Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω προβλημα με τις ληψεις του Terrarium (τελευταια εκδοση). Ταινια θεαση , κανενα προβλημα. Στη ληψη ομως μου τις διακοπτει συνεχεια και βγαζει αδυναμια ληψης. Καμια ιδεα τι φταιει και τι μπορω να κανω ?

 

Δεν ξερω αν θα βοηθησει αυτο που θα πω αλλα σε μενα οσες φορες συμβαινει κατι παρομοιο (και σε terrarium,και σε kodi,netflix κατα διαστηματα) παντα εχει να κανει με αποσυγχρονισμους του ρουτερ με τη γραμμη συνδεσης ( αυτος ο εφιαλτης των παροχων εκτος otenet-η δικη μου ειναι forthnet). Καποιες φορες ειναι στιγμιαια και επανερχεται μονο του ,αλλες πρεπει να το επαναφερω εγω μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ (TP-LINK TD-W9970).Τσεκαρε το να δεις αν παιζει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά αν κατάλαβα καλά, μόνο 1 built μπορείς να βάλεις στο kodi??

 

Μπορείς να βάλεις 1 built τη φορά . Κάθε φορά που θα θες να βάλεις καινούργιο θα διαγράφεται το παλιό. Αν θες περισσότερα builts, κατεβάζεις forks του kodi όπως FTMC, CEMC κτλ και βάζεις στο καθ' ενα από ένα. Αλλιώς αν βάζεις ένα build στο kodi και μετά βάζεις επιπλέον όσα πρόσθετα θες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις 1 built τη φορά . Κάθε φορά που θα θες να βάλεις καινούργιο θα διαγράφεται το παλιό. Αν θες περισσότερα builts, κατεβάζεις forks του kodi όπως FTMC, CEMC κτλ και βάζεις στο καθ' ενα από ένα. Αλλιώς αν βάζεις ένα build στο kodi και μετά βάζεις επιπλέον όσα πρόσθετα θες.

 

ωραία άλλη ερώτηση

ποιο build θεωρείτε το καλύτερο για ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους, σειρές και παιδικά ???

Link to comment
Share on other sites

ωραία άλλη ερώτηση

ποιο build θεωρείτε το καλύτερο για ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους, σειρές και παιδικά ???

Θεωρητικα καλυτερο ή χειροτερο ειναι υποκειμενικο.

Αποψη μου ειναι να σεταρεις το kodi με τα addons που θελεις εσυ. Ολα τα ετοιμα builds εχουν το κατι (ή πολυ) παραπανω που δεν προκειτε ποτέ να τα χρειαστεις. Υπαρχουν απειρες σελιδες με οδηγιες ,αρκει να το ψαξεις.

Ριξε μια ματια εδω

"http://www.wirelesshack.org/top-best-working-kodi-video-add-ons.html"

Link to comment
Share on other sites

ωραία άλλη ερώτηση

ποιο build θεωρείτε το καλύτερο για ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους, σειρές και παιδικά ???

 

Για μενα το καλυτερο ειναι αυτο που εχει το ελληνικο προσθετο atlas, το οποιο εχει απειρες ταινιες και σειρες με ενσωματωμενους υποτιτλους. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η ποιοτητα στο 90% ειναι sd. Build που το περιεχουν ειναι μερικα αλλα θα σε συμβουλευα να βαλεις το diamond build 4, το οποιο εχει και την πιο ενημερωμενη εκδοση του ατλας (0.27)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο ειναι αυτο που εχει το ελληνικο προσθετο atlas, το οποιο εχει απειρες ταινιες και σειρες με ενσωματωμενους υποτιτλους. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η ποιοτητα στο 90% ειναι sd. Build που το περιεχουν ειναι μερικα αλλα θα σε συμβουλευα να βαλεις το diamond build 4, το οποιο εχει και την πιο ενημερωμενη εκδοση του ατλας (0.27)
Το μόνο αρνητικό;;

Αυτό από μόνο του φτάνει για να φάει άκυρο.

