Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό προσπαθούσα να αποφύγω :) Αλλά μάλλον αυτή θα είναι η μόνη λύση!

Ευχαριστώ!!

Τελικά και μετά από επαναφορά εργοστασιακών το πρόβλημα συνεχίζει !

Το πρόβλημα ήταν ότι είχα ροοτάρει την συσκευή μέσω Kingroot. Απεγκατάσταση και ξερουτάρισμα και όλα καλά!

 

Enviado desde mi UMI eMAX mediante Tapatalk

Edited by thanosp5
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά και μετά από επαναφορά εργοστασιακών το πρόβλημα συνεχίζει !

Το πρόβλημα ήταν ότι είχα ροοτάρει την συσκευή μέσω Kingroot. Απεγκατάσταση και ξερουτάρισμα και όλα καλά!

 

Enviado desde mi UMI eMAX mediante Tapatalk

Εμ δε μας τα είπες όλα...

Ελπίζω να δουλέψει τωρα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πας σύστημα - > ρυθμίσεις - > πρόσθετα - > αναζήτηση - > suztv - > εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

 

Σε μένα που δεν το βρίσκει στην αναζήτηση πως να το βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που δεν το βρίσκει στην αναζήτηση πως να το βάλω;

Δοκίμασε subztv (ξέχασα το b) :p

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εμ δε μας τα είπες όλα...

Ελπίζω να δουλέψει τωρα καλά.

Ναι τώρα όλα καλά! Δε πήγε καθόλου ο νους μου εκεί και όσο εψαχνα δεν έβρισκα τίποτα!

 

Enviado desde mi UMI eMAX mediante Tapatalk

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το sopcast πως το φορτωνουμε.Διαβασα πιο πανω αλλα δεν μου ανοιγει τιποτα.Μηπως μπορειτε να κανετε μια αναφορα λιγο πιο λεπτομερη.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το sopcast πως το φορτωνουμε.Διαβασα πιο πανω αλλα δεν μου ανοιγει τιποτα.Μηπως μπορειτε να κανετε μια αναφορα λιγο πιο λεπτομερη.

 

Λοιπόν φίλε και εγώ το ίδιο θέμα είχα και πάλευα μέρες να το φτιάξω. Η λ΄θση ήταν μία. Απεγκατέστησα το kodi και το ξαναεγκατέστησα. Μετά εγκατέστησα το sopcast ως ξεχωριστή εφαρμογή και το ace stream engine. Στη συνέχεια κατέβασα το addon plexus και το έτρεξα. Σε ότι με ρώταγε αν θυμάμαι καλά του έβαζα όχι. Και όταν τελείωσε ήταν έτοιμο. Διάλεγα έναν αγώνα και στα διαθέσιμα λινκ διάλεγα αυτό του sopcast και μετά διάλεγα plexus και αυτόματα άνοιγε το sopcast και έπαιζε τζάμι! Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση. Ενώ εμφανίζει νέα επεισόδια σε σειρές το exodus όταν κάνεις click στο τελευταίο λέει "δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή".

 

Τα παλαιότερα παίζουν. Ανεβάζουν το νέο επεισόδιο και χωρίς να υπάρχουν πηγές ακόμα ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι συμβαίνει κ αυτό. Υπομονή σε λιγες ώρες θα υπάρχει ροή. Συνήθως δεν αργεί.
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω βαλει σε ενα ανδροιντ ταμπλετ ......τα σπαει.....δουλευει μπομπα και με εχει σωσει απο την αναμονη τορρεντ κτλπ....ενταξει δεν ειμαι και τρελαμενος με πολλες απαιτησεις τα επεισοδια που θελω τα βλέπω... αγωνα ποδοσφαιρου παο-στανταρ λιεγης και παο -ολυμπιακος ειδα...χωρις φωνη αλλα ενταξει...γενικα αξιζει η προσπαθεια!αυτα απο εναν νεο χρηστη...χωρις πολλες απαιτησεις!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δύο προβληματάκια. 1. Το olympus παίζει σε σας? Γιατί σε μένα βγάζει σφάλμα. 2. Πέρασα το kodi 16.1 σε ένα ταμπλετάκι και ενώ στο sportsdevil βλέπω κανονικά ποδόσφαιρο με ήχο και εικόνα στο zemtv στο 365 μόνο ήχο έχω. Τι κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δύο προβληματάκια. 1. Το olympus παίζει σε σας? Γιατί σε μένα βγάζει σφάλμα. 2. Πέρασα το kodi 16.1 σε ένα ταμπλετάκι και ενώ στο sportsdevil βλέπω κανονικά ποδόσφαιρο με ήχο και εικόνα στο zemtv στο 365 μόνο ήχο έχω. Τι κάνω λάθος.

