεις στα εισερχομενα imap.otenet.gr και στα εξερχομενα mailgate.otenet.gr. Ο λογαριασμος είναι imap 4 και όχι pop3.

Ελπιζω να βοηθησα.

 

Υ.Γ Παρα τις επανελλημενες προσπάθειες να επικοινωνήσω με τον οτε (13888) δεν τα καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πρέπει να βάλω τον server της δουλειάς με συγκεκριμένες θύρες. Δεν πιάνει τίποτα,ότι και να δοκίμασα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την δική μου εμπειρία μετά την τελευταία αναβάθμιση, έχει κολλήσει το σύμπαν...... Εν ολίγεις. Δεν δουλεύει τίποτα...... Με κόβω για hard reset, πως το κατάφεραν αυτό απορώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...