Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγκατέστησα χθες την εφαρμογή WaKo (WAtch on KOdi) στο κινητό, από όπου μπορώ (με ενσωμάτωση και του trakt) να παίζω πρόγραμμα και να το προβάλλω ΆΜΕΣΑ στο Kodi που έχω εγκαταστήσει στο box της τηλεόρασης.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως προσθέτω παρόχους κατά το σετάρισμα της εφαρμογής αν το έχει κανείς υπόψιν.. Πάντως φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά στο netflix μέσω kodi υπάρχουν και πάλι οι περιορισμοί της ανάλυσης που υπάρχουν και στην εφαρμογή του Netflix για τα περισσότερα tv box;;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατ'άρχήν , εξαρτάται από τι συσκευή έχεις.

Αν το tv box που έχεις δεν είναι από τα γνωστά κινέζικα που είναι μπαναρισμένα από το netflix , βλέπεις κανονικά netflix , με όση ευκρίνεια σου δίνει το kodi μέσα από τις ρυθμίσεις του repo netflix.

 

Aν όμως είναι μπαναρισμένο από Netflix, όπως η δική μου συσκευή (mecool KIII pro) , δεν πρόκειται να δείς netflix μέσω kodi 18, απλά δεν θα σου το ανοίγει.

 

Netflix σε KODI 18 , μόνο με άλλο λειτουργικό , όχι android , δηλαδή αν υπάρχει για τη συσκευή σου έκδοση του coreelec 9.0.1 και μετά και του κάνεις την εγκατάσταση.

Τότε και μόνο θα έχεις netflix σε ευκρίνειες HD (720 -1080)

Link to comment
Share on other sites

Aν όμως είναι μπαναρισμένο από Netflix, όπως η δική μου συσκευή (mecool KIII pro) , δεν πρόκειται να δείς netflix μέσω kodi 18, απλά δεν θα σου το ανοίγει.
Υπάρχουν δηλαδή και συσκευές που είναι μπαναρισμένες από το netflix σε σημείο που να μην παίζει καν? Μέχρι τώρα ήξερα ότι στις εγκεκεριμένες παίζει HD και στις υπόλοιπες παίζει SD. Να μην παίζει καν πρώτη φορά το ακούω.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'άρχήν , εξαρτάται από τι συσκευή έχεις.

 

Αν το tv box που έχεις δεν είναι από τα γνωστά κινέζικα που είναι μπαναρισμένα από το netflix , βλέπεις κανονικά netflix , με όση ευκρίνεια σου δίνει το kodi μέσα από τις ρυθμίσεις του repo netflix.

 

 

 

Aν όμως είναι μπαναρισμένο από Netflix, όπως η δική μου συσκευή (mecool KIII pro) , δεν πρόκειται να δείς netflix μέσω kodi 18, απλά δεν θα σου το ανοίγει.

 

 

 

Netflix σε KODI 18 , μόνο με άλλο λειτουργικό , όχι android , δηλαδή αν υπάρχει για τη συσκευή σου έκδοση του coreelec 9.0.1 και μετά και του κάνεις την εγκατάσταση.

 

Τότε και μόνο θα έχεις netflix σε ευκρίνειες HD (720 -1080)

Δεν έχω ακούσει για μπαναρισμενα κουτιά.

Υπάρχουν συμβατές και μη συμβατές συσκευές.

Μήπως αυτό εννοούσες και μπερδεύτηκες;

Οι μη συμβατές παίζουν με χειρότερη ανάλυση, όχι καθόλου όπως αφήνεις να εννοηθεί

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το Netflix μέσω kodi 18 δεν παίζει. Με αφήνει να κάνω login εμφανίζει τη λίστα μου και τις προτεινόμενες ταινίες, αλλά δεν παίζει τίποτα. Σε συσκευή mecool m8s pro plus.

