Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του kodi !
Πως είναι ο πιο αναίμακτος τρόπος;

Μέσω Play Store δεν μου βγάζει να αναβαθμίσω.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως είναι ο πιο αναίμακτος τρόπος;

Μέσω Play Store δεν μου βγάζει να αναβαθμίσω.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Τι εκδοσή android έχεις; μάλλον είναι κάτω από 5 για αυτό δεν σου βγάζει το update.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοσή android έχεις; μάλλον είναι κάτω από 5 για αυτό δεν σου βγάζει το update.
Ναι. KK έχει το boxακι μου.

Άρα. Αν βρω το apk του 17 και το τρεξω μέσω file manager θα κάνει δουλειά; θα έρθει να μου αντικαταστήσει το Jarvis ή θα τα διαλύσει όλα;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον gkn wizard, υπαρχουν 2 builds για το kodi 18. Κατεβασα την τελευταια εκδοση του kodi 18 και προσπαθησα να τα περασω αλλα μολις ολοκληρωθει το download , το kodi μου λεει οτι δεν ειναι zip αυτο που κατεβασα (η κατι τετοιο, δεν θυμαμαι τωρα) και σταματαει εκει ο wizard. Εχει βαλει κανεις αυτα τα builds να μου πει που κανω λαθος?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. KK έχει το boxακι μου.

Άρα. Αν βρω το apk του 17 και το τρεξω μέσω file manager θα κάνει δουλειά; θα έρθει να μου αντικαταστήσει το Jarvis ή θα τα διαλύσει όλα;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Δεν θα εγκατασταθεί καν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. KK έχει το boxακι μου.

Άρα. Αν βρω το apk του 17 και το τρεξω μέσω file manager θα κάνει δουλειά; θα έρθει να μου αντικαταστήσει το Jarvis ή θα τα διαλύσει όλα;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Δοκίμασε αυτό το πιρούνι http://freaktab.org/10abcf3d2deb68b8

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το πιρούνι http://freaktab.org/10abcf3d2deb68b8
Ευχαριστώ. Το κατεβάζω, το τρέχω και μετά τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το TERRARIUM δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις ειλικρινά.

Και συνεχίζεις τους εντυπωσιασμους.

Βρες 1 ποστ που είπα ότι είναι η μοναδική λύση.

 

Είναι ότι δουλεύει απροβλημάτιστα για τους περισσότερους;

Είναι ότι δεν θέλει τα τρελά ψαξιματα κλπ για add-ons, όπως το KODI και μια που το εγκαθιστας και μία που βλέπεις ταινίες;

 

Και στην τελική, πάρτο απόφαση: Για ξένες ταινίες και σειρές πλέον, το TERRARIUM έχει πιο καλή απόδοση. Μιλάνε τα πράγματα από μόνα τους.

Πειράζει που ενημερώνουμε τον κόσμο;

 

Το KODI πλέον υπερτερεί ΜΟΝΟ σε αυτά που λέμε με άλλο περιεχόμενο: παιδικά και αθλητικά ή τρίτο περιεχόμενο, πχ ΧΧΧ, ντοκυμανταίρ κλπ

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

 

Να δω πότε θα σταματήσεις να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα και μεγέθη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κατεβάζω, το τρέχω και μετά τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ότι κάνεις και με το kodi .....Δοκίμασε αυτά που δεν σου δουλεύουν .....(Αυτά που αναφέρεις στα προηγούμενα post ...)

Link to comment
Share on other sites

;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ότι κάνεις και με το kodi .....Δοκίμασε αυτά που δεν σου δουλεύουν .....(Αυτά που αναφέρεις στα προηγούμενα post ...)
Εννοώ θα αντικατασταθεί πλήρως αυτό που έχω τώρα; θα υπάρχουν μαζί;

Add ons και λοιπά μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ θα αντικατασταθεί πλήρως αυτό που έχω τώρα; θα υπάρχουν μαζί;

