Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να έχει και android η τηλεόραση.

Σε μια Sony ενός φίλου που έχω δει, παίζουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

αμα αγορασω τηλεωραση με wifi και εγκατεστησω εκει το kodi οι ταινιες

οι υποτιτλοι θα παιζουν κανονικα; βοηθηστε λιγακι

 

οι λυσεις ειναι δυο: ή παιρνεις τηλεοραση με android πχ philips ή παιρνεις android box.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ... Άκου τι θα κανείς ... κάνε install τη πηγή fusion , μετά πήγαινε στο fusion start here και κάνε εγκατάσταση το addon isntaller και μέσω του addon installer , κάνε search και γράψε sportsdevil για να στο βρει και κάντο εγκατάσταση ...Τελευταία φορά έτσι το έκανα εγκατάσταση και λειτουργεί μια χαρά ..Αλλά αυτήν την έκδοση του Kodi δοκίμασα Kodi v16.1 “Jarvis” RC1..
βαγγελη με kodi 16.1 μου βγαζει error σε οποιοδηποτε addon παω να εγκαταστησω και μου λεει check log files αυτο που το βλεπω ??ξερεις κανεις να με βοηθησεις?και το sportsdevil που μου ειπες το εκανα οπως μου ειπες αλλα τιποτα μου λεει install addon and repository??παταω yes αλλα δεν το εγκαθιστα
Link to comment
Share on other sites

βαγγελη με kodi 16.1 μου βγαζει error σε οποιοδηποτε addon παω να εγκαταστησω και μου λεει check log files αυτο που το βλεπω ??ξερεις κανεις να με βοηθησεις?και το sportsdevil που μου ειπες το εκανα οπως μου ειπες αλλα τιποτα μου λεει install addon and repository??παταω yes αλλα δεν το εγκαθιστα

Κατέβασε την κανονική έκδοση του kodi που κάθεται στο pc σου , αλλά πρώτα κάνε ένα unistall foul να καθαρήσει τα πάντα , απολύματα κτλ .. και μετά κάνε πάλι την ίδια διαδικασία με τον addon installer..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη εδω ειναι android και εχει και 8 GB μνημη επεκτασιμη με usb http://www.bazaarelectric.gr/product/philips-40puh6400-4k-ultra-hd-smart-tv-android-5-0/

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κανονική έκδοση του kodi που κάθεται στο pc σου , αλλά πρώτα κάνε ένα unistall foul να καθαρήσει τα πάντα , απολύματα κτλ .. και μετά κάνε πάλι την ίδια διαδικασία με τον addon installer..
βαγγελη εχω δοκιμασει ολες τις 14-15 εκδοσεις αλλα τιποτα μου γραφει με χ script failed addon installer....και στην 16 stable μου λεει μολις παω να κανω install το sportsdevil που το κατεβασα απο το addon instaler μου λεει με χ παλι addon installer error.....επισης και το castaway να βαλω παλι τα ιδια λεει. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα και καλη χρονια

Εγκατεστησα το KODI στην εκδοση 15.2 για Windows συμφωνα με τον οδηγο ωστοσο αντεμετοπιζω το εξης προβλημα,

στην προσθηκη πηγης εβαλα το fusion και οταν παω να κανω εκατασταση της πηγης απο zip κλικαρω το fusion και μου εμφανιζει τρια αρχεια start here, xbmc repos, xbmc scripts οποιο και να κλικαρω δεν ανοιγει τιποτα με αποτελεσμα να μην μπορω να συνεχισω στην εγκατασταση.

εκανα ξανα install to kodi αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Επισης παρατηρησα οτι αν και το εκανα uninstall οταν το εγκατεστησα παλι ειχε κρατησει ολες τις ρυθμισεις για τα ελληνικα καθως επισης ειχε ηδη περασμενο το fusion.

τι κανω τωρα καμια ιδεα;

Φίλε βρήκες τελικά λύση? Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στην έκδοση για android.Eπανεγκατάσταση δεν βοήθησε.Αλλά πρόσθετα πχ youtube τα παίζει κανονικά.Μόνο με το fusion έχω θέμα.

Edit

Βρήκα λύση εδώ https://www.tvaddons.ag/fusion-installer-kodi/ με το fusion.xbmchub.com δε λειτουργεί πια τουλάχιστον σε εμένα και βάζοντας http://fusion.tvaddons.ag έπαιξε κανονικά το νέο plugin exodus αντι του genesis που δε μου έπαιζε πια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βρήκες τελικά λύση? Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στην έκδοση για android.Eπανεγκατάσταση δεν βοήθησε.Αλλά πρόσθετα πχ youtube τα παίζει κανονικά.Μόνο με το fusion έχω θέμα.

