Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ο είναι το Ο στο πληκτρολόγιο, αν δεν έχεις πληκτρολόγιο κατέβασε το keymap editor και όρισε ένα κουμπί από το τηλεκοντρόλ αν έχεις, έτσι την ώρα που παίζει η ταινία/σειρά το πατάς και εμφανίζεται η πληροφορία

 

Πληροφορίες για την ταινία θέλει. Όχι πληροφορίες του αρχείου βίντεο που αναπαράγεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πληροφορίες για την ταινία θέλει. Όχι πληροφορίες του αρχείου βίντεο που αναπαράγεται.

 

Και πάλι μπορεί να το κάνει με το keymap Editor,

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για σταθερο pc μιλαω με windows 10 οχι tv box.

:):):)

 

Δηλαδή αν πατήσεις το Ι στο πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται η πληροφορία? Το keymap Editor είναι add-on για το kodi και μπορείς να ρυθμίσεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το συμβολο αυτο εμφανιζονταν στην ταινια κουνοντας λιγο το ποντικι

Οσο αναφορα αυτο που λες θα το κοιταξω.

 

Όταν παίζει το βίντεο και πατήσεις το Ι στο πληκτρολόγιο δεν εξαφανίζονται οι πληροφορίες της ταινίας/σειράς?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 1000 ευχαριστώ

Και ποιο android box θα πρότεινες για να τρέχει απροβληματιστα?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω την 17.6

Στο bouild δεν γινετε auto update.;

Αν οχι να το κανω.

Ναι υπαρχει αυτο ληψη περισσοτερων το ξερω

Δεν βρισκω ομως αυτο που θελω δηαδη το bouild που ειχε

Σε μια φωτογραφια και την ταινια η δε γυνη να φοβητε τον ανδρα

Για να σε βοηθησω αυτο το build δεν βρισκω.εννοω καποια εκδοση diamond.

Δεν θυμαμαι ποια ειναι.:):):)

 

Φιλαράκι...τα έχεις καταμπερδεψει τα πράγματα.

1)Auto update γίνεται στα πρόσθετα, όχι στο build.

2)Εκεί που σου είπα να ψάξεις, δεν είναι ευρετήριο για build, αλλά skin. Δηλαδή δεν θα αλλαξεις build+Πρόσθετα με αυτό τον τρόπο, αλλά εμφάνιση και player.

3)Δεν το βρίσκεις αυτο (όχι build, έκδοση εννοείς) επειδή πολύ απλά δεν υπάρχει πια. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις σε κάτι παλιό, που τα περισσότερα δεν δουλεύουν πλέον.

Συμβουλή μου να ακολουθήσεις την διαδικασία που σου έγραψα και πρίν . Να κάνεις αναβάθμιση και όλα θα δουλεύουν ρολόι.

 

Διαδικασία Αναβάθμισης Diamond Build (εφόσον έχουμε προηγούμενη έκδοση του ήδη εγκατεστημένη) :

 

Βήμα 1) Ανοίγουμε το kodi και πάμε αριστερά στο μενού Ρυθμίσεις. Δεν πατάμε όμως πάνω στην λέξη Ρυθμίσεις. Επιλέγουμε από κάτω την επιλογή "Update".

 

Βήμα 2) Μόλις πατήσουμε το "Update", εμφάνιζει ένα μύνημα. ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ "Continue".

 

Βήμα 3) Μόλις πατήσουμε "Continue" , ξεκινά η διαδικασία διαγραφής των προηγούμενων αρχείων του build. Αφού τελειώσει η διαδικασία αυτή, εμφάνιζει ένα παράθυρο με φακέλους. Επιλέγουμε τον φάκελο με το όνομα "Diamond Builds" .

 

Βήμα 4) Μέσα στον φάκελο αυτό, θα μας εμφάνισει 2 αρχεία. Ανάλογα με την έκδοση kodi που εχουμε, επιλέγουμε το αντίστοιχο αρχείο για Krypton 17.6 / Jarvis 16.1.

 

Βήμα 5) Αφού τελείωσει το "Download", θα μας βγάλει ένα μύνημα με 2 επιλογές. Μια για "Reload Profile" και μία για "Force Close". ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ το "Force Close" !!!