Add ons και λοιπά μπαίνουν με τον ίδιο τρόπο;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Μπορείς να τα έχεις μαζί ! Καλύτερα να σβήσεις το kodi που έχεις ,πλέον έχεις πολλές ασυμβατότητες (πολλά addon δεν θα σου δουλεύουν σωστά )

Το Ftmc είναι πιρούνι ,Fork του kodi !! Ναι τα addon με το ίδιο τρόπο μπαίνουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα έχεις μαζί ! Καλύτερα να σβήσεις το kodi που έχεις ,πλέον έχεις πολλές ασυμβατότητες (πολλά addon δεν θα σου δουλεύουν σωστά )

Το Ftmc είναι πιρούνι ,Fork του kodi !! Ναι τα addon με το ίδιο τρόπο μπαίνουν

 

Ναι δεν έχεις άδικο φίλε Άλεξ. Απλά ήρθε στημένο έτοιμο ωραίο πριν 2 χρόνια περίπου χωρίς να έχει κανένα από τα προβλήματα και τις ασυμβατότητες των τελευταίων μηνών και το κρατούσα στη ζωή όσο μπορούσα με RD. :lol:

Τώρα που μου κάνει ασυμβατότητες και σε αυτό δεν υπάρχει λόγος να μην ψαχτώ για αναβάθμιση αλλά μιλάμε για ένα ΟΕΜ boxάκι και φοβάμαι μην του κάνω ζημιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο φίλε Άλεξ. Απλά ήρθε στημένο έτοιμο ωραίο πριν 2 χρόνια περίπου χωρίς να έχει κανένα από τα προβλήματα και τις ασυμβατότητες των τελευταίων μηνών και το κρατούσα στη ζωή όσο μπορούσα με RD. :lol:

Τώρα που μου κάνει ασυμβατότητες και σε αυτό δεν υπάρχει λόγος να μην ψαχτώ για αναβάθμιση αλλά μιλάμε για ένα ΟΕΜ boxάκι και φοβάμαι μην του κάνω ζημιά.

Πρέπει να καταλάβεις ότι έχεις παλιά έκδοση του kodi + συσκευή με κκ .Πολλά από τα addon που βγαίνουν δουλεύουν σωστά μόνο με kodi 17.χ !

Η λύση για παλιές συσκευές ,για κουτιά με συγκεκριμένο cpu η λύση είναι τα fork ...Ftmc η Spmc + καποια αλλα που εχουν τροποποιηθεί για να δουλέψουν με addon από kodi 17.x

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι λιγο ασχετος με την νεα τεχνολογια και αρχαριος αντελως με το Kodi. Εχω 4K smart TV (Sony με Android λειτουργικο) και εχω συνδεσει το PC μου με την τηλεοραση. Τι θα με συμβουλευατε να κατεβασω το Kodi στην τηλεοραση αφου εχει Android ή στο PC? Υπαρχουν θετικα και αρνητικα στην μια ή στην άλλη περίπτωση? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. (Ξεχασα να αναφερω οτι ζω στην Ολλανδια, δεν θα ηθελα ολλανδικα καναλια ή ολλανδικους υποτιτλους).
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παραφορτώσεις το kodi ώστε να τρέχουν πολλά πράγματα στο background και να φορτώνεται η μνήμη και ο επεξεργαστής της τηλεόρασης (δεν είναι και ο πιο γρήγορος), προτείνω τηλεόραση.

Μπορείς να κάνεις ένα πείραμα, βάλε το kodi , βάλε πάνω ένα από τα έτοιμα ελληνικά build που κυκλοφορούν και αν δεις ότι ζορίζεται η όλη κατάσταση, κάνε μια επαναφορά στο android και χρησιμοποίησε το pc

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παραφορτώσεις το kodi ώστε να τρέχουν πολλά πράγματα στο background και να φορτώνεται η μνήμη και ο επεξεργαστής της τηλεόρασης (δεν είναι και ο πιο γρήγορος), προτείνω τηλεόραση.

