Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να δω αν το media player είναι συνδεδεμένο στα 100 ή στα 1000mbps ;;

 

Κάτι τέτοιο βοηθαει;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ddm.iptools

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασα διαφορα απο playstore,θα το δω και αυτό το βραδάκι, ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός απο android tv box υπαρχει και windows tv box;

Αν ναι στην Ελλάδα εχουν κυκλοφορησει;

 

Ναι σε όλα. Βάλτο όπως το έγραψες στο Google....

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω όμως κάτι για όσους "υποστηρίζουν" spmc. Σε λίγο (αν όχι ήδη), κάποια Πρόσθετα (βλ.exodus,specto,κτλ), δεν θα τρέχουν πηγές για 16.1 kodi, πράγμα το οποίο ήδη συμβαίνει. Οπότε το ίδιο ισχυει/ισχύσει και για το spmc, αφού αυτή την στιγμή που μιλαμε, η νεότερη έκδοση του είναι η αντίστοιχη του kodi 16.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://koditips.com/kodi-exodus-not-working-click-here-for-info/

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμη..Ο φίλος που του "αργούν" οι πηγές στο Diamond v.2.8 , μήπως έχεις 16.1 και όχι 17;

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω όμως κάτι για όσους "υποστηρίζουν" spmc. Σε λίγο (αν όχι ήδη), κάποια Πρόσθετα (βλ.exodus,specto,κτλ), δεν θα τρέχουν πηγές για 16.1 kodi, πράγμα το οποίο ήδη συμβαίνει. Οπότε το ίδιο ισχυει/ισχύσει και για το spmc, αφού αυτή την στιγμή που μιλαμε, η νεότερη έκδοση του είναι η αντίστοιχη του kodi 16.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://koditips.com/kodi-exodus-not-working-click-here-for-info/

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμη..Ο φίλος που του "αργούν" οι πηγές στο Diamond v.2.8 , μήπως έχεις 16.1 και όχι 17;

 

Εγώ έχω το ίδιο θέμα και έχω 17

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό σε 17.1 και πεσμου για τις ροές πάλι.

http://www.mediafire.com/file/2pbcts1aesvemzt/Diamond%2BRhodes%2BKrypton%2B17.1.zip.

Κατέβασε το, και πήγαινε GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - RESTORE LOCAL BUILD, και βαλε το αρχείο που έστειλα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε άλλο build, η καθόλου build, και να βάλετε το exodus, specto, zen και να δείτε πως τρέχει αν θεωρείτε ότι φταίει το build.

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω όμως κάτι για όσους "υποστηρίζουν" spmc. Σε λίγο (αν όχι ήδη), κάποια Πρόσθετα (βλ.exodus,specto,κτλ), δεν θα τρέχουν πηγές για 16.1 kodi, πράγμα το οποίο ήδη συμβαίνει. Οπότε το ίδιο ισχυει/ισχύσει και για το spmc, αφού αυτή την στιγμή που μιλαμε, η νεότερη έκδοση του είναι η αντίστοιχη του kodi 16.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://koditips.com/kodi-exodus-not-working-click-here-for-info/

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμη..Ο φίλος που του "αργούν" οι πηγές στο Diamond v.2.8 , μήπως έχεις 16.1 και όχι 17;

 

αν ρωτάς εμένα για το θέμα της ΄΄αργοπορίας΄΄ όχι είμαι με 17.1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό σε 17.1 και πεσμου για τις ροές πάλι.

http://www.mediafire.com/file/2pbcts1aesvemzt/Diamond%2BRhodes%2BKrypton%2B17.1.zip.

Κατέβασε το, και πήγαινε GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - RESTORE LOCAL BUILD, και βαλε το αρχείο που έστειλα .

 

Δε πιστεύω ότι φταίει το build σου για το σύρσιμο του exodus.

