Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το hellenic έχει εγκαταληφθεί εδώ και πάνω από ένα χρόνο. Ο διάδοχός του είναι το AliveGR.

 

Υπάρχει κάποιο αλλο για μεταγλωτισμενα παιδικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε τέτοια ματς μη το φοβάσαι το kodi.... το Juventus-Milan θα το δούμε μέχρι και σε 1080 (λογικά με ρώσικη περιγραφή)

Σε ποιο add-on φιλε μου;Γενικά ποιο είναι καλύτερο για ace streaming;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο add-on φιλε μου;Γενικά ποιο είναι καλύτερο για ace streaming;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 : Απο pc,android,από browser , χωρίς kodi # 2455 (και η τρεις έχουν acestreaming ...Θα το βρεις σίγουρα )

2 : Στο kodi ξεκινά με castaway στο p2p corner (και η 3 σελίδες που έγραψα στο # 2455 υπάρχουν και εκεί )

Υπάρχουν και άλλα addon... (με castaway θα κάνεις δουλειά σου) + κάνε εγκατάσταση και το zem (θα το βρεις και σε flash αλλά σε καλή ποιότητα)

Link to comment
Share on other sites

1 : Απο pc,android,από browser , χωρίς kodi # 2455 (και η τρεις έχουν acestreaming ...Θα το βρεις σίγουρα )

2 : Στο kodi ξεκινά με castaway στο p2p corner (και η 3 σελίδες που έγραψα στο # 2455 υπάρχουν και εκεί )

Υπάρχουν και άλλα addon... (με castaway θα κάνεις δουλειά σου) + κάνε εγκατάσταση και το zem (θα το βρεις και σε flash αλλά σε καλή ποιότητα)

Σε ευχαριστώ τα εχω αυτά ήδη απλά ήθελα να μάθω ποια είναι καλύτερα να τα έχω υπόψιν

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πχ το arena vision είναι και αυτό καλό, έτοιμα και γρήγορα.μιας και το live tv δεν άνοιγε τίποτα χτες βράδυ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πχ το arena vision είναι και αυτό καλό, έτοιμα και γρήγορα.μιας και το live tv δεν άνοιγε τίποτα χτες βράδυ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι πολύ καλό !! Κατά βάση αυτοί προμηθευτούν με acestream link Όλα τα άλλα site ..στο 90 % (η χαρά του κάθε Ισπανού....)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Schism;; Καλύτερο ή χειρότερο του exodus;;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις ωρες στα live .Ενω ο αγωνας παιζετε πχ. στις 17:30 εκει το γραφει 2 ωρες πιο μποστα.Εκανα ελενχο την ωρα και ολα ειναι οκ.Ετσι ξαφνικα μου το παρουσιασε ενω επαιζε σωστα την ωρα.Καμια ιδεα Εχω ενα android Beelink GT1 Smart TV Box Amlogic S912 Octa Core

 

Τα ιδια κ εγω. Αν πας σε αλλο site βγαζει αλλες ωρες. Παντως ρυθμιση λαθος δεν εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κ εγω. Αν πας σε αλλο site βγαζει αλλες ωρες. Παντως ρυθμιση λαθος δεν εχουμε.

Δεν έχει να κάνει με τις δικές σου ρυθμίσεις. Δείχνει την τοπική ώρα που επιλέγει το site, πχ Αγγλία είναι 2 ώρες πίσω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και άλλες. Βάλε και καμιά σειρά.

 

Εστάλη από το Mate 8

σε σειρα μαλλον δε το κανει...αλλα σε ταινιες το κανει..στο exodus. ειναι θεμα ρυμισεων ή ετσι είναι η ταινια στη ροη που την βρισκει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έκλεισε το freedomiptv σημερα, υπάρχει κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ? Έχω μια LG Smart Tv .Σετάρω το Kodi , όλες τι επιλογές για server και σύνδεση στο Internet και στην TV βλέπω ότι έχει συνδεθεί το kodi από το Laptop μέσω wifi. Ανοίγω ταινία κάνω δεξί κλικ στην ταινία ή πατά το Y και εμφανίζει επιλογή να streamαρι στην TV . Όμως ποτέ δεν εμφανίζεται η ταινία στην TV. Τι να παίζει ?

(Να πω ότι ταινίες ή video που έχω στο Laptop με το Plex (χωρίς χρήση του kodi) τα streamαρι κανονικά)

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω σε kodi σε συσκευή android.