Μπορείς να κάνεις ένα πείραμα, βάλε το kodi , βάλε πάνω ένα από τα έτοιμα ελληνικά build που κυκλοφορούν και αν δεις ότι ζορίζεται η όλη κατάσταση, κάνε μια επαναφορά στο android και χρησιμοποίησε το pc

 

Σ ευχαριστω φιλε , θα το δοκιμασω αυριο. Οταν λες ένα από τα έτοιμα ελληνικά build μπορεις να μου προτεινεις καποιο γιατι οπως καταλαβες δεν γνωριζω τιποτε απο την ασχετοσυνη μου?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε , θα το δοκιμασω αυριο. Οταν λες ένα από τα έτοιμα ελληνικά build μπορεις να μου προτεινεις καποιο γιατι οπως καταλαβες δεν γνωριζω τιποτε απο την ασχετοσυνη μου?

simplicity :

Δες το video για το πως ,από το 7:20 και μετά (κάνε εγκατάσταση το kodi πρώτα ,η διαδικασία είναι ίδια για όλα τα λειτουργικά...)

https://youtu.be/tJzTTVY6A7M

Gkobu (εάν έχεις παιδιά)

Από το 2:03 και μετά ...

https://youtu.be/kX1Q8ijDzO4

diamond:

Υπάρχει στο ίδιο wizard ,Υπάρχουν video στο YouTube για το πως....

Το καλύτερο ειναι να μην κάνεις εγκατάσταση κανένα build ! Mono 6,7 addon που δουλεύουν !

Για ταινίες,σειρές μπορείς να κάνεις εγκατάσταση και το TERRARIUM (είναι app ,δεν υπάρχει στο playstore )

https://youtu.be/kedReAOpUmE (ψάξε για την premium που είναι και η adfree έκδοση)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι λιγο ασχετος με την νεα τεχνολογια και αρχαριος αντελως με το Kodi. Εχω 4K smart TV (Sony με Android λειτουργικο) και εχω συνδεσει το PC μου με την τηλεοραση. Τι θα με συμβουλευατε να κατεβασω το Kodi στην τηλεοραση αφου εχει Android ή στο PC? Υπαρχουν θετικα και αρνητικα στην μια ή στην άλλη περίπτωση? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. (Ξεχασα να αναφερω οτι ζω στην Ολλανδια, δεν θα ηθελα ολλανδικα καναλια ή ολλανδικους υποτιτλους).
Αν θες μόνο ταινίες/σειρές με αγγλικούς υπότιτλους, τότε βάλε μόνο μια εφαρμογή: TERRARIUM TV

 

Δεν χρειάζεται να μπλέξεις με το ψάξιμο που χρειάζεται το KODI.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μόνο ταινίες/σειρές με αγγλικούς υπότιτλους, τότε βάλε μόνο μια εφαρμογή: TERRARIUM TV

 

Δεν χρειάζεται να μπλέξεις με το ψάξιμο που χρειάζεται το KODI.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Φίλε εδώ είναι το νήμα για το Kodi ,καλό είναι να μιλάμε για τα πρόσθετα του, τα repository κτλ.. Καλό και το terrarium αλλά σε λάθος νήμα το αναφέρουμε.. Μπορείς να ανοίξεις ένα νήμα για το terrarium και να γράψεις και οδηγίες αν θέλεις και να τα λέμε εκεί πέρα.. Αααααα και μια χαρά παίζει Ελληνικούς υπότιτλους το terrarium.. Και σε όποιον κάνει νούμερα με τους υπότιτλους, πρέπει να μπει σε έναν file explorer και να βρει το φάκελο terrarium και να σβήσει το φάκελο subtitles..Αλλιώς μια άλλη λύση ακόμα είναι με το mx player να κατεβάζουμε Ελληνικούς υπότιτλους..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ναι από κει το έκανα αρχικά. Μέσα απο το Covenant συγκεκριμένα.

Βασικά ενω βγάζει άπειρες πηγές, δεν λέει τα μεγέθη τους. Οι πρώτες που έπαιξα ήταν SD. Έκανα scroll προς τα κάτω και βρήκα μια που ενώ δεν είχε επίσης μέγεθος έγραφε x264 και το δοκίμασα και ήταν 720p το συγκεκριμένο.