Σκέτο kodi έχω εγώ και όντως τις τελευταίες μέρες είναι τραγικό το exodus, χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με το exodus; Και αργεί απελπιστικά αλλά και δεν βρίσκει τα link.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι που το exodus δεν θα είχε προβλήματα από τη στιγμή που το παράτησε ο δημιουργός του...αρε lambda, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμμια...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με το exodus; Και αργεί απελπιστικά αλλά και δεν βρίσκει τα link.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επαναλαμβάνω...τα Πρόσθετα Ταινιών, θα χρησιμοποιούν απο εδώ και στο εξής SSL Encryption, πράγμα το οποίο έχει ήδη ξεκινήσει να συμβαίνει. Το kodi 16.1, δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο, πράγμα που πολύ απλά σημαίνει οτι δεν θα δουλεύουν τα links. Η μόνη λύση είναι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε μετάβαση σε 17.1. Ορίστε και η σχετική ανάρτηση όσον αφορά το Exodus.

 

''There has been an increased number of reports about users finding few or no links in Exodus when running Kodi 16.1 and earlier. The reason for this is because file hosts are switching to SSL encryption (Https addresses) and Kodi 16.1 doesn’t not support SSL. There will be no fix for this and if you have Kodi 17 or 17.1, you should see all of the links that Exodus pulls back fine.

For those with technical knowledge who want more info, file hosts are now using TLSv1.1 or TLSv2 which is introduced in python 2.7.9 and the python interpreter that Kodi 16.1 uses only supports TLSv1''.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι που το exodus δεν θα είχε προβλήματα από τη στιγμή που το παράτησε ο δημιουργός του...αρε lambda, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμμια...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν έχει να κάνει με τον δημιουργό/δημιουργούς...Επαναλαμβάνω...τα Πρόσθετα Ταινιών, θα χρησιμοποιούν απο εδώ και στο εξής SSL Encryption, πράγμα το οποίο έχει ήδη ξεκινήσει να συμβαίνει. Το kodi 16.1, δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο, πράγμα που πολύ απλά σημαίνει οτι δεν θα δουλεύουν τα links. Η μόνη λύση είναι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε μετάβαση σε 17.1. Ορίστε και η σχετική ανάρτηση όσον αφορά το Exodus.

 

''There has been an increased number of reports about users finding few or no links in Exodus when running Kodi 16.1 and earlier. The reason for this is because file hosts are switching to SSL encryption (Https addresses) and Kodi 16.1 doesn’t not support SSL. There will be no fix for this and if you have Kodi 17 or 17.1, you should see all of the links that Exodus pulls back fine.

For those with technical knowledge who want more info, file hosts are now using TLSv1.1 or TLSv2 which is introduced in python 2.7.9 and the python interpreter that Kodi 16.1 uses only supports TLSv1''.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω...τα Πρόσθετα Ταινιών, θα χρησιμοποιούν απο εδώ και στο εξής SSL Encryption, πράγμα το οποίο έχει ήδη ξεκινήσει να συμβαίνει. Το kodi 16.1, δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο, πράγμα που πολύ απλά σημαίνει οτι δεν θα δουλεύουν τα links. Η μόνη λύση είναι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε μετάβαση σε 17.1. Ορίστε και η σχετική ανάρτηση όσον αφορά το Exodus.

 

''There has been an increased number of reports about users finding few or no links in Exodus when running Kodi 16.1 and earlier. The reason for this is because file hosts are switching to SSL encryption (Https addresses) and Kodi 16.1 doesn’t not support SSL. There will be no fix for this and if you have Kodi 17 or 17.1, you should see all of the links that Exodus pulls back fine.

For those with technical knowledge who want more info, file hosts are now using TLSv1.1 or TLSv2 which is introduced in python 2.7.9 and the python interpreter that Kodi 16.1 uses only supports TLSv1''.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει να κάνει με τον δημιουργό/δημιουργούς...Επαναλαμβάνω...τα Πρόσθετα Ταινιών, θα χρησιμοποιούν απο εδώ και στο εξής SSL Encryption, πράγμα το οποίο έχει ήδη ξεκινήσει να συμβαίνει. Το kodi 16.1, δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο, πράγμα που πολύ απλά σημαίνει οτι δεν θα δουλεύουν τα links. Η μόνη λύση είναι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε μετάβαση σε 17.1. Ορίστε και η σχετική ανάρτηση όσον αφορά το Exodus.

