Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@marantz το κρέμασε κι άλλος το λινκ είναι scam σβηστο.

Το έσβησα αν και εκείνος έλεγε για Root το οποίο έχω απαντήσει ήδη καθότι τολμηρός...!

 

Θα ήθελα ρωτησω αν έχετε υπόψη σας κάποιο προγγραμα για να λειτουργει με το flip cover η θήκη με sview μόλις μου ήρθε απο Ισπανια

 

Κανά link θα δώσεις ή είναι μυστικό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι μυστικο δεν έχω βρει κανένα προγραμσ και εγώ ερώτηση εξεφρασα

Δοκιμαδα μερικά τζιφος

Οι ζελατινες απο την Γερμανία δεν έχουν δυο φύλλα Α Β ο οδηγός που έγραψα ισχυει και με αυτά

Όμως δεν τις βρίσκω καλής ποιότητας γρατζουνιουνται ευκολα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άλλο για το max : Όταν ακούω κομματια απο youtube η γενικά κομματια , ακούγονται ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΑ στα ακουστικα , ενω όταν ακούω ραδιόφωνο (παλι απο τα ακουστικά) , ακούγονται ΑΡΚΕΤΑ ΣΙΓΑ οι σταθμοί με ΤΕΡΜΑ την ενταση του ραδιοφώνου . Αυτή την στιγμη για παράδειγμα που σας γράφω , είμαι στο τρένο απο Λάρισα για Βόλο , και έχω ΤΕΡΜΑ την ενταση του ραδιοφώνου , και επειδή το τρένο κανει λογικά και θόρυβο , ΙΣΑ ΙΣΑ που ακούω τους σταθμούς . Νομιζω οτι θα συμφωνησετε μαζί μου . Πείτε μου και εσείς την γνώμη σας γι' αυτό .
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τροπος να προσθέσουμε συντόμευση εφαρμογής στην μπάρα γρήγορων ρυθμίσεων ??

Επίσης θα ήθελα να το "ξυπναω" η να το ξεκλειδωνω , με διπλό χτύπημα στην οθόνη, γιατί δεν με βολευει το πλαϊνό κουμπί. Ξερεται καμια τετοι εφαρμογή να δουλεύει καλά ??

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που έχουν κάνει root έχουν κάνει δοκιμή με το παρακάτω πρόγραμμα; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swapit.expander.de&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dram+expander&pcampaignid=APPU_FzLNVPCsJ8HOygPU24CIDg. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα κανει 8.36 ευρώ λεφτά για δοκιμές δεν έχω

Αλλωστε αν οτι βρίσκετε μπροστά σας το κάνετε εγκατάσταση δεν σας φτανει ουτε φταιει το τηλεφωνο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα προστατευτικά οθόνης που δίνει η Voda προς 4,90€ και δεν έχω δει χειρότερη ποιότητα ever! Στο κάτω μέρος δεν κόλλαγε με τίποτα (δεν είχε αρκετή κόλλα) Ίσως να μου έτυχε ελαττωματικό, τι να πω. Θα πάω από εκεί με το δεύτερο της συσκευασίας και θα τους βάλω να μου το κολλήσουν αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

Οι ζελατινες δεν έχουν κόλα μπορείς να τις πλυνεις καθώς επίσης υπάρχει και υγρό περασμα .
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Πώς εφαρμόζονται τότε χωρίς κολλητική ουσία? Το συγκεκριμένο πάντως στην κάτω μεριά και για μια λωρίδα 1εκ δεν έμενε στη θέση του, οπότε αναγκάστηκα να το πετάξω.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα προστατευτικά οθόνης που δίνει η Voda προς 4,90€ και δεν έχω δει χειρότερη ποιότητα ever! Στο κάτω μέρος δεν κόλλαγε με τίποτα (δεν είχε αρκετή κόλλα) Ίσως να μου έτυχε ελαττωματικό, τι να πω. Θα πάω από εκεί με το δεύτερο της συσκευασίας και θα τους βάλω να μου το κολλήσουν αυτοί.

 

Κι εγω αυτες έχω και έχουν ξηγηθεί σπαθί, πραγματικά πολύ ανθεκτικές...Πιστεύω είναι καλύτερες απο αυτές του e-bay...(φτού να μην το ματιάσω)

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Άρα θα μου έκατσε εμένα ελαττωματικό :(

 

Επίσης, χρησιμοποιώντας το vpn client του kitkat έχει συνδεθεί κανείς; Δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Και δεν είναι ότι κάνω κάποιο λάθος στην πληκτρολόγηση του password ή του ipsec identifier, αφού τα κάνω copy-paste από το ίδιο text file και με άλλες δύο android συσκευές συνδέομαι κανονικά στο router μου, ενώ με το smart 4 max όσες φορές και να προσπάθησα μου βγάζει connecting και αμέσως disconnected.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς εφαρμόζονται τότε χωρίς κολλητική ουσία?

 

Ηλεκτροστατικά, δεν έχουν κόλλα οι απλές ζελατίνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ζελατινες κολλάνε όπως τα χρατς

παράξενο εε

Απλα έχουν αγκιστρακια που πιάνουν στις υποδοχές τις ανωμαλίας του γυαλιού

Φευγατο

Αν δεν κάνω λάθος έτσι κολλανε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε δίκιο για το ηλεκτροστατικό, αν και από ό,τι διαβάζω στο net κυκλοφορούν και μερικά με κολλητικές ουσίες (3M, Silicon). Θα ξαναδοκιμάσω με την άλλη ζελατίνα.