Είναι δυνατόν να μιλάμε για KODI, TERRARIUM κλπ και να προτείνουμε ως το καλύτερο ένα addon με SD περιεχόμενο;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ποια όλα add-on είναι παράνομο;

Αυτό που έγραψες είναι τελείως λάθος και δείχνει ότι δεν έχεις ιδέα από KODI.

 

Καλύτερα να ασχοληθείς λίγο παραπάνω πριν ξαναποσταρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Καλυτερα να διαβασεις λιγο παραπανω ..πριν να γραφεις για το kodi που ειναι καθολα νομιμο σαν media player ,αλλα τα addon στην πλειονοτητα τους (Covinent.sportdevil ...κλπ)ειναι παρανομα.Τα αποκυρηση το ιδιο το kodi και τα κυνηγουν σε Ευρωπη και Αμερικη.

Ε.Ε.: Παράνομα τα TV boxes με προεγκατεστημένο το Kodi και add-ons!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=451601

Γιατί είναι παράνομα τα Kodi Boxes (Απόφαση του Δ.Ε.Κ.)

https://www.epoe.org/news/8/γιατί-είναι-παράνομα-τα-kodi-boxes-(απόφαση-του-δεκ)/

Οσο για το terrerium ειναι παρανομο κι αυτο αν και δεν ανηκει στα addons του kodi.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό;;

Αυτό από μόνο του φτάνει για να φάει άκυρο.

Είναι δυνατόν να μιλάμε για KODI, TERRARIUM κλπ και να προτείνουμε ως το καλύτερο ένα addon με SD περιεχόμενο;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έχεις παιδιά φίλε μου? Από τι ηλικία κατά την γνώμη σου τα παιδιά στην ελλάδα διαβάζουν ελληνικά και καταλαβαίνουν αγγλικά???

Έχει το Terrarium μεταγλωτισμένα παιδικά????

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παιδιά φίλε μου? Από τι ηλικία κατά την γνώμη σου τα παιδιά στην ελλάδα διαβάζουν ελληνικά και καταλαβαίνουν αγγλικά???

Έχει το Terrarium μεταγλωτισμένα παιδικά????

Όχι δεν έχω.

Τι σχέση έχει αυτό όμως με το θέμα μας και τους υπότιτλους.

 

Είναι το ζητούμενο της συζήτησης, το πώς και τι βλέπουν τα παιδάκια;

Προσωπικά δεν με αφορά, καθώς και πολύ άλλο κόσμο.

Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να ανοίξει ένα άλλο θέμα για αυτή την συζήτηση.

Εδώ κάνουμε γενική κουβέντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κάτι άλλο ρώτησα, και πάει να ξεφύγει η συζήτηση..

Εγω απλά ρώτησα τι να βάλω για να έχω hd ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεστε και παιδεύεστε κάποιοι με τα καπρίτσια του kodi και του κάθε addon και δεν κάνετε έναν rb account να ξεμπερδευετε. Μιλάμε για 9€ τις 180 μέρες δηλαδή έναν καφέ το μήνα.. Έλεος

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο ειναι αυτο που εχει το ελληνικο προσθετο atlas, το οποιο εχει απειρες ταινιες και σειρες με ενσωματωμενους υποτιτλους. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η ποιοτητα στο 90% ειναι sd. Build που το περιεχουν ειναι μερικα αλλα θα σε συμβουλευα να βαλεις το diamond build 4, το οποιο εχει και την πιο ενημερωμενη εκδοση του ατλας (0.27)

 

Καλησπέρα. επειδή θέλω το atlas αλλά δεν βάζω Build ξέρει κανένας αν υπάρχει κάπου η έκδοση που δουλεύει και μπορούμε να την κατεβάσουμε και να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεστε και παιδεύεστε κάποιοι με τα καπρίτσια του kodi και του κάθε addon και δεν κάνετε έναν rb account να ξεμπερδευετε. Μιλάμε για 9€ τις 180 μέρες δηλαδή έναν καφέ το μήνα.. Έλεος

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

γιατί κάποιοι θέλουν να έχουν τα πάντα πιο τσάμπα και από το τσάμπα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. επειδή θέλω το atlas αλλά δεν βάζω Build ξέρει κανένας αν υπάρχει κάπου η έκδοση που δουλεύει και μπορούμε να την κατεβάσουμε και να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας;

 

https://mega.nz/#!8WZDyIaA!DP_G-gihO5lUSO2_-NlLxellfESD8nqcYJugXQRXNDA

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παιδιά φίλε μου? Από τι ηλικία κατά την γνώμη σου τα παιδιά στην ελλάδα διαβάζουν ελληνικά και καταλαβαίνουν αγγλικά???