 

''There has been an increased number of reports about users finding few or no links in Exodus when running Kodi 16.1 and earlier. The reason for this is because file hosts are switching to SSL encryption (Https addresses) and Kodi 16.1 doesn’t not support SSL. There will be no fix for this and if you have Kodi 17 or 17.1, you should see all of the links that Exodus pulls back fine.

For those with technical knowledge who want more info, file hosts are now using TLSv1.1 or TLSv2 which is introduced in python 2.7.9 and the python interpreter that Kodi 16.1 uses only supports TLSv1''.

 

Έχω αυτό το πρόβλημα σε 3 διαφορετικές συσκευές με 17.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το πρόβλημα σε 3 διαφορετικές συσκευές με 17.1

 

Tί πρόβλημα ακριβώς έχεις;; Δεν ανοίγει καθόλου πηγές το exodus ή αργεί;

Link to comment
Share on other sites

Tί πρόβλημα ακριβώς έχεις;; Δεν ανοίγει καθόλου πηγές το exodus ή αργεί;

 

Κάποιες πηγές δεν ανοίγουν και όσες ανοίγουν κάνουν αρκετά λεπτά.

Το συνεχές φόρτωμα ξεφόρτωμα του buffer πάει σύννεφο και το βίντεο δεν είναι δυνατόν να το παρακολουθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ το Ζen κορυφαίο.

Αυτό σε συνδυασμό με το pop corn time με έχει κάνει να ξεχάσω το Exodus που την μία παίζει την άλλη όχι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παίζει μια χαρά...

Θα δοκιμάσω και από το σπίτι το απόγευμα, μπας και παίζει τίποτα περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παίζει μια χαρά...

Θα δοκιμάσω και από το σπίτι το απόγευμα, μπας και παίζει τίποτα περίεργο...

Ναι, κάποιες φορές και σε μένα δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιες φορές και σε μένα δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και συνεχίζει να πηγαίνει καλά.

3-4 μέρες πάντως είχε ζηλέψει σαλιγκάρι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε alfawise $92 to smpc στην 16.1 έκδοση με εγκατάσταση του diamond 2'8 και τίποτα αλλο..σέρνεται γενικά αλλά από εχθές δεν μου δουλεύει καμία υπηρεσία υποτίτλων και σήμερα σε δύο τρεις σειρές το exodus μου βγάζει δεν υπάρχει ροη.Ενώ σε άλλο addon πάλι δεν εμφανίζονται υπότιτλοι.πέταξε κάποια δόση αναβάθμιση του dxodus αλλά τιποτα

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πηγα να κατεβασω απο το subtitles.gr εναν υπότιτλο για μία σειρά και μεχρι να βρω τον σωστό μετά απο καποιες προσπαθειες μου εβγαλε μήνυμα οτι ειμαι free user. Σε ποιο site να μπω να κάνω λογαριασμό και που θα πρέπει να βάλω τα login στοιχεια μου στο kodi για να κατεβάζω οσους υποτιτλους θέλω; Οσο και αν εψαξα δε βρηκα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πηγα να κατεβασω απο το subtitles.gr εναν υπότιτλο για μία σειρά και μεχρι να βρω τον σωστό μετά απο καποιες προσπαθειες μου εβγαλε μήνυμα οτι ειμαι free user. Σε ποιο site να μπω να κάνω λογαριασμό και που θα πρέπει να βάλω τα login στοιχεια μου στο kodi για να κατεβάζω οσους υποτιτλους θέλω; Οσο και αν εψαξα δε βρηκα τιποτα.

http://www.xsubs.tv/xforum/account/signup/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...