Edit

Βρήκα λύση εδώ https://www.tvaddons.ag/fusion-installer-kodi/ με το fusion.xbmchub.com δε λειτουργεί πια τουλάχιστον σε εμένα και βάζοντας http://fusion.tvaddons.ag έπαιξε κανονικά το νέο plugin exodus αντι του genesis που δε μου έπαιζε πια

Είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό ότι το fusion EXEI αλλάξει διεύθυνση .....

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει η διεύθυνση του fusion παιδιά.. Απλά δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση στον οδηγό, έχει περάσει καιρός..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα στον mod να βάλει την καινούρια διεύθυνση

δυστυχώς υπάρχουν πολλά νήματα για kodi ,xbmc...υπάρχει ένα μικρό χάος ...

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός του vagosvts7 θεωρώ πως είναι όπως πρέπει για να στήσεις το πρόγραμμα.Εγώ σκάλωσα γιατί δεν ήξερα ότι πρέπει να αλλάξω την διεύθυνση.Τώρα που άλλαξε απο τον moderator πιστεύω πως είναι οκ για όποιον θέλει να στήσει το πρόγραμμα με τα βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός του vagosvts7 θεωρώ πως είναι όπως πρέπει για να στήσεις το πρόγραμμα.Εγώ σκάλωσα γιατί δεν ήξερα ότι πρέπει να αλλάξω την διεύθυνση.Τώρα που άλλαξε απο τον moderator πιστεύω πως είναι οκ για όποιον θέλει να στήσει το πρόγραμμα με τα βασικά.

Ο καθένας με ότι βολεύεται (καλός οδηγός )....αφού έκανες δουλειά όλα καλά ...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο οδηγός μπράβο. Με τα αθλητικά τι γίνεται; Υπάρχει κάτι που να παίζει αξιοπρεπώς; Δεν έχω σχέση με τα αθλητικά αλλά λόγω δουλειάς με ρωτάνε πολλοί για τα αυτά στο kodi.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο οδηγός μπράβο. Με τα αθλητικά τι γίνεται; Υπάρχει κάτι που να παίζει αξιοπρεπώς; Δεν έχω σχέση με τα αθλητικά αλλά λόγω δουλειάς με ρωτάνε πολλοί για τα αυτά στο kodi.

Υπάρχουν 2,3 νήματα για kodi (δεν παίζει ρόλο το λειτουργικό) που θα πάρεις απάντηση σε αυτό που ρωτάς ...απαντάμε συνέχεια στα ιδια

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

σορρυ πηγαινα στα δικτυα και οχι tv.

οταν παω ομως tv μου γραφει μη διαθεσιμος πορος ειναι κενο

κάνε εγκατάσταση την τελευταία έκδοση του addon,kodi

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παίζει "Παραδοσιακή Βραδυά". Δεν μας λες και λεπτομέρειες, σε ποια πλατφόρμα βλέπεις, τι έκδοση Kodi έχεις, άλλα κανάλια βλέπεις μέσα στο Helllenic TV, βγάλτο και ξαναβάλτο το addon από το repository του lambda.
Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν η 17 είναι beta έκδοση με ότι συνεπάγεται αυτό. Δοκίμασε να βγάλεις - βάλεις το addon ή το repo του lambda. Υποθέτω updates γίνονται κανονικά στα addons.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα στο ταμπλετ ολα οκ μολις το κοιταξα.

Αυριο με ησυχια θα κοιταξω στο pc.

Η 17 ΔΕΝ είναι καν beta !! Είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο ..είναι μόνο για πειράματα....

Link to comment
Share on other sites

Σωστά λες Άλεξ. Στην τελική σε Android βάλε αυτή την εφαρμογή για να δεις live Ελληνικά και Κυπριακά κανάλια https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv

(το SIGMA CY είναι στην 5η σειρά στην ενότητα "Όλα τα κανάλια" αλλά και στην κατηγορία "Παγκύπρια", έχει μέσα και το Makeleio.gr με τον Στέφανο Χίο.....!!!).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλοι μου. εχω ένα πρόβλημα με το κοdi. το κανω εγκατασταση στο λαπτοπ. μολισ κανω εγκατασταση το tv addons και παο στην εγαρμογεσ στο config wizard για να εγκαταστισω τα windows add μου βγαζει το μηνημα (error inport not found) και δεν μπορω να συνεχισω. τι γινετε? ξερει κανεισ?
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που βλέπει από το add on Hellenic tv, η ΕΡΤ1 και ΕΡΤ2 παίζουν σωστά? Γιατί κάποιος γνωστός μου που βλέπει από εξωτερικό αναφέρει ότι έχουν κολλήσει και παίζουν το ίδιο πρόγραμμα συνεχώς από τα τέλη Μαρτίου και δεν μπορεί να βγάλει άκρη.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...