Έχει το Terrarium μεταγλωτισμένα παιδικά????

Φίλε μου το καλύτερο add-on που έχω βρει εγώ με μεταγλωττισμένα παιδικά είναι το CartoonsGR. Θα πρέπει όμως να το κατεβάσεις από Github γιατί το repository Colossus που το περιείχε δεν είναι πλέον διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Με το Debrid σας δουλεύουν οι HD πηγές τελευταία;

Ενώ έβρισκα στο strain κανονικά τώρα δεν μου βρίσκει.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το Debrid σας δουλεύουν οι HD πηγές τελευταία;

Ενώ έβρισκα στο strain κανονικά τώρα δεν μου βρίσκει.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Μέχρι χθες που είδα no prob.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες που είδα no prob.
Τι πάει στραβά ρε γμτ και έκανα και re-authorise το resolver

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει στραβά ρε γμτ και έκανα και re-authorise το resolver

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Κανε re-authorise μέσα από τις ρυθμίσεις του addon όχι από της γενικές ρυθμίσεις... είχα το ίδιο πρόβλημα με άλλο addon και το έκανα μέσα από της ρυθμίσεις του πρόσθετου και δούλεψε.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Κανε re-authorise μέσα από τις ρυθμίσεις του addon όχι από της γενικές ρυθμίσεις... είχα το ίδιο πρόβλημα με άλλο addon και το έκανα μέσα από της ρυθμίσεις του πρόσθετου και δούλεψε.
Μέσα από το add on του URL-Resolver εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το add on του URL-Resolver εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Όχι, μέσα από το add on που βλέπεις της ταινίες .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μέσα από το add on που βλέπεις της ταινίες .
Ναι από κει το έκανα αρχικά. Μέσα απο το Covenant συγκεκριμένα.

Βασικά ενω βγάζει άπειρες πηγές, δεν λέει τα μεγέθη τους. Οι πρώτες που έπαιξα ήταν SD. Έκανα scroll προς τα κάτω και βρήκα μια που ενώ δεν είχε επίσης μέγεθος έγραφε x264 και το δοκίμασα και ήταν 720p το συγκεκριμένο.

Απλά δεν στέκει να μαντεύεις εσύ ποιά πηγή είναι HD. Κάποιο προσωρινό σκάλωμα θα είναι.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα βοηθησει αυτο που θα πω αλλα σε μενα οσες φορες συμβαινει κατι παρομοιο (και σε terrarium,και σε kodi,netflix κατα διαστηματα) παντα εχει να κανει με αποσυγχρονισμους του ρουτερ με τη γραμμη συνδεσης ( αυτος ο εφιαλτης των παροχων εκτος otenet-η δικη μου ειναι forthnet). Καποιες φορες ειναι στιγμιαια και επανερχεται μονο του ,αλλες πρεπει να το επαναφερω εγω μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ (TP-LINK TD-W9970).Τσεκαρε το να δεις αν παιζει κατι τετοιο.

 

Δεν δειχνει κατι τετοιο. Εν τω μεταξυ το κακο ειναι οτι καθε φορα η ληψη ξεκιναει απο την αρχη , οχι απο το σημειο που ηταν. Υπαρχει κανενα download manager app που να συνεργαζεται με το terrarium ?

Link to comment
Share on other sites

@junglist χωρίς να λέω ότι έχεις άδικο... δες το παρακάτω screen

jD3L2tQ_d.jpg?maxwidth=1080&shape=thumb&fidelity=high

Από ποια πηγή έχεις κατεβάσει το συγκεκριμένο Covenant με τόσο πλήθος αποτελεσμάτων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...