Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζει κανένας στα Ελληνικά builds πως μπορούμε να αλλάζουμε την ταχύτητα των υπότιτλων όπως στο περιβάλλον του kodi?

Ευχαριστώ εκ του προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά γνωρίζει κανένας στα Ελληνικά builds πως μπορούμε να αλλάζουμε την ταχύτητα των υπότιτλων όπως στο περιβάλλον του kodi?

Ευχαριστώ εκ του προτέρων.

Τα ελληνικά builds είναι πολλά. Στα Simplicity, GKoBu, 3σε1, Deluxe δεν αλλαζει κατι από αυτά που είχες συνηθίσει. Στα diamond, moonlight που έχουν aeon skin το κάνεις από το menu του ήχου στα ρυθμιστικά που βγαίνουν κατά την αναπαραγωγή της ταινίας (νομίζω το δεύτερο κουμπί στα αριστερά είναι)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Kodi 18 σε Android? Δεν μου κατεβάζει υπότιτλους αποκτούν subztv, σε 17.3 δουλεύει μια χαρά το subtitles.gr
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Kodi 18 σε Android? Δεν μου κατεβάζει υπότιτλους αποκτούν subztv, σε 17.3 δουλεύει μια χαρά το subtitles.gr

κάτσε να πάει σε beta τουλάχιστον....

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να πάει σε beta τουλάχιστον....

 

Είναι περίεργο γιατί μόνο από subztv έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο άλλο φόρουμ είχα διαβάσει για γραμματοσειρές στο kodi. Μπορούμε να κάνουμε αλλαγή και από πού;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατέστησα το spmc αλλά όταν πάω να βάλω οποιαδήποτε πηγή μου λέει ότι πιθανόν να μην έχω network κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το φορέσω τίποτα πάνω, τι να κάνω ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Kodi 18 σε Android? Δεν μου κατεβάζει υπότιτλους αποκτούν subztv, σε 17.3 δουλεύει μια χαρά το subtitles.gr
Εδώ γκρινιαζουν όλοι ότι υπάρχουν προβλήματα με τις εκδόσεις 17.χ και εσύ ρωτάς γιατί δεν παίζει κάτι στην έκδοση 18?

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένη ερώτηση...ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο πρόσθετο στο οποίο μπορείς να παρακολουθήσεις σε μαγνητοσκόπηση αγώνες μπάσκετ (π.χ. αγώνες Ευρωλίγκας); υπάρχει στο ποδόσφαιρο κάτι αντίστοιχο, το Football today...
Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένη ερώτηση...ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο πρόσθετο στο οποίο μπορείς να παρακολουθήσεις σε μαγνητοσκόπηση αγώνες μπάσκετ (π.χ. αγώνες Ευρωλίγκας); υπάρχει στο ποδόσφαιρο κάτι αντίστοιχο, το Football today...
Αν θες ΝΒΑ υπάρχουν τα NBA on Demand και Pro Sport. Το πρώτο έχει μόνο μαγνητοσκοπημένους, το δεύτερο έχει και live.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω αναβάθμιση στο kodi στην 17 θα παραμείνει το σετάρισμα ή πρέπει να ξαναστηνω;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω αναβάθμιση στο kodi στην 17 θα παραμείνει το σετάρισμα ή πρέπει να ξαναστηνω;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και θα παραμείνει...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα παραμείνει...
Ευχαριστώ φίλε μου.

Απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι θέμα Κόντι ή της γραμμής μου. Ενώ βρίσκω στο Covenant για παράδειγμα μια ταινία με πολλες πηγές 1080p (ελέω real debrid) όταν παταω σε κάποια από αυτές τις πηγές, τις προσπερνά και ξεκινάει την ταινία σε SD ποιότητα!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω αναβάθμιση στο kodi στην 17 θα παραμείνει το σετάρισμα ή πρέπει να ξαναστηνω;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν αναφέρεσαι σε συσκευή Android, αν το εγκατέστησες εσύ από playstore και βγάζει αναβάθμιση δεν χάνεις τίποτα. Αν ήταν προεγκατεστημένο και δεν βγάζει αναβάθμιση μέσα από το playstore θα πρέπει να το στήσεις από την αρχή.

