Jump to content

Microsoft Lumia 435


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα περίεργο πρόβλημα που θέλω να αναφέρω και αν μπορεί κάποιος να σκεφτεί τι μπορεί να φταίει.

 

Προσπαθώντας να φορτίσω το κινητό (με τον επίσημο φορτιστή του).. δεν ανάβει καν.

 

Αν το συνδέσω με καλώδιο στο pc ξεκινά κανονικά να φορτίσει.

 

Σκέφτηκα μήπως φταίει ο φορτιστής αλλά δοκιμάζοντάς τον σε άλλο τηλ. το φορτίζει.

 

Μπορεί κάποιος να φανταστεί τι γίνεται;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα περίεργο πρόβλημα που θέλω να αναφέρω και αν μπορεί κάποιος να σκεφτεί τι μπορεί να φταίει.

 

 

 

 

 

Προσπαθώντας να φορτίσω το κινητό (με τον επίσημο φορτιστή του).. δεν ανάβει καν.

 

 

 

 

 

Αν το συνδέσω με καλώδιο στο pc ξεκινά κανονικά να φορτίσει.

 

 

 

 

 

Σκέφτηκα μήπως φταίει ο φορτιστής αλλά δοκιμάζοντάς τον σε άλλο τηλ. το φορτίζει.

 

 

 

 

 

Μπορεί κάποιος να φανταστεί τι γίνεται;;; :blink:

 

 

 

Hard Reset για αρχη.Ειναι μαλλον θεμα software.Γιατι το κινητο και ο φορτιστης ειναι ενταξει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

Αγορασα χτες το λουμια και μου λεει οτι εχει προγραμματισμενη αναβαθμιση σε win10 σε λιγες ωρες. Υπαρχει τροπος να την αποτρεψω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αγορασα χτες το λουμια και μου λεει οτι εχει προγραμματισμενη αναβαθμιση σε win10 σε λιγες ωρες. Υπαρχει τροπος να την αποτρεψω?

 

Πρωτη φορα το ακουω για αυτοματη αναβαθμιση.

Από ότι ξερω η αναβαθμιση γινεταιμε δικη σου πρωτοβουλια κτεβαζοντας το σχετικο πρόγραμμα αναβαθμισης. Σιγουρα σου λεει σε 10? μηπωσ είναι η αναβαθμιση/ενημερωση των 8.1 που παιρνει όταν είναι καινουργιο και πρωτοανοιγει? Μηπως το πηρες μεταχ και ο πρωην η ο πωλητης εχει βαλει το upgrade advisor?... Τεσπα βγαλε τον αντβαισορ και δεν θα σε ξαναενοχλησει. Οποτε θες τον ξαναβαζεισ από το στορ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι καινουργιο! Η αληθεια ειναι οτι δεν εγραφε σε τι θα αναβαθμισει, αλλά συμπερανα μονη μου οτι ειναι τα 10 αφου εχει ηδη πανω τα 8.1. Τελοσπαντων εκανα επαναφορα εργοστασιακων γιατι ειχε και κατι αλλα θεματα και επελεξα να μην κατεβαζει ενημερωσεις λογισμικου αυτοματα. Τωρα απλως με εχει ζαλισει οτι υπαρχει ενημερωση διαθεσιμη και το αγνοω :-P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι καινουργιο! Η αληθεια ειναι οτι δεν εγραφε σε τι θα αναβαθμισει, αλλά συμπερανα μονη μου οτι ειναι τα 10 αφου εχει ηδη πανω τα 8.1. Τελοσπαντων εκανα επαναφορα εργοστασιακων γιατι ειχε και κατι αλλα θεματα και επελεξα να μην κατεβαζει ενημερωσεις λογισμικου αυτοματα. Τωρα απλως με εχει ζαλισει οτι υπαρχει ενημερωση διαθεσιμη και το αγνοω :-P

Μην το αγνοείς για τα 8.1 θα είναι η αναβάθμιση και θα χρειάζεται,για τα 10 χρειάζεται εφαρμογή για να γίνει η πρώτη αναβάθμιση από τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Μην το αγνοείς για τα 8.1 θα είναι η αναβάθμιση και θα χρειάζεται,για τα 10 χρειάζεται εφαρμογή για να γίνει η πρώτη αναβάθμιση από τα 8.1.

 

Θα το κανω τότες, ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση για το 435 dual.

Λειτουργεί το douple tap wake up;

 

Ναι κανονικά και στα 10.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δύο συσκευές καινούργιες παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα, μετά από ένα 6ωρο αρχίζει να δημιουργείται μια κάθετη μαύρη γραμμή στην οθόνη που μεγαλώνει. Με κλείσιμο και άνοιγμα, το ίδιο πράγμα μετά από 6ώρο κτλ κτλ. Η συσκευή έχει πάει και σέρβις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο συσκευές καινούργιες παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα, μετά από ένα 6ωρο αρχίζει να δημιουργείται μια κάθετη μαύρη γραμμή στην οθόνη που μεγαλώνει. Με κλείσιμο και άνοιγμα, το ίδιο πράγμα μετά από 6ώρο κτλ κτλ. Η συσκευή έχει πάει και σέρβις.