 

Βήμα 6) Ξαναμπαίνουμε στο Kodi, το αφήνουμε 2,3 λεπτά να φορτώσει τις κατηγορίες και τις συντομεύσεις και είμαστε έτοιμοι.

Edited by Panagiwths8
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα θέμα με την αναβάθμιση του terrarium από 1.9.1 σε 1.9.2;

 

Στάλθηκε από το M9pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΧΤΕς που το δοκίμασα λίγο,εγώ δεν έχω κανένα θέμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βάζω να κατεβάσω ένα αρχείο με το real-debrid να το κάνω λήψη δηλαδή πώς μπορώ να μην έχω ήχο στην ειδοποίηση που μου δείχνει πόσο τις εκατό είναι το αρχείο που κατεβαίνει εκείνη τη στιγμή;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα θέμα με την αναβάθμιση του terrarium από 1.9.1 σε 1.9.2;

 

Στάλθηκε από το M9pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχει κατεβασει κανεις την εκδοση 1.9.2 premium (add free) χωρις maleware και ιους και απο που ?Αν δεν θελει δημοσια μεσο p.m.:help:

Link to comment
Share on other sites

Τι ιούς και malware αναφέρετε ρε παιδιά? Ισχύει όντως αυτό στο terrarium ή αναφέρεστε στις διαφημίσεις που βγάζει? Για να ξέρουμε τι μας γίνεται δηλαδή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι ιούς και malware αναφέρετε ρε παιδιά? Ισχύει όντως αυτό στο terrarium ή αναφέρεστε στις διαφημίσεις που βγάζει? Για να ξέρουμε τι μας γίνεται δηλαδή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μια χαρα ειναι το app, χωρις ιους και τετοια. Εβαλα την 1.92, no problems :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι ιούς και malware αναφέρετε ρε παιδιά? Ισχύει όντως αυτό στο terrarium ή αναφέρεστε στις διαφημίσεις που βγάζει? Για να ξέρουμε τι μας γίνεται δηλαδή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έλα βρε Δημήτρη, δεν καταλαβαίνεις από πού κατεβάζουν και μιλάνε μερικοί για ιούς και κλπ;

Αν βρίσκουν περίεργα site για κατέβασμα, τι περιμένεις;

Άσε που δεν επιτρέπεται καν τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Δημήτρη, δεν καταλαβαίνεις από πού κατεβάζουν και μιλάνε μερικοί για ιούς και κλπ;

Αν βρίσκουν περίεργα site για κατέβασμα, τι περιμένεις;

Άσε που δεν επιτρέπεται καν τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Προφανώς αναφέρεται στην premium version χωρίς διαφημίσεις. Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος όταν πρόκειται για πειραγμένες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Εχω διαβασει αρκετά στο φορουμ αυτό και θελω να πάρω ενα box κυριως για kodi, σε αυτη την φαση.

 

Απο Internet εχω 100αρα,τηλεόραση εχω 1080i μια Philips του 2008 και προς το παρόν εχω kodi στο laptop συνδεδεμένο με hdmi και εχω το Gkobu build και ειμαι ευχαριστημένος αρκετά μπορώ να πω. Απλα πρέπει το laptop να φυγει, οπότε ενα boxaki απαιτήται.

 

Τα θεματα ειναι τα εξης:

 

Να παρω ενα απλο Android box τυπου h96 max στο 50ρικο, απλα να κανω την δουλειά μου, εφοσον τηλεόραση δεν εχω καλη ακομα και δεν ξέρω ποτε θα αποκτησω, ή αξιζει να παρω ενα καλυτερο Android box (προταση) για μελλοντική χρήση ή Windows box (προταση;)

 

Απ οτι ειδα netflix, που μπορεί να βαλω συνδρομη, πολυ λιγα δίνουν ακομα και 1080 αναλυση(ισχυει;) . Για YouTube, έστω και 1080 να δινει, ειμαι οκ

 

Εχω δει και κάποια που παίρνουν libreelec kodi, αλλα δεν ξέρω αν αξιζει να μπω σε αυτην την διαδικασία...