 

Απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι θέμα Κόντι ή της γραμμής μου. Ενώ βρίσκω στο Covenant για παράδειγμα μια ταινία με πολλες πηγές 1080p (ελέω real debrid) όταν παταω σε κάποια από αυτές τις πηγές, τις προσπερνά και ξεκινάει την ταινία σε SD ποιότητα!

Πιθανόν να είναι πρόβλημα έκδοσης γιατί η 16 δεν υποστηρίζει κάποια λινκς. Όπως και να έχει καλό είναι να βάλεις το 17 για τα security updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παλι απο χτες το κοντι σέρνεται το μόνο που παίζει καλά είναι το νέμεσις αλλά εκεί δεν μου βρίσκει υπότιτλους μάλλον βρίσκει αλλά από άλλες ταινίες

Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παλι απο χτες το κοντι σέρνεται το μόνο που παίζει καλά είναι το νέμεσις αλλά εκεί δεν μου βρίσκει υπότιτλους μάλλον βρίσκει αλλά από άλλες ταινίες

Ξέρει κανείς κάτι?

Εγώ χτες το βράδυ δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα, είδα ταινία από Nemesis χωρίς πρόβλημα με υπότιτλους.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε συσκευή Android, αν το εγκατέστησες εσύ από playstore και βγάζει αναβάθμιση δεν χάνεις τίποτα. Αν ήταν προεγκατεστημένο και δεν βγάζει αναβάθμιση μέσα από το playstore θα πρέπει να το στήσεις από την αρχή.

 

 

Πιθανόν να είναι πρόβλημα έκδοσης γιατί η 16 δεν υποστηρίζει κάποια λινκς. Όπως και να έχει καλό είναι να βάλεις το 17 για τα security updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ηταν ήδη σεταρισμένο το box που αγόρασα. Που και που μου βγάζει μέσα στο kodi για αναβάθμιση όταν το ανοίγω αλλά έχει καιρό να σκάσει ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παλι απο χτες το κοντι σέρνεται το μόνο που παίζει καλά είναι το νέμεσις αλλά εκεί δεν μου βρίσκει υπότιτλους μάλλον βρίσκει αλλά από άλλες ταινίες

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Lucifer είδα κανονικά μέσω covenant με υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν ήδη σεταρισμένο το box που αγόρασα. Που και που μου βγάζει μέσα στο kodi για αναβάθμιση όταν το ανοίγω αλλά έχει καιρό να σκάσει ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν σου έρχεται η αναβάθμιση μέσα από το playstore χρειάζεται στήσιμο από την αρχή. Αν η ρόμ που έχεις είναι από lollipop και πάνω, δηλαδή από έκδοση 5, προσωπικά θα σου έλεγα να κατεβάσεις την 17 από playstore και να το ξαναστησεις. Αν έχεις kitkat, βάλε ή το cemc από το playstore ή το ftmc από το freaktab που υποστηρίζουν links της 17 και έχουν security updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έρχεται η αναβάθμιση μέσα από το playstore χρειάζεται στήσιμο από την αρχή. Αν η ρόμ που έχεις είναι από lollipop και πάνω, δηλαδή από έκδοση 5, προσωπικά θα σου έλεγα να κατεβάσεις την 17 από playstore και να το ξαναστησεις. Αν έχεις kitkat, βάλε ή το cemc από το playstore ή το ftmc από το freaktab που υποστηρίζουν links της 17 και έχουν security updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

 

Υπάρχει περίπτωση όπως είχε συμβεί σε μένα,να μην του έρχεται αναβάθμιση γιατί πρέπει να αναβαθμιστεί πρώτα το play store που έχει

Πιο play store έχει;

Αυτό μπορεί να το περάσει και manual από apk αρχείο

Σε στο Link υπάρχουν όλες οι εκδόσεις όπου φαίνονται οι τελευταίες

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνεις pair ..http://www.sport365.live/en/home

 

τι δεν κάνω καλά? μπαίνω στην σελίδα, πατάω live από αριστερά γιατί είμαι στο news , βγάζει τους αγώνες και από πάνω το live με πράσινα γράμματα είναι λέξη και δεν πατιέται. Το βλέπω από το sportdevil.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γκρινιαζουν όλοι ότι υπάρχουν προβλήματα με τις εκδόσεις 17.χ και εσύ ρωτάς γιατί δεν παίζει κάτι στην έκδοση 18?

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Έχω την εντύπωση ότι φταίνε τα .rar, δοκίμασα αρχεία που είναι .zip και κατεβαίνουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...