Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται να περάσουμε το 4D αλλά χωρίς το adult περιεχόμενο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Για την ώρα όχι, αλλά σε επόμενη αναβάθμιση, θα μπει κωδικός στα συγκεκριμένα πρόσθετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα παρακολουθώ το θέμα γιατί θα ήθελα το συγκεκριμένο build.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει τόσα προβλήματα που έχουμε με Kodi και terrarium like εφαρμογές και ψαχνόμαστε για ένα επεισόδιο , εμφανίζονται και κίτρινοι ισπανικοί υπότιτλοι embedded τώρα... Έλεος πια τι να πω ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει τόσα προβλήματα που έχουμε με Kodi και terrarium like εφαρμογές και ψαχνόμαστε για ένα επεισόδιο , εμφανίζονται και κίτρινοι ισπανικοί υπότιτλοι embedded τώρα... Έλεος πια τι να πω ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

κάνε τους μήνυση !!!!!!

Ελέος δηλαδή με τις απαιτήσεις μας ! Να μπει και ένα μέτρο σε αυτές :mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα όχι, αλλά σε επόμενη αναβάθμιση, θα μπει κωδικός στα συγκεκριμένα πρόσθετα.

 

Γιατι οχι? Δεν μπορουμε να βρουμε το συγκεκριμενο προσθετο και να κανουμε απενεργοποιηση η unistall?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κάνε τους μήνυση !!!!!!

Ελέος δηλαδή με τις απαιτήσεις μας ! Να μπει και ένα μέτρο σε αυτές :mad:

Εσύ δηλαδή το ξεπερνάς και βλέπεις εύκολα? Μήπως κάνω κάτι λάθος? το αντιμετωπίζουν και άλλοι αυτό?.

Γι'αυτό το παραθέτω εδώ, όχι για αντιπαραθέσεις κ. Taliban

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε νέο προσθετο για ταινιες το GOTHHAM MOVIES στο build gkobu. Σερνετε Πολύ Δυστυχώς και δεν ξερω γιατι

Έχεις δίκιο είναι λίγο αργό στο μενού του όχι στο streaming ο μως

Εσύ δηλαδή το ξεπερνάς και βλέπεις εύκολα? Μήπως κάνω κάτι λάθος? το αντιμετωπίζουν και άλλοι αυτό?.

Γι'αυτό το παραθέτω εδώ, όχι για αντιπαραθέσεις κ. Taliban

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Λάθος δεν κάνεις αλλά δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις σε κάτι που σου δίνεται δωρεάν, αν η πηγή που διάλεξες έχει καμένους υπότιτλους πήγαινε σε άλλο λινκ όχι όμως από τον ίδιο πάροχο π.χ.

2ddl, για παράδειγμα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζετε κάποιο θέμα με το Yoda;

Γιατι στο GKN που τον χρησιμοποιώ μέσω 4D σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το yoda από που το βάλατε? Γιατί υποτίθεται είναι στο supremacy repo εκεί, αλλά το έβαλα και δεν υπάρχει μέσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή το ξεπερνάς και βλέπεις εύκολα? Μήπως κάνω κάτι λάθος? το αντιμετωπίζουν και άλλοι αυτό?.

Γι'αυτό το παραθέτω εδώ, όχι για αντιπαραθέσεις κ. Taliban

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ίσως να ήταν κάπως υπερβολικό το ποστ μου αλλά τρελαίνομαι όταν έχουμε πολλές απαιτήσεις από κάτι που είναι δωρεάν .

Αν θες να είσαι τέζα απροβλημάτιστος κάνε συνδρομή στο R.D με 3 ευρώ τον μήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Ενώ έχω αλλάξει την προτεραιότητα στα urlresolver και resolverurl στο 80 από 100 για το real debrid, παρόλα αυτά, οι πηγές εμφανίζονται αρκετά κάτω στην σειρά. Τι πρέπει να κάνω ώστε να είναι πρώτα πάνω;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι? Δεν μπορουμε να βρουμε το συγκεκριμενο προσθετο και να κανουμε απενεργοποιηση η unistall?

 

Λογικά θα μπορείς, απλά αν κάνεις εγκατάσταση του build μετά θα πρέπει να βρεις το πρόσθετο και να το βγάλεις.

Το yoda από που το βάλατε? Γιατί υποτίθεται είναι στο supremacy repo εκεί, αλλά το έβαλα και δεν υπάρχει μέσα.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μόλις το κοιταξα. Μέσα στο repo supremacy είναι, στον πάνω μέρος της λίστας με πράσινα γράμματα.

 

Μια βοήθεια. Ενώ έχω αλλάξει την προτεραιότητα στα urlresolver και resolverurl στο 80 από 100 για το real debrid, παρόλα αυτά, οι πηγές εμφανίζονται αρκετά κάτω στην σειρά. Τι πρέπει να κάνω ώστε να είναι πρώτα πάνω;

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Το έχω στο 90 και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζετε αν εχω smart τηλεωραση και δεν ειναι android ,πως μεταφερω πχ απο ταμπλετ εικονα του kodi στην tv;

μιλάμε για ασύρματη μετάδωση κάποιος μου είπε ότι γίνετε απο το κινητό(δεν μιλαω για Chromecast).

αν θέλετε παραπέμψτε με σε βιντεο απο YouTube.ευχαριστώ.

:):):):):)

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κοιταξα. Μέσα στο repo supremacy είναι, στον πάνω μέρος της λίστας με πράσινα γράμματα.

Σε εμένα, έκδοση 2.5 του supremacy, δεν το εμφανίζει στα video add ons. Περίεργο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, έκδοση 2.5 του supremacy, δεν το εμφανίζει στα video add ons. Περίεργο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Κάνε update ή force update στο repository του supremacy, μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, έκδοση 2.5 του supremacy, δεν το εμφανίζει στα video add ons. Περίεργο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Χτες πέρασα το Yoda και Magic Dragon από το supremacy στο ταμπλετ.

Μια χαρά δούλευε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, έκδοση 2.5 του supremacy, δεν το εμφανίζει στα video add ons. Περίεργο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μήπως το έχεις σε spmc? Εκεί δεν το βγάζει σίγουρα. Σε κοντι 17 το βγάζει. Τα έχω και τα δύο στο κουτάκι και δεν μου το έβγαζε στο πρώτο και μετά δοκιμάζοντας στο κοντι τα έβγαλε μια χαρά.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις σε spmc? Εκεί δεν το βγάζει σίγουρα. Σε κοντι 17 το βγάζει. Τα έχω και τα δύο στο κουτάκι και δεν μου το έβγαζε στο πρώτο και μετά δοκιμάζοντας στο κοντι τα έβγαλε μια χαρά.

 

Same Sh1t... Different Day

 

Χμμμ...το cemc έχω με Android 4.4.2, είναι fork του kodi, οπότε ίσως γι'αυτό δεν το εμφανίζει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες ένα περίεργο πρόβλημα με το MX Player. Και στο Cinema και στο Cyberflix όταν επιλέξω πάροχο και υπότιτλο, το MX βγάζει σφάλμα "Can't play this link because a network error occured". Αντίθετα, με VLC παίζουν όλα καλά. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στον MX αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έκδοση έχω την πιο πρόσφατη απο το play store. Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες ένα περίεργο πρόβλημα με το MX Player. Και στο Cinema και στο Cyberflix όταν επιλέξω πάροχο και υπότιτλο, το MX βγάζει σφάλμα "Can't play this link because a network error occured". Αντίθετα, με VLC παίζουν όλα καλά. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στον MX αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έκδοση έχω την πιο πρόσφατη απο το play store. Καμιά ιδέα κανείς?

Δοκίμασε να "παιξεις" με τις ρυθμίσεις του mx με H/W+ decoder (Network) η S/W decoder (Network) .Λογικά με s/w θα παίξει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να "παιξεις" με τις ρυθμίσεις του mx με H/W+ decoder (Network) η S/W decoder (Network) .Λογικά με s/w θα παίξει

Ευχαριστώ! Είχες δίκιο τελικα έπαιξε με SW. Αν και ως τώρα χωρίς να το πειράξω έπαιζε κομπλέ με HW.

Να ρωτήσω και κάτι πολύ περίεργο? Έτρεξα το Greek TV και έβαλα τυχαία Alpha και έκανα αλλαγές από πάνω δεξιά SW/HW/HW+. Σε κάθε έναν διαφορετικό τυπο αποκωδικοποιητή μου έπαιζε διαφορετικό πρόγραμμα. Λες και είχε διαφορετικό στρημ για κάθε decoder.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Είχες δίκιο τελικα έπαιξε με SW. Αν και ως τώρα χωρίς να το πειράξω έπαιζε κομπλέ με HW.

Να ρωτήσω και κάτι πολύ περίεργο? Έτρεξα το Greek TV και έβαλα τυχαία Alpha και έκανα αλλαγές από πάνω δεξιά SW/HW/HW+. Σε κάθε έναν διαφορετικό τυπο αποκωδικοποιητή μου έπαιζε διαφορετικό πρόγραμμα. Λες και είχε διαφορετικό στρημ για κάθε decoder.

Το ίδιο stream μου παίζει και στους τρεις τύπους decoder SW/HW/HW+ (greek tv + alpha ).....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο stream μου παίζει και στους τρεις τύπους decoder SW/HW/HW+ (greek tv + alpha ).....
Το τσέκαρα τώρα πάλι. Ίδιο είναι μεν το στρημ αλλά με σημαντική καθυστέρηση το ένα από το άλλο. Σίγουρα 2 λεπτά. Στο HW όταν το έβαλα τελείωναν οι διαφημίσεις και ξεκίνησε ένα πρωινάδικο και το γύρισα στο SW και έπαιξε 4 διαφημίσεις και μετά ξεκίνησε το πρωινό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση από εμένα. Δοκιμάζω κάτι λίστες iptv m3u αλλά μετά από 1-2 σταματάνε και πρέπει να πατήσω πάλι το κανάλι να παίξει. Ξέρουμε καμία ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση από εμένα. Δοκιμάζω κάτι λίστες iptv m3u αλλά μετά από 1-2 σταματάνε και πρέπει να πατήσω πάλι το κανάλι να παίξει. Ξέρουμε καμία ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι player έχεις? Στον ΜΧ και τον VLC υπάρχει ρύθμιση repeat one (επανάληψη ενός). Την ενεργοποιείς και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...