 

Το σίγουρο ειναι οτι στην παρούσα φαση με ενδιαφέρει να παιζει καλα το kodi, εφοσον εχω καλη γραμμή ιντερνετ, και να μπορεί να streamarei 1080 YouTube και ισως netflix

 

Στην συνημμένη εικονα δεν ξέρω αν βοηθαει να αποφασισω

 

Android box

 

1)h96 rockship 3399

2)h96 pro +

3)xiaomi box mi

4) beelink A1

5) h96 max colorful

6);

 

Windows box

 

1)vorke v1 plus

2)acepc ak1

3);

 

Αξιζει να δωσω πανω από 50-70 ευρω για να πάρω με το παρον εξοπλισμο πιυ διαθετω;

 

Σιγουρα η nvidia shield, ισως να ηταν το ιδανικό, αλλα με την τηλεόραση που εχω... dbfa59764cf85c5f0a376066ea0eadf0.jpg

 

Στάλθηκε από το honor 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος νημα η κανω λαθος? :lol: Τελος παντων πηγαινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=713 (αν δεν εχεις παει ηδη) και ξαναρωτα. Εγω με το mecool της υπογραφης μου, παιζει youtube σε 4k, αλλα τι να το κανεις? Με εφταρα συνδεση στριμαρω ανετα μονο σε fhd. Απο κει και πανω ολο buffering κανει :p

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος νημα η κανω λαθος? :lol: Τελος παντων πηγαινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=713 (αν δεν εχεις παει ηδη) και ξαναρωτα. Εγω με το mecool της υπογραφης μου, παιζει youtube σε 4k, αλλα τι να το κανεις? Με εφταρα συνδεση στριμαρω ανετα μονο σε fhd. Απο κει και πανω ολο buffering κανει :p
Θα παω εκει λοιπον...
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τις ληψεις του Terrarium (τελευταια εκδοση). Ταινια θεαση , κανενα προβλημα. Στη ληψη ομως μου τις διακοπτει συνεχεια και βγαζει αδυναμια ληψης. Καμια ιδεα τι φταιει και τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Δημήτρη, δεν καταλαβαίνεις από πού κατεβάζουν και μιλάνε μερικοί για ιούς και κλπ;

Αν βρίσκουν περίεργα site για κατέβασμα, τι περιμένεις;

Άσε που δεν επιτρέπεται καν τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Χαχαχα έχει συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες.

Ήθελα να το εγκαταστησω και να του το δείξω στο κινητό ενός φίλου και από βιασύνη πάτησα την πρώτη επιλογή που βγήκε .....

 

Γέμισε το κινητό διαφημίσεις .......

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Δημήτρη, δεν καταλαβαίνεις από πού κατεβάζουν και μιλάνε μερικοί για ιούς και κλπ;

Αν βρίσκουν περίεργα site για κατέβασμα, τι περιμένεις;

Άσε που δεν επιτρέπεται καν τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Συγνωμη αν σας ενοχλησε η ερωτηση και γιαυτο κι ζητησα διευθυνση με π.μ.

Αλλα οτι δεν επιτρεπεται τετοια κουβεντα εδω με ξεπερναει.

Δηλαδη η κουβεντα εδω για ολα τα addons του kodi ((που στο εξωτερικο θεωρουνται παρανομα) ειναι νομιμη.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Δημήτρη, δεν καταλαβαίνεις από πού κατεβάζουν και μιλάνε μερικοί για ιούς και κλπ;

Αν βρίσκουν περίεργα site για κατέβασμα, τι περιμένεις;

Άσε που δεν επιτρέπεται καν τέτοια κουβέντα εδώ.

 

Συγνωμη αν σας ενοχλησε η ερωτηση και γιαυτο κι ζητησα διευθυνση με π.μ.

Αλλα οτι δεν επιτρεπεται τετοια κουβεντα εδω με ξεπερναει.

Δηλαδη η κουβεντα εδω για ολα τα addons του kodi ((που στο εξωτερικο θεωρουνται παρανομα) ειναι νομιμη.

 

Ποια όλα add-on είναι παράνομο;

Αυτό που έγραψες είναι τελείως λάθος και δείχνει ότι δεν έχεις ιδέα από KODI.

 

Καλύτερα να ασχοληθείς λίγο παραπάνω πριν ξαναποσταρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...