 

Οριζόντιες άσπρες γραμμές σε 532 λύθηκαν οριστικά μετά από hard reset και δεν ξαναεμφανίστηκαν ξανά από το Μάη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτές ήταν μαύρες κάθετες. Δεν έφυγαν ακόμα και με hard reset. Μόνη λύση το σέρβις, διατηρώντας πολλές επιφυλάξεις...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τώρα τελευταία όταν το βάζω να φορτίσει δεν φορτίζει. Το έχω με τις ώρες στην πρίζα και δεν φορτίζει καθόλου, στο τέλος βέβαια φορτίζει αλλά κουτσά στραβά αφού το βγάλω-βάλω από την πρίζα πολλές φορές και μου σπάσει τα νεύρα. Ποιά είναι η λύση σε αυτό το πρόβλημα. Να πω ότι του έχω δοκιμάσει πολλούς φορτιστές σε όλους κάνει το ίδιο και οι ίδιοι φορτιστές σε άλλα κινητά δουλεύουν κανονικά.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία όταν το βάζω να φορτίσει δεν φορτίζει. Το έχω με τις ώρες στην πρίζα και δεν φορτίζει καθόλου, στο τέλος βέβαια φορτίζει αλλά κουτσά στραβά αφού το βγάλω-βάλω από την πρίζα πολλές φορές και μου σπάσει τα νεύρα. Ποιά είναι η λύση σε αυτό το πρόβλημα. Να πω ότι του έχω δοκιμάσει πολλούς φορτιστές σε όλους κάνει το ίδιο και οι ίδιοι φορτιστές σε άλλα κινητά δουλεύουν κανονικά.

 

Σου ζεστένεται η συσκευή? Δυο πράγματα μπορείς να δοκιμάσεις, κλείνεις την συσκευή και βγάζεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα για να κάνει soft reset. Ξαναβάλε μετά την μπαταρία και τσέκαρε αν φορτίζει πλέον κανονικά. Αλλιώς τσέκαρε μήπως το βύσμα στο τηλέφωνο έχει κάποιο θέμα (κάποιο σκουπιδάκι πχ). Αν με αυτά δεν λυθεί πήγαινε το στο σέρβις μπας και ταπαιξε η πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ζεστένεται η συσκευή? Δυο πράγματα μπορείς να δοκιμάσεις, κλείνεις την συσκευή και βγάζεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα για να κάνει soft reset. Ξαναβάλε μετά την μπαταρία και τσέκαρε αν φορτίζει πλέον κανονικά. Αλλιώς τσέκαρε μήπως το βύσμα στο τηλέφωνο έχει κάποιο θέμα (κάποιο σκουπιδάκι πχ). Αν με αυτά δεν λυθεί πήγαινε το στο σέρβις μπας και ταπαιξε η πλακέτα.

Τα έκανα όλα αυτά αλλά συνεχίζει πότε φορτίζει πότε δεν φορτίζει.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αυτά αλλά συνεχίζει πότε φορτίζει πότε δεν φορτίζει.

 

Ωχ, είχε και εμενα ο πατέρας μου το ίδιο πρόβλημα, μέχρι που σταμάτησε να φορτίζει πια και το παράτησε και πήρε το 550..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου συνεχίζει πήγαινε το στο σέρβις. Έχει 2 χρόνια εγγύηση και είναι υποχρεωμένοι να αλλάξουν πλακέτα αν δεν φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ασχέτως που πήρε άλλη συσκευή να επιμένει σε επισκευή στα πλαίσια της εγγύησης, από την στιγμή ειδικά που δεν καίγεται την συσκευή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκίνησε σήμερα στα ξαφνικά και βγάζει ένα μήνυμα ότι φορτίζει αργά, ακόμα και με τον φορτιστή της Ms.

Να ανησυχήσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εμένα ξεκίνησε σήμερα στα ξαφνικά και βγάζει ένα μήνυμα ότι φορτίζει αργά, ακόμα και με τον φορτιστή της Ms.

Να ανησυχήσω;

 

Ναι και εμένα μου το κάνει αυτό και φορτίζει με τις ώρες του. Τι κάρτα μνήμης παίρνει ξέρει κανείς να αγοράσω μια για να περάσω κάτι εφαρμογές που έχω πριν το πάω για φτιάξιμο?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου το κλέψανε, τι πρέπει να κάνω για να το εντοπίσω ή έστω να το κλειδώσω?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα μου το κάνει αυτό και φορτίζει με τις ώρες του. Τι κάρτα μνήμης παίρνει ξέρει κανείς να αγοράσω μια για να περάσω κάτι εφαρμογές που έχω πριν το πάω για φτιάξιμο?

 

Με επανεκκίνηση στρώνει αν και νομίζω ότι φταίει ο φορτιστείς απ την άποψη ότι πέθανε

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δύο συσκευές καινούργιες παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα, μετά από ένα 6ωρο αρχίζει να δημιουργείται μια κάθετη μαύρη γραμμή στην οθόνη που μεγαλώνει. Με κλείσιμο και άνοιγμα, το ίδιο πράγμα μετά από 6ώρο κτλ κτλ. Η συσκευή έχει πάει και σέρβις.

Μόλις το πήρα από το σέρβις. Άλλαξαν την οθόνη. Για την ώρα είναι οκ, δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 435

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...