Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι. εχω το SPMC στο nvidia shield. και δοκιμαζω και τις 3-4 επιλογες που εχει για το που να ειναι οι υποτιτλοι αλλα δε μπορω με τιποτα να καταφερω να τους βαλω στο κατω μερος της ταινιας και οχι στη μαυρη μπαρα απο κατω.

καποια βοηθεια;

ευχαριστω

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα .

Και θα τρελαθώ .

Μια βοήθεια από την εμπειρία σας .

Χρησιμοποιώ το GKOBU σε NOTE 8 και πηγαίνει σφαίρα .

Στο MINIX 9U android tv box πάει σαν χελωνάκι .

Ούτε καν σαν χελώνα .

Και τι δεν έκανα . Απεγκατάσταση , εγκατάσταση , καθαρισμούς , τίποτα .

Γράφει με τις ώρες " ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ" και γυρνάει γυρνάει γυρνάει .....

Και το εν λόγω box δεν είναι και φθηνό /.

 

Κάποιο τρικ - disable για να το κάνω να τρέξει λιγουλάκι ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ στο GrecoTM με το λογαριασμό που έφτιαξα , αλλά μου λέει (invalid username or email) , έχω λάβει το mail που λέει access your account αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ στο GrecoTM με το λογαριασμό που έφτιαξα , αλλά μου λέει (invalid username or email) , έχω λάβει το mail που λέει access your account αλλά τίποτα

 

Θα πρέπει να περιμένεις λίγο να το επιβεβαιώσουν και από την ομάδα του GrecoTM .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ στο GrecoTM με το λογαριασμό που έφτιαξα , αλλά μου λέει (invalid username or email) , έχω λάβει το mail που λέει access your account αλλά τίποτα

 

Μπες στο FB group της Grecotm και εκεί θα βρεις συζήτηση για προβλήματα σαν το δικό σου και επίλυσή τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο FB group της Grecotm και εκεί θα βρεις συζήτηση για προβλήματα σαν το δικό σου και επίλυσή τους.

 

Έχω θέσει ερώτημα εδώ και δυο μέρες χωρίς απάντηση

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο θέμα με το spmc? άλλαξα σκληρό στο υπολογιστή έγινε και φορματ οπότε έγινε ξανά στήσιμο. όλα καλά στο Nvidia shield έχω και το kodi και το spmc αλλά προτιμούσα του 2ο. μετά όμως το φορματ ενώ έχω ενεργοποιήσει το network sharing κλπ πάω πχ στο spmc να κάνω add videos βάζω την ip, username, password του πισι που είναι σαν σερβερ αλλά βγάζει μήνυμα λάθους connection time out. δεν βρίσκει τον σερβερ. ενώ το kodi μια χαρά. δοκίμασα και το vlc, xplore να βρουν τον νέο σερβερ μια χαρά. μόνο το spmc.

έγινε κάτι;

τι άλλο να κοιτάξω; έκανα και απεγκατασταση επανεγκατάσταση αλλά φευ...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε μήνυμα για updating στο 4D build. Το έκανα (καθαρή εγκατάσταση) στο mi box s που έχω και όταν πήγα να το παίξω στη συνέχεια μου έβγαζε ένα σωρό σφάλματα!!!

Πολλά πρόσθετα που επέλεγα να πλοηγηθώ, δεν έπαιζαν, ούτε καν ολόκληρες κατηγορίες (π.χ. Παιδικά). Τι έχει συμβεί, ξέρει κανείς? Τελικά άρχισα να δοκιμάζω εναλλακτικά builds , ώστε να καταλήξω σε κάποιο..

 

Την είχα καταβρεί με το Skin Daltons και το πρόσθετο Filmnet, το οποίο κατεβάζει πολλές πηγές. Παρεπιμπτόντως αν γνωρίζει κανείς πως να το εγκαταστήσω (link για εγκατάσταση πηγής) ας μου πει..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το 4D και ιδιαίτερα στην νέα έκδοση του, έχει ελαφρύνει πολύ. Όσον αφορά τα σφάλματα ΣΊΓΟΥΡΑ δεν οφείλονται στο Build αλλά σε κάτι άλλο.. Προφανώς στο δίκτυο κατά την εγκατάσταση. Κάντε ξανά εγκατάσταση με καλώδιο. Όλα τα πρόσθετα έχουν πλήρη λειτουργικότητα και όλα τα μενού και υπομενου του build στην νέα έκδοση καθώς και σε όλα τα 4 διαθέσιμα skins. Η δουλειά που έκανα ήταν λεπτομερεστατη και ελεγμένη... Κάτι άλλο φταίει στα σφάλματα σας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παναγιώτη, έχεις απόλυτο δίκιο, προχθές που ξαναμπήκα έτρεχε απροβλημάτιστα. Ίσως κάποιο θέμα με το κουτί μου ή ίσως χρειαζόταν κάποια επανεκκίνηση..

Ξέρεις ποιο skin είναι πιο ελαφρύ? Μου αρέσει το Daltons και είμαι μεταξύ αυτών των 2 (Daltons - Diamond)

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθε φορα που ανοιγω το kodi κρασαρει και κλεινει αμεσως. Μου το κανει μονο στην εκδοση leia σε ολες μου τις συσκευες. Στην εκδοση krypton ολα λειτουργουν κανονικα. Υπαρχει μηπως καμια εφαρμογη που να προκαλει προβληματα στο kodi? Το ιδιο μου κανει και στην εφαρμογη wonderbox. Leia δεν μπορω να βαλω πουθενα. Δοκιμασμενο σε Galaxy note 3,4,8,9 Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε το εξής... Απενεργοποιησε το δίκτυο σου (wifi, Ethernet) ΜΟΝΟ για την πρώτη εκκίνηση του Kodi. Δες αν σε πετάξει έξω. Αν όχι, κάνε έξοδο, ενεργοποίηση του δικτύου σου και ξαναμπές.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε το εξής... Απενεργοποιησε το δίκτυο σου (wifi, Ethernet) ΜΟΝΟ για την πρώτη εκκίνηση του Kodi. Δες αν σε πετάξει έξω. Αν όχι, κάνε έξοδο, ενεργοποίηση του δικτύου σου και ξαναμπές.

 

Αυτό φίλε μου το δοκίμασα χτες το απόγευμα. Πέτυχε μεν αλλά σε 20 δευτερόλεπτα κλείνει ξανά η εφαρμογή. Το δοκίμασα σε όλες μου τις συσκευές Huawei Mate 9, Galaxy Note 3,4,8,9 αλλά τίποτα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου το δοκίμασα χτες το απόγευμα. Πέτυχε μεν αλλά σε 20 δευτερόλεπτα κλείνει ξανά η εφαρμογή. Το δοκίμασα σε όλες μου τις συσκευές Huawei Mate 9, Galaxy Note 3,4,8,9 αλλά τίποτα.
Δηλαδή σε σένα δεν παίζει σε καμία συσκευή σου και σε άλλους παίζει χωρίς πρόβλημα.

 

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση;

Μήπως πέρασες κανένα έτοιμο Kodi build;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε σένα δεν παίζει σε καμία συσκευή σου και σε άλλους παίζει χωρίς πρόβλημα.

 

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση;

Μήπως πέρασες κανένα έτοιμο Kodi build;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ελα μου ντε. Ειναι να μην τρελενεσαι μετα? Οχι ρε Θωμα ετοιμο build εχω ομως αυτο μου το κανει κατα την καθαρη εγκατασταση του kodi. Τοσο απο το play store οσο και απο την επισημη σελιδα του. Δοκιμασα πανω απο δεκα αναβαθμισεις leia αλλα τιποτα. Και αλλοι εχουν ιδια θεματα και λυση δεν βρηκαν ακομη. Οι περισσοτεροι το βαζουν σε tvbox οχι σε android. Υποψιαζομαι οτι καποια αλλη εφαρμογη προκαλει το προβλημα αλλα δεν ξερω ποια..Τα network permissions στο script διαφερουν απο το kodi krypton, γιαυτο και εκεινο μου λειτουργει κανονικα. Επισης και το kodi matrix παρουσιαζει το ιδιο προβλημα.

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου ντε. Ειναι να μην τρελενεσαι μετα? Οχι ρε Θωμα ετοιμο build εχω ομως αυτο μου το κανει κατα την καθαρη εγκατασταση του kodi. Τοσο απο το play store οσο και απο την επισημη σελιδα του. Δοκιμασα πανω απο δεκα αναβαθμισεις leia αλλα τιποτα. Και αλλοι εχουν ιδια θεματα και λυση δεν βρηκαν ακομη. Οι περισσοτεροι το βαζουν σε tvbox οχι σε android. Υποψιαζομαι οτι καποια αλλη εφαρμογη προκαλει το προβλημα αλλα δεν ξερω ποια..Τα network permissions στο script διαφερουν απο το kodi krypton, γιαυτο και εκεινο μου λειτουργει κανονικα. Επισης και το kodi matrix παρουσιαζει το ιδιο προβλημα.
Προσωπικά κανένα θέμα με Kodi 18 σε tvbox με Android 7.x, σε Amazon fire stick με Android 6 και σε windows pc.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κανένα θέμα με Kodi 18 σε tvbox με Android 7.x, σε Amazon fire stick με Android 6 και σε windows pc.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το ξερω,παντου το τρεχω κανονικα εκτος απο το κινητο μου! :cry:

 

Edit: Το προβλημα διορθωθηκε, αφου εκλεισα τελειως το ιντερνετ απο τη συσκευη μου,πηγα στο settings,services και εκανα disable την επιλογη allow remote control from application on this system. Τωρα ολα λειτουργουν πριμα :)

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ανοίγει, αλλα εχουν φύγει σχεδον ολα τα καναλια

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Από το tvone ανοίγουν τα ΟΤΕCinema (τα 1-4 συγκεκριμένα), όμως σε άλλα πρόσθετα δεν ανοίγουν αντίστοιχα τα ΟΤΕsports. Συμβαίνει σε όλους?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί οταν προσπαθώ να κανω fresh install σε οποιοδήποτε build με φρεσκοεγκατεστημένο kodi 17.6 μου βγαζει οτι:

Εγκατάσταση build:

Λήξη διαθέσιμου χρόνου εγκατάστασης!

Μόλις δοκίμασα και με το leia. Τα ίδια. Σε tvbox αυτό

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί οταν προσπαθώ να κανω fresh install σε οποιοδήποτε build με φρεσκοεγκατεστημένο kodi 17.6 μου βγαζει οτι:

Εγκατάσταση build:

Λήξη διαθέσιμου χρόνου εγκατάστασης!

Μόλις δοκίμασα και με το leia. Τα ίδια. Σε tvbox αυτό

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα .

τελικά βρήκα λύση μόνο με VPN .

Γενικά σε minix το KODI δεν τρέχει καθόλου αλλά ΜΟΝΟ με VPN .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία .

Βλέπω NETFLIX μάλλον έβλεπα μέσω KODI.

Τελευταία μετά την αναβάθμιση , δεν μπορεί να παίξει καμιά ταινία .

Πατάω για play και τίποτα .

any idea ?

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα .

τελικά βρήκα λύση μόνο με VPN .

Γενικά σε minix το KODI δεν τρέχει καθόλου αλλά ΜΟΝΟ με VPN .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία .

Βλέπω NETFLIX μάλλον έβλεπα μέσω KODI.

Τελευταία μετά την αναβάθμιση , δεν μπορεί να παίξει καμιά ταινία .

Πατάω για play και τίποτα .

any idea ?

 

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω; Πριν του περάσω την τελευταία αναβάθμιση του build δούλευε κανονικά.

Για το Netflix εγω το τρέχω με την εφαρμογή του αλλά όχι την τελευταία γιατι δεν ηταν συμβατό με το android του tv box. Μήπως παίζει κατι ανάλογο και στο δικό σου;

 

 

Edit: Σήμερα που το ξαναδοκίμασα εγινε η εγκατάσταση. Μάλλον επειδή εχθές έκανα την εγκατάσταση στο κινητό πρώτα και έβλεπε την ίδια ip? μετά δεν μπορούσα οτι κωδικό και να έβαζα; Δεν ξερω, κάτι τέτοιο πρέπει να έπαιξε..

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο netflix μέσω kodi υπάρχουν και πάλι οι περιορισμοί της ανάλυσης που υπάρχουν και στην εφαρμογή του Netflix για τα περισσότερα tv box;;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...