 

Antutu v.5.6 με default launcher --> 18051

Link to comment
Share on other sites

που βρηκατε θηκη και ζελατινες απο vodafone δυο εβδομαδες ψαχνω πανελλαδικα και εχουν εξαντληθει...απιστευτο μονο στο e bay.
Link to comment
Share on other sites

Θηκη απο Ισπανια και μεμβρανες απο Γερμανια,θα ρθουν σε μια βδομαδα το πολυ.Μην τις χρυσοπληρωνετε εδω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οποίος αγοράζει απο την Ελλάδα αν βρει πληρώνει κάτι παραπανω μέχρι να ξαναφέρνουν αγοραστές αποτ eBay

Να βρίσκαμε και μια εφαρμογή. Να δουλεύει το sview καλά θα ηταν

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άλλο για το max : Όταν ακούω κομματια απο youtube η γενικά κομματια , ακούγονται ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΑ στα ακουστικα , ενω όταν ακούω ραδιόφωνο (παλι απο τα ακουστικά) , ακούγονται ΑΡΚΕΤΑ ΣΙΓΑ οι σταθμοί με ΤΕΡΜΑ την ενταση του ραδιοφώνου . Αυτή την στιγμη για παράδειγμα που σας γράφω , είμαι στο τρένο απο Λάρισα για Βόλο , και έχω ΤΕΡΜΑ την ενταση του ραδιοφώνου , και επειδή το τρένο κανει λογικά και θόρυβο , ΙΣΑ ΙΣΑ που ακούω τους σταθμούς . Νομιζω οτι θα συμφωνησετε μαζί μου . Πείτε μου και εσείς την γνώμη σας γι' αυτό .

 

Kαποιος φιλος να μου απαντησει την γνωμη του , γι' αυτο . Υπαρχει καμια εφαρμογη απο το play store ή απο αλλου , που να ανεβαζει την ενταση στα ακουστικα , οταν ακουμε ραδιοφωνο ?

 

Να πω και κατι αλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ : Κατεβασα μια εφαρμογη απο το play store , το ''doctor battery'' , η οποια σβηνει εφαρμογες που τρεχουν ή αχρηστα αρχεια για εξοικονομηση ενεργειας . Οταν μπαινουμε στην εφαρμογη , μας λεει οτι η ΜΕΓΙΣΤΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ της μπαταριας του max ειναι 1880 mAh ΚΑΙ ΟΧΙ 3000 mAh , οπως λενε τα χαρακτηριστικα της συσκευης . ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ τελικα ? Εγω ειμαι ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ με την διαρκεια της μπαταριας του max , αν και θα ηθελα να εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο συμβατά και τα word-excel-powerpoint που μόλις έβγαλε η microsoft. Ταμπλετόφωνο είπαμε. Κρίμα.

 

Κατέβασε σκέτο το apk με χρήση αυτού και κάντο εγκατάσταση από το pc. Το office είναι από τα πρώτα που έβαλα. :)

 

Αυτό που δεν μπορώ να βάλω χωρίς να crashaρει μετά από λίγο είναι το supernote για χειρόγραφες σημειώσεις της asus. Φοβερή εφαρμογή.

 

Το ραδιόφωνο σε εμένα ακούγεται πολύ δυνατά με τα ακουστικά. Βέβαια δεν το δοκίμασα σε τρένο, όμως μέχρι τον "κόφτη" το πήγα, μετά ήταν επώδυνη η ένταση. Δεν περίμενα να έχει RDS και να κάνει και εγγραφή από το ραδιόφωνο.

 

Bluetooth Jabra Style (v 4.0) έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου, το ηχείο της συσκευής είναι αυτό που μου φαίνεται ότι κάνει λίγα "νερά".

 

Αν καταφέρω να φτιάξω και το vpn (που μάλλον δεν είναι θέμα συσκευής, αλλά κάποιας ρύθμισης του kitkat που μου διαφεύγει) θα είναι από τις καλύτερες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Για χειρόγραφες σημειώσεις έχω βάλει και το FiiNote (νομίζω πρώην FreeNote 7) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχω δει την εφαρμογή που λες, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δε ξέρω αν είμαι off topic, αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια εφαρμογή για να κλειδώνω - ξεκλειδώνω χωρίς τη χρήση του power button?Κάτι σαν αυτή της LG με το 2πλο χτύπημα της οθόνης. Βρήκα κάποιες που χρησιμοποιούν το σενσορα, άλλα έλεγα μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπλέον, το κινητό για 129 ευρώ, είναι εξαιρετικό για τη γενική χρήση που το θέλω...Εντάξει δεν είναι πολύ δυνατό (μόνο η ποσότητα της ram με χαλάει λίγο), άλλα με τα λεφτά αυτά και τα 2 χρόνια εγγύηση που έχει είναι μια χαρά. Ειδικά μου αρέσει το τρίπτυχο οθόνη, πάχος, μπαταρία. Αλλά με τα 259 ευρώ που έκανε, ούτε με σφαίρες...Παίρνεις lg g2, note 3 neo, κ.τ.λ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...