 

Βλέπω βέβαια από την εφαρμογή, αλλά ήθελα να το δοκιμάσω κι από kodi μήπως είχε καλύτερη ανάλυση, αλλά δεν θέλει.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας , αλλά τι να δείτε από το NETFLIX που δεν το βρίσκετε στο KODI , τελευταία όλο μ@Λ@κιες έχει :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει για μπαναρισμενα κουτιά.

Υπάρχουν συμβατές και μη συμβατές συσκευές.

Μήπως αυτό εννοούσες και μπερδεύτηκες;

Οι μη συμβατές παίζουν με χειρότερη ανάλυση, όχι καθόλου όπως αφήνεις να εννοηθεί

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Και σε μένα το Netflix μέσω kodi 18 δεν παίζει. Με αφήνει να κάνω login εμφανίζει τη λίστα μου και τις προτεινόμενες ταινίες, αλλά δεν παίζει τίποτα. Σε συσκευή mecool m8s pro plus.

 

Βλέπω βέβαια από την εφαρμογή, αλλά ήθελα να το δοκιμάσω κι από kodi μήπως είχε καλύτερη ανάλυση, αλλά δεν θέλει.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Απλά τα πράγματα φίλε junglist , έχεις δίκιο , δεν το διευκρίνισα ,

δεν μίλησα για αυτά που έχουν πιστοποίηση από netflix , αλλά όπως τα λέει και ο φίλος trust0 , σε συσκευές όπως τα mecool και άλλα τέτοια κινέζικα παρόμοια , netflix μέσω kodi απλά το ξεχνάς , δεν παίζει με τίποτα (ούτε SD και φυσικά ούτε HD) .

 

Βλέπεις netflix βέβαια με την εφαρμογή από το playstore , αλλά μόνο σε SD.

 

Για να δείς σε HD αναλύσεις netflix σ'αυτά τα κουτιά , μόνο με coreelec .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σε kodi 17,6 υπαρχουν ακομα ρεπος που παιζουν κανονικα; το incursion που εχω ολο no stream βγαζει και αργει..πολυ!....ψαχνω για σειρες πιο πολυ και ταινιες...ή ακόμα και εφαρμογες εκτος kodi που ΔΕΝ χειαζονται vpn ευχαριστω Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας , αλλά τι να δείτε από το NETFLIX που δεν το βρίσκετε στο KODI , τελευταία όλο μ@Λ@κιες έχει :X
Περί ορέξεως, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

Έχει άπειρο περιεχόμενο για τα πάντα.

Αν θες τις τελευταίες ταινίες μόνο, ναι δεν κάνει για σένα, ειδικά άμα ψάχνεις στο τσάμπα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

Έχει άπειρο περιεχόμενο για τα πάντα.

Αν θες τις τελευταίες ταινίες μόνο, ναι δεν κάνει για σένα, ειδικά άμα ψάχνεις στο τσάμπα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Και εγώ Netflix έχω αλλά σε επίπεδο ταινιών είναι κάτω του μετρίου.. Παλιές και αδιάφορες. Οι σε δικές του παραγωγές είναι για τα μπάζα. Και οι σειρές που αξίζουν δεν είναι πολλές.

Η καλύτερη λύση για τσάμπα που λες είναι torrent πως λες είδαμε got, Chernobyl κτλ; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Netflix έχω αλλά σε επίπεδο ταινιών είναι κάτω του μετρίου.. Παλιές και αδιάφορες. Οι σε δικές του παραγωγές είναι για τα μπάζα. Και οι σειρές που αξίζουν δεν είναι πολλές.