 

Όταν φορτώνω κανάλια που χρησιμοποιούν τον acestream player μέσα από διάφορα addons π.χ. arena vision, o plexus (τον οποίο έχω εγκατεστημένο) δεν τρέχει το torrent.

Με άλλα λόγια δε μου δουλεύει σωστά το plexus, αν και έχω ανοίξει από πριν τον acestream μέσα από τα android.

 

Σε άλλη συσκευή android δεν έχω το πρόβλημα αυτό και τα κανάλια μου φορτώνονται κανονικά μέσω του plexus.

 

Δοκίμασα διάφορες λύσεις που βρήκα στο internet όπως αυτή εδώ https://www.youtube.com/watch?v=u2LzLsLdPYc αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.

 

Τι μπορεί να φταίει?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκατέστησες το plexus-fix.zip και το έτρεξες σου κατέβασε τα acestream modules (όπως φαίνεται και στο βίντεο στο 3:56 ως 5:00)?

 

ναι τα κατέβασε κανονικά..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το pop corn time; Ξαφνικά δεν ανοίγει το πρόσθετο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι τα κατέβασε κανονικά..
Άρα μάλλον δεν είναι θέμα κάποιου λαθους στο σετάρισμα. Έτσι κι αλλιώς είπες ότι το έχεις και σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά άρα ξέρεις τι και πως. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάτι που μου έτυχε κι εμένα. όταν τρέχεις το Κόντι και πατάς να παίξει ένα acestream είσαι βέβαιος ότι είναι ανοιχτή η εφαρμογή acestream? Δεν εννοώ αν είσαι βέβαιος ότι την έχεις ανοίξει αλλά αν είναι ανοιχτή μετά όταν είσαι στο Κόντι. Το λέω αυτό γιατί σε ένα μποξ που έχω, όταν άνοιγα την εφαρμογή acestream και μετά πατούσα το home για να πάω στην αρχική οθόνη και να ανοίξω το Κόντι, η εφαρμογή acestream έκλεινε. Δεν ελαχιστοποιούνταν. Έκλεινε. Δηλαδή το home λειτουργούσε ως task killer. Το διόρθωσα βέβαια εύκολα σβήνοντας ένα αρχείο που το προκαλούσε. Για τσέκαρέ το να δεις. Κάνε ό,τι κάνεις και όταν πας στο Κόντι και δεν παίζει το acestream link δες στη μπάρα ειδοποιήσεων του μποξ πάνω αριστερά αν υπάρχει το σηματάκι της εφαρμογής acestream. Αν δεν υπάρχει το σηματάκι η εφαρμογή είναι κλειστή.
Link to comment
Share on other sites

η 17 ποτε θα δουλεψει γνωριζει κανεις;

εκανα μια αποπειρα αλλα δεν κανει εγκατασταση Ελληνικα.

υπαρχει επισημη ανακοινωση ποτε θα ειναι ετοιμη να δουλεψει;

Έχει κανονικά ελληνικα η έκδοση kodi 17 rc3

 

f1373035bb4765b3e0146246c8b95f69.jpg

f13e296788b48082975465a4d1b351d2.jpg

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον δεν είναι θέμα κάποιου λαθους στο σετάρισμα. Έτσι κι αλλιώς είπες ότι το έχεις και σε άλλη συσκευή και παίζει κανονικά άρα ξέρεις τι και πως. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάτι που μου έτυχε κι εμένα. όταν τρέχεις το Κόντι και πατάς να παίξει ένα acestream είσαι βέβαιος ότι είναι ανοιχτή η εφαρμογή acestream? Δεν εννοώ αν είσαι βέβαιος ότι την έχεις ανοίξει αλλά αν είναι ανοιχτή μετά όταν είσαι στο Κόντι. Το λέω αυτό γιατί σε ένα μποξ που έχω, όταν άνοιγα την εφαρμογή acestream και μετά πατούσα το home για να πάω στην αρχική οθόνη και να ανοίξω το Κόντι, η εφαρμογή acestream έκλεινε. Δεν ελαχιστοποιούνταν. Έκλεινε. Δηλαδή το home λειτουργούσε ως task killer. Το διόρθωσα βέβαια εύκολα σβήνοντας ένα αρχείο που το προκαλούσε. Για τσέκαρέ το να δεις. Κάνε ό,τι κάνεις και όταν πας στο Κόντι και δεν παίζει το acestream link δες στη μπάρα ειδοποιήσεων του μποξ πάνω αριστερά αν υπάρχει το σηματάκι της εφαρμογής acestream. Αν δεν υπάρχει το σηματάκι η εφαρμογή είναι κλειστή.

 

Όχι το έχω τσεκάρει αυτό που γράφεις για σηματάκι του ace stream. Είναι ανοικτό κανονικά.

Έχω απεγκαταστήσει τον kodi 3 φορές κάνοντας εκ εγκατάσταση και σετάρισμα, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω τσεκάρει αυτό που γράφεις για σηματάκι του ace stream. Είναι ανοικτό κανονικά.

Έχω απεγκαταστήσει τον kodi 3 φορές κάνοντας εκ εγκατάσταση και σετάρισμα, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

κατά το σετάρισμα του plexus εκεί που ρωτάει κάτι πράγματα, απάντησες παντού όχι? Μήπως απάντησες "ναι" στο αν θες να τρέχει το plexus σε external player χωρίς μετά να εγκαταστήσεις κάποιον οπότε προσπαθεί να βρεί player και δεν βρίσκει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω τσεκάρει αυτό που γράφεις για σηματάκι του ace stream. Είναι ανοικτό κανονικά.

Έχω απεγκαταστήσει τον kodi 3 φορές κάνοντας εκ εγκατάσταση και σετάρισμα, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Απεγκατεστησε το acestream που έχεις και εγκατέστησε το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.acestream.media

Link to comment
Share on other sites

εμενα η 17 δεν κανει εγκατασταση Ελληνικων δεν ξερω το γιατι

μαλλον στον φακελο c επειδη τον χρηστη τον εχω στα Ελληνικα ισως γι αυτο

Όχι μάλλον, σίγουρα ναι!!! Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι:

1) Απεγκατέστησε το kodi και εγκατέστησέ το πάλι στο C: για παράδειγμα στο C:\Kodi (όχι μέσα στο program files).

2) Αφού το εγκαταστήσεις μη το τρέξεις, δημιούργησε μια συντόμευση πχ στην επιφάνεια εργασίας σου, δεξί κλικ στη συντόμευση, στη καρτέλα ''Συντόμευση'' εκεί που σου γράφει C:\Kodi\Kodi.exe και πρόσθεσε αυτό: (κενό) -p

Δηλ. θα πρέπει να γράφει C:\Kodi\Kodi.exe -p

Με αυτό το τρόπο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα Ελληνικά .....

Επιπλέον όλες οι ρυθμίσεις του kodi, αποθηκεύονται μέσα στο φάκελο εγκατάστασης που δημιουργείς και όχι στο άχαρο c:/user κτλ κτλ

Αντί να κάνεις portable το kodi, μπορείς να κάνεις νέο account admin username με Αγγλικό όνομα και εγκατάσταση μετά του kodi στο νέο αυτό account!

Link to comment
Share on other sites

κατά το σετάρισμα του plexus εκεί που ρωτάει κάτι πράγματα, απάντησες παντού όχι? Μήπως απάντησες "ναι" στο αν θες να τρέχει το plexus σε external player χωρίς μετά να εγκαταστήσεις κάποιον οπότε προσπαθεί να βρεί player και δεν βρίσκει?

 

σε αυτό που με ρωτάς δεν θυμάμαι... για το λόγο αυτό απεγκατέστησα το plexus και δοκίμασα να το ξαναεγκαταστήσω.

Όμως πλέον δεν με ρωτάει ούτε για modules ούτε για player.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απεγκατεστησε το acestream που έχεις και εγκατέστησε το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.acestream.media

 

ναι αυτήν έχω εγκατεστημένη, και μάλιστα την είχα βάλει προχθές, στα android 6.0.1 του κινητού μου j7 root, όπου έχω το πρόβλημα με το plexus.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εμαι καινουργιος στο κοντι και θελω να μαθω το εξης.

Περασα μια λστα m3u με πανω απο 4000 καναλια και την πρωτη φορα εκανε πανω απο μιση ωρα για να φορτωσει. Λογικο. Οταν εκλεισα και ξανα ανοιξα το κοντι αρχισε να τα φορτωνει παλι απο την αρχη. Γινεται αυτο να σταματησει γιατι καθυστερει πολυ? Και εαν γινεται να σταματησει, καθε φορα που θα θελησω να κανω ενημερωση θα κανει τοση ωρα? Στο iptv στο tv box και στην τηλεοραση , η ενημερωση καναλιων παιρνει μονο καποια δευτερολεπτα. Γιατι κανει το κοντι τοση ωρα?

Επισης Αν χρησιμοποιω το κοντι απο playstore και οχι αυτο το κοντι (RKMC) που υποστηριζει τη δικια μου cpu (RK3229), θα δω καποια διαφορα στην αποδοση του ?

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...