Απλά δεν στέκει να μαντεύεις εσύ ποιά πηγή είναι HD. Κάποιο προσωρινό σκάλωμα θα είναι.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

καλημερα ...

απο σημερα εχω το ιδιο προβλημα ...

δεν βρισκω real de brid πηγες μεαα απο covenant με ΤΙΠΟΤΑ ..:confused:

εχω δοκιμασει τα παντα ..

τα νευρα κρόσσια μιλαμε ..

ειχες εσυ φιλε καμια εξελιξη στο θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ...

απο σημερα εχω το ιδιο προβλημα ...

δεν βρισκω real de brid πηγες μεαα απο covenant με ΤΙΠΟΤΑ ..:confused:

εχω δοκιμασει τα παντα ..

τα νευρα κρόσσια μιλαμε ..

ειχες εσυ φιλε καμια εξελιξη στο θεμα ?

 

Όχι φίλε μου δυστυχώς. Θα δοκιμάσω το fork που πρότεινε ο Alex πιο πάνω και αν δω ότι δεν, θα το βάψω μπλε και θα το πετάξω στη θάλασσα. Απλά λυπάμαι τα λεφτά της συνδρομής στο RD.

Προς το παρόν αυτό που κάνω στις σειρές είναι να σκρολάρω τις διαθέσιμες πηγές και να βρίσκω το όνομα που δίπλα του έχει το x264. Αυτό είναι το 720p στις σειρές που βλέπω. Μπακάλικος τρόπος αλλά είναι ο μόνος για να βρεις την HD ποιότητα ανάμεσα στα αμέτρητα SD.

Τι box έχεις και με τι λειτουργικό Android και Kodi;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δυστυχώς. Θα δοκιμάσω το fork που πρότεινε ο Alex πιο πάνω και αν δω ότι δεν, θα το βάψω μπλε και θα το πετάξω στη θάλασσα. Απλά λυπάμαι τα λεφτά της συνδρομής στο RD.

Προς το παρόν αυτό που κάνω στις σειρές είναι να σκρολάρω τις διαθέσιμες πηγές και να βρίσκω το όνομα που δίπλα του έχει το x264. Αυτό είναι το 720p στις σειρές που βλέπω. Μπακάλικος τρόπος αλλά είναι ο μόνος για να βρεις την HD ποιότητα ανάμεσα στα αμέτρητα SD.

Τι box έχεις και με τι λειτουργικό Android και Kodi;

 

ειμαι σε pc με windows 10 ..

μεχρι χθες το μεσημερι ολα δουλευαν ρολοι ..

απο χθες το βραδυ (ειχα και παρεα σπιτι μαμοτι μου ρομπα εγινα ) δεν δουλευει το de brid με τιποτα ..εντελως ξαφνικα σε covenant!

δοκιμασα λιγο τωρα σε elysium και φαινεται να πιανει εκει ..(ενω χθες δεν επιανε ουτε εκει ..)

να και κατι αισιοδοξο .

το build μου ειναι GKoBu 1.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τα γνωστά πρόσθετα έχουν αφήσει τον URLresolver και δουλεύουν με τον ResolveURL. Θα τον βρείτε στην Διαχείριση εξαρτήσεων του kodi σας και θα περάσετε εκεί τον λογαριασμό σας realdebrid.

Για Jarvis --> Σύστημα - Πρόσθετα - Σύστημα - Εξαρτήσεις

Για Krypton --> Σύστημα - Σύστημα - Πρόσθετα - Διαχείριση εξαρτήσεων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τα γνωστά πρόσθετα έχουν αφήσει τον URLresolver και δουλεύουν με τον ResolveURL. Θα τον βρείτε στην Διαχείριση εξαρτήσεων του kodi σας και θα περάσετε εκεί τον λογαριασμό σας realdebrid.

Για Jarvis --> Σύστημα - Πρόσθετα - Σύστημα - Εξαρτήσεις

Για Krypton --> Σύστημα - Σύστημα - Πρόσθετα - Διαχείριση εξαρτήσεων

 

Μπορούμε να το έχουμε και στα δύο ή δημιουργεί κάποιο conflict ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...