Η καλύτερη λύση για τσάμπα που λες είναι torrent πως λες είδαμε got, Chernobyl κτλ; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για δωρεάν υπάρχουν πολλές επιλογές: CYBERFLIX, CINEMA, POPCORN κλπ

 

Torrent χρησιμοποιώ μόνο για αεροπλάνο, πριν την πτήση

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σε kodi 17,6 υπαρχουν ακομα ρεπος που παιζουν κανονικα; το incursion που εχω ολο no stream βγαζει και αργει..πολυ!....ψαχνω για σειρες πιο πολυ και ταινιες...ή ακόμα και εφαρμογες εκτος kodi που ΔΕΝ χειαζονται vpn ευχαριστω

Exodus , Exodus Redux ,Yoda , magic dragon

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σε kodi 17,6 υπαρχουν ακομα ρεπος που παιζουν κανονικα; το incursion που εχω ολο no stream βγαζει και αργει..πολυ!....ψαχνω για σειρες πιο πολυ και ταινιες...ή ακόμα και εφαρμογες εκτος kodi που ΔΕΝ χειαζονται vpn ευχαριστω

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά vpn χρειάζονται όλοι πλέον.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά vpn χρειάζονται όλοι πλέον.
Vpn για ποιο λόγο;;

Δεν σου δουλεύουν χωρίς;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Vpn για ποιο λόγο;;

Δεν σου δουλεύουν χωρίς;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σε μένα πάντως ΔΕΝ δουλεύει χωρίς VPN ,.Δεν φορτώνει καθόλου .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Vpn για ποιο λόγο;;

Δεν σου δουλεύουν χωρίς;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για να μην βρεθεις ποτε στην δυσαρεστη θεση να πληρωσεις προστιμα οπως εγινε σε μια κοπελα με το game of thrones στην Κρητη αν θυμαμαι καλα. 200 ευρω προστιμο για καθε επεισοδιο που ειδε μεσω kodi online. To μπαμ δεν θα αργησει να γινει και στην Ελλαδα,οποτε ας φυλαγομαστε καλυτερα οσο μπορουμε :)

 

Θαρρω οτι η προσωπικη σου ασφαλεια αξιζει περισσοτερο απο 2 ευρω το μηνα που κοστιζει μια συνδρομη vpn :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα πάντως ΔΕΝ δουλεύει χωρίς VPN ,.Δεν φορτώνει καθόλου .

 

Τι δεν σου φορτωνει φιλε?

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

 

Θαρρω οτι η προσωπικη σου ασφαλεια αξιζει περισσοτερο απο 2 ευρω το μηνα που κοστιζει μια συνδρομη vpn :)

 

 

Ποιο vpn έχει 2€ το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην βρεθεις ποτε στην δυσαρεστη θεση να πληρωσεις προστιμα οπως εγινε σε μια κοπελα με το game of thrones στην Κρητη αν θυμαμαι καλα. 200 ευρω προστιμο για καθε επεισοδιο που ειδε μεσω kodi online. To μπαμ δεν θα αργησει να γινει και στην Ελλαδα,οποτε ας φυλαγομαστε καλυτερα οσο μπορουμε :)

 

Θαρρω οτι η προσωπικη σου ασφαλεια αξιζει περισσοτερο απο 2 ευρω το μηνα που κοστιζει μια συνδρομη vpn :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι δεν σου φορτωνει φιλε?

 

Χωρίς VPN το KODI δεν φορτώνει , αργεί τραγικά .

Με NORDVPN τρέχει κανονικά , με την σχετική μείωση της μαμάς ταχύτητας βεβαία.

Από 50 mbps έχω 20-25 ανάλογα την ημέρα . Αλλά τουλάχιστον λειτουργεί το KODI .

Το είχα κάνει θέμα λίγο παλιότερα και στο forum για αυτό το παράξενο πράγμα που αντιμετώπιζα , αλλά πέρασε στο φλού .

Νομίζω πάντως , νομίζω ξαναλέω , το ότι παίζει μόνο με vpn δεν είναι λόγω κάποιας προστασίας ή κάποιας απαγόρευσης , αλλά το οτι δεν παίρνω απο το router το ΟΤΕ ipv4 .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς VPN το KODI δεν φορτώνει , αργεί τραγικά .

Με NORDVPN τρέχει κανονικά , με την σχετική μείωση της μαμάς ταχύτητας βεβαία.

Από 50 mbps έχω 20-25 ανάλογα την ημέρα . Αλλά τουλάχιστον λειτουργεί το KODI .

Το είχα κάνει θέμα λίγο παλιότερα και στο forum για αυτό το παράξενο πράγμα που αντιμετώπιζα , αλλά πέρασε στο φλού .

Νομίζω πάντως , νομίζω ξαναλέω , το ότι παίζει μόνο με vpn δεν είναι λόγω κάποιας προστασίας ή κάποιας απαγόρευσης , αλλά το οτι δεν παίρνω απο το router το ΟΤΕ ipv4 .

 

Το kodi λειτουργει αψογα και χωρις vpn. ειχα και εγω τετοια θεματα που σε καμια περιπτωση δεν εφτιαγε το kodi αλλα η συνδεση που ειχα. Με vpn η ταχυτητα σου θα πρεπει να ειναι καλυτερη και οχι χειροτερη. Οι εταιριες εχουν την δυνατοτητα να ξερουν την στιγμη που εσυ βλεπεις κατι online και επιτηδες σου κοβουν συνδεση ετσι ωστε να αγορασεις τις βαρβατες συνδρομες τους. Αυτος ειναι και ο κυριος λογος που χρησιμοποιω vpn. Αν εχεις συνδρομη στο RD δεν θα κολλαει ποτε και θα βλεπεις στην καλυερη ποιοτητα που υπαρχει. Επισης kodi μονο με ενσυρματη συνδεση :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για να μην βρεθεις ποτε στην δυσαρεστη θεση να πληρωσεις προστιμα οπως εγινε σε μια κοπελα με το game of thrones στην Κρητη αν θυμαμαι καλα. 200 ευρω προστιμο για καθε επεισοδιο που ειδε μεσω kodi online. To μπαμ δεν θα αργησει να γινει και στην Ελλαδα,οποτε ας φυλαγομαστε καλυτερα οσο μπορουμε :)

Υπάρχει κάποιο link που αναφέρεται αυτό το περιστατικό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link που αναφέρεται αυτό το περιστατικό?

 

ψιλο-ράδιο αρβύλα, εγώ είχα ακούσει για ΄΄θειά΄΄ που τις επέβαλαν πρόστιμο για το GOTτο οποίο είχε κατέβει μέσω torrent.

Bεβαια το παραπάνω δεν σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα δεν θα ΄΄σφυρίξει΄΄ και στην χώρα μας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ψιλο-ράδιο αρβύλα, εγώ είχα ακούσει για ΄΄θειά΄΄ που τις επέβαλαν πρόστιμο για το GOTτο οποίο είχε κατέβει μέσω torrent.

Bεβαια το παραπάνω δεν σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα δεν θα ΄΄σφυρίξει΄΄ και στην χώρα μας

 

Ακριβως αυτο. ακομη και ψεματα να ειναι, προσεχουμε για να εχουμε. Το κοστος για ενα vpn ειναι οσο ενας καφες το μηνα πλεον, οποτε λιγη προσοχη δεν βλαπτει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

VPN δεν έχω βάλει.

Αλλά έχω καταργήσει το IPv6 στο modem και έχω αλλάξει DNS σε clouflare πάλι στο μόντεμ για να μπορώ να ανοίγω όλες τις σελίδες.

Όλα δουλεύουν νορμάλ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ψιλο-ράδιο αρβύλα, εγώ είχα ακούσει για ΄΄θειά΄΄ που τις επέβαλαν πρόστιμο για το GOTτο οποίο είχε κατέβει μέσω torrent.

 

Bεβαια το παραπάνω δεν σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα δεν θα ΄΄σφυρίξει΄΄ και στην χώρα μας

Ακριβώς.

 

VPN επίσημα δεν χρειάζεται στην Ελλάδα ακόμα γιατί δεν υπάρχουν τέτοια πρόστιματα.

 

Καλά κάνουν κάποιοι και θέλουν να τα δουλεύουν, αλλά μην γράφουμε υπερβολές ότι χωρίς αυτό δεν δουλεύει το KODI ή ότι θα φας πρόστιμο κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...