Τέλος το olympus δυστυχώς...σταμάτησε .Για το πρόβλημα με την εικόνα δοκίμασε αυτό https://youtu.be/1fVGvkziVgs

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το olympus δυστυχώς...σταμάτησε .Για το πρόβλημα με την εικόνα δοκίμασε αυτό https://youtu.be/1fVGvkziVgs

 

Ευχαριστώ. Δεν ήξερα ότι σταμάτησε. Μόλις πάω σπίτι θα δοκιμάσω το fix.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω σε σχεση με τους υπιτιτλους εαν μπορουμε να βρουμε υποτιτλους απο το subs4free?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω σε σχεση με τους υπιτιτλους εαν μπορουμε να βρουμε υποτιτλους απο το subs4free?Ευχαριστω.

Όχι δεν μπορείς ! μπορείς χειροκίνητα ..2 λεπτά υπόθεση ..1 λεπτό να τους κατεβάσεις και 1 λεπτό να τους προσθέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε και εγώ το ίδιο θέμα είχα και πάλευα μέρες να το φτιάξω. Η λ΄θση ήταν μία. Απεγκατέστησα το kodi και το ξαναεγκατέστησα. Μετά εγκατέστησα το sopcast ως ξεχωριστή εφαρμογή και το ace stream engine. Στη συνέχεια κατέβασα το addon plexus και το έτρεξα. Σε ότι με ρώταγε αν θυμάμαι καλά του έβαζα όχι. Και όταν τελείωσε ήταν έτοιμο. Διάλεγα έναν αγώνα και στα διαθέσιμα λινκ διάλεγα αυτό του sopcast και μετά διάλεγα plexus και αυτόματα άνοιγε το sopcast και έπαιζε τζάμι! Αυτά.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση .Θα το κανω οπως το περιγραφεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν μπορείς ! μπορείς χειροκίνητα ..2 λεπτά υπόθεση ..1 λεπτό να τους κατεβάσεις και 1 λεπτό να τους προσθέσεις...

Που τους βρισκομαι τους υποτιτλους για να τους περασουμε χειροκινητα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση .Θα το κανω οπως το περιγραφεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που τους βρισκομαι τους υποτιτλους για να τους περασουμε χειροκινητα;

Δεν σε πιάνω; Ανοίγεις τον οποίο Browser έχεις κατέβασε τον υποτιτλο που θέλεις ...ανοίγεις στον kodi την ταινία,σειρά που θέλεις και μετα τους υπότιτλους που κατέβασες !

http://osarena.net/content/entopiste-ke-epilexte-ypotitlous-ke-exoterikous-se-kodi-xbmc

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιάνω; Ανοίγεις τον οποίο Browser έχεις κατέβασε τον υποτιτλο που θέλεις ...ανοίγεις στον kodi την ταινία,σειρά που θέλεις και μετα τους υπότιτλους που κατέβασες !

http://osarena.net/content/entopiste-ke-epilexte-ypotitlous-ke-exoterikous-se-kodi-xbmc

 

Θελω να πιστευω οτι ειναι το ιδιο οπως και στα windows. Eχω ενα Tv-Box και η διαδικασια προφανως ειναι η ιδια εκτος εαν αλλαζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι ειναι το ιδιο οπως και στα windows. Eχω ενα Tv-Box και η διαδικασια προφανως ειναι η ιδια εκτος εαν αλλαζει κατι.

Το kodi είναι ίδιο(ίδιες ρυθμίσεις,λειτουργίες ) για ΌΛΑ τα λειτουργικά συστήματα !! Οπότε η ίδια διαδικασία παντού

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα..θυμίστε μου λίγο γιατί το μυαλό μου σήμερα...δεν λειτουργεί... δεν μπορώ να θυμηθώ πώς θα βρώ τους επιταχυντές απο το μενού του κοντι για να τον απενεργοποιήσω..ήταν ρυθμίσεις-βίντεο αν θυμάμαι καλά..αλλά δεν τους ''βλέπω'' εκεί μέσα.. πώς θα τους ''δώ''... ;; μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι απο το μενού ''για προχωρημένους'' για να τους δώ;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκω αδερφέ αυτο για να το ενεργοποιήσω;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ το βρηκα ..ευχαριστω πολύ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ...το βρηκα ευχαριστω πολυ αδερφέ..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον φακελλο υποτιτλοι στο Kodi υπαρχουν αρχεια με υποτιτλους.Μπορουμε να περασουμε μεσα σε αυτα πχ το xsubs.tv και οτι αλλο αρχειο θελουμε; Εαν ναι και με ποιον τροπο.
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον φακελλο υποτιτλοι στο Kodi υπαρχουν αρχεια με υποτιτλους.Μπορουμε να περασουμε μεσα σε αυτα πχ το xsubs.tv και οτι αλλο αρχειο θελουμε; Εαν ναι και με ποιον τροπο.

Δεν είναι τόσο απλό !!! Δεν